Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Napietnowane przez PT.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cebull
bywa


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 0:16    Temat postu: Napietnowane przez PT. Odpowiedz z cytatem

Nie wiedzialem gdzie wrzucic ten temat. Jesli nietrafilem to przepraszam mod'ow.

Czy sa jakies miejsca, zdarzenia, przedmioty czy nawet osoby, ktore nieodlacznie kojarza wam sie z muzyka PT ? Moze z poszczegolnymi kawalkami ... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
cebull
bywa


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie takim miejscem napewno jest pewna slowacka wies kolo Popradu. A dokladnie szkolne hustawki.
Lato. Pochmurny dzien, mozna powiedziec ze wieczor. How Is Your Life Today wyspiewywane przez Stevena w slochawkach i te psychodeliczne hustawki, niesamowicie glosno i ostro skrzypiace, przy kazdym ruchu. Niezdrowy optymizm. Plac zabaw wokolo i samotnosc...

Przydalo by sie tam jeszcze kiedys wrocic...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No patrz....Plac zabaw ko?o mojej podtawówki, zabawa na karuzelce...I oczywi?cie How Is Your Life Today?
Ale to tylko jeden przyk?ad
..albo szczyty gór w g?stych chmurach i..ja tez w nich z Cure for Optimism na s?uchawkach Rolling Eyes
Pierwsza strona Stars Die - R&U na zawsze chyba kojarzyc mi sie b?dzie z obrazem Witkiewicza - Wiatr Halny Cool

...i kupa tego jeszcze Shocked

no i osoby....albo jedna Smile Ale to raczej sprawa oczywista Twisted Evil
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CFO mnie tez kojarzy si? z górami - tam us?ysza?em ten numer po raz pierwszy, nie wiem czy to dobrze czy ?le, te okoliczno?ci nie mia?y pewnie wi?kszego znaczenia, chocia? cz?sto mam tak, ?e kawa?ek który s?ysz? po raz pierwszy w pewnym okre?lonym miejscu lub w okre?lonej sytuacji, zawsze mi potem o tym przypomina. skoro tak ju? jest, czasami np dobieram sobie miejsca lub - ?eby nie by?o tak jakby "na si??" - s?ucham po prostu po ciemku, by zadzia?a?a bardziej wyobra?nia niz jaki? czynnik wewn?trzny - tak jest mo?e nawet korzystniej..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie sie PKP kojarzy z Trains czesto Wink
zawsze sobie nuce gdy czekam na pociag Smile
a tak na serio to wypada odkurzyc w domu kolejki i powrocic na chwile do dziecinstwa
_________________
"sha-la-la-la-la" - te s?owa porusz? ka?dego fana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
wososh
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 524
Skąd: KRAKO

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paisse napisał:
a mnie sie PKP kojarzy z Trains czesto Wink
zawsze sobie nuce gdy czekam na pociag Smile
mnie te?! (co za bana?).
mieszkam w górach i PT oczywi?cie z górami mi si? nie kojarzy.
_________________
blue vein crashes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy "don't hate me' przed oczami mam poprawke poprawki z fizyki (pozdrawiam prof. dr hab. G.Bylke Smile ), a tak na serio to z muzyka PT nie mam jednoznacznych skojarzen, zawsze sa to inne miejsca przedmioty itd.

moze sa wyjatki, ale nie nadaje sie to do zamieszczenia na forum Wink
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wososh napisał:
paisse napisał:
a mnie sie PKP kojarzy z Trains czesto Wink
zawsze sobie nuce gdy czekam na pociag Smile
mnie te?! (co za bana?).
mieszkam w górach i PT oczywi?cie z górami mi si? nie kojarzy.

tez mieszkam w gorach ale tak bardzo mi sie PT z nimi nie kojarzy Wink

Hatesong kojarzy sie oczywiscie z Britnej i reszta gwiazdek
How is your life today kojarzy mi sie z pisaniem sms i email - czesto uzywam w nich tego sformulowania Smile
Collapse rzecz jasna z WTC 11.9.2001
_________________
"sha-la-la-la-la" - te s?owa porusz? ka?dego fana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widok z okna mojego serdecznego przyjaciela z gdy?skich Pustek Cisowskich wychodz?cy na pokryty po deszczu mg?? las i TSMS p. I s?cz?cy si? z g?o?ników i... du?o z?otego p?ynu. Niedawny, utracony raj Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"trains" nieodlacznie kojarzyc mi sie bedzie z wyjazdami w gory, to taki hymn sie dla mnie zrobil, za kazdym razem jak wyjezdzam to wieczoru gdy sie pakuje zasypiam przy dzwiekach tego utworu.

"sleep of no dreaming" zawsze bedzie sie dla mnie kojarzyl z korytarzami szkolnymi i tymi chwilami, kiedy zamykalem oczy i w sluchawkach na uszach uciekalem od wszystkich problemow.

cale plyta tsms bedzie dla mnie zawsze wspomnieniem cudownej sierpniowej nocy, kiedy uslyszalem ja po raz pierwszy. ksiezyc swiecil wowczas tak jasno, ze z trudem przychodzilo uwierzyc w panujaca za oknem noc. powietrze bylo cieple i rzeskie zarazem, cienie drzew falowaly na wietrze.. zreszta, pewnych rzeczy nie opisze, bo byly zbyt osobiste. w kazdym razie tej nocy chyba nigdy nie zapomne.

collapse the light kojarzy mi sie z pksem, ale to zawila historia Smile
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
p_maciej
nowicjusz


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Burning Sky i Sky Moves Sideways z ciemnymi, ale jednocze?nie gwia?dzistymi lipcowymi nocami w lesie nad jeziorem.

