Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Off-Festival - 8-10 sierpnia, Mys?owice

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Whodo
ma gadane


Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 504
Skąd: Kraków/Stary S?cz

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Of Montreal rozgniót?, zmia?d?y? i rozdepta? taak jest!
_________________
I DREAMT OF CARPATHIAN MOUNTAINS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
bori
ma gadane


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 689
Skąd: czasem Praga, czasem nie

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad
wiedzia?am, ?e przegapi?am dzi? co? wyj?tkowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Of Montreal - pe?en zachwyt. Nie wiem, czy nie najlepszy koncert na jakim by?em. Wyst?p kompletny - rewelacyjna muzyka, ?wietna oprawa i spektakl. Oczywi?cie mo?na si? zawsze przyczepi? do setlisty, ?e zbyt ma?o kawa?ków z "Satanic Panic...", ale dla mnie nie ma problemu.
Generalnie powiedzia?bym, ?e taka jest moja pierwsza dziesi?tka koncertów:
1,2. Of Montreal i James Chance
3,4. Caribou i British Sea Power
5. Singapore Sling
6. Muchy
7. Afro Kolektyw
8. Modified Toy Orchestra (nasi - moi i Stalkera - faworyci Very Happy)
9,10. Baaba, Bajzel

By?o ?wietnie i muzycznie, i towarzysko. Marudzenia malkontentów nie rozumiem, cho? faktem jest, ?e zrobi?a si? z festiwalu masówka z du?? grup? przypadkowych ludzi.

O Barnesie i spó?ce ju? by?o. James na koniec drugiego dnia powali?, szkoda tylko, ?e by?em ju? tak zm?czony. Bardzo dobrze zagra? Singapore Sling - pyschodelia, sprz??enia gitar, odwo?ania do shoegaze'u, s?yszalne inspiracje The Jesus And Mary Chain i 6-osobowy sk?ad z trzema ha?asuj?cymi gitarami to jest to!
Najwi?ksze pozytywne zaskoczenie festiwalu to dla mnie British Sea Power - pocz?tkowo planowa?em, ?e w tym czasie pójd? na piwo, ale stwierdzi?em, ?e trzeba sprawdzi?. I naprawd? nie ma porównania do tego, jak brzmi? na p?ytach. By?o "Carrion", "Remember Me" i oczywi?cie "Waving Flags", a zesz?orocznej p?ycie mo?e dam jeszcze jedn? szans?. 6-osobowy sk?ad, skrzypce, tr?bka, klawisze, momentami na trzy gitary - naprawd? ?wietnie to wysz?o. Czasem z typowym dla nich patosem i podnios?o?ci?. Absolutnie nie ?a?uj?, ?e poszed?em.
Za to Caribou wprawi?o mnie wprost w os?upienie. Tak fantastycznego koncertu si? nie spodziewa?em. Przewidywa?em raczej rozmytych, popowych kompozycji, a tutaj dostali?my godzin? niesamowicie energetycznego grania. Pocz?tkowo zdziwi?o mnie ustawienie zespo?u na scenie - dwa zestawy perkusyjne na pierwszym planie, a gitarzysta i basista stoj?cy za nimi, ale po pierwszym kawa?ku ju? przesta?em si? dziwi?. To, co wyczynia? perkusista przechodzi ludzkie poj?cie - nie do??, ?e niesamowita technika i szybko??, to jeszcze dbanie o dobre show Wink. Tego typu koncertów ?yczy?bym sobie na Offie jak najwi?cej.
Muchy zaskoczy?y mnie profesjonalizmem - pierwszy raz widzia?em ich na ?ywo i naprawd? nie brzmi? jak debiutanci. Stalker twierdzi, ?e koncertowo w stosunku do do kilku miesi?cy wstecz jest ogromny progres.
Co jeszcze... Afro super, szkoda, ?e tak krótko i bez kilku hitów... Aha, Mogwai odpu?cili?my kosztem Modified Toy Orchestra i ani troch? nie ?a?ujemy. Dawanie sm?c?cego Mogwai jako gwiazd? dnia o godz. 0:30 nie jest dobrym pomys?em. Jest wr?cz pomys?em bardzo z?ym. Wielkim fanem Mogwai nigdy nie by?em, wi?c tym mniejsza strata. W zamian mo?na by?o dosta? ?wietny koncert 5 facetów z poczuciem humoru, na luzie i graj?cych na przerobionych dzieci?cych zabawkach Very Happy.
Do tego dorzuci?bym jeszcze kilka mniejszych, bardzo sympatycznych koncertów i wychodzi naprawd? udany festiwal.
Troch? tylko Rojek przeliczy? si? z doborem wykonawców - troch? zbyt du?o by?o zespo?ów gubi?cych si? na scenie plenerowej - generalnie nudz?cych Very Happy, czego szczyt zaprezentowa? Mo?d?er z Lutosphere. Akurat znalaz?em wygodne drzewo, pod którym mo?na by?o usi???, wi?c nie chcia?o mi si? nigdzie odchodzi?, ale s?uchanie tego, to by?a m?ka.
Wracaj?c do Mogwai, najwi?ksz? gwiazd? dnia powinno by? co? ?ywego, dlatego te? drugi dzie? z British Sea Power i Jamesem na koniec by? ju? lepiej pomy?lane, ale najlepiej by?oby wrzuci? na t? por? Of Montreal - to by?oby rozwi?zanie po prostu idealne. Mogwai wcze?niej, Of Montreal pó?niej.

