Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
rozwój Blackfield.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #blackfield#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crimsoid
ma gadane


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 664
Skąd: ?e znowu

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 19:48    Temat postu: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

Ledwo och?on?li?my po Blackfield 2, a zanim si? obej?ymy to i 3ka nas zastanie. I w?a?nie, czego oczekiwa? po 3ciej p?ycie? ?wie?o?ci na pewno nie, bo taki jest tylko debiut - zadziwiaj?cy w swojej konwencji jak? podaje nam Wilson i Geffen. Rozwoju warstwy lirycznej, która na drugim albumie wyra?nie próbowa?a mówi? o tematach innych ni? mi?o??.
Czy mo?e aran?acji, jeszcze bardziej przeorkiestrowanych (teraz ju? przyznaj? ?e jedynka bardziej mi si? podoba, jest...skromniejsza w ?rodkach a to bardziej dociera)?Chocia? Wilson ostatnimi czasy lubi wpa?? w jakiej? koleiny na d?u?ej (np ostrego grania).

Moje osobiste przeczucie jest takie, ?e BF3 powinno przede wszystkim dorobi? si? jakiegos stricte instrumentalnego kawa?ka. Nie oczekuje tu Bóg wie jakich suit itp. Nie jestem progresywnym ?wirem j?zor . Chodzi mi tu bardziej o co? w stylu The Vampire Lanois Afghan Wings. Mo?ecie mnie obsypa? zarzutami sk?d takie porównanie ale dla mnie BF do AW jest jak grzeczni Beatlesi do Rolling Stonesów. I wydaje mi si? ?e mam troch? racji. Skoro oni potrafi? gra? muzyk? prost?, na granicy pop rocka wtr?caj?c ró?ne wp?ywy, to czemu?by Blackfield nie mia?o ?upn?? czego? podobnego?

Wydaje mi si? tak?e, i? zmiana w sk?adzie zespo?u dobrze zrobi. Nie chodzi mi o rotacje w stylu bas za bas czy perka za perk? jakie ju? mia?y miejsce. Chodzi mi o nowy instrument.

Tyle z mojej strony jak na razie. Mo?e kto? si? pokusi o wyjawienie swoich przemy?le??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 20:14    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

Crimsoid napisał:
zadziwiaj?cy w swojej konwencji jak? podaje nam Wilson i Geffen. R



Oj tutaj si? ch?opie zastanwów czy po dwóch stricte piosenkowych Stupid Dream i Lightbulb sun to rzeczywi?cie zadziwiajaca konwencja ? kombinuje
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kierunek, w którym poszed? wilson zadziwiaj?cym nie jest, natomiast realizacja mimo wszystko by?a. piosenkowo?? lightbulb sun to zupe?nie inny kaliber. rasowy, klasyczny, radiowy pop-rock w wydaniu stefka to wynalazek ostatnich lat (w pt jedynie lazarus tak brzmi). chyba dostrzegasz ró?nic?, nie? "how is your life today" na blackfield by nie pasowa?o (pomijam, ?e poziomem utwór wymiót? by wszystko z obu p?yt Wink ).

wracaj?c do tematu, imo blackfield nie ma zbyt szerokiej drogi rozwoju. pój?cie w ostrzejsze brzmienia to ?lepa uliczna (przecie? pt tam brnie), pój?cie w elektronike/minimalizm pachnie? b?dzie no-manem, podobnie jak dodanie jakiego? szerszego instrumentarium. no i wilson nigdy nie b?dzie dullim, nie ma si? co oszukiwa?, ten to po prostu inna dzia?ka. nie wyobra?am sobie stefana w klasycznym rock'n'rollu.

ja osobi?cie najch?tniej widzia?bym do??czenie do blackfield sekcji d?tej i pój?cie (delikatne chocia?) w kierunku czarnych brzmien. mo?e lekkie bluesowanie, mo?e reggaeowanie, mo?e ciut soulowo. tutaj duet móg?by si? wykaza?, nigdy wcze?niej nie tworzyli nic w tym klimacie. je?li nie chc? zjada? ogona, niech id? w?a?nie tam, cho? jestem niemal pewien, ?e to niemo?liwe.