Ca?e Stupid Dream z upaln? wiosn?, miastem, w którym mieszkam i nastrojem, którego nie potrafi? opisa? s?owami.

Signify za? z popo?udniowymi powrotami ze szko?y przez park ko?o Filharmonii Pomorskiej (tak, swego czasu przechodzi?em tam codziennie, by wreszcie pewnego pa?dziernikowego wieczoru móc z placakiem skr?ci? i wej?? do budynku na TEN koncert z trasy Sigify).

Trains z dworcem w Tczewie i prac? magistersk? (a w?a?ciwie jej tematem Wink ).

Wiele skojarze? wi??e si? z muzyk? PT. W?a?nie klimat ich muzyki dzia?a na mnie najsilniej. I czy Wilson zatapia si? w psychodelii czy gra ostrego rocka ten specfczny klimat si? pojawia.

Pozdrowienia
_________________
maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By? taki jeden moment...

chocia? by?em w posiadaniu ca?ej dyskografii PT nagra?em sobie z trójki te 12 najlepszych utworów (tak ?eby mie? fajnego sk?adaka, inaczej bym sie nie móg? zdecydowac co zmie?ci?, gdybym sam sobie wybiera?)...

no i pó?niej zapomnia?em o tej kasecie, a? pewnego dnia sierpnia kiedy to by?em sobie nad moim ukochanym Ba?tykiem i w?drowa?em po lesie znalaz?em j? na dnie plecaka...

i nagle (a przysi?gam z r?k? na sercu, nie by?em na ?adnych dragach)... pop?yn??o Trains i zacz??em ta?czy? w tym lesie... nie mog?em si? powstrzyma?...

to by? wspania?y muzyczny trip... cudo... li?cie ju? si? sypa?y powoli z drzew a ja czu?em si? nieprawdopodobnie szcz??liwy... przez chyba ze dwie dobre godziny nie mog?em przesta?... a? w ko?cu dotar?em na pla??, s?o?ce ju? zasz?o, wysz?y gwiazdy...

i wyci?gn??em z plecaka TSMS...

....

Ale s? te? inne wspomnienia: Lightbulb Sun s?uchane w ciep?e wiosenne dni 2001 roku na Plantach... pierwszy papieros przy "Stars die"... (nota bene mój pierwszy ?wiadomy kontakt z Porcupine Tree.. 8 klasa podstawówki, pó?no troch?, chocia?... mo?e w?a?nie tak to mia?o by?...)
osobiste poznawanie Lintona Dawsona przy "On the sunday of life" Wink ...
no i co tu jeszcze... wiosenny deszcz przy "Signify"...

2 lata sp?dzone z ni?... shesmovedon... byli?my razem na koncercie 2003... ale to ju? niewa?ne...

jak to powiedzia? T.S. Elliot: "wszystko, wszystko, wszystko, wszystko"



Wink
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
cebull
bywa


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
pop?yn??o Trains i zacz??em ta?czy? w tym lesie...

Mam rozumiec ze nie poplynelo z walkman'a ? : )
stalker and parsival napisał:
8 klasa podstawówki, pó?no troch?, chocia?

Czlowieku, troche pozno to ja sie z nimi zetknalem. Jak z calym progiem wlasciwie. Bo mozna liczyc 2 lata temu. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cebull napisał:
stalker and parsival napisał:
pop?yn??o Trains i zacz??em ta?czy? w tym lesie...

Mam rozumiec ze nie poplynelo z walkman'a ? : )


Discmana nie posiadam... u?ywam walkmana, mam zdezelowane s?uchawki wydaj?ce nieprzyjemnie d?wi?ki przy mocnych basach i zepsuty autorevers...

ale nie moge bez tego rz?cha ?y?...

P.S. i to jest mój 100 post... to teraz moge sobie za?piewa? STO LAT! Albo raczej zapu?ci? jeszcze raz (oj chyba siódmy dzisiaj) Magical Mystery Tour... bo Beatlesów nie wolno nie kocha?...
Wink
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
cebull
bywa


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Wto Mar 08, 2005 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
cebull napisał:
stalker and parsival napisał:
pop?yn??o Trains i zacz??em ta?czy? w tym lesie...

Mam rozumiec ze nie poplynelo z walkman'a ? : )


Discmana nie posiadam... u?ywam walkmana, mam zdezelowane s?uchawki wydaj?ce nieprzyjemnie d?wi?ki przy mocnych basach i zepsuty autorevers...

ale nie moge bez tego rz?cha ?y?...


A to juz rozumiem. U mnie w lesie krolowalo DT zazwyczaj. Kumpel znow zawsze przytacza opowiesci o schizach w lesie w zimie w nocy. Z samym Kingiem Crimsonem w discmanie...

Jak zgubilem mojego zecha to wkoncu znalazlem kase na discman'a. Tez kupa zlomu, ale wierny przyjaciel. Nie da sie bez niego z domu ruszac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group