Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
brzmienie PT
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

có?, po us?yszeniu 'Shallow' lekko zw?tpi?em.. gdzie tam Opeth? to jest jaki? Judas Priest... aran?erska kalka z 'Blackest Eyes', utworek (potworek) bli?niak. Wszystko staje si? przewidywalne ju? po us?yszeniu pierwszego riffu, szkoda strasznie, bo je?li taka ma by? ca?o?? to kolekcja p?yt Stefka mi si? nie powi?kszy Sad
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do opeth i wzorowania sie wilsona na nich - pierwszy raz slysze taka opinie ze wilson sie na nich wzoruje, ale jesli tak twierdzicie, to jestem za! Smile wspolpraca opeth ze stevenem przede wszystkim bardzo wyszla na zdrowie szwedom (ktorych tworczosc znam i cenie, a momentami (damnation, blackwater park) wrecz uwielbiam), a po drugie - na zdrowie tez wyszlo pt. rozwijaja sie i to w kierunku, ktory w ich tworczosci wczesniej byl praktycznie zupelnie omijany (chlubny wyjatek - signify). jesli zainteresowanie wilsona ostrzejszymi brzmieniami ma przynosic takie efekty jak ostatnie dokonania opeth i in absentia to hmm nie mam nic przeciwko Smile a poza tym jestem dobrej mysli - jesli wilson sie wciaz rozwija, to jest progres Smile a progres w progresie to podstawa Laughing

shallow.. coz, mnie sie spodobal Smile nie zachwycil i nie porwal, ale trzyma poziom. przewidywalny? nie sadze. przeplatanie sie przesterowanych riffow z akustycznymi momentami, jak zwykle piekne partie wokalne.. perkusja moze nie genialna, ale tez nie przeszkadza. bas slabo slysze wiec sie nie wypowiadam Wink poza tym mala rzeznia riffowo-syntezatorowa we srodku numeru brzmi swietnie, az zal ze tak krotko Smile

szczerze mowiac, na ia byly gorsze rzeczy, a jednak w calosci plyty dawaly sie sluchac a nawet polubic. wiec dobrej mysli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trainman napisał:
na zdrowie tez wyszlo pt. rozwijaja sie i to w kierunku, ktory w ich tworczosci wczesniej byl praktycznie zupelnie omijany (chlubny wyjatek - signify)


ekhem, a jaki to kierunek obrali na 'Signify' bo mnie si? wydaje ?e ambientowy, ambient mi si? jako? z Opeth nie kojarzy...

trainman napisał:
przeplatanie sie przesterowanych riffow z akustycznymi momentami, jak zwykle piekne partie wokalne.. perkusja moze nie genialna, ale tez nie przeszkadza. bas slabo slysze wiec sie nie wypowiadam Wink poza tym mala rzeznia riffowo-syntezatorowa we srodku numeru brzmi swietnie, az zal ze tak krotko Smile


powiedz 16 razy TRAKTOR

w?a?nie to o czym piszesz powy?ej jest dla mnie przewidywalne. Poznawszy IA i kompozycje niektórych utworów jestem w stanie spokojnie przewidzie?, w którym miejscu co i gdzie si? pojawi...
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkavian napisał:
ekhem, a jaki to kierunek obrali na 'Signify' bo mnie si? wydaje ?e ambientowy, ambient mi si? jako? z Opeth nie kojarzy...


nie mialem na mysli plyty a utwor Smile jedyny na dobra sprawe uklon wilsona w strone ostrzejszych brzmien/riffow przed ia (no, moze z malymi wyjatkami jak np. mocne wejscie gitar w lithbulb sun, znow na mysli numer nie plyta)

Malkavian napisał:
powiedz 16 razy TRAKTOR


Very Happy sprobowalem, fascynujace zajecie Very Happy

Malkavian napisał:
w?a?nie to o czym piszesz powy?ej jest dla mnie przewidywalne. Poznawszy IA i kompozycje niektórych utworów jestem w stanie spokojnie przewidzie?, w którym miejscu co i gdzie si? pojawi...


hmm coz, ja jednak nie odebralem shallow jako przewidywalny. i zwyczajnie mi sie podobal Smile choc wolalbym zeby byl dluzszy - partia instrumentalna we srodku z kazdym przesluchaniem coraz bardziej mi sie podoba Smile (zwlaszcza syntezatorowy chaos)
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trainman napisał:
nie mialem na mysli plyty a utwor Smile jedyny na dobra sprawe uklon wilsona w strone ostrzejszych brzmien/riffow przed ia (no, moze z malymi wyjatkami jak np. mocne wejscie gitar w lithbulb sun, znow na mysli numer nie plyta)


Dobra, tu si? zgodz?... Ale to wej?cie gitar w 'LS' jest wg Ciebie mocne? dobrze si? przy nim ?pi...