natomiast bardziej prawdopodobny, a równie? ciekawy by?by zwrot w kierunku brzmie? world music. czemu geffen by nie mia? wple?? nieco wi?cej elementów muzyki ?ydowskiej? efekt móg?by by? fenomenalny! by?bym za czym? takim.
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

JG:: Pierwszy album zaskoczy? wszystkich swoimi perfekcyjnymi i pi?knymi pop - rockowymi piosenkami. Drugi równie? zawiera podobne kompozycje. Czy pooznacza, ?e chcecie ju? na zawsze zosta? w podobnej stylistyce, czy planujecie troszk? poeksperymentowa? ze swoj? muzyk??
AG: Nie. To jest w?a?nie Blackfield. W?a?nie tak? muzyk? zdo?ali?my dotrze? do tysi?cy s?uchaczy. Takimi du?ymi, epickimi piosenkami. To po prostu nasz styl. Nie chcemy eksperymentowa? i zag??bia? si? w prog - rocka. Chcemy raczej brzmie? bardziej jak Radiohead, Matallica czy Placebo a nie jak Dream Theater czy King Crimson. To nie jest prog - rock, to nie jest indie-rock. To, co stworzyli?my to najlepsza kombinacja i to jest co? unikatowego.


Nie raz zastanawia?am si? nad tym, w która stron? pójdzie bf po drugim albumie i w?a?nie takiej odpowiedzi si? obawia?am, bo kolejna p?yta z podobnie skonstruowanymi piosenkami mog?aby okaza? si? zwyczajnie nudna, niewa?ne jak chwytliwe by?by to melodie (Nie, nie Malkav, kropla nie zacz??a by dr??y? betonu. Mog?aby mi si? nie spodoba? p?yta, ale wiary w samego Stefana nie strac? nigdy! Wink ).

Mam jednak nadziej?, ?e co? pokombinuj?.

Ja oczekiwa?abym dalszego poszerzenia spektrum zagadnie? poruszanych w tekstach. Ile? mo?na o mi?o?ci. Jak s?usznie zauwa?y? Crimsoid, na II mamy wi?ksz? ró?norodno??, ale mimo wszystko wci?? za ma??. Na przyk?adzie PT wida?, ?e Steven potrafi pisa? o ró?nych rzeczach.

Co do warstwy muzycznej: na pewno nie chcia?abym, ?eby poszli w kierunku zaproponowanym przez trainmana. Nie widz?, ?adnego z nich w tej stylistyce! Nagra? który? z nich kiedy? co? podobnego? Chyba nie. Mo?e nie s?ysza?am i zwyczajnie si? czepiam, ale ja naprawd? nie wyobra?am sobie tych Panów graj?cych tak? muzyk?. Obawiam si?, ?e mog?oby to wypa?c co najwy?ej zabawnie. Mnie si? marzy rozwini?cie pomys?ów ze Scars i to tak na ca?ego, czyli elektronika, po?amane rytmy podlane wy?mienitymi smyczkami (bro? bo?e, nie instrumentami d?tymi). W po??czeniu ze wspomnianymi przez trainmana elementami world music (tak jak to zreszt? s?ycha? w Scars w?a?nie) powsta?aby mieszanka naprawd? wybuchowa.
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guziec napisał:
na pewno nie chcia?abym, ?eby poszli w kierunku zaproponowanym przez trainmana. Nie widz?, ?adnego z nich w tej stylistyce!

mo?liwe, ale równocze?nie z czystej ciekawo?ci ch?tnie bym co? takiego us?ysza?. by? mo?e eksperyment by?by chybiony, ale zawsze mieli by?my do czynienia z czym? naprawd? nowym w twórczo?ci stefka, nie? Smile

guziec napisał:
Mnie si? marzy rozwini?cie pomys?ów ze Scars i to tak na ca?ego, czyli elektronika, po?amane rytmy podlane wy?mienitymi smyczkami (bro? bo?e, nie instrumentami d?tymi). W po??czeniu ze wspomnianymi przez trainmana elementami world music (tak jak to zreszt? s?ycha? w Scars w?a?nie) powsta?aby mieszanka naprawd? wybuchowa.

tutaj prawisz, ?winio! wi?cej elektroniki, nawet niekoniecznie smyczków, i elementy rytmiki, melodyki ?ydowskiej. mog?a by z tego wyj?? prawdziwie wybuchowa mieszanka, cho? to zarazem o wiele trudniejsza droga ni? zwyk?y pop-rock.

z drugiej strony, geffen mówi? ci co? o radiohead. nie obrazi?bym sie.
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Crimsoid
ma gadane


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 664
Skąd: ?e znowu

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 9:58    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

ninu? napisał:
Crimsoid napisał:
zadziwiaj?cy w swojej konwencji jak? podaje nam Wilson i Geffen. R



Oj tutaj si? ch?opie zastanwów czy po dwóch stricte piosenkowych Stupid Dream i Lightbulb sun to rzeczywi?cie zadziwiajaca konwencja ? kombinuje


oj ch?opie wspó?czuje ci jak widzisz jakie? podobie?stwa w tej kwestii.
Jak dla mnie jedyne podobie?stwo wynika z czasów trwania utworów.
///

Fakt Guziec, rozwini?cie kierunku znanego ze Scars naprawde by?oby strza?em w 10. W ogóle Aviv powinien przenie?? wi?cej pomys?ow ze swojej macierzystej formacji The Mistakes.

Wydaje mi si? ?e wprowadzenie saksofonu by wzbogacic utwory o krótk? solóweczk? i podeprze? lini? melodyczn?/wokaln? by?oby niez?ym rodzynkiem.

No i gdyby Aviv wzi?? si? za rozwijanie swoich umiej?tno?ci instrumentalnych - wtedy mo?naby rozwin?? skrzyd?a je?li chodzi o gitary które przecie? stanowi? podstaw? Blackfield. Bo post?py wokalne zrobi?, trzeba przyzna? (vide Glow z Proximy), a puszczenie intra do Open Mind z ta?my troch? bola?o.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:40    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

Crimsoid napisał:
ninu? napisał:



Oj tutaj si? ch?opie zastanwów czy po dwóch stricte piosenkowych Stupid Dream i Lightbulb sun to rzeczywi?cie zadziwiajaca konwencja ? kombinuje


oj ch?opie wspó?czuje ci jak widzisz jakie? podobie?stwa w tej kwestii.
Jak dla mnie jedyne podobie?stwo wynika z czasów trwania utworów.
///

Uwa?am ?e ninu? ma racj?, podobie?stwa s?. Co prawda obie p?yty porków s? raczej zwart? ca?o?ci? a nie zbieranin? ?adnych melodii w rockowym wydaniu, ale niektóre (podre?lam niektóre) kawa?ki form? (a nie tylko czasem trwania) przywo?uj? znacznie wi?cej podobie?stw.
Co do dalszej drogi Blackfield nie spodziewa? bym si? zmian, dodanie etnicznych smaczków mo?e by i wzbogaci?o nieco brzmieni, ale Aviv ani Stefan folkowcami raczej nie s?. My?l? ?e blackfield w obecnej formie to wszystko co Stefan z Avivem s? w stanie wykombinowa?. Miejmy nadziej? ?e Panowie przy?o?? si? przynajmniej w równym stopniu do nast?pnej
p?yty jak do ostatniej, a wtedy ?le nie b?dzie. A dodanie wi?cej smyczków
czy instrumentów d?tych to dobry pomys?, który nawet w PT si? sprawdza?. Czy powinni gra? bardziej instrumentalnie? Twierdz? ?e nie co wtedy mia?by niby robi? Aviv w tym projekcie, chyba ?e przestajemy mówi? o Blackfield jako duet Wilson Geffen, a zaczynamy my?le? o Blackfield jako Wilson gdzie Geffen jest tylko kolejnym instrumentem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Crimsoid
ma gadane


