Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
The Cure ?ód? 2016
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #jad? na ...#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LordBart
ma gadane


Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 621
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 17, 2016 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B?d?, poszed?em na ca?o?? i mam bilet na GCEE.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ramach przygotowa? do koncertu:


Troch? ze zdumieniem odkry?em, ?e bilet kupowa?em nieomal rok temu.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Paź 19, 2016 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymczasem ja odkry?em, ?e jest na Euro trasie pewna prawid?owo?? w tym, czym The Cure otwieraj? koncerty i niestety z 3 opcji, na ?ód? wypadnie ta, która odpowiada mi najmniej.

To tak w ramach narzekania na koncert, który i tak b?dzie zajebsity.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
LordBart
ma gadane


Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 621
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 19, 2016 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
W ramach przygotowa? do koncertu:


Troch? ze zdumieniem odkry?em, ?e bilet kupowa?em nieomal rok temu.


By? mo?e ju? to kilkakrotnie podkre?la?em, ale to jest ich absolutnie najwspanialsza p?yta.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sro Paź 19, 2016 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LordBart napisał:
By? mo?e ju? to kilkakrotnie podkre?la?em, ale to jest ich absolutnie najwspanialsza p?yta.


Na pewno najlepiej do kolorystyki tej strony.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Paź 19, 2016 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wish.. d?ugo nic.. pozosta?e p?yty The Cure.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny by? koncert. Dla kogo? kto by? pierwszy raz, to wr?cz idealny, bo posz?y praktycznie wszystkie mo?liwe hity (zabrak?o tylko "Play for Today").
Dla kogo? kto ich ju? widzia? i bardziej siedzi w dyskografii by?o troch? s?abiej, z reszt? Smith by? chory i dostali?my najkrótszy koncert trasy (31 zamiast 35 kawa?ków). Ale i tak by?o dobrze. Oczywi?cie nie tak dobrze jak 8 lat temu, ale to jest i tak bardzo wysoki poziom, na który niewielu wykonawców (zw?aszcza w tym wieku) si? wspina.
Nie zawiedli mnie te? Twilight Sad, fantastyczny wyst?p.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
LordBart
ma gadane


Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 621
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja by?em pierwszy raz i bardzo mi si? podoba?o. Perfekcyjne wykonanie i bardzo wysoka forma muzyków, szczególnie Gallupa i Smitha (po którym spodziewa?em si? o wiele ni?szej formy pod wzgl?dem wokalnym). Jedyne co troch? zawiod?o moje oczekiwania to Edge of the Deep Green Sea i Disintegration - my?la?em, ?e pierwsze zagraj? ostrzej i z wi?kszym wykopem a wysz?o do?? spokojnie. Disintegration troch? nieczytelne, po kilku chwilach si? dopiero zorientowa?em co graj?.
Niemniej jednak prze?ycie troch? z pogranicza jawy i snu, dalej nie dochodzi do mnie, ?e wczoraj by?em na ich koncercie. Niby d?ugo graj?, ale przy takim poziomie nie mia?bym problemu z wystaniem na jakim? koncercie z Trilogy Tour.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szati
bywalec


Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 132
Skąd: Myszków

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te? by?em pierwszy raz - widowisko prima sort, wr?cz przyt?aczaj?ce, ale w pozytywnym sensie. Dla mnie najlepsze momenty to Want (intro...) - From the Edge of the Deep Green Sea (tutaj w sumie pierwszy raz co? mi nie zagra?o w wokalu Szmidta, partie "put your haaands in the sky" i "never never never never never never" jako? tak bez pazura wybrzmia?y, ale pod koniec i tak mia?em dreszcze i ?wieczki w oczach Wink ) i potem od razu 100 Years - pozamiatane taak jest! Genialne wysz?y te? pierwsze bisy, A Forest na ?ywo to majstersztyk. Pocz?tek (Plainsong i Pictures of You) te? by by? dla mnie idealny, gdyby nie dwóch krzycz?cych do siebie ?mieszków, którzy psuli ludziom ca?? atmosfer?. Na szcz??cie szybko uda?o mi si? ewakuowa? do ty?u i nast?pnym razem chyba powa?niej pomy?l? o trybunach, gdzie jak si? okaza?o te? mo?na by?o si? ca?kiem przednio bawi?.

Naogl?da?em si? setlist i nastawi?em na Prayers for Rain i Doing the Unstuck (które grali w podobnym zestawie w Helsinkach i Kopenhadze), no i niestety tego zabrak?o, ale mam w?tpliwo?ci, czy Szmidt by ten drugi kawa?ek ogarn?? z t? berli?sk? gryp? czy co tam z?apa?. Wielki szacun, ?e mimo to stara? si? te bardziej ?ywio?owe partie ?piewa? na 100%, co mo?e nie zawsze wychodzi?o, bo g?os gdzies si? tam ?ama? i zanika?, ale mia?o swój urok. Reszta zespo?u te? bardzo na plus, a co ten Gallup wyprawia (w tym wieku! Wink ) to si? w g?owie nie mie?ci...

Podoba mi si? nowy kawa?ek i ciekawy jestem nowej p?yty. Je?li takowa mia?a by powsta?, to w sumie jest jeszcze szansa na kolejny koncert, Robert te? powiedzia? see you next time, no ale wiadomo, ?e móg? sobie powiedzie? wszystko... Po?yjemy, zobaczymy.

