Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Mój pierwszy raz
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Again
nowicjusz


Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Mar 16, 2005 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nale?? do starych wyjadaczy w tym gronie bo mój pierwszy koncert PT prze?y?em w Filharmonii w Krakowie w 97 ...
Siedzia?em sobie w trzecim rz?dzie wi?c mia?em wszystko jak na d?oni.
Pami?tam te? ?e w pierwszym rz?dzie siedzia? ?P T.Beksi?ski i bardzo si? wczuwa? ...
no a potem to by?y wszystkie pozosta?e Ich koncerty w Krakowie i wspania?y
Blackfield... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sro Mar 16, 2005 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no! witam w klubie:)
ja siedzilem nieco wyzej .... niestety...
masz jakies foty z tego koncertu ??
_________________
//szef szefów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Again
nowicjusz


Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 8
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mam ... nie by?em na tyle odwa?ny by zabra? aparat
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vilya
bywa


Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 69
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja by?am w lubelskiej Chatce ?aka w 1997 i siedzia?am w rz?dzie pierwszym. A potem przenios?am si? na schodki na scen?, jakie? trzy kroki od Wilsona.
Bardzo to prze?y?am - jako m?ode dziewcz? wtedy - przez bite 2 godziny po koncercie by?am g?ucha, ?lepa i idiotycznie u?miechni?ta.

Dwa lata pó?niej, rownie? w Lublinie, by?am na szcz??cie o tyle bardziej rozgarni?ta, ?e nie tylko zrobi?am troch? zdj?? z perspektywy 1. rz?du, ale i dowiedzia?am si?, gdzie zespó? zamierza pój?? "na piwo". Dzi? nie ma ju? tego pubu na lubelskiej starówce, a i zespó? by? tam tylko w po?owie: Wilson i Edwin. Oblepiaj?ce ich szczelnie panienki budzi?y szczere rozbawienie pana Kosi?skiego, moich znajomych i moje - bo znale?li?my si? przy jednym stoliku.

A potem PTree stali si? gwiazd?...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
myxomatosis
bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 157
Skąd: Zne

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy raz: 08.04.2001 "Zwi?zkowiec" Kraków
Pami?tam ten dzie? dok?adnie: niebo by?o pochmurne, ale deszcz nie pada?... kiedy wraca?am do domu, zacz?? pada? ?nieg... dobra koniec smutów!
Zna?am tylko "Lightbulb Sun" i pare innych piosenek. Koncert zwali? mnie z nóg. W sumie dopiero wtedy zacz??a si? moja prawdziwa fascynacja muzyk? PT. Smile
_________________
Niebo jest limitem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m4t3k
ma gadane


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 425
Skąd: Wroc?aw

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy kontakt z Porcupine Tree - Lighbulb Sun s?uchane w lipcu 2004
Pierwszy koncert - Kraków 2005 (oby nie ostatni Wink)
_________________
martwa dusza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Sir Galahad
nowicjusz


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój 1szy kontakt z Je?ozwierzami to Signify Tour w Bydgoszczy. Tego zapomnie? si? nie da. Wra?enia takie jak napisa? marmo. Co to za ch?opczyk tam sobie stoi na tej scenie...no ale jak polecia? tytu?owy TSMS to ju? nie my?la?em o Stevenie jak o ch?opczyku Very Happy
Natomist 1szy powa?ny koncert to by? King Crimson w Kongresowej 7 czerwca 1996r. To by?o prze?ycie, us?ysze? na ?ywo zespó? z dwowa perkusistami Shocked Przez 1sza cz??? koncertu siedzia?em jak wryty. Inna sprawa, ?e druga cz??? koncertu, w której dominowa?o Discipline, Beat i Three... ju? nie by?a jak dla mnie tak interesuj?ca.
Je?li za? chodzi o koncert, który wywar? na mnie najwi?ksze wra?enie i który baaardzo prze?y?em emocjonalnie to by? to Spodek 15 listopada 1996 roku kiedy to na scenie pojawi? si? pan Robert Smith i reszta kurczaków. ?miem twierdzi?, ?e takiego koncertu nie b?dzie ju? nigdy. Plainssong na pocz?tek i trzy wyj?cia na bis, ??cznie 8 kawa?ków i to jakich!!!. I ta powalaj?ca wersja Faith na zako?czenie, przy której rycza?a wi?kszo?? sali (ja zreszt? te?)...
No to jeszcze na zako?czenie wymieni? to czego ?a?uje, ?e mnie omin??o:
1. Marillion w gda?skiej Hali Olivii w 1987 roku (jeszce z Fishem). Ale có?, maj?c 12 lat ci??ko by?o wyrwa? si? samemu na koncert. A tak by?o blisko,
2. Camel w kongresowej. Tego do dzi? nie mog? sobie podarowa? Crying or Very sad

That's all folks
_________________
Sometimes I am the colour of air...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Toyka



Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1
Skąd: Ostrowiec Sw.

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj pierwszy koncert to byla In Absentia Tour w Warszawie. Mialam rowniez wielka chec byc na jednym z koncertow z trasy po Lightbulb Sun, ale z przyczyny zwanej rodzice nie moglam. Do dzisiaj tego zaluje, no ale coz. Jak sie nie ma co sie lubi, to wiadomo co.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MAJA



Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje pierwsze spotkanie z Porcupine Tree - Lublin 1999r trasa Signify. Mia?em wtedy 19 lat i by?em w trakcie robienia matury. Niesamowite wra?enia! Wtedy to zosta?em zainfekowany sokiem z je?ozwie?owego drzewa. Nie wyleczy?em si? z tego do dzi? i nigdy nie zamierzam!

P.S. W?a?nie zamówi?em 6 biletów na Blackfield. I'm waiting...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
LPD
bywalec


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Bielsko-Bia?a

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj (1.10.2012) min??o 15 lat od mojego (ale i polskiego) pierwszego koncertu Porcupine Tree. 1 pa?dziernika 1997 roku w krakowskiej filharmonii najpierw wystapi? zespó? Lizard, a potem na scen? weszli muzycy, patz?c z perspektywy lat, najwa?niejszego dla mnie zespo?u.

Wcze?niej, w po?udnie w siedzibie Rock Serwisu przy ul. Szpitalnej odby?o si? spotkanie z zespo?em, a wieczorem panowie zagrali. A zrobili to tak, ?e do dzi? wspominam ten wyst?p z wypiekami. Up?yn??o tak wiele lat, a ja nadal ch?tnie zerkam do wkladki z pierwszego wydania TSMS, w którym Bosy przy swoim podpisie dopisa? "dla Zbyszka". Teraz o tak? dedykacj? nie jest ju? ?atwo.

Min??o 15 lat, a wydaje si?, ?e to by?o rok, góra dwa lata temu.

Na zako?czenie, pozwol? sobie zacytowa? ostatni akapit recenzji z tego koncertu pióra Tomasza Beksi?skiego (Tylko Rock - grudzie? 1997):

"(...) Wychodz?c z filharmonii rad by?em, ?e raz jeszcze trafi?em na koncert, w którym najwa?niejsza jest muzyka. I ?e s? jeszcze ludzie, którzy chc? j? prze?ywa?. Bo dymu by?o niewiele, ?wiat?a miga?y ubogo - ale po co komu ca?a ta szopka, gdy jest czego s?ucha?? Porcupine Tree nie musi wspomaga? swojej twórczo?ci ?adn? opraw? wizualn?, bo nawet najlepsza scenografia jej nie dorówna. A prze?ywanie jej "na ?ywo" staje si? swoistym misterium.". Nic doda?, nic uj??.

Dzi? mija 15 rocznica bydgoskiego koncertu. Czy komu? ?ezka wzruszenia te? si? gdzie? zakr?ci?a?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie si? zakr?ci?a ?ezka zazdro?ci.
Inne czasy, inne koncerty.
Wtedy rzeczywi?cie muzyka wszystkim wystarczy?a, teraz jest odgrywana do projekcji, które nikogo nie obchodz?.
Bootleg z Filharmonii chodzi u mnie na okr?g?o, a Lizard z ich "szmaragdowym jaszczurem" to tez musia?a by? niez?a gratka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh ten koncert Smile
a propo Lizarda, to szykuje si? nowa p?yta i nawet stron? od?wie?yli po 10 latach Smile

zgodz? si? z przedmówc? ?e obecnie na koncertach PT bardziej wkurza ni? ciekawi praca (najcz??ciej) Lasse-go H.
dobrze ?e jeszcze mo?na zamkn?? oczy Smile

dziwi? si? ?e obecnie nie graj? (SW czy to PT) koncertów w krakowskiej filharmonii tudzie? w kinoteatrze (nie pami?tam nazwy, chyba Zwi?zkowiec)
te miejsca mia?y o wiele lepszy klimat ni? hala Wis?y
i by?o jakby bardziej intymnie
zreszt?, w latach kiedy grali tam, to na te koncerty przychodzi?a garstka ludzi
teraz jest jakby mniej intymnie (cho? te? mo?na zamkn?? oczy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
krzychujek14
nowicjusz


Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Gorlice

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj pierwszy raz to Kraków, w klubie Zwi?zkowiec na trasie Lightbulb Sun.

08/04/2001 - PORCUPINE TREE - Kraków, Zwi?zkowiec

a po?niej:

08/04/2003 - PORCUPINE TREE - Kraków, Hala Wis?y
15/04/2005 - PORCUPINE TREE - Kraków, Hala Wis?y
07/07/2007 - PORCUPINE TREE - Kraków, Hala Wis?y
15/04/2011 - BLACKFIELD - Kraków, Klub Studio
21/10/2011 - STEVEN WILSON - Kraków, Hala Wis?y
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group