Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Devin Townsend

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buubi
bywalec


Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 255
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 14:37    Temat postu: Devin Townsend Odpowiedz z cytatem

Devin Townsend - ci??ko by nie rzec i? jest muzycznym geniuszem. Z solowych dokona? Terria oraz tegoroczna Synchestra zabijaj? na miejscu ka?dego komu bliskie jest granie techniczne i klimatyczne, przy czym warto zwróci? uwag? iz Devin potrafi bardzo mocno przygrza?, zahaczaj?c o najmocniejsze podgatunki metalu (nawet potrafi pojecha? growlingiem). Niecz?sto zdarza si? s?yszec tak malownicz? i pejza?owa muzyk?. Wy?ej wymienione p?yty, ja krównie? wcze?niejsze Ocean Machine - Biomech, Infinity, Physicisct oraz Accelerated Evolution to kawa? solidnego pot??nego brzmienia które mog?oby wdepta? w ziemi? niejednego maniaka kapel deathowych. To tak?e przeuroczy klimat oddaj?cy tematyk? poruszan? w textach (zw?aszcza na Terria - idealne dopasowanie klimatu muzyki do poruszanych tematów). Obrazowo?? i ?e tak rzekn? pejza?owo?? muzyki tego pana mo?naby porówna? do najwi?kszych muzycznych malarzy. Cz?sto w tle slyszymy odg?osy deszczu, burZy, strumieni, górskie echo i jest to idealnie zgrane z ci??kimi riffami gitarowymi i z przejmuj?cymi solówkami. Do tego ów pan potrafi bardzo dobrze ?piewa? traktuj?c wokal jako kolejny instrument do ca?ej warstwy strunowych i klawiszowych. Warto doda? i? muzyk lubi eksperymentowa? - jedna z p?yt - Devlab, to gitarowy ambient w sam raz dla zwolenników No-Man.

Polecam kazdemu fanowi ci??kiego lecz klimatycznego grania, cho? nie wiem do kogo mialbym porównac muzyke Devina Townsenda. Naprawd? ci??ko, gdy? po prostu facet jest megaoryginany. Synchestra i Terria to jedne z najlepszych gitarowych p?yt ostatnich lat. Szacunek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie b?dzie o solowej karierze brzydala. to b?dzie o jednym z jego najbardziej znanych projektów - strapping young lad.

a dok?adniej o:


po czym poznaje si? najlepsze p?yty metalowe? po tym ?e ma?o na nich metalu, a muzyka, dzie?o, klimat rozlewa si? po wszelakich, nie tylko s?siednich, zakamarkach stylistycznech. tak jest w?a?nie z jedn? z najgenialniejszych p?yt ci??kograj?cych ever - 'city'. czego tu nie ma? od pot??nego death metalu, przez najabrdziej zdehumanizowany industrial, po najbardziej awangardowe eksperymenty. a i my?l?, ?e fani grindcore'u znale?li by co? dla siebie. album przeje?d?a po nas jak walec, zostawiaj?c jedynie mokr? plam? na pod?odze.
co jest takie charakterystyczne dla tej p?yty? ?e pozorna ?ciana d?wi?ku, w rezczywisto?ci skrywa w sobie mas? melodii. po??czenie dzikiej, death-industrialnej jazdy z wstawkami symfonicznymi dope?nia tylko smaczku niezwyk?o?ci.
wszystkie genialne p?yty musz? zawiera? w sobie jaki? pierwiastek swojego twórcy. w przypadku 'filosofem' burzum byli?my zatapiani w ekstremalnie chorym umy?le dzikiego cz?owieka. w przypadku 'city' SYL poznajemy wn?trze umys?u geniusza. jego niekontrolowane my?li i dzikie pomys?y. eksperymenty brzemieniowe sprawiaj?, ?e gitary nie brzmi? tu jak gitary, a wokal jak wokal. wszystko jest inne, chaotyczne, spontaniczne, a jednak pouk?adane. kto zrozumie ten przedziwny schemat? kto pojmie o co tak naprawd? w tej p?ycie chodzi? z pewno?ci? tylko jeden cz?owiek - jego autor - devin townsend.
album p?dzi z pr?dko?ci? ?wiat?a, nie pozostawiaj?c najkrótszej chwili na wytchnienie. cz?owiek po?niej zastanawia si? jak tyle pomys?ów, tyle eleementów, które normalnym zespo?om starczylyby na wype?nienie ca?ej dyskografii, zmie?ci?o si? na jednej p?ycie...
do dzi? tego nie zrozumia?em.

aha, s?owo mindfuck jest tu jak najbardziej na miejscu. cieszy to ;]


polecam, szacun!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Whodo
ma gadane


Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 504
Skąd: Kraków/Stary S?cz

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, wiem by?em troche uprzedzony do Devina, no 'City' oczywi?cie uwielbiam, ale reszte jako? omija?em, no pszyszed? czas na 'Synchestre' siedzia?o to d?ugo w odmentach twardego dysku, w ko?cu postanowi?em da? szanse panu Townsend'owi i to by? szcza? w dziesi?tke, ?wietne radosne granie z polotem, tak powinien wygl?da? nowoczesne ci??kie granie, tak powinien wygl?da? prog, bez owijania w bawe?ne i bez przerostu formy nad tre?ci?, tylko czad, rado?? z grania, pomys? goni pomys?, polecam taak jest!
_________________
I DREAMT OF CARPATHIAN MOUNTAINS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
Terrorist
bywa


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 86
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, kolejny pan któremu tak mówie Razz Nic mnie w tym nie rusza, a jego nowy ?mieszny kr?zek (który ma by? ho?dem dla Davida Bowiego Shocked ) udowodni? tylko, ?e nic nie trac?. Jest jednak jedno czego niemog? mu odebra? - g?os, bo ma naprawd? niez?y wokal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
buubi
bywalec


Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 255
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa p?yta - mo?e nie jest to Terria z przestrzeniami i uduchowieniem. Bardziej muzyczny pastisz zalatuj?cy nawet SYLem (sporo utworów do?? brutalnych). Tak czy owak Devin znowu pokaza? ?e jest nietuzinkowym artyst? no i ?e... dopisuje mu wci?? i?cie pythonowskie poczucie humoru. Jego si? albo kocha albo nienawidzi. Ja uwielbiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Id? w poniedzia?ek na koncert do Stodo?y.
Obowi?zkowo zobacz? Shining*, a czy na Devina zostan?, to nie wiem. Periphery mi totalnie nie le?y (DT!), wi?c skocz? na zaj?cia z czeskiego, które mam w tym czasie, a pó?niej mo?e wróc?, a mo?e nie. Pos?ucha?em troch? tego go?cia i jako? nie czuj? si? zach?cony.

* To drugi raz, kiedy id? zdecydowanie wy??cznie dla supportu (wcze?niej by?o Indukti przed Hunterem). ?al, ?e tylko 35 min b?d? gra?, ale to ju? 5 lat, jak opowiadam na CfO, jak mnie "Blackjazz" zachwyci?o.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group