Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Ulubiona ok?adka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 11:38    Temat postu: Ulubiona ok?adka Odpowiedz z cytatem

Tematu jeszcze chyba nie by?o. Temat banalnie prosty, oczywisty.

Moja ulubiona ok?adka - Stars Die. Fantastyczny pomys?. Nie do??, ?e ta psychodelia (kolory - ten efekt) ?wietnie pasuje do tego przykwaskowego okresu dzia?alno?ci Stevena, to jeszcze ten spadaj?cy fortepian, pal?cy si?. Robi to wra?enie.

Ok, to sk?adanka, ale je?li chodzi o "regulaminowy" album studyjny, to The Sky Moves Sideways. Te? pomys? oryginalny z t? brytyjsk? budk? telefoniczn?. Ponadto niebo, oraz ten teren górzysty dobrze oddaje przestrzenno??, któr? s?ycha? w muzyce. S? pejza?e, ale te? przecie? bywa ostro jak kraw?dzie tam, zmiany nastroju i ró?norodno?? jest jak na ok?adce.

Ogólnie rzecz bior?c ok?adki z pierwszego okresu dzia?alno?ci uwa?am za znacznie lepsze (tak jak z muzyk?) ni? to by?o pó?niej.
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi si? podoba Coma Divine, Voyage 34 (ten nowy), Recordings, Lightbulb Sun i Signify. Nie ma co ukrywa? - PT nie s?ynie z jaki? wybitnych ok?adek i ca?e to podobanie to na zasadzie wskazywania wy?szo?ci x nad y. Jakbym mia? wybra? najlepsz?, to wskaza? bym na Signify, bo ta jako jedna z nielicznych oddaje w 100% klimat, charakter i tematyk? p?yty.

Wizualnie mi si? te? We Lost The Skyline. Niby nic specjalnego, ba muzycznie dno ale opakowanie jako? przypad?o mi do gustu.

I nie wiem co to za moda na lansowanie si? na fanów starych p?yt PT... a my?la?em, ?e te czasy na CfO ju? min??y Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale ok?adki z wcze?niejszego okresu bezapelacyjnie bardziej mi si? podobaj?. Ostatni? dobr? by?o "Recordings" (ostatni wzrost po tendencji spadkowej pod postaci? "SD" i "LbS"). Chocia? rzeczywi?cie, Agher, masz racj?, PT ok?adkami si? nie broni. To nie ta klasa co cho?by Pink Floyd. Nie znale?li swojego Storma, a jak ju? znale?li, to jednak nie ta klasa, nie ta wyobra?nia, nie to wykonanie.
Bardzo mi si? podoba za?o?enie do "Stars Die". Niestety razi mnie przerysowanie. Dlatego ciekaw jestem, jak by to wykona? Thorgerson, który mocno stawia? na realizm. Nie by?bym zdziwiony, gdyby zrzuci? prawdziwy p?on?cy fortepian.
Najbardziej pasuj?c? do muzyki jest "Metanoia". Te kolory i ich rozmycie idealnie wspó?graj? z zawarto?ci?. "TSMS" pod tym wzgl?em tak?e wysoko.
Moj? ulubion? jest chyba "Up the Downstair". Jeden z najsubtelniejszych aktów, jakie widzia?em (te delikatnie zarysowane sutki).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
Nie by?bym zdziwiony, gdyby zrzuci? prawdziwy p?on?cy fortepian.


to by by?o co? co by mnie przekona?o, bo do Stars Die mam podobne przemy?lenia. I faktycznie zapomnia?em o Metanoi - to spokojnie w przysz?o?ci powiesz? na ?cianie.


Kiedys na ok?adkach stawiali raczej na metafor?, jak?? symbolik?. Teraz albo bezpo?redni przekaz, albo zwyk?e zdj?cie - bo co? trzeba da? w ko?cu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bezsprzecznie dwie ok?adki z uwzgl?dnieniem trzeciej
podium ex quo Signify i Coma Divine
stopie? trzeci Voyage 34

fajne te? s? ok?adki do Warszawy czy XM (I i II) i Rockpalast
ale to ju? inna technika

jednakowo? zaznaczy? trzeba ?e nie ok?adkami PT stoi Smile
ogólnie trudno obecnie o dobry artwork (nie reprodukcj?) u wielu artystów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak do "In Absentia", ok?adki prezentowa?y si? rewelacyjnie.
Moja ulubiona to oczywi?cie "Stars Die". Mam du?y wydruk na fotograficznym papierze, który czeka na ramk? i powieszenie na ?cianie.
Ok?adka mocno prog-rockowa, ale ja jestem z tych, których zupe?nie to nie razi. Pozosta?e ok?adki z lat 90 równie? bardzo mi si? podobaj?.
Ka?da mia?a swoj? tajemnic? (razem z podzi?kowaniami dla Terumi), wiele wieczorów przesiedzia?o si? zastanawiaj?c co mog? oznacza?.
Sado maso ok?adka Signify mia?d?y, podobnie oryginalna do "Coma Divine" i pi?kne pastele "Metanoi". "Stupid Dream" to rzeczywi?cie obni?ka formy, "Lightbulb" bardzo ?adne, "Recordings" - wspania?a, prosta ok?adka.
A potem pojawi? si? Lassie i chocia? Wilsona uwa?a go zapewne za swojego Storma, to ja uwa?am, ?e od pocz?tku wspó?pracy z tym panem, PT stracili to?samo?? od strony wizualnej.
Jeszcze "In Absentia" jest ok, a "Deadwing", chocia? nie w moim klimacie, broni si? pod wzgl?dem wykonania. Dwie ostatnie ok?adki s? bardzo s?abe.
Incydent próbuje by? jeszcze w miar? zagadkowy, ale to zagadka bardzo p?ytka i prosta do odczytania. "We Lost The Skyline" jest ok.
Najbardziej pokraczn? ok?adk? w historii tego zespo?u jest chyuba "Arriving Somewhere...", nie wiem co Lassie bra?.
Ok?adki solówek Wilsona wygl?daj? o niebo lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dbziki
nowicjusz


Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 43

PostWysłany: Nie Cze 24, 2012 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Signify, bez dwóch zda?! taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Je?yk
bywalec


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 264

PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie stawiam wy?ej od On the Sunday of Life. Drug? ok?adk? jest nowsza wersja Voyage 34.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Signify, najlepsza p?yta, najlepsza ok?adka.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group