Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Tim Bowness - Lost In The Ghost Light

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 17:37    Temat postu: Tim Bowness - Lost In The Ghost Light Odpowiedz z cytatem



1. Worlds Of Yesterday
2. Moonshot Manchild
3. Kill The Pain That's Killing You
4. Nowhere Good To Go
5. You'll Be The Silence
6. Lost In The Ghost Light
7. You Wanted To Be Seen
8. Distant Summers

http://timbowness.co.uk/news/
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zimnytrup
nowicjusz


Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 33
Skąd: Menskie Pole

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna juz zamawiac, nawet w zlotej wersji:
https://www.burningshed.com/store/noman/product/271/8219/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MenOfffWood
bywalec


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 317
Skąd: Bad Salzbrunn

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mog? si? doczeka? tej nowej p?yty, fragmenty dost?pne w necie fajne....na poziomie Tima. Wobec powy?szego koncert w Polsce zapowiada si? wy?mienicie i jeszcze Hux Nettermalm w sk?adzie taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
turismo
bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 291
Skąd: Kraków/Lublin

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=O70NAIj69SI&feature=youtu.be

Pierwszy singiel, You Wanted To Be Seen
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ?e to ma by? prog-rockowa p?yta i jestem na to przygotowany. Ten kawa?ek jest ok, ale bez sza?u. Za ma?o tu piosenki, za du?o typowo progowego randomu, a ten neo-prog klawisz w ?rodku kawa?ka, to ju? sroga pora?ka. Ale pamietam, ?e na Great Electric Teenage Dream te? marudzi?em, a plyta okaza?a si? doskona?a. Tym samym, na razie daje ostro?n? okejk?. Z reszt? to Tim. I tak wiadomo, ?e ostatecznie b?d? propsowa? Very Happy
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebisty numer!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
one_armed_scissor
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 724
Skąd: Wszawa

PostWysłany: Sob Gru 17, 2016 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ten numer budzi we mnie takie same odczucia jak spora cz??? kawa?ków Stefana po 2011. Odbieram to jako przemy?lane, acz kompletnie md?e i nu??ce aran?acje w duecie z brzmieniami które brzmi? retro w z?ym znaczeniu tego s?owa.
_________________
I'm an island.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Gru 18, 2016 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te? mam takie odczucia, ale uwa?am, ?e Tim ostatecznie nie posunie si? do tak skrajnego retro jak SW (chocia? zaproszenie Iana Andersona ?wiadczy o czym? innym). Jest na necie zlepek fragmentów nowych utworów i jest tam kilka bardzo ciekawych rzeczy. A je?eli Tim ma kaprys nagrania swojego Ravena, to trzeba to b?dzie przeczeka?.
W 2017 roku powinna wyj?? jeszcze p?yta Bowness/Chilvers, która b?dzie w klimatach "California Norfolk" i przyznam, ?e na ni? czekam znacznie bardziej.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hemizijo



Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Gda?sk

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie bardzo dobrze si? tego s?ucha. Tak jak piszecie - mo?e nie urywa i Tim nie b?dzie w takim nurcie nagrywa?, ale jest ca?kiem spoko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co, rok 2017 da? nam najs?absz? p?yt? Blackfield oraz najs?absz? p?yt? Tima (na pewno solo, mo?e i nawet w ogóle), ale to i tak jest przyzwoity album. Jestem Bownessowym betonem, ale tutaj nawet ja wymi?k?em.
G?ówne zarzuty s? takie, ?e p?yta jest zasadniczo nudna, brakuje tu ciekawych pomys?ów, kompletnie brakuje melodii i niewiele na "Lost in the Ghost Light" wywo?uje jakiekolwiek konkretne emocje. Tim wpad? w t? sam? pu?apk? co Stefan, wydaje si? jakby szykowa? album wed?ug jakiego? uniwersalnego przepisu na prog p?yt?, zatem mamy w ka?dym utworze (na prawd? w ka?dym) solo na moogu, obezw?adniaj?ce ilo?ci mellotronu i orkiestr?, która bawi, a nie wzrusza. Do tego dorzucam s?abe zagrywki na gitarze Bruce'a Soorda i na prawd? s?abe jak na Tima teksty. Przy czym ca?y koncept tej p?yty mi si? nie podoba, Tim ju? tyle razy o tym ?piewa?, ?e robi si? to bardzo nudne. Dla niewtajemniczonych, ten album powstawa? na papierze (i nie tylko) 10 lat, a niektóre utwory na niego przeznaczone wyl?dowa?y w mi?dzyczasie na poprzednich solówkach. Tim si? chyba za?o?y? z kim?, ?e uda mu si? sko?czy? ten projekt i uda?o mu si?. Efekt jest jaki jest.
A teraz kilka pozytywnych spostrze?e?. Przede wszystkim 3 utwory: "Worlds of Yesterday", "Kill The Pain That's Killing You" i "Nowhere Good To Go". Ten pierwszy to jedyny pseudo retro 70s kawa?ek na p?ycie, który zachowuje odpowiedni balans i przez to jest bardzo przyjemny w odbiorze. Drugi przypomina mi troch? ostatniego Bowiego, to takie "Tis a Pity...", jest w tym co? jak na Tima ?wie?ego i fajnego (a przede wszystkim nie rozci?gni?tego na si??). Ostatni, to mój ulubiony kawa?ek na p?ycie. Jedyny, który przypomina klasycznego Tima, za którym mo?na mocno zat?skni? po takich utworach "Moonshot Manchild" (który ma dwukrotny false-end), czy "You'll Be The Silence", który by? tak srogo przez Tima chwalony, a ostatecznie nie zrobi? na mnie wra?enia.
Licz? na to, ?e to by? jednorazowy wyskok w stron? retro proga i w stron? ?cis?ych koncept albumów. Troch? mi Tima ?al, bo pewnie po?echta?y go nominacje do Prog Award i liczy? przy okazji "Lost in The Ghost Light" na konkretn? statuetk?, a tutaj Prog Magazine i ca?e Prog Awards si? w mi?dzyczasie zwin??o. Na szcz??cie, na ten rok zaplanowane jest jeszcze "California Norfolk 2" i podejrzewam, ?e ta p?yta bardziej mi podejdzie. Nadal licz? te? naiwnie na jakie? obchody 30-tolecia no-man.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?a?ciwie zgadzam si? z przedmówc?. Album w du?ej mierze jest po prostu nudny, utwory ci?gn? si? i nie mog? sko?czy?, a chwytliwych melodii jak na lekarstwo. Wyró?niam te same utwory co Hien, przy czym mój faworyt to Kill the Pain That''s Killing You - naprawd? odjazd, i jak na Tima to nowatorska formu?a. Nie wiem czy album bedzie na repeacie, te trzy, mo?e cztery utwory na pewno.
Tim, quo vadis.

[ Dodano: Nie Lut 12, 2017 21:35 ]
@edit
Kolejne przes?uchania przyjemniejsze, masterpiece to nie jest, ale idzie jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze wchodzi mi ta p?yta. Chyba nawet najlepiej z trzech ostatnich solówek.
_________________
SING TO ME RAVEN
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Lip 14, 2017 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki? czas temu og?oszono nominacje do PROG Awards i Tim dosta? jedn? za OK?ADK?. Naprawd? facetowi wspó?czuje. Wprawdzie ostatnia p?yta z czasem tylko u mnie straci?a, ale jak ju? nagra? prog potworka, to móg? chocia? za to dosta? t? zasran? nagrod? Very Happy Zw?aszcza, ?e Januszki w prog magazynach propsowa?y. No, szkoda. Mam nadziej?, ?e go to troch? otrze?wi i szybko wyda Plenty oraz CN2.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group