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 664
Skąd: ?e znowu

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:04    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

Nazgul napisał:

Uwa?am ?e ninu? ma racj?, podobie?stwa s?. Co prawda obie p?yty porków s? raczej zwart? ca?o?ci? a nie zbieranin? ?adnych melodii w rockowym wydaniu, ale niektóre (podre?lam niektóre) kawa?ki form? (a nie tylko czasem trwania) przywo?uj? znacznie wi?cej podobie?stw.


jak dla mnie to za ma?o ?eby stawia? '='
A o jakich kawa?kach my?lisz je?li mo?na spyta??

Nazgul napisał:

Co do dalszej drogi Blackfield nie spodziewa? bym si? zmian, dodanie etnicznych smaczków mo?e by i wzbogaci?o nieco brzmieni, ale Aviv ani Stefan folkowcami raczej nie s?.


no có?, muzyka Wilsona któr? stara sie tworzy? w wielu gatunkach (BC, BF, No-man, IEM) z regu?y si? sprawdza. Mo?e trzeba da? szanse bosemu i miec troch? nadziei by na kolejnym Blackfield us?ysze? folkowe melodie. Chocia? pojawia si? pytanie czy pod szyldem Blackfield mo?na sobie pozwoli? na takie zmiany.. To z za?o?enia projekt do prostej muzyki poprockowej, wi?c za du?o oni miesza? nie mog?.. Cho? z drugiej strony, moga si? tak rozwin?? i sta? si? tak popularni, ?e zaczn? dryfowa? w kierunku nowych inspiracji muzycznych (jak PT).

Nazgul napisał:

My?l? ?e blackfield w obecnej formie to wszystko co Stefan z Avivem s? w stanie wykombinowa?. Miejmy nadziej? ?e Panowie przy?o?? si? przynajmniej w równym stopniu do nast?pnej
p?yty jak do ostatniej, a wtedy ?le nie b?dzie.


mam lekkie przeczucie ze BF3 b?dzie na 3gwiazdki - wym?czony i przejedzony. I to b?dzie koniec projektu. No ale nie mam osadza? kiedy przesta? pcha? ten wózek do przodu Smile

Nazgul napisał:

Czy powinni gra? bardziej instrumentalnie? Twierdz? ?e nie co wtedy mia?by niby robi? Aviv w tym projekcie, chyba ?e przestajemy mówi? o Blackfield jako duet Wilson Geffen, a zaczynamy my?le? o Blackfield jako Wilson gdzie Geffen jest tylko kolejnym instrumentem.


Kaleki tez z Geffena robi? nie mo?emy. Mo?e i jest le? i nie chce mu sie rozwija? isntrumentalnie, ale na klawiszach gra? umie, na gitarze te?. A w Blackfield nikt nie wymaga od niego masturbacji a'la Petrucci.
No i jeden instrumentalny kawa?ek, oparty na radosno-melancholijnym motywie granym na klawiszach nie jest z?ym pomys?em Smile Taki ??cznik mi?dzy 2 utworami rozbudowany o minutk? na koncercie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:45    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

Crimsoid napisał:
ninu? napisał:
Crimsoid napisał:
zadziwiaj?cy w swojej konwencji jak? podaje nam Wilson i Geffen. R



Oj tutaj si? ch?opie zastanwów czy po dwóch stricte piosenkowych Stupid Dream i Lightbulb sun to rzeczywi?cie zadziwiajaca konwencja ? kombinuje


oj ch?opie wspó?czuje ci jak widzisz jakie? podobie?stwa w tej kwestii.
Jak dla mnie jedyne podobie?stwo wynika z czasów trwania utworów.