trainman napisał:
hmm coz, ja jednak nie odebralem shallow jako przewidywalny. i zwyczajnie mi sie podobal Smile choc wolalbym zeby byl dluzszy - partia instrumentalna we srodku z kazdym przesluchaniem coraz bardziej mi sie podoba Smile (zwlaszcza syntezatorowy chaos)


to ju? pisa?e? Smile A 'Shallow' IMHO nadal jest przewidywalny. I szkoda ?e panowie obrali tak? a nie inn? drog?, która w gruncie rzeczy im ?rednio wychodzi...
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z rozwa?aniami o tym, jak? drog? obrali wstrzyma?bym si? do us?yszenia ca?ego albumu. Jak wiadomo jest tam te? oko?o 10 minutowy track, który sam SW okre?li? jako:
Cytat:
uber-prog epic
Czy?by nawi?zanie do TSMS? I hope so.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ignus
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 206
Skąd: mr?gowo/gda?sk

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale SW nie lubi TSMS przeciez...
fakt, shallow jest bardzo podobny do chociazby blackest eyes. jak na moj gust. a od kapeli takiej jak PT mozna oczekiwac jakiegos rozwoju, a nie walkowania znowu tego samego...
i wlasnie, dlaczego na wiekszosci zdjec SW nosi te mega-trendy okularki? moze ma tam jakis wyswietlacz co mu podpowiada co dalej (na koncertach)...
_________________
The water was calling him.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma co narzeka?. przypomnijcie sobie jaki by? strach kiedy pierwszy raz us?yszeli?my 4 Chords That Made A Million Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 17:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkavian napisał:


powiedz 16 razy TRAKTOR


Powiedzia?bym TRAKTOR nawet 100 razy gdyby ta p?yta by?a cho? troszk? lepsza od In Absentia... gdyby by? na nim cho? jeden utwór klasy Last Chance...

i mo?e b?dzie... miejmy nadziej?, powtarzaj?c TRAKTOR niczym mantr? do boskiego Stevena - Stevie, Stevie, nie m?cz nas riffami, daj odetchn??... chcemy poczu? si? tak jak wtedy gdy po raz pierwszy us?yszeli?my How is your life today... (albo moj? ukochan? miniaturk? Nine cats) Smile

W Shallow brakuje mi tylko wokalizy panny z Evanescence (sorry za ewentualny b??d ortograficzny w nazwie tego? fascynuj?cego zespo?u) i jakiego? rapera który dodawa?by gdzie? z ty?u "Yo, yo... mother****er, comon'... ? E N A D A....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
W Shallow brakuje mi tylko wokalizy panny z Evanescence (sorry za ewentualny b??d ortograficzny w nazwie tego? fascynuj?cego zespo?u) i jakiego? rapera który dodawa?by gdzie? z ty?u "Yo, yo... mother****er, comon'... ? E N A D A....


Nie przesadzasz troszeczk?? Rolling Eyes
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No có?... ten post by? lekko ironiczny, ale doprawdy, gdybym nie wiedzia? ?e to jest Porcupine Tree to wcale nie zdziwi?bym si? gdybym us?ysza? w Shallow takie, nazwijmy to, "smaczki" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 17:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radek napisał:
Stalker Exclamation

Czy ty aby nie jeste? kim? kto chetnie DYKTOWA?BY Stevenowi co on ma gra?? Zapomnij w ko?cu o pierwszych p?ytach zespo?u, teraz wszystko si? zmieni?o Evil or Very Mad

Nie wiem jak mog?e? pozwoli? sobie na porównanie Porcupine Tree do Evanescence!


luz, luz... czy ja porówna?em PT do Evanescence???? po?artowa? nie wolno? napisa?em tylko, ?e nie zdziwi?bym si? gdybym nagle us?ysza? w shalllow ten zwalaj?cy z nóg sopranik... a to spora ró?nica...

Nie mam ochoty dyktowa? Stefkowi co ma gra?... jest artyst? i ma w tej kwestii wolny wybór... a ja te? mam wolno?? do tego by go krytykowa? za wybory których dokonuje... czasy, kiedy patrzy?em na tego go?cia jak na najwi?kszego muzycznego "boga" ju? min??y... i nie mog? te? mówi?, ?e mnie zachwyca skoro nie zachwyca, tylko dlatego ?e "Steven Wilson wielkim muzykiem jest"... no jest, nie odmawiam mu wielko?ci... stawiam tylko znak zapytania nad rzeczywist? warto?ci? tego co ostatnio tworzy...

P.S. nie chcia?bym ?eby to forum sta?o si? miejscem, gdzie o PT mówi si? tylko w superlatywach... to ?e zaliczam ten zespó? do pierwszej trójki w moim prywatnym rankingu najwi?kszych kapel obecnie graj?cych nie znaczy ?e przyklaskuj? wszystkiemu co nagra?...

a poza tym, obra?anie si? o to, ?e sobie pozwoli?em na ma?y dowcip jest chyba lekk? przesad?... doprawdy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stotom
bywa


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 88
Skąd: Toru?

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trzymajmy si? tematu- czy kto? s?ysza? co? oprócz Shallow??? Co z os?awionym Lazarusem? Czy gdzie? kr??y w necie? Dajcie znac!


Polecam zajrze? na: http://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail//hnum/6545727/rk/home/rsk/hitlist
S? tam krótkie clipy z 3 kawa?ków z Lazarusa. Nie b?d? ich opisywa? - nie chc? psuc przyjemno?ci s?uchania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group