Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Esbjorn Svennson Trio, Wroc?aw 13 | II | 2006

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #moje wielkie koncerty#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RegularJohn
nowicjusz


Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 48
Skąd: okzdo?K

PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 19:18    Temat postu: Esbjorn Svennson Trio, Wroc?aw 13 | II | 2006 Odpowiedz z cytatem

Troche dziwi mnie ten eklektyzm...Oto obok Tool w Spodku i koncertu Porcupine - koncert E.S.T to najlepszy koncert na jakim mialem okazje w moim krotkim zyciu byc.

Ci,którzy nie znaj? E.S.T.-mam nadzieje, ?e po tym po?cie sprawdz?.

Ci,którzy znaja,ale nie widzieli na ?ywo-musz? zobaczy?, przy pierwszej okazji.

Ci,którzy znaj? i widzieli-z ch?ci? poznam opinie.

Strach si? przyzna?, ale znam tylko 2 ostatnie p?yty E.S.T.Có?, wszystko do nadrobienia....(mam nadzieje).

Pierwsze co rzuci?o mi si? w oczy to scena,która wygl?da?a ,jakby Esbjorn i koledzy lubili klaustrofobiczne klimaty.Ach Ci Skandynawowie...
Nie ma przypadków.Blisko?? instrumentów potwierdzona i wyt?umaczona zosta?a muzyk?. Esbjorn,Dan i Magnus stanowili jedno??,blisko??-wydawa? by si? mog?o-nadmierna tylko im pomaga?a.

Zacz?li spokojnie-tematem Monka. Nast?pnie "Eighty-eight days in my veins",od wtedy , ka?de przes?uchanie "Viaticum" zatrzymuje si? na pozycji nr 2. co najmniej 88 razy...
Nie pami?tam ca?ej setlisty-a niektóre nazwy s?ysza?em po raz pierwszy.Oto co zapami?ta?em: "In the tail of her eye', "Mingle in The Mincing Machine", "The Unstable Table & The Infamous fable". Co? jeszcze ? Oczywi?cie ostatni bis: "Believe,beleft below".

Ca?a "Esbjornowo??" zyskuje dopiero na ?ywo. Zyskuje improwizacja-ta delikatna i subtelna-staje si? klarowna oczywista , i w jaki? tajemniczy sposób jeszcze bardziej genialna; ta mocniejsza wyciska z fortepianu szale?stwo z wi?ksz? werw?. Zyskuje perkusja-pozory myl?, a od tej pory na jazzowych koncertach poprzeczka "perkusyjnego sola" nabra?a nowego wymiaru". Zyskuje kontrabas. Tutaj brak s?ów. Esbjornowo?? to dla mnie w?asnie min. kontrabas w "The unstable Table & The Infamous Fable" to co robi? Pan Dan Berglund....My?l? ?e i Hendrix nadstawi?by ucha. Je?li kto? jeszcze zna jakie? p?yty gdzie kontrabasista u?ywa kaczki i jednocze?nie gra smyczkiem to b?agam o nazwy i tytu?y.

Po koncercie, w telewizji widzia?em drobny wywiad z Esbjornem. Mówi? min. ?e dla Nich improwizacja to tak?e koncert-nie maj? nigdy setlisty i nie przygotowuj? si?. Poprostu zaczynaja gra?.Czasem zdarzy si? ?e kto? z publiczno?ci krzyknie tytu? i je?li jest mo?liwo?? to graj? to...

(Na przysz?o?? zapami?ta?. Krzycze? ca?ym gard?em "Seven Days Of Falling". )


Katharsis.
Obcowanie z geniuszem.

Polecam.I ciekaw jestem opinii innych.

Pozdrawiam.

I Witam-to mój 1 post Smile
_________________
Kiss me twice.I'm a schizophrenic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy!

Jak na razie s?ysza?em tylko album 'Viaticum' - i jestem pod ogromnym wra?eniem, b?d? musia? zapozna? si? z innymi nagraniami E.S.T.

równie? polecam!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2006 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W???nie ukrad?em kuzynowi calutk? dyskografi?.
Zacz??em od "Viaticum" i jestem pod wra?eniem. Niesamowity klimat, wyborni muzycy, niebanalne kompozycje.
Udowadniaj? ?e nowoczesny jazz nie musi by? odgrzewaniem tego samego kotleta.

jestem na zdecydowane TAK, bior? si? potem za reszt? p?yt.
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Happy Gigster
nowicjusz


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Seven Days of Falling"? Osobi?cie krzycza?em "Dodge the Dodo" i "O.D.R.I.P."?

Sam by?em na koncercie w Chorzowie. Jak dot?d najlepszy koncert, na jakim by?em(i z niecierpliwo?ci? czekam na nast?pne). Mieli?my 5 bisówVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
elbe
bywa


Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 79

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nast?pnych ju? nie b?dzie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #moje wielkie koncerty# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group