Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Pierwsze DVD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #EPki i inne#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jelitek
nowicjusz


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 49
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja si? podziel? z Wami moimi odczuciami. Najpierw powierzchowne opinie. Przychylam si? do opinii ?e opakowanie jest rewelacyjne, fajnie zaprojketowane i wogóle super. Setlista, ca?kiem mi si? podoba, ale nie powala na kolana, brakuje mi paru pere?ek jak np. Waiting, albo Voyage 34... Dodatki na drugiej p?ycie s? takie niejakie. Zdj?cia...bardzo ?adne i w zasadzie reszta nie budzi jakich? wi?kszych dozna?, chocia? Radioactive Toy z Rockplastu jest bardzo dobre. Brakuje mi wywiadów albo jakiego? reporta?u w stylu "behind the scene" itp. itd, czyli czego? co pokaza?oby PT z innej strony.

Teraz o utworkach. Najbardziej podoba mi si? z ca?ej p?yty Mother and Child Divided oraz Blackes Eyes no i mo?e Start of Something Beautiful . Utwory z p?yty Deadwing bardziej mi si? podobaj? w wydaniu studyjnym ale uwa?am ?e wybrali te najfajniejsze...no prawie bo nie ma Shallow Wink Lazarus brzmi troszk? bezp?ciowo jak dla mnie. Za to du?e brawa za Trains. Nie lubi?em za specjalnie tego utworu ale wersja koncertowa jest rewelacyjna...nabra?em szacunku do Trains. ?miesznie wysz?o z t? strun?, ta sytuacja zdecydowanie dodaje smaczek do ko?cówki...szkoda ?e nie pokazali reakcji reszty zespo?u.

Generalnie to nie wiem czego chcecie od Wesley'a, ?mieszny kole? jest i nawet nie taki z?y Smile

Troszk? ?miesznie si? zachowywa? Steven, w zasadzie to chyba tylko 2 razy mówi? do publiczno?ci, ca?y koncert wygl?da? co? w stylu: gramy dla was co mamy zagra? i zmykamy st?d, ale mo?e to wina samej publiczno?ci bo jak zawsze ogl?dam jakie? koncerty z USA to publiczno?? zachowuje si? tak jakby siedzieli przed telewizorem Wink najwi?kszy ubaw mia?em z takich dwóch kolesi co stali przy samej scenie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
pretty vacant
ma gadane


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 913
Skąd: Toru?

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voyaga to ju? nie us?yszymy jedynie co mo?emy to po raz 1000000000000000000 Blackest eyes ehhh wogule ile ceni si? taki koncercik? Pewnie i tak za du?o jak na SAM koncert
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jelitek
nowicjusz


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 49
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi Ci o cen? DVD ? W Media Markcie zap?aci?em 69 z? i to jest raczej taka ogólnopolska cena...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?ooooooooo. Kawa?ki z DVD wymiataj?. Co prawda mam jak narazie tylko 7, ale nie bawem ca?a reszte bede mia?. Oczywiscie audio. Poki co najwieksze wrazenie na mnie zrobi?y:
-Revenant;
-Don't Hate Me, co prawda wiele straci?o na braku saksofonu, Barbi co prawda stara? sie jak móg? ?eby to nadrobi?, ale co?... mimo to wszystko piosenka tez mnie urzek?a. inny klimat. A i tak ciarki przechodz? jak Stevek ?piewa: ,,Light snow is falling....";
-Hatesong (ko?cówka to istny majstersztyk nowego, ?wie?ego, Porcupine Tree, takiego jakie uwielbiam najbardziej);
-alternatywny moment w Open Car.... geniusz.


I co? rewelacyjnego co zabi?o mnie na miejscu. Buying New Soul. Piekne. A wokal Wilsona w tym wykonaniu przebija wszystko, taki odleg?y... mmmm. Moze sie wam nie wyda to jakies specjalne, ale rozwali?o mnie to na male?skie kawa?eczki. A intro do tegoz Buying New Soul to juz mnie rozrzuci?o po okolicy w promieniu dziesi?ciu kilometrów.

Czekam na koncertowe Arriving Somewhere... juz niebawem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lewy
ma gadane


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 572
Skąd: Ole?nica

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agher napisał:
Buying New Soul. Piekne.


prawda. no ja Ci? tylko prosz? - w tej wersji?! aargh!
_________________
no neurosis, no psychosis, no psychoanalysis and no sadness
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewy napisał:
agher napisał:
Buying New Soul. Piekne.


prawda. no ja Ci? tylko prosz? - w tej wersji?! aargh!


noooo... mnie sie bardzo podoba.

