Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
TOOL & A PERCECT CIRCLE
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the patient
bywalec


Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 390

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 11:21    Temat postu: TOOL & A PERCECT CIRCLE Odpowiedz z cytatem

widz? ze jest zainteresowanie tymi zespo?ami wi?dz zrobi?em temat na temat tych dwóch bandów. pi?cie co s?dzicie jakie s? wasze odczucia. czego si? spodziewacie po nadchodz?cym albumie TOOL'a itd wszystko co z nimi zwi?zane.
_________________
www.tapc.fora.pl zapraszam na forum o tool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

je?li o mnie chodzi - Tool mo?e by?, ale absolutnie zero sza?u
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobnie... Tool jako muzyka towarzysz?ca... czemu nie...

ale szkoda mi czasu ?eby ca?kowicie si? jej po?wi?ci?... wol? odlatywa? przy czym innym...
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli mam dylemat czy do odtwarzacza wrzucic Porcupine Tree, czy Slayer'a to wkladam.....TOOL'a. zespol jak najbardziej wart kupienia wszystkich jego plyt. A odnosnie nowej plyty to moje oczekiwania ida w kierunku mocniejszych brzmien (pozostale style zostawiam APC).

PS. zeby nie bylo nieporozumien -> PT+Slayer to NIE Tool Smile
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
the patient
bywalec


Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 390

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PT+Slayer to NIE Tool dok?adnie TOOL to dla mnie zespó? jedyny w swoim rodzaju numer jeden z dream theater . a nowa p?ytka z informacji od perkusisty które dociera?y do nas podobno album ma by? mocnieszy i ci?szy od poprzednika.
_________________
www.tapc.fora.pl zapraszam na forum o tool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem fanatykiem Toola ale bardzo lubie Aenima a juz szczegolnie Lateralus, ostatnia plytka jest wlasciwie arcydzielem
dla mnie Tool procz tego ze jest specjalista od swego specyficznego klimatu, wykreowal dzwieki do ktorych nikomu nie uda sie nawet zblizyc
sa naprawde wyjatkowym i niepowtarzalnym zespolem
a do tego jeszcze teledyski, niesamowita sprawa

w caloksztalcie Tool jest ewenementem, nic dodac nic uj?c
_________________
"sha-la-la-la-la" - te s?owa porusz? ka?dego fana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tool - jeden z najwazniejszych dla mnie zespolow, absolutne cudo. panom udalo sie znalezc dla siebie nisze i wypracowac niepowtarzalny styl, do tego fenomenalny ( Exclamation ) wokal maynarda, swietne gitary jonesa (btw jeden z najciekawszych gitarzystow rockowych wsrod wspolczesnych zespolow), perkusja, coz tu mowic.. ze szczerym sercem polecam, o ile opiate moze sie jeszcze nie spodobac (slychac ze dopiero zaczynaja) to im dalej, tym lepiej, az do niepowtarzalnego arcydziela jakim jest lateralus..

apc idzie zupelnie innym torem, ale rowniez godne jest najwyzszych pochwal. kiedy pierwszy raz uslyszalem mer de noms, porwalo mnie, i nie sadzilem ze ten projekt (tak o nim wowczas myslalem) kiedykolwiek przeskoczy debiut.. mylilem sie, ach, jak sie mylilem, thirteenth step okazal sie fenomentalny, choc zupelnie inny.. niesamowite jest, iz band wciaz sie rozwija, co zreszta na emotive slychac znakomicie.. polecam!
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ignus
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 206
Skąd: mr?gowo/gda?sk

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toolem sie niepotrzebnie ludzie ekscytuja. bo prawde mowiac nie wiem co takiego wspanialego w tym jest. ok, fajny zespol, fajnie graja i tak dalej, ale... no wlasnie. nie jestem fanatykiem tworczosci Toola ani APC (ktore moim zdaniem jest przynudnawe troche) i sadze, ze Tool jest troche na wyrost wynoszony na piedestal, a zwlaszcza nazywany "zespolem kultowym". bo "kultowi" to moga byc Hendrix, Led Zeppelin, Pink Floyd czy King Crimson.
bo troche Toolowi brakuje do stania sie legenda, tak jak pozostale wymienione kapele. slowem: dobry band, ale przesadnie sie nim ludzie ekscytuja. no i ta cala Toolowa "otoczka" filozoficzna, z ktorej polowa jest wyssana z palca, a ludzie w to wierza (chociazby w "lakrymologie")...
_________________
The water was calling him.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 18:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
seed-81
bywalec


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 124

PostWysłany: Pią Mar 11, 2005 3:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radek napisał:

