Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Nie by?em na...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 10:54    Temat postu: Nie by?em na... Odpowiedz z cytatem

My?l?, ?e ju? wszyscy wrócili po koncercie No-Mana do szarej (czerwonej?) CFelowej rzeczywisto?ci i mo?na za?o?y? taki w?tek.
Kogo jeszcze nie widzieli?cie, a bardzo by?cie chcieli zobaczy?? Zarówno z m?odych jak i klasycznych, bardzo popularnych i niszowych wykonawców.

Przy uk?adaniu swojego spisu wyrzuci?em tych, których ju? widzia?em (dlatego nie ma np. McCartneya, Toola czy Gilmoura) oraz tych, w tras? których ju? nie wierz? (Led Zeppelin, Pink Floyd)

Kate Bush - po wydaniu ostatniej p?yty co? pó?g?bkiej przeb?kiwa?a, ?e mo?e by w ko?cu... Nie wiem. Do?? ryzykowne by?oby to spotkanie z Ka?k?. Jestem bezwarunkowo zakochany w jej stylu i oryginalnych interpretacjach od debiutu do "The Red Shoes". Ale teraz Ka?ka jest 20-30 lat starsza. Po wys?uchaniu jej spojrzenia na spraw? na "The Director's Cut" mam powa?ne w?tpliwo?ci, czy na koncercie potrafi?bym si? zachwyci? tym, jak ?piewa "Deeper Understanding", "This Woman Work", "Wuthering Heights" czy "Wow" (wyobra?acie to sobie z jej obni?onym g?osem?). Podobnego problemu nie mia?bym z dwiema ostatnimi p?ytami.

King Crimson - mimo wszystko wierz?, ?e jeszcze si? zejd?. I nie mia?bym analogicznego problemu jak z Kate Bush. W przypadku Frippa zrozumia?em, ?e dla King Crimson liczy si? tylko obecny sk?ad i to co teraz graj?, a nie to, co by?o 40 lat temu. Dlatego nawet gdyby zagrali jedynie dwie ostatnie p?yty, by?bym zachwycony.

Joanna Newsom - m?oda jest, wi?c chyba si? doczekam.

Steven Wilson - chyba ma?o kto tutaj móg?by go wymieni? na li?cie "nie widzia?em".

Peter Gabriel - powiedzmy, ?e o?wi?cimski koncert si? nie liczy, to by? falstart. Czekam na prawdziwy, elektryczny koncert. Chc? dozna? emocji, o których ludzie opowiadali po Poznaniu.

Mike Oldfield - podobno na nagrywanej w?a?nie p?ycie wraca do starszych d?wi?ków. I dobrze, bo mimo najszczerszych ch?ci do jego flirtu z elektronik? nie jestem w stanie si? przekona?. Ostatni? jego p?yt?, któr? z ch?ci? s?ucham, jest "Guitars". I koncert jak z tamtej trasy bym chcia? zobaczy? (Qlka, opowiedz, jak tam w Spodku by?o). No, móg?by do tego zagra? wszystkie cz??ci "Tubular Bells", "Hergest Ridge" czy "Ommadawn".

Genesis - z Collinsem jak najbardziej (bo z Gabrielem ju? nie wierz?, a nawet nie wiem, czy bym chcia? zobaczy?). W czerwcu 2007 roku mia?em do wyboru: albo Dream Theater albo Genesis. Wybra?em DT. To by?a najg?upsza koncertowa decyzja w moim ?yciu.

Tu si? ko?czy krótka lista i zaczyna zwyczajny koncert ?ycze?:
Nine Inch Nails - g?upi by?em, ?e do Poznania nie pojecha?em.
The Mars Volta
Camel
Yes - ale tylko z Jonem Andersonem.
Depeche Mode
Pure Reason Revolution - mia?em okazj? po AVO, a nie by?em. Teraz, powiedzmy, zadowoli?bym si? tak?e nowym projektem Chloe.
Shining - ten norweski rzecz jasna. Powinienem si? doczeka?.
Meshuggah
Ulver
Portishead - tylko czy jest szansa, ?e przyjad? do Polski na klubowy koncert? Bo na taki sp?d jak w Poznaniu ?wiadomie nie poszed?em.
Tori Amos
PJ Harvey
Tim Hecker - jedyny ambientowiec, którego naprawd? ceni?.
Nick Cave
Discipline
VDGG
Behemoth - to jest jedna ze specyficzniejszych pozycji. Nie tyle dla samej muzyki (mo?e by?, ale bez przesady), co dla widowiska.
Leszek Mo?d?er
Moby
The Flaming Lips
Sigur Ros
Yat-Kha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mi powiedzie?, ?e ?a?uje, ?e nie by?em na koncertach King Crimson i Camel. Tu nie o to chodzi, pewnie, ?e ?a?uj?, ale nie by?em, bo jeszcze to nie by? ten stopie? wtajemniczenia co aktualnie. O, mo?e tak Wink.

Niestety szczerze w?tpi?, ?e zarówno zobacz? Camel, jak i King Crimson na ?ywo. Oczywi?cie bardzo bym chcia?. To s? chyba te dwa zespo?y...

Z koncertów na które mia?em mo?liwo?? jecha?, a nie pojecha?em z ró?nych wzgl?dów i bardzo ?a?uj? to przede wszystkim koncert Yes z Jonem i wyst?p Ozric'ów. Reszta - ju? nieco mniej. Nie ma takiego kaca moralnego.
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qlka
bywalec


Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 256
Skąd: wroc?aw

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak si? szcz??liwie sk?ada, ?e wiele moich muzycznych marze? spe?ni?am. Nawet niejednokrotnie. King Crimson, Yes, Mike Oldfield, Nick Cave.


Niespe?nione pozostaj?:
marzenie numer 1: Supertramp
numer 2: Kate Bush
dalej w kolejno?ci przypadkowej:
Emerson, Lake&Palmer - eh...
VDGG
Camel
Pink Floyd
Rush (ju? za nieca?y rok)
David Sylvian (jak mu dysk przestanie wyskakiwac, to mo?e te? si? uda w ko?cu)
mo?e Leonard Cohen, ale nie jest to marzenie a? tak silne, ?eby zap?acic mu 70EUR

Niewykluczone, ?e b?d? edytowac ten post Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejno?? dowolna
King Crimson |?ciana|
Peter Gabriel |?ciana| (o?wi?cimski koncert darowa?em sobie w?a?nie ze wzgl?du na jego hm, nie przyswajalno??)
Pink Floyd |?ciana|
Fields Of The Nephilim |?ciana|
Gojira |?ciana|
Pantera |?ciana|
Devin Townsend |?ciana|
Opeth |?ciana|
Roger Waters |?ciana| Smile jak?e znacz?ce Smile
David Sylvian |?ciana|
Kobong |?ciana|
Devil Doll |?ciana| (tu to koncert by?by chyba najwi?ksz? niespodziank? 21 wieku)


zapewne jeszcze co? si? znajdzie, o czym teraz zapomnia?em
niestety, kilku bandów raczej ju? live nie zobaczymy wcale (a pop?uczyny a'la Queen czy The Doors wspó?cze?nie, w wykonaniu np Pink Floyd, sobie bym nie ?yczy?)

edit
Triptykon
Destruction
Voivod
Mr.Bungle
Danzig (ale ten sprzed 20 lat)


Ostatnio zmieniony przez SmartKideo dnia Pon Wrz 24, 2012 16:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekhmm, to by?o tak (na szybko)

David Sylvian - mia?em bilet, mia?em wszystko zaplanowane, jak si? sko?czy?o ka?dy wie. Jeszcze takiego numeru mi nie zrobi? ?aden z moich ulubionych artystów, których na prawd? bardzo chcia?em zobaczy? Wink
Ca?y czas czekam i mam nadzieje, ?e wykuruje si? szybko. Niestety, do tego czasu nadal na li?cie.

Kate Bush - ale z wykonaniem tylko i wy??cznie ostatniej p?yty. Reszta katalogu KB wydaje mi si? ju? potwornie odleg?a, jakby z innego jej ?ycia.
Nawet jesli mia?aby zagra? pe?ny koncert to najlepiej w minimalistycznych aran?acjach. Mam g?upie wra?enie, ?e wyskoczy gdzie?, na którym? z obecnych koncertów Gabriela.

King Crimson - nigdy nie wiadomo. Pytanie jak daleko b?dzie trzeba jecha? ?eby ich zobaczy??

Yes - sprawa z Andersonem otwarta. Wprawdzie ?a?uj?, mimo wszystko, ?e nie by?em na ostatnim koncercie Yes, ale by? mo?e, do tego czasu zd??? si? dogada? z Jonem. A jak ju? przy nim jeste?my.

Jon Anderson / Rick Wakeman - jako, ?e jestem fanem p?yty "The Living Tree" to z ch?ci? zobaczy?bym jej wykonanie na ?ywo. Szkoda, ?e ju? (zapewne) nie ma to szans.

Mike Oldfield - mog?em by? na trasie TBIII/Guitars, nie by?em. Smutna historia, zw?aszcza, ?e Guitars to moja absolutnie ulubiona p?yta Majka.
Czekam zatem na rozwój wydarze?,

Marllion - rzutem na ta?m? bo ju? za 2 miesi?c? mam zamiar zobaczy? ich 2 razy, ale na razie aktualne (a Sylvian nauczy? mnie ?eby nie zapesza?).

Gary Numan - cz?owiek uwi?ziony w UK i US. Albo tam, albo w ogóle, straci?em ju? nadzieje, ?e kto? go zaprosi do Europy.

Genesis - kiedy grali z Rayem to si? pochorowa?em i ogl?da?em transmisj? w tv. Kiedy grali z Collinsem to si? wypi??em, bo skok na kase, bo tamto, bo Kolins... oczywi?cie tydzie? po koncercie bardzo ?a?owa?em. Chyba najlepszy koncert jaki mog?em zobaczy? to by? ten ze Spodka. Nie ma raczej szans na powtórk?. Na os?od? zobacz? sobie Genesis Classic w Hali Sportowej Very Happy

Van Der Graaf Generator - czekam, czekam, mo?e si? doczekam?

Camel - jak wy?ej, chocia? szanse mniejsze,

Zappa Plays Zappa - Franka ju? nie zobacz?, ale syn robi pono? ca?kiem niez?y szo?.

Dave Matthews Band - koncert raczej niemo?liwy w naszym kraju, ale u s?siadów z zachodu powinni by?, i to jako? w przysz?ym roku.

Blur - bior?c pod uwag? schizofrenizm Damona Albarna (przynajmniej w kontek?cie tego czy on chce gra?, czy nie chce) to sam ju? nie wiem do jakiej kategorii powinien zosta? przydzielony ten koncert. Licz?, ?e jest jeszcze szansa.

Tears For Fears - czekam na rozwój wydarze?, kilka szans ju? straconych.

Kent - niestety, musia?bym jecha? do nich. Nie sta? mnie ;(

poza tym ró?ne inne zespo?y takie jak

Tool
mesh
The Mars Volta
Blondie
Cheer-accident
Cause & Effect
A Fine Frenzy


na wielu wymienionych przez Was koncertach by?em, czuje si? szcz??liwcem Very Happy

Co do Pink Floyd to nie ma takiej opcji. Rick nie ?yje, tym samym klasyczny sk?ad ju? nie istnieje. Niech nie graj?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym co chc? zobaczy? ELP, to powiem, ?e przyje?d?a tribute band do Polski Mr. Green .

VDGG by?o 5 lat temu na dwóch koncertach, umiejscowione tak, ?e mniej wi?cej ka?dy mia? blisko.

Jasne, Pink Floyd bez Ricka nie ma prawa bytu. Jak Waters i Gilmour si? zgadaj?, to niech sobie nagrywaj? pod innym szyldem Wink. ?ab?dzi ?piew ju? by? w postaci s?ów na ostatnim albumie "forever and ever" i po co to psu?? Razz
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
qlka
bywalec


Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 256
Skąd: wroc?aw

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:

Kent - niestety, musia?bym jecha? do nich. Nie sta? mnie ;(

dodaj? do listy. Hien, nie przesadzaj z t? cen?. W maju grali w Kopenhadze, w Oslo. Do Oslo bilety lotnicze ?miesznie tanie.


Hien napisał:

na wielu wymienionych przez Was koncertach by?em, czuje si? szcz??liwcem Very Happy

czuj? to samo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Kate Bush
Mam g?upie wra?enie, ?e wyskoczy gdzie?, na którym? z obecnych koncertów Gabriela.


To nie jest a? tak g?upie. W ko?cu ju? si? pojawia?a go?cinnie u Gilmoura i Gabriela. Wi?c czemu i znowu si? nie mia?a w Londynie pojawi??

Hien napisał:
King Crimson - nigdy nie wiadomo. Pytanie jak daleko b?dzie trzeba jecha? ?eby ich zobaczy??


Ja mam specjaln? rubryk? w oszcz?dno?ciach na jaki? naprawd? wyj?tkowy koncert do Berlina. Docelowo ma by? tyle, ?eby w razie czego starczy?o do Londynu.

Hien napisał:
Jon Anderson / Rick Wakeman - jako, ?e jestem fanem p?yty "The Living Tree" to z ch?ci? zobaczy?bym jej wykonanie na ?ywo. Szkoda, ?e ju? (zapewne) nie ma to szans.


Czemu? Obaj jeszcze s? aktywni i jaki? rok temu mieli wspóln? tras?.

Hien napisał:
Dave Matthews Band - koncert raczej niemo?liwy w naszym kraju, ale u s?siadów z zachodu powinni by?, i to jako? w przysz?ym roku.


Lub z po?udnia. Do Czechów do?? cz?sto kto? fajny przyje?d?a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qlka napisał:
Hien napisał:

Kent - niestety, musia?bym jecha? do nich. Nie sta? mnie ;(

dodaj? do listy. Hien, nie przesadzaj z t? cen?. W maju grali w Kopenhadze, w Oslo. Do Oslo bilety lotnicze ?miesznie tanie.


Ja jetem teraz na takim etapie, ?e bilet pkp do Krakowa wydaje mi si? ?miesznie drogi Wink Kent musz? poczeka?.

Pieniek napisał:
Hien napisał:
Kate Bush
Mam g?upie wra?enie, ?e wyskoczy gdzie?, na którym? z obecnych koncertów Gabriela.


To nie jest a? tak g?upie. W ko?cu ju? si? pojawia?a go?cinnie u Gilmoura i Gabriela. Wi?c czemu i znowu si? nie mia?a w Londynie pojawi??


Je?eli w Londynie to nie pr?dko. Gabry? ko?czy teraz tras? po USA /Kanadzie i ma rok wolny od wszystkiego. Mam wra?enie, ?e kiedy wróci z wakacji (jesie? 2013) to raczej zabierze si? za nagrywanie nowej p?yty ni? kontynuowanie trasy Back To Front w Europie.
Mo?e Kasia wsi?dzie w samolot i za?piewa z nim np.: w Red Rocks, by?oby to ca?kiem mi?e, ale oczywi?cie si? nie wydarzy Wink


Pieniek napisał:

Hien napisał:
Jon Anderson / Rick Wakeman - jako, ?e jestem fanem p?yty "The Living Tree" to z ch?ci? zobaczy?bym jej wykonanie na ?ywo. Szkoda, ?e ju? (zapewne) nie ma to szans.


Czemu? Obaj jeszcze s? aktywni i jaki? rok temu mieli wspóln? tras?.


No, w?a?nie t? tras? przegapi?em, a je?eli jeszcze z czym? pojad? to pewnie z nowym materia?em (który b?dzie pewnie bardzo dobry, ale jednak). Ciekawe czy zagraj? jakie? koncerty po ewentualnej p?ycie z Rabinem.


Swoj? drog?, pomy?la?em o jeszcze jednyn "zespole", który chcia?bym zobaczy? na ?ywo. Hogarth i Barbieri. I jeden, i drugi przeb?kiwali co? o mo?liwej trasie w 2013.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
LPD
bywalec


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Bielsko-Bia?a

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 20:43    Temat postu: Re: Nie by?em na... Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
(...)W czerwcu 2007 roku mia?em do wyboru: albo Dream Theater albo Genesis. Wybra?em DT. To by?a najg?upsza koncertowa decyzja w moim ?yciu.(...)


A ja Ci? mia?em za rozs?dnego cz?owieka...

David Sylvian, ale ten sprzed kilku lat. Nie ten obecny - Warszawsko Jesienny.

Collage w sk?adzie i z materia?em z Ba?ni.

Exodus (oczywi?cie ten polski).

Marillion z Fishem.

Legendary Pink Dots - ale takie jak dawniej w pe?nym sk?adzie (m.in. z perkusj?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qlka napisał:

marzenie numer 1: Supertramp


Tak, chcia?bym si? znale?? na ich koncercie, podobnie jak Electric Light Orchestra. Swoj? drog?, tato ju? kiedy? mia? bilety na Supertramp, do Spodka bodaj?e. Ale koncert zosta? odwo?any z powodu zbyt ma?ego zainteresowania. No ale to by?o jeszcze przed prezydentur? L.Kaczy?skiego, wi?c naród mocno schamia?y chodzi?. Smile

Chcia?bym zobaczy? Dead Can Dance, Pixies, Tenhi, Clan of Xymox, Von Thronstahl, Celtic Frost, Arcana, Bohren & der Club of Gore, Destroyer oraz Venom.

Bardzo chcia?bym co? z klimatów electro jak Yello (cho? nie wiem czy oni w ogóle koncertuj?), Velvet Acid Christ, KMFDM (cho? to industrial bardziej ni? electro) czy VNV Nation.

Z popowych chcia?bym si? znale?? na koncercie Ace of Base i Spice Girls - to w latach 90, a we wspóczesnych Shakiry.

Z rockowej prehistorii nie chce mi si? wymienia?, bo za du?o tego. Zeppki z Bonzo, Iron Maiden w Hammersmith, Black Sabbath x2 (z Ozzim i z Tonym Martinem do LP Headless Cross), Deep Purple jeszcze z Lordem, Republika z Ciechowskim, Radiohead w tym berli?skim bunkrze i dwana?cie tysi?cy innych klasyków.

Po obejrzeniu filmików chcia?bym by? na stadionowym koncercie Coldplaya, bo to wielkie show z klas? i smakiem. W ogóle chcia?bym si? znale?? na jakim? koncercie, gdzie artysta k?adzie równie wielki nacisk na muzyk? jak i show. ?eby to by? jeszcze koncert stadionowy, bo p?aska p?yta to wiadomo co.



Zdaje sobie spraw?, ?e powy?sze moje realistyczne marzenia koncertowe s? bardzo ?atwe do zaliczenia, albo by?y bardzo ?atwe rok/dwa lata temu. No ale jestem bardzo ma?o koncertow? osob?, niesamowicie grymasz?c?. Jak nie za drogo, to forma festiwalowa. Jak nie za daleko, to zawsze jaki? powód si? znalaz?. Wydaje mi si?, ?e jedyni wykonawcy, którzy byliby w stanie kopn?? mój ty?ek poza Kraków to obecnie Tenhi oraz Neurosis. A i to niekoniecznie.

PS Mam te? wielk? ochot? na jakie? kameralne, klubowe koncerty TSA oraz Z?ych Psów. Za czasów gdy si? jara?em jeszcze spotkaniami z artystami, autografami i ca?? reszt? tej ca?ej szopki celebryckiej, to autograf Andrzeja Nowaka na p?ycie Z?ych Psów by? dla mnie zdecydowanie najwa?niejszy do zdobycia oraz najwa?niejszy jaki zdoby?em. Smile
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:
Swoj? drog?, tato ju? kiedy? mia? bilety na Supertramp, do Spodka bodaj?e. Ale koncert zosta? odwo?any z powodu zbyt ma?ego zainteresowania.


To samo by?o z Bowiem w 97. Bilety w ?apie, koncert odwo?any.

likipiki napisał:
VNV Nation


By?em, nie polecam. Nie maj? nawet pod??czonych syntezatorów, jad? z ta?my.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group