Dzi?ki za wspó?czucie, b?dzie mi ?atwiej, bo ?wiadomo?? mojej niewiedzy muzycznej mn? dog??bnie wstrz?sne?a Laughing
Na pocz?tek radz? nauczy? si? czyta? ze zrozumieniem, (chyba was teraz tego ucz? w liceum, wi?c powinno by? Ci ?atwiej), bo ja tam nigdzie nie napisa?em o znacznych podobie?stwach, tylko o pewnej konwencji.
Blacfield nie wysz?o tu? po The Sky move sideways. Blackfield zosta?o wydane jako naturalna konsekwencja piosenkowych ciagotek Wilsona.
St?d zaskakuj?ce nie jest.


Inna sprawa ?e podobie?stwa nie ograniczaj? si? do czasu trwania utworów. Pos?uchaj sobie jeszcze raz tych p?yt, mo?e Ci sporo rzeczy umnk??o na razie, ale jak dla mnie postawienie obok siebie takich utworów jak "Feel so low" i "Summer", "Cloudy now" i "Where we would be", The hole in me" i "Baby dream in the celophane", czy chocia?by "The Rest will flow " i "The Glow" jako? strasznie sztuczno?ci? nie razi.
Ale mo?e ja mam inne p?yty. Mo?e na twoich wersjach rzeczywi?cie jedyne podobie?stwo to czas utworów Wink
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trainman napisał:

z drugiej strony, geffen mówi? ci co? o radiohead. nie obrazi?bym sie.


mówi? te? co? o DT. obrazi?bym si?.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crimsoid napisał:
Nazgul napisał:

Uwa?am ?e ninu? ma racj?, podobie?stwa s?. Co prawda obie p?yty porków s? raczej zwart? ca?o?ci? a nie zbieranin? ?adnych melodii w rockowym wydaniu, ale niektóre (podre?lam niektóre) kawa?ki form? (a nie tylko czasem trwania) przywo?uj? znacznie wi?cej podobie?stw.


jak dla mnie to za ma?o ?eby stawia? ''=''
A o jakich kawa?kach my?lisz je?li mo?na spyta??

Piano Lessons, Stranger By the Minute, How Is Your Life Today?, The Rest Will Flow? Generalnie po tych dwóch albumach i po nastawionej b?d? co b?d? piosenkowo IA taka konwencja bardzo dziwna nie jest. Mówi? tu o upodobaniu do tworzenia form krótszych ni? do tej pory.

Nazgul napisał:

Co do dalszej drogi Blackfield nie spodziewa? bym si? zmian, dodanie etnicznych smaczków mo?e by i wzbogaci?o nieco brzmieni, ale Aviv ani Stefan folkowcami raczej nie s?.


Steven nie jest, ale Aviv wyrós? w kulturze wschodu i otoczony by? ró?norodn? muzyk?. Nie tylko popem i rock and rollem, ale i brzmieniami bardziej folkowymi, dlatego na pewno lepiej czuje t? muzyk? ni? cz?owiek wychowany w kulturze zachodu. To mog?oby si? uda?, co pokaza?o Scars. Nie mówimy tu przecie? o przekszta?ceniu si? w stricte folkowy band Smile

Crimsoid napisał:
Nazgul napisał:
t;]
Czy powinni gra? bardziej instrumentalnie? Twierdz? ?e nie co wtedy mia?by niby robi? Aviv w tym projekcie, chyba ?e przestajemy mówi? o Blackfield jako duet Wilson Geffen, a zaczynamy my?le? o Blackfield jako Wilson gdzie Geffen jest tylko kolejnym instrumentem.


Kaleki tez z Geffena robi? nie mo?emy. Mo?e i jest le? i nie chce mu sie rozwija? isntrumentalnie, ale na klawiszach gra? umie, na gitarze te?. A w Blackfield nikt nie wymaga od niego masturbacji a''la Petrucci. .

