Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
O futbolu ogólnie... (lipiec 2007)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273, 274  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak narazie W?ochy wygra?y co oczywiscie przewidzia?em.
Teraz zwyciestwa Niemcow i Portugalii
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mówisz ?e i Niemcy i Portugalia zwyci??? Very Happy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajd? daleko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wola?bym nie, która? z tych 2 dru?yn zmierzy si? z Belgi?, na której niespodziewany sukces licz?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jakos nei jaram sie ta Belgi?. Czarny kon? Zobaczymy, ale nie s?dze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi? Iran zaczyna swój marsz po Mistrzostwo!!!!! Ca?ym sercem za!!
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze Liki, ?e polska mentalnosci kibicowania w pi?ce noznej druzonym bez szans hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co Ci chodzi. Smile

Wielka Persja!
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 3:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiszpanie zjedli swój w?asny ogon, ud?awili si? i dostali md?o?ci, bo w?asny styl stan?? znacznie dalej ni? w prze?yku.

Uwielbiam ich styl, ale to co jest aktualnie w reprezentacji i w Barcelonie to jest jaka? parodia tiki-taki sprzed 4-5 lat. Je?li nie nadejd? zmiany w obu wspomnianych przeze mnie ekipach, to b?dzie kiepsko z hiