Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Nick Cave & The Bad Seeds
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
^MALKAV
CfO maniak


Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 1066
Skąd: K?odzko

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet rz?dzi. Pewnie, gdyby nagra? kolejn? p?yt? z balladami - nie pos?ucha?bym (s?usznie czy nie s?usznie). Znudzi?a mi si? ju? troch? ta stylistyka. A tutaj zarzynane gitary, Cave który ?piewa tak, ?e móg?by si? znale?? na ok?adce Goo - Sonic Youth.

Miko?aju jeste? bossem.
_________________
We were dead before the ship even sank
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lewy
ma gadane


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 572
Skąd: Ole?nica

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



po tych wszystkich zachwytach w tym temacie i po moich zachwytach nad dotychczasowymi dokonaniami cave'a czas rozliczy? si? z powy?szym albumem. cave rozczarowa?, przynajmniej mnie. lazarus jest co najwy?ej p?yt? dobr?. odszed? z the bad seeds podobno najwa?niejszy jego cz?onek i to naprawd? s?ycha?! ten brak nie by? tak wyczuwalny na poprzedniej p?ycie, ale tutaj to ju? inna muzyka. kompozycje bardziej podobne do siebie, bez pazura (niestety), ale i nie przesadnie balladowe. wszystko jest gdzie? tak po ?rodku. nie twierdz?, ?e nie ma tym albumie na czym zawiesi? ucha cho? przez chwil?, bo jest - cho?by utwór tytu?owy, moonland czy chyba najpi?kniejsza melodia jak? nicku? napisa?, czyli jesus of the moon. jednak w porównaniu z ostatnimi dokonaniami cave'a (mo?e za wyj?tkiem nocturamy) ten album wypada bardzo blado. czyli to taki troch? cave'owy lizard. no w?asnie, bardziej lizard ni? lazarus Wink .
_________________
no neurosis, no psychosis, no psychoanalysis and no sadness
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stokrotka
CfO maniak


Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1010

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie si? po prostu podoba ta p?yta.
Panowie w wieku z okolic 50tki graj? lepiej ni? niejedna m?oda rockowa kapela. Jak na materia? nagrany w 5 dni to ju? w ogóle milusio. Ostatni utworek kompletnie mnie opanowa?, a to z tego wzgl?du ?e gitara z pocz?tku kawa?ka zupe?nie lu?no przypomina mi jeden utwór... Republiki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lewy
ma gadane


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 572
Skąd: Ole?nica

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stokrotka napisał:

Panowie w wieku z okolic 50tki graj? lepiej ni? niejedna m?oda rockowa kapela. .


to akurat nie jest wielkim wyczynem przy kondycji dzisiejszych "m?odych rockowych kapel"

Stokrotka napisał:
Jak na materia? nagrany w 5 dni to ju? w ogóle milusio.


nie rozumiem kombinuje . czyli ?e gdyby nagrali j? w przeci?gu jednego dnia to ju? w ogóle podnios?oby to warto?? artystyczn? p?yty? tak krótki czas nagrywania ?wiadczy o tym, ?e pewnie z przyjemno?ci? nagrali ten album i dobrze im si? pracowa?o. o?miel? si? napisa?, ?e to s?ycha?. tylko mo?e faktycznie mo?na by?o sp?dzi? tego czasu w studio troch? wi?cej i nagra? zwyczajnie bardziej intryguj?ce kompozycje.
_________________
no neurosis, no psychosis, no psychoanalysis and no sadness
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stokrotka
CfO maniak


Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1010

PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadinterpretacja. "Jak na materia? nagrany w 5 dni brzmi milusio" powinno ci zadzia?a? w drug? stron?, czytaj: znam mnóstwo albumów nagrywanych przez wiele miesi?cy, masterowanych w niesko?czono??, z dba?o?ci? o wszelkie szczegó?y, z których nic nie wynika. Nickowi i spó?ce wystarczy?o 5 dni, aby nagra? mi?y dla ucha album. Nie zamierzam go porównywa? do p?yt poprzednich, analizowa? na wszelkie sposoby, ani te? nie uznaj? go za prze?omowy. Po prostu mi si? podoba i lubi? go s?ucha?. A ostatni utwór w tej chwili po pewnym przeanalizowaniu (a jednak) zdecydowanie przypomina Republik? - czy ja mam zwidy, omamy i otaty, czy kto? te? to zczai??
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sro Lis 30, 2016 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto? to musi zacz??. Zaczn? wi?c ja:

Skeleton Tree - 8 (ciekawe, jak czas si? z ni? obejdzie; czuj?, ?e b?dzie zyskiwa?)
Push the Sky Away - 10 (dla mnie najwybitniejsza p?yta NC)
Dig, Lazarus, Dig!!! - 5
Abattoir Blues / The Lyre of Orpheus - 9
Nocturama - 4
No More Shall We Part - 10
The Boatman's Call - 8 (zawsze mam problemy z t? p?yt?; "(Are You the One) That I've Been Waiting For" jest tak wybitne, ?e czasem przy od?uchu reszta p?yty wydaje si? zupe?nie nijaka, a wiem, ?e tak nie jest)
Murder Ballads - 6 (przereklamowana)
Let Love In - 9
Henry's Dream - 8
The Good Son - 7
Tender Prey - 9
Your Funeral... My Trial - 3
Kicking Against the Pricks - 4
The Firstborn Is Dead - 6
From Her to Eternity - 4 (tutaj ca?e 2 stopnie w gór? ci?gn? covery Cohena i Presleya)

Przy okazji, je?li kto? nie zna:
https://www.youtube.com/watch?v=P0v9vd4JEeo
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
Kto? to musi zacz??. Zaczn? wi?c ja:

Skeleton Tree - 8 (ciekawe, jak czas si? z ni? obejdzie; czuj?, ?e b?dzie zyskiwa?)
Push the Sky Away - 10 (dla mnie najwybitniejsza p?yta NC)
Dig, Lazarus, Dig!!! - 5
Abattoir Blues / The Lyre of Orpheus - 9
Nocturama - 4
No More Shall We Part - 10
The Boatman's Call - 8 (zawsze mam problemy z t? p?yt?; "(Are You the One) That I've Been Waiting For" jest tak wybitne, ?e czasem przy od?uchu reszta p?yty wydaje si? zupe?nie nijaka, a wiem, ?e tak nie jest)
Murder Ballads - 6 (przereklamowana)
Let Love In - 9
Henry's Dream - 8
The Good Son - 7
Tender Prey - 9
Your Funeral... My Trial - 3
Kicking Against the Pricks - 4
The Firstborn Is Dead - 6
From Her to Eternity - 4 (tutaj ca?e 2 stopnie w gór? ci?gn? covery Cohena i Presleya)

Przy okazji, je?li kto? nie zna:
https://www.youtube.com/watch?v=P0v9vd4JEeo

Generalnie, oprócz Murder Ballads i tego czego nie znam si? zgadzam.
Przereklamowane jest Skeleton Tree imo. Nie wróci?em od kiedy wysz?o i mi si? nie chce.
https://www.youtube.com/watch?v=wXdk_XCEoCo tak przy okazji
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lokator
bywalec


Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 355

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:

From Her to Eternity - 4 (tutaj ca?e 2 stopnie w gór? ci?gn? covery Cohena i Presleya)


jajebie, id? si? zabi?.

[ Dodano: Czw Gru 01, 2016 1:36 ]
Mi?o??:
Push the Sky Away - pi?knie mi si? wbi?a w jeden z najlepszych okresów w moim dotychczasowym ?yciu (wraz z Beetwen dog and wolf od NMA).

Let Love In - no od tych dwóch zaczyna?em. Let Love In wskaza?bym chyba jako ulubion?... chocia? cholera ci??ko powiedzie?.
Bo nawet je?eli No More Shall We Part wydaje si? by? anorektyczna przy swoich poprzedniczkach, to i tak przy ka?dym odpaleniu ujmuje mnie nieprawdopodobnie. Oh my Lord!

Pi?kno szale?stwa:
From Her to Eternity (PETARDA - Tytu?owy! Saint Huck! Wings Off Flies... tyle dobra)
The Firstborn Is Dead
Your Funeral... My Trial (odstaje od dwóch powy?szych ale niektóre numery s? najlepsze w karierze. Carny to chyba mój faworyt)

Najlepsza impreza:
Tender Prey - w sumie na pograniczu "mi?o?ci" i "najlepszej imprezy".
Henry's Dream - o. a to te? jest jego najlepsza p?yta.
The Good Son - kilka fragmentów zbyt rzewnych, jak dla mnie, ale ca?o?ciowo i tak pi?knie buja.
Abattoir Blues-The Lyre of Orpheus (oczywi?cie odstaje od reszty, ale ?wietnie mi si? jej s?ucha)
Murder Ballads - wyci?? z dwa numery i mamy strza? w 10.


The Boatman&s Call - no ?adne, mo?na pu?ci? dziewczynie do snu. Niez?a, równa, ale odstaje od powy?szych. Faworyt? Chyba West Country Girl. Chocia? otwarcie to jeden z moich ulubionych tekstów.


Dig, Lazarus, Dig!!! - nie ogarniam tej p?yty. Lie down here (and be my girl) to absolutnie jedna z najlepszych jego piosenek, ale ca?y album jest dla mnie tak potwornie oboj?tny...

Nocturama / Skeleton Tree - nuda panie. Tej drugiej daj? jeszcze szans?, ale nie przeczuwam poprawy.


ps. https://www.youtube.com/watch?v=jM6QJBGID-c
Absolutnie NAJLEPSZE co ten zespó? stworzy?. Ewnetualnie lepszy jest jedynie Blixa gotuj?cy risotto w niemieckiej telewizji (swoj? drog? einstürzende neubauten te? warte obadania).


bardzo ?adny by? te? ten króciutki wyst?p go?cinny Nicka w Current 93:
https://www.youtube.com/watch?v=TWg4dnXCpt8

?wietne s? te? grindermany
_________________
.

Moje kwazi-muzyczne wymys?y
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokator napisał:
Pieniek napisał:

From Her to Eternity - 4 (tutaj ca?e 2 stopnie w gór? ci?gn? covery Cohena i Presleya)


jajebie, id? si? zabi?.


Kukle zasw?dzia?y?
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
turismo
bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 291
Skąd: Kraków/Lublin

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi si? Dig Lazarus Dig nawet podoba. Kilka ?wietnych utworów, jak Hold on to Yourself, Lie Down Here (& be my girl), Hold on to Yourself... No i dodatkowo ?wietny Hold on to Yourself.

W sumie to nie trawie tylko Jesus on the Moon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lokator
bywalec


Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 355

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
Lokator napisał:
Pieniek napisał:

From Her to Eternity - 4 (tutaj ca?e 2 stopnie w gór? ci?gn? covery Cohena i Presleya)


jajebie, id? si? zabi?.


Kukle zasw?dzia?y?


jak cholera ;__;
_________________
.

Moje kwazi-muzyczne wymys?y
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ulubiony motyw z Nickiem to ostatni lub przedostatni Harry Potter i scena z ta?cz?cym Harrym i Hermion? do "O Children". To w ogóle jeden z moich absolutnie ulubionych motywów popkulturowych ever. Totalne 11/10. A lubi? tym bardziej, ?e "Abattoir Blues / The Lyre of Orpheus" to moja ulubiona p?yta Cave'a.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group