Ja tylko przypominam Panowie, ?e to Aviv jest twórc? wi?kszej cz??ci repertuaru, zw?aszcza na drugiej p?ycie. Steven gra, ?piewa, produkuje i lideruje, ale to Aviv tworzy wi?ksz? cz??? muzyki i tekstów(przecie? niektóre piosenki pochodz? z jego solowego repertuaru), dlatego nie mo?e sta? si? zwyk?ym instrumentem, bo BF stanie si? wtedy kolejnym wcieleniem PT z okresu piosenkowego. To projekt z za?o?enia partnerski, w którym panowie podzielili si? rolami, a nie kolejny plac zabaw dla SW. Zawsze zastanawia?am si? jak to jest mo?liwe, ?e Czarnepole zaprezentowa?o tak ?wie?e i ciekawe kompozycje w do bólu wyeksploatowanej ju? konwencji i my?l?, ?e to by? w?a?nie wynik interakcji i partnerstwa, a nie dominacji której? ze stron. Jeden komponuje, drugi dorzuca par? pomys?ów, nadaje temu wszystkiemu kszta?t, brzmienie i wiarygodno?? swoim g?osem i tak ten wózek si? toczy Smile. Aviv ca?e ?ycie pisze piosenki, dlatego na pewno lepiej czuje si? w tej konwencji. W po??czeniu z mi?dzygatunkowymi ci?gotkami Stevena powsta?o co? naprawd? wyj?tkowego.

Obaj panowie maj? du?e do?wiadczenie w swoich konwencjach: Aviv w komponowaniu piosenek, w obyciu z muzyk? wschodu ( z racji miejsca zamieszkania), Steven w elektronice, dlatego taki eksperyment móg?by okaza? si? udany.

Dalej jednak obstaj? przy swoim, ?e romans z czarniejsz? muzyk? by?by nieudany. Nie wydaje mi si?, ?eby ?aden z nich zwyczajnie j? czu?, skoro nigdy nic takiego si? nie prze?lizn??o. Oni akurat w takim eksperymencie nie wypadli by dobrze w zwi?zku z tym, a i ich g?osy nie pasowa?yby do czego? takiego.


likipiki napisał:
trainman napisał:

z drugiej strony, geffen mówi? ci co? o radiohead. nie obrazi?bym sie.


mówi? te? co? o DT. obrazi?bym si?.

On mówi? o tym, ?e NIE chc? by? tacy jak DT, wi?c nie masz si? czego ba? Wink
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream


Ostatnio zmieniony przez guziec dnia Pon Kwi 09, 2007 13:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:09    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

Crimsoid napisał:


jak dla mnie to za ma?o ?eby stawia? '='
A o jakich kawa?kach my?lisz je?li mo?na spyta??


Nikt tu sie stawia znaku równo?ci nadal PT stawiam powy?ej Blackfield, ninu? ci ju? na?wietli? o jakie kawa?ki chodzi nie b?d? si? powtarza?.

Crimsoid napisał:


mam lekkie przeczucie ze BF3 b?dzie na 3gwiazdki - wym?czony i przejedzony. I to b?dzie koniec projektu. No ale nie mam osadza? kiedy przesta? pcha? ten wózek do przodu Smile


Tu si? zgodz?, cho? jak ju? wcze?niej napisa?em wiele b?dzie zale?a?o od zaanga?owania i ilo?ci pracy w?o?onej w nowy materia?

Crimsoid napisał:


Kaleki tez z Geffena robi? nie mo?emy. Mo?e i jest le? i nie chce mu sie rozwija? isntrumentalnie, ale na klawiszach gra? umie, na gitarze te?.