Co do muzyki- ?aden zespó? nie by? tak dobrym kontynuatorem muzyki King Crimson jak Tool, mo?e oprócz Nine Inch Nails. Nie chodzi o kopiowanie czegokolwiek czy podobne brzmienie ale o muzyczne idee, totalnie zakr?cone, oryginalne i pe?ne rozmachu. Uwielbiam ich albumy, teksty i si?? ukryt? w tych d?wi?kach. Czterej wybitni muzycy, kompozytorzy, bogate indywidualno?ci... S? w mojej pierwszej trójce, zaraz obok PT i Crimson.


ja nie slucham tak namietnie toola ani perfect circle ale po przesluchaniu ich plyt nie moge ich nie docenic; bo coraz rzadziej sie zdarza zeby powstawaly zespoly bedace prawdziwymi tworcami, wiekszosc poprostu kopiuje,
tool gra dzwieki, ktorych, nikt wczesniej nie znal i ktorych nie da sie pomylic z niczym innym, wypracowali swoj niepowtarzalny styl i w tym tkwi ich sila Twisted Evil
_________________
I must fight this sickness... find a cure
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Trzeci Ok
nowicjusz


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 45
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOOL to geniusz w sam sobie, nie potrzebowal tworczosci Crimsonow zeby to osiagnac Mad Ci co uwazaja TOOL za przecietnosc chyba nie potrafia sie wglebic w ta muzyke... dla mnie jest wyjatkowa. Ten zespol caly czas zaskakuje! Nie interesuje mnie lachrymologia ale emocje i wartosci jakie tkwia w tej muzyce. Hipnotyzujacy glos Maynarda zniewala, gitarowy czad i progresja tworza ten niepowtarzalny klimat... Twisted Evil Do tego dochodza genialne teksty... TOOL nie jest kultowy bo nie chcial sie ttakim stac i mam nadzieje ze dalej bedzie robil swoja sztuke na uboczu Cool
Tylko TOOL powoduje zjawisko takiego ODLOTU przy muzyce i genialnych teledyskach!
APC traktuje jako oddzielna bajke, aczkolwiek bardzo ciekawa Smile
Nie uwazam ze kazdy powinen lubic TOOL, ale z pewnoscia szanowac... bo inaczej bedzie mial ze mna do czynienia Twisted Evil
PS: LaTeRaLuS-najlepszy klimat i brzmienie
AEnima-geniusz liryczny, arcydzielo, nowe rozwiazania dzwiekowe
Ciezko zdecydowac ktora jest lepsza, ubostwiam cala tworczosc Very Happy
_________________
Think For Yourself... Question Authority...
http://www.last.fm/user/ThirdEye86/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Trzeci Ok
nowicjusz


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 45
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ze od junga cien pochodzi nie wiedzialem, bardziej mnie interesowala liczba 46-chromosomy +2 gratis Twisted Evil
a a do schismu nie trzeba fabocilliego zeby stworzyc nieregularny rytm Razz

przed chwila byl tu jeszcze jeden post Shocked
_________________
Think For Yourself... Question Authority...
http://www.last.fm/user/ThirdEye86/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
the patient
bywalec


Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 390

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm... widz? obok mnie maniaka TOOL'a no no no mi?o. jakie s? wasze oczekiwania co do nowej p?ytki ??
_________________
www.tapc.fora.pl zapraszam na forum o tool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marcin
nowicjusz


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 42
Skąd: wawa

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Formu?owanie oczekiwa? to najlepszy sposób zeby sie rozczarowac. Chyba wiele osób przejecha?o sie w ten sposob na emotive.
Byl ktos na koncertach w polsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w pelni zdaje sie na to co stworzy pan maynard i spolka. jesli moge miec jakies marzenia, to marzy mi sie plytka mocno osadzona w klimacie lateralusa, ale z wiekszym rozstrzalem utworow, czyli zeby elementy ciezkie, aenimowe przeplataly sie z hipnotycznymi rytmami a la shizm i spokojniejszymi, fascynujacymi numerami (marzy sie drugie disposition ale nie wiem czy mozliwe zeby nagrali jeszcze raz cos takiego.. Rolling Eyes ). nie obrazilbym sie tez na krotka wycieczke w rejony undertow.. ale bez szalenstw. ogolnie - chce toola w najlepszej formie, tekiego, zebym go musial zglebiac i poznawac, wczytywac sie w niego przez godziny sluchania i odplywac w inny swiat jak przy lateralusie Twisted Evil no, a poza tym to czekam Smile

edit: rozczarowujesz sie jak wymagasz zeby muzycy grali to co chcesz Smile a jesli masz swoje male marzenia, ale pozostajesz otwarty na droge jaka podazyli - raczej nie powinienes sie rozczarowywac Smile zreszta, ostatnie projekty a to careya, a to maynarda moga wskazywac na to ze bedziemy miec prawdziwe trzesienie ziemi w stylu toola Twisted Evil nie obrazilbym sie wcale Very Happy
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 1 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group