Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Co dzi? sta?o si?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 189, 190, 191  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guziec napisał:
Agher napisał:
mniam! :>

Chcesz koszulke czy nie?


oj, wybacz! ja po prostu lubi? ?wie?e mi?sko ;>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ninu? napisał:



Tylko spróbuj.[/img]

Wiedzia?am, ?e jeste? tu tylko dla licznikowego lansu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karotka
ma gadane


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 789

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sp?dzi?am wczoraj w klinice 5 godzin w poczekalni tylko po to, by podda? si? "kontoli endoskopowej" trwaj?cej 1,5 minuty. o tak, uwielbiam absurdy. tak samo absudalny jest koszt tygodniowych antybiotyków - 90 z?. i choruj sobie cz?owieczku, ehhh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co jest absurdalnego w koszcie antybiotyków? za darmo maj? rozdawa?? socjal si? marzy? przecie? z Twojej pracy recenzenta spokojnie wyrobisz na te leki Very Happy Very Happy Very Happy

inna sprawa, jak taka? chora, to co robisz w philo?
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karotka
ma gadane


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 789

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem chora ob?o?nie, mam si? po prostu oszcz?dza? i mas? innych zalece? (nie dzwiga?, nie zmienia? gwa?townie pozycji, nie je?? gor?cego i nie bra? gor?cej k?pieli, nosi? czapk?, etc), a antybiotyki si? bierze przez kilka lat po endoskopii zatok, a ich koszt miesi?czny to jakie? 500 z?. naprawd? uwa?asz, ?e nie ma na co narzeka??
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapitalizm, z?otko Smile
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Stokrotka
CfO maniak


Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1010

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karotce wspó?czuj? serdecznie, mam kole?ank?, która walczy z zatokami od lat i zdaje si?, ?e to nierówna walka. Kosztowna, bolesna, nawrotowa.
Zaraz id? si? napi?, wypij? te? za zdrowie Karotki, a co!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karotka napisał:
nie jestem chora ob?o?nie, mam si? po prostu oszcz?dza? i mas? innych zalece? (nie dzwiga?, nie zmienia? gwa?townie pozycji, nie je?? gor?cego i nie bra? gor?cej k?pieli, nosi? czapk?, etc), a antybiotyki si? bierze przez kilka lat po endoskopii zatok, a ich koszt miesi?czny to jakie? 500 z?. naprawd? uwa?asz, ?e nie ma na co narzeka??



Zmie? lekarza, jak masz bra? par? lat antybiotyki Laughing Co za LOL, poza noszeniem czapki i gor?c? k?piel? to nic mi si? tutaj nie trzyma kupy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karotka
ma gadane


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 789

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeste? kochana, Stokrotko taak jest!

a co do antybiotyków, to na tym polega leczenie przewlek?ego zapalenia zatok, ?e non stop si? je bierze, by nie dop?ci? do nawrotu stanów zapalnych i ostrego zapalenia, co? w ten dese?, ale chodzi generalnie o to, ?e tego nie da si? wyleczy? definitywnie, mo?na tylko os?abi? objawy.
poza tym, nie tylko trzeba dba? ?eby nie przemarzn?? na zatokach, ale te?, by si? krwotok z nosa nie pu?ci?, zw?aszcza na pocz?tku, bo ci??ko go zatamowa?, podobno.

ale moj przypadek jest dowodem na to, ?e nie znacie dnia ani godziny Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te? mam zapalenie zatok, te? przewlek?e. Nie doskwiera mi wi?c nie lecz? specjalnie, ale jak leczy? to:
1. P?ukania
2. Jak nie pomagaj? - zabieg

Antybiotyk przy zapaleniu zatok bierze si? od 2-góra 6 tygodni ze wzgl?du na trudn? penetracj? do ko?ci.
No i napisz có? to za cudo bierzesz co 500 z? miesi?cznie kosztuje, bo takiego jeszcze nie widzia?em Laughing

Normalnie rewelka masz lekarza, pogratulowac Wink


P.S. antybiotyk bierze si? of korz przy OSTRYM a nie przewlek?ym zapaleniu ko?ci. Pozdrawiam lol Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karotka
ma gadane