Podsumowuj?c, wra?enie niesamowite i niepowtarzalne, i mimo uci??liwego powrotu z ?odzi, zdecydowanie by?o warto!
_________________
last.fm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przepadam za p?yt? "Disintegration" i jedynym kawa?kiem, który uwielbiam jest w?a?nie "Prayers for Rain" (mo?e z Lullaby i troch? z Same Deep Water). I wszystkie te Plainsong, Lovesong, Pictures of You, Disintegration, czy niesamowicie zamulajace Closedown zamieni? bym na ten jeden kawa?ek. Zabrak?o mi te? "The Hungry Ghost" i "This Twilight Garden", ale na ten drugi nie by?o szans w tej konfiguracji setu. Niestety wszystko po?o?y?a choroba Szmita.

LordBart napisał:
Jedyne co troch? zawiod?o moje oczekiwania to
Edge of the Deep Green Sea i Disintegration - my?la?em, ?e pierwsze zagraj? ostrzej i z wi?kszym wykopem a wysz?o do?? spokojnie.


Spodoba?a by Ci si? wersja z okolic 2008, moc by?a olbrzymia, chocia? wczorajsze Green Sea te? mi si? podoba?o, bo by?o bardziej hipnotyczne. Niestety ca?a moc i szale?stwo tkwila w jednej osobie: Porlu Thompsonie.
Z ca?ym szacunkiem dla Gabrelsa (uwielbiam to co zrobi? z Bowiem), ale facet czasami nie wiedzia? co ze sob? zrobi?, jakby go nie by?o (te dwie, trzy solówki wiosny nie czyni?), a Porl by? jak ca?a orkiestra w jednym.
Natomiast olbrzymi? rado?? zrobili mi graj?c "The Caterpillar".
D?ugo na to czeka?em.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szati
bywalec


Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 132
Skąd: Myszków

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przypominam sobie teraz t? wczorajsz? wersj? Green Sea - https://www.youtube.com/watch?v=I6udS77jIg4 i cholera... wysz?o ciekawie. Jak Smith na ko?cu próbuje co? z siebie mocniejszego wydoby?, a potem nagle rezygnuje, to piosenka nabiera zupe?nie nowego wymiaru i emocji. Z tego co czytam to jednak nie grypa, tylko kontuzja barku, wi?c mo?e dlatego tak unika? wysokich nut, bo go przy nich bardziej nap... Wink

Aha i zgadzam si? co do The Twilight Sad, fajna kapela, musz? si? lepiej zapozna?. Najbardziej zapami?ta?em I Could Give You All That You Don't Want <3
_________________
last.fm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
LordBart
ma gadane


Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 621
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 22, 2016 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Nie przepadam za p?yt? "Disintegration" i jedynym kawa?kiem, który uwielbiam jest w?a?nie "Prayers for Rain" (mo?e z Lullaby i troch? z Same Deep Water). I wszystkie te Plainsong, Lovesong, Pictures of You, Disintegration, czy niesamowicie zamulajace Closedown zamieni? bym na ten jeden kawa?ek. Zabrak?o mi te? "The Hungry Ghost" i "This Twilight Garden", ale na ten drugi nie by?o szans w tej konfiguracji setu. Niestety wszystko po?o?y?a choroba Szmita.

LordBart napisał:
Jedyne co troch? zawiod?o moje oczekiwania to
Edge of the Deep Green Sea i Disintegration - my?la?em, ?e pierwsze zagraj? ostrzej i z wi?kszym wykopem a wysz?o do?? spokojnie.


Spodoba?a by Ci si? wersja z okolic 2008, moc by?a olbrzymia, chocia? wczorajsze Green Sea te? mi si? podoba?o, bo by?o bardziej hipnotyczne. Niestety ca?a moc i szale?stwo tkwila w jednej osobie: Porlu Thompsonie.
Z ca?ym szacunkiem dla Gabrelsa (uwielbiam to co zrobi? z Bowiem), ale facet czasami nie wiedzia? co ze sob? zrobi?, jakby go nie by?o (te dwie, trzy solówki wiosny nie czyni?), a Porl by? jak ca?a orkiestra w jednym.
Natomiast olbrzymi? rado?? zrobili mi graj?c "The Caterpillar".
D?ugo na to czeka?em.


Co do Disintegration to jest to jedna z moich ulubionych p?yt Cure, ale Prayers for Rain to absolutna ekstraklasa ich utworów, pierwsza 10 spokojnie. Te? mam czasami wra?enie, ?e jak dochodzi do PFR to reszta p?yty blado wypada w porównaniu z tym jednym kawa?kiem.

Co do Porla i Gabrelsa to zgadzam si? w 100%. Mimo, ?e nie widzia?em go nigdy na ?ywo to zawsze przykuwa? moj? uwag? w koncertówkach i teledyskach. Mam wra?enie, ?e to szalenie charyzmatyczny muzyk i po z?amaniu tria Smith - Porl - Gallup jaka? cz??? cure'owej ikry opu?ci?a zespó?.
A Gabrels, no có?. Wida? by?o, ?e dialog mi?dzy nim a reszt? zespo?u nie jest tak swobodny.
Spodziewa? si? du?o po Deep Sea bo je?eli chodzi o wykonanie na ?ywo któregokolwiek kawa?ka z Wish, to zawsze mam w pami?ci rewelacyjne Show - Open, Deep Sea, Cut i End kradn? tam ca?e Show Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #jad? na ...# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group