To akurat potrafi wielu innych muzyków wi?c?... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Crimsoid
ma gadane


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 664
Skąd: ?e znowu

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 14:05    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

ninu? napisał:

Dzi?ki za wspó?czucie, b?dzie mi ?atwiej, bo ?wiadomo?? mojej niewiedzy muzycznej mn? dog??bnie wstrz?sne?a Laughing

nareszcie.
ninu? napisał:

Na pocz?tek radz? nauczy? si? czyta? ze zrozumieniem, (chyba was teraz tego ucz? w liceum, wi?c powinno by? Ci ?atwiej),

lepsze to ni? nauka wpruwania wiedzy na pami?c (pozdrowienia dla studentów stomatologii).

ninu? napisał:

bo ja tam nigdzie nie napisa?em o znacznych podobie?stwach, tylko o pewnej konwencji.

a my?lisz ?e o co mi chodzi?o pisz?c 'zadziwiaj?cy w swej konwencji? Nikt si? nie zdziwi? s?uchaj?c debiutu Blackfield ?e Wilson potrafi? zrobi? CO? TAKIEGO NA CA?EJ P?YCIE? No jasne PO wydaniu p?yty kazdy ju? wie ze to
ninu? napisał:

naturalna konsekwencja piosenkowych ciagotek Wilsona.


ninu? napisał:

Inna sprawa ?e podobie?stwa nie ograniczaj? si? do czasu trwania utworów. Pos?uchaj sobie jeszcze raz tych p?yt, mo?e Ci sporo rzeczy umnk??o na razie, ale jak dla mnie postawienie obok siebie takich utworów jak "Cloudy now" i "Where we would be"

R??cy syntezator w drugim utworze na pewno znajduje swoje odbicie w Cloudy Now. Tak samo jak niecodzienna partia Edwina grajacego lekkie partie slide na basie.
ninu? napisał:

The hole in me" i "Baby dream in the celophane"

Shocked
ninu? napisał:

czy chocia?by "The Rest will flow " i "The Glow"


Tak, optymistyczna piosenka PT do koszmaru mi?osci BF - Maksymalne nat??enie aranzacji smyczków kontra st?umione d?wi?ki klawiszy. Nie wiem ale mo?e rzeczywiscie mam inne wersje utworów bo ja to tak s?ysze.
Ale mo?e ja mam inne p?yty. Mo?e na twoich wersjach s?ychac cos innego

//
To ?e Wilson ?piewa w obu projektach 'na smutnego' i s?ycha? tam wyra?nie jego gitare nie znaczy ze to jest podobne. Dla mnie jest wyra?na granica - Blackfield to Blackfield. Porcupine Tree to Porcupine Tree. Czynnik wi???cy oba to Wilson. A szukanie podobie?stw w obu nie ma sensu, bo je?li chcesz to znajdziesz wszystko - od tego ?e to 'proste piosenki' po to ?e 'spiewaj? o mi?o?ci'

i tak w?asnie gadac z wami w watku o 'rozwoju Blackfield' Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 14:21    Temat postu: Re: rozwój Blackfield. Odpowiedz z cytatem

Crimsoid napisał:

lepsze to ni? nauka wpruwania wiedzy na pami?c (pozdrowienia dla studentów stomatologii).



Ech nie ma to jak leczenie jaki? tam swoich kompleksów na forach Laughing
Dosta? si? gdzie? kolego po tym roku to zobaczymy co jest lepsze Cool

Studenci stomatologii robi? teraz ?rednio 2-3 imprezy w tygodniu Laughing Jakby? mia? jakiekolwiek poj?cie o tym co mówisz to pewno by? pisa? co innego. Zreszt? nie o tym mia?o by?, cho? widz? u Ciebie dziwn? ci?got? nadrabiania braków argumentów wyci?ganiem rzeczy z ?ycia osobistego. Ale na có? ka?dy ma swoj? konwencj? rozmowy Smile

Co do argumentów muzycznych s?dz? ?e dalej nie wiesz o czym piszesz.
Zastanów si? jeszcze nad tym, a najlepiej kup sobie wcze?niej i poza?ywaj Lecytynk? z li?ciem mi?orz?bu Wink
bywa ?e pomaga w mysleniu.
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie, delikatnie mówi?c, zamkn?? si?. offtopy s? pi?kne, ale prywata na forum mnie mierzi. eot.
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #blackfield# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group