Dobra rozpisa?em sie, na razie wi?cej mi si? nie chce Very Happy. Mo?e pó?niej, a w ka?dym razie - za rok b?d? pewnie po raz czwarty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Karotka
ma gadane


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 789

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przesy?am ca?usy dla ca?ej offowej ekipy!
dla Kamaela
dla Stalkera z Jackiem i Ag?
dla ?udu ( Twisted Evil ) z ekip?
dla Malkava ze znajomymi
dla ?ososia z siostr?
i w ogóle, pe?en zachwyt, ale póki co pozwólcie mi si? wyspa?.
taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o Malkav byl Smile
trza bylo ode mnie pozdrowic Wink

jak tam wypadl Snowman?
_________________
http://artwerk.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leszek
ma gadane


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 646
Skąd: Pozna?/Cz?stochowa

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nika napisał:
jak tam wypadl Snowman?


Bardzo w porz?dku. Mieli momenty genialne, ale jak dla mnie to troch? za du?o jazzowania Wink. Niemniej, co? czuj?, ?e i tak si?gn? po p?yt? jak tylko wyjdzie.

Co do samego Offa to spodziewa?em si?, ?e pierwszy dzie? b?dzie lepszy, a tutaj okaza?o si?, ?e jednak nie Wink. Je?li chodzi o pierwszy dzie? to szczególnie mi si? podoba? oczywi?cie Mogwai (szkoda, ?e nie zagrali Tracy, ale i tak to by? ?wietny koncert) i Of Montreal (jak si? nazywa? ten taki d?ugi instrumentalny utwór, bodaj?e 3 czy 4 od ko?ca?). Clinic te? ca?kiem spoko, ale spodziewa?em si? chyba czego? wi?cej, ale musz? przyzna?, ?e podoba?o mi si? ich brzmienie. Co do Much to nie s?dz?, ?eby ich brzmienie si? jako? posun??o do przodu w ostatnich miesi?cach, o czym pisa? Kamael. Widzia?em ich czwarty raz od lutego i brzmieli praktycznie tak samo Wink. Jeszcze warto wspomnie? o moich ziomkach z Cz?stochowy - Elephant Stone. My?la?em, ?e wyjd? stremowani na scen?, ale wygl?dali jakby grali na pe?nym luzie Wink. Dobrze wypadli, a nowy utwór te? wywar? na mnie pozytywne wra?enie. Mam nadziej?, ?e teraz troch? wi?cej ludzi ich us?yszy. By? kto? jeszcze na ich koncercie?

Drugi dzie? to tak jak ju? pisa?em masa zaskocze?. Najpierw Snowman fajnie zagra?, potem Poise Rite. Troch? rozczarowa? mnie Bajzel, ale si? przynajmniej posz?o na browara Wink. Co do tych najwi?kszych niespodzianek musz? z pewno?ci? zaliczy? So So Modern. Kapitalny koncert! Mo?e te kawa?ki, w których grali na gitarach by?y takie sobie, ale te instrumentalne, w wi?kszo?ci elektroniczne utwory po prostu mnie zmasakrowa?y. W sumie to z kim gada?em to podoba? mu si? ten koncert, a z tego co zauwa?y?em to dostali chyba jedne z najd?u?szych braw na koniec koncertu, je?li chodzi o ca?y festiwal. I oczywi?cie Menomena. W sumie to ich nie zna?em, cho?by nawet z myspace, wi?c moje zaskoczenie by?o tym wi?ksze. Ciekawe utwory, fajnie dope?niaj?ce si? wokale, ten saksofon daj?cy fajny efekt. Singapore Sling sobie odpu?ci?em po 2 kawa?kach bo wbi?em do namiotu troch? pó?niej i nie by?o praktycznie miejsca, ludzie si? pchali i nic nie widzia?em. Co do British Sea Power to ?wietny koncert dali. By?o bogato brzmieniowo - zw?aszcza tr?bka mi si? podoba?a (utwierdzi?o to mnie tylko w przekonaniu, ?e odej?cie Ashleya Deana, tr?bacza z iLiKETRAiNS to do?? z?y pomys?) - energicznie, by? ten tzw szo? (np. gitarzysta na r?kach publiczno?ci). Jak dla mnie to wr?cz wymarzone zako?czenie tego Offa (na reszcie koncertów nie zosta?em).

