home BF
 
   CfOexlusive - Wywiad z A.Geffenem '2007

Wywiad z Blackfield (StudioM)'2004
Wywiad z A. Geffenem'2004
Dwa lata spędzone na trasie Londyn - Tel-Aviv, wzajemny podziw dla artystycznych dokonań i bliska przyjaźń - to wszystko zaowocowało narodzinami projektu pod nazwą Blackfield.

Aviv Geffen i Steven Wilson Aviv Geffen, artysta odnoszący w rodzinnym Izraelu ogromne solowe sukcesy, gorący (i w dodatku kontrowersyjny) orędownik pokoju, z pokaźną kolekcją złotych płyt na koncie, odkrył muzykę Porcupine Tree w połowie lat 90 - tych.
W roku 2000 zaprosił zespół Stevena Wilsona do Izraela na kilka koncertów.
Podczas wspólnych dyskusji nad pomysłem coś zaiskrzyło i wkrótce obaj panowie rozpoczęli pracę nad pierwszą piosenką Blackfield.

W roku 2001 spotkali się ponownie w studiu w Tel - Avivie by nagrać EP-kę, która miała ukazać się jeszcze w tym samym roku.
Efekty pracy były jednak tak ciekawe, że postanowiono zrobić z tego pełnowymiarowy krążek.
Przez następne miesiące muzycy, wykorzystując każda wolną chwilę, pracowali nad albumem, który ukazał się w Europie w sierpniu 2004 roku nakładem Snapper Music.

Płyta zatytułowana po prostu "Blackfield" zebrała bardzo przychylne recenzje zarówno w Europie jak i Ameryce, czego efektem było tournee, podczas którego zespół zawitał również do Polski na dwa koncerty: 13 grudnia 2004 w Krakowie i 14 grudnia 2004 w Bydgoszczy.

Album okazał się w Polsce wielkim sukcesem przez kilka tygodni utrzymując się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Aviv Geffen i Steven WilsonNa początku 2006 roku Steven Wilson przeniósł się na pół roku do Izraela, by bez przeszkód pracować nad kolejnym albumem formacji.
I tym razem, część piosenek artyści stworzyli wspólnie, część zaś, pochodzącą z repertuaru Aviva przetłumaczono tylko na angielski.

Nowy album, noszący tytuł "Blackfield II", ukazał się w 12 lutego 2007 roku nakładem "Snapper Music" w Europie, w marcu nakładem "Atlantic/We Put Out Records" w USA. Polskim dystrybutorem albumu jest wydawnictwo Rock-Serwis, które także zaprosiło zespół na koncert, który odbył się 22 lutego 2007 roku w warszawskim klubie Proxima.
15 października 2007 wydane zostało pierwsze oficjalne DVD Blackfield Live in New York City z zapisem koncertu z tej trasy.
BF łacząc piękno, prostotę i melodyjność kompozycji tchnęło nowego ducha w muzykę pop i przywróciło jej dawny blask, zgubiony gdzieś w pogoni za kasą, listami przebojów i brukowymi gwiazdkami.

Obecny skład zespołu tworzą:
Steven Wilson - śpiew, gitara, klawisze
Aviv Geffen - śpiew, klawisze, gitara
Daniel Salomon - klawisze
Seffy Efrati - gitara basowa
Tomer Z - perkusja
Blackfield Polish Website CfO - Porcupinetree.pl