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 789

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie wpad?e? na to, ?e ostre mo?e by? przewlek?e lub z ostrego zamieni? si? przewlek?e? i skoro trafiam do szpitala z ostrego du?uru z zanikiem czucia w lewej cz??ci twarzy, to chyba nie wystarcz? p?ukania, nie uwa?asz?
poza tym, dosta?am recept? na tydzie? lekarsw, za co zap?aci?am 90z?, a rozmawia?am w szpitalu z wieloma ludzmi, i wszyscy jak jeden m?? stwierdzili, ?e kosztuje ich to ok 400-500 z? miesi?cznie, chocia? ostatni zabieg mieli 3 lata temu albo i d?u?ej.
ale nie wiem, mówi? o tym, co s?ysza?am, nie jestem lekarzem, a zapaleniem zatok si? nie interesowa?am, bo nigdy mi nie dokucz?o.
aha, ninu?, lecz? si? w klinice otolaryngologicznej uniwersyteckiej, je?li to ma jakie? znaczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano ma to ta sama klinika w której angin? leczyli mi p?dzlowaniem Laughing co doprowadzi?o do tego ?e przez 3 dni chodzi?em tam i czeka?em po pare godzin z 39 stopni gor?czki. W ko?cu ola?em i wzi??em antybiotyk - po 2 godzinach gor?czka zesz?a.
Ostre zapalenie zatok moze przejsc w przewlek?e nigdy na odwrót.
Zanik czucia w twarzy to normalny objaw ze wzgl?du na ucisk na nerw podoczodo?owy. P?ukania mog? pomóc, ale na przewlek?e zapalenie zatok to g?ównie pomaga zabieg Caldwella-Luce'a, albo chirurgia endoskopowa.
Ostre wyleczysz antybiotykiem w 2 tygodnie.
Poza tym takie rzeczy leczy si? na chirurgii szcz?kowo-twarzowej, bo laryngolodzy to zwykle patafiany i lekarze od wszystkiego i niczego, siedz?cy jeszcze w medycynie lat 60tych (ach te górnicze lampki na czole Smile ).
Na zapalenie zatok da?bym klindamycyn?. Dalacin C 300 mg do za?ywania co 8 godzin to zwykle koszt rz?du 25 z?, wystarcza na ponad 5 dni. Miesi?c wychodzi 150 z? jak ?atwo policzy?, chyba ?e da?a? si? nabra? na odpowiednik w rodzaju inna nazwa, inne opakowanie, ten sam sk?ad, cena x5


Poza tym id? do sensownego lekarza bo du?a cz??? zapele? zatok jest alergiczna. Ja takie z?apa?em. Nie mia?em nigdy ?adnego uczulenia.
Claritine mi pomog?o. 20 z? / miesiac terapii.

Szczerze pozdrawiam i ?ycz? powrotu do zdrowia, zatoki potrafi? wkurwi? taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stef
bywalec


Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 114
Skąd: Neverland

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karotka napisał:
chodzi generalnie o to, ?e tego nie da si? wyleczy? definitywnie, mo?na tylko os?abi? objawy.:


da si?, ale trzeba trafic na dobrego lekarza. Po 14 latach m?czarni problem si? sko?czy?. By?a punkcja, 3 tygodnie inhalacji i oczywi?cie antybiotyki. Brrrr... Ale od jaki? 13 lat nie wiem juz co to s? chore zatoki, a infekcje miewam raz na rok i trwaj? zwykle 2-3 dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to chyba cz?owiekiem ze stali jestem. oprócz skrzywienia neurologicznego w sumie nic mi nie dolega i nie dolega?o. nigdy niczego nie z?ama?em, nigdy nie le?a?em w szpitalu, nawet u dentysty przebojów nie mia?em - tylko jedno borowanie w ?yciu. wyniki bada? krwi mam idealne. tyj? za bardzo co prawda, ale to przez brak ruchu, co si? za nied?ugo powinno zmieni?, mam nadziej?. ale ?yj? w jednym kawa?ku i nie zanosi si?, by którykolwiek mia? odpa??. i to nie jest raczej kwestia fuksa, bo akcje czasami naprawd? hardkorowe mia?em, z których jakim? dziwnym trafem wychodzi?em w ca?o?ci. cieszy? si?, czy czeka? a? nast?pi erupcja?
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to pokolenie jotpe 2 delikatne ja mam skrzywion? przegrod? nosow? + alergi? chyba na wszystko co si? flor? zwie, i do lekarza nie pójd?, bo te konowa?y chcia?y mi? ci??. Pr?dzej zgin? ni? dam si? poci?? drugi raz.
Liki czarnuchu masz 20+ lat to si? ciesz przy obecnym trybie ?ycia 40 nie doci?gniesz. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 189, 190, 191  Następny
Strona 49 z 191

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group