[ Dodano: Sob Lis 25, 2006 1:26 ]
Agherowych wra?en ci?g dalszy.

- Na tym koncercie to nawet Mother and Child Divided da sie s?uchac Wink Da si? s?ucha? co nie znaczy, ?e jest fajny ;p. Chocia? po dniu z 8 lekcjami i kó?kiem z chemii to juz tylko nadaje sie do s?uchania Bleak, Mother&Child i Futile.
- So Called Friend zagrany pi?knie i perfekcyjnie.
- Arriving Somewhere, But Not Here - geniusz. Dok?adnie tak jak sobie wyobra?a?em t? piosenk? zagran? LIVE.
- Heartattack In A Layby - eee... srednio. niczym nie zaskakuje [nie to co reszta z Open Carem na czele]. ale jak zwykle przejmujace i pi?kna. i ta koncówka... mhm.
- The Start Of Something Beautiful. Pierwszy raz to s?ysze live. mia?d?y. Razem z Arriving... najlepiej broni piosenek z Deadwinga albumowego...
... - bo Lazarus to chyba jakos tak na si?e. Nie pasuje mi on pomi?dzy Blackest Eyes a Hatesong. Ale pianinko ?adne Wink

Czeka mnie jeszcze: Halo, Muzak, Even Less(!) i pi?kne kochane trains...


DODANO:

- Halo i Muzak - jak zwykle genialne
- Even Less - wspania?e, fantastyczne wykonanie. Jedno z najlepszych wykona? Even Less ever. Gavinek pokazuje, ?e grac tez umie.

Trains.
Genialne. Genialne. Boskie. Boskie. Idealne. Idealne.
Z t? przerw?, nie wiem co si? sta?o. (struna?). wydzierajacy sie fani, potem wszyscy klaszcza. no miodek. i barbi chyba miesza wiecej niz zwykle. potem koncówka. ah. geniusz. Very Happy

Kurde. wysz?o, ?e ten koncert to najlepsza rzecz pod s?oo?cem Twisted Evil

Ale naprawd?. niesamowity jest. polecam polecam.
taak jest! taak jest! taak jest! taak jest! taak jest! taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kubolski
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 342
Skąd: Schengen, UE

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ?ykam DVD w ca?o?ci, przede wszystkim jest ?wietnie skr?cone - motyw ??czenia kolorowych uj?? z czarno-bia?ymi, operowanie ostro?ci? i ziarnisto?ci?, mniam... D?wi?k jest genialny, selektywny, ?wietnie s?ycha? b?bny... Czasami dra?ni mnie troch? miks, np. jedno wej?cie Barbieriego na klawiszach jest stanowczo za g?o?ne, ale to takie "kwiatki", których jest ledwie garstka na ca?ej p?ycie.

Dodatek aran?acyjny w "Open Car" po prostu powala (ach, ta podwójna stopa), "Hatesong" wypada niesamowicie - brawa dla ca?ego zespo?o, a zw?aszcza dla Gavina; "Mother And Child Divided" wprowadza z?owieszczy klimat, bardzo dobrze, ?e w setli?cie znalaz? si? numer instrumentalny. Bardzo podoba mi si? gitarowe solo Wesley'a w "Buying New Soul". Pozosta?e numery trzymaj? bardzo wysoki poziom. W zasadzie nie ma tu s?abego numeru.

No a patent z zerwan? strun? w "Trains" podobno jest wyre?yserowany... Pono? Steven odwali? wcze?niej ten sam numer w Krakowie. Troch? dziwne, bo nie przypominam sobie tego incydentu na ?ódzkim koncercie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo w ?odzi nie uda?o si? "spontanicznie" zerwa? struny. Uda?o si? to natomiast w kilku(nastu) innych miejscach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Kubolski
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 342
Skąd: Schengen, UE

PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w najnowszym "Teraz Rocku" mo?na przeczyta? wywiad ze Stevenem na temat tego DVD. Ciekawie, cho? krótko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
MiHu
ma gadane


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 522
Skąd: Wroc?aw

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Splot napisał:
No bo w ?odzi nie uda?o si? "spontanicznie" zerwa? struny. Uda?o si? to natomiast w kilku(nastu) innych miejscach.

Bo SW trenowa? bardzo przed ostatni? tras? i jest teraz profesjonalnym z(a)rywaczem strun Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
veles



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Zauwa?ylem,?e w utworze Mother And Child Divided jest riff gitarowy wrecz ?ywcem wziety z utworu Black metalowego Burzum"Det Som Engang Var"(swoj? drog? utwór naprawd?niesamowity!)..Wida? Stefan naprawde inspirowal si? podziemn? scen? Black Metal;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #EPki i inne# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group