Je?li mia?bym jakie? zastrze?enia to do tego, ?e koncerty si? tak szybko zaczyna?y po sobie. Zanim przeszed?em z namiotu po Rotofobii na Snowmana to ju? jeden utwór zagrali... I bardzo ?a?uj?, ?e Mogwai zbieg? si? z Modified Toy Orchestra, bo chcia?em ich zobaczy?. Wszak granie na zabawkach to do?c niekonwencjonalny widok Wink. Mo?e faktycznie lepszym pomys?em by?oby da? tego Mogwaia wcze?niej.

PS. Kojarzy kto? tytu? tego instrumentalnego utworu BSP, w którym na ekranie by?y ptaki itd? Wink
_________________
If I'm guided, then it's not by stars or by love or by choice, but by fate.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kawa?ek Of Montreal to "The Past Is A Grotesque Animal". Co do utworu BSP o którym piszesz sam si? zastanawiam, nie skojarzy?em go zupe?nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Leszek
ma gadane


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 646
Skąd: Pozna?/Cz?stochowa

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamael napisał:
Ten kawa?ek Of Montreal to "The Past Is A Grotesque Animal". Co do utworu BSP o którym piszesz sam si? zastanawiam, nie skojarzy?em go zupe?nie.


Dzi?ki. Nie wiem co mi si? ubzdura?o, ?e on by? instrumentalny Wink. Tak swoj? drog? to Of Montreal to jedyny zespó? z gwiazd Offa, który widzia?em pó?niej normalnie na terenie festiwalu.

Tak swoj? drog? to ma kto? mo?e nagrane retransmitowane koncerty z Offa? Z tego co wiem to w Trójce by?o tego ca?kiem sporo.

edit: znalaz?em koncert Mogwai:
http://rapidshare.com/files/136284277/Mogwai_-_Live_at_OFF_Festival_2008.zip
_________________
If I'm guided, then it's not by stars or by love or by choice, but by fate.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszek napisał:
[Tak swoj? drog? to Of Montreal to jedyny zespó? z gwiazd Offa, który widzia?em pó?niej normalnie na terenie festiwalu.


Ja niestety ich nie widzia?em. W ogóle w porównaniu do poprzednich lat sytuacja si? zmienia - pami?tam, jak na pierwszym Offie wykonawców mo?na by?o normalnie spotka? na koncertach w?ród ludzi pod scen? i by?o to bardzo sympatyczne. Nie wiem, teraz mo?e te? tak jeszcze kto? robi, ale w takim t?umie ju? trudniej ich zauwa?y?, a mo?e atmosfera si? zmieni?a?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Leszek
ma gadane


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 646
Skąd: Pozna?/Cz?stochowa

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamael napisał:
Leszek napisał:
[Tak swoj? drog? to Of Montreal to jedyny zespó? z gwiazd Offa, który widzia?em pó?niej normalnie na terenie festiwalu.


Ja niestety ich nie widzia?em. W ogóle w porównaniu do poprzednich lat sytuacja si? zmienia - pami?tam, jak na pierwszym Offie wykonawców mo?na by?o normalnie spotka? na koncertach w?ród ludzi pod scen? i by?o to bardzo sympatyczne. Nie wiem, teraz mo?e te? tak jeszcze kto? robi, ale w takim t?umie ju? trudniej ich zauwa?y?, a mo?e atmosfera si? zmieni?a?


Ja ich spotka?em pod scen? eksperymentaln? jak Kammerflimmer gra?. Poza tym to widzia?em gdzie? jeszcze Mo?dzera, Morettiego, Crasnalsi si? gdzie? przewin?li i Elephant Stone. Faktycznie jako? ma?o wykonawców w porównaniu cho?by do zesz?ego roku si? przewija?o na widowni. Ale za to w?ród widzów zauwa?y?em ca?kiem sporo polskich zespo?ów - California Stories Uncovered, Hatifnats, George Dorn Screams, New Century Classics, NeLL, White Rabbit's Trip Wink. Co prawda cz?sto tylko w cz?sci, ale i tak Wink

http://www.zshare.net/download/1689136365f9cdb8/ - tutaj pono? Of Montreal Wink
_________________
If I'm guided, then it's not by stars or by love or by choice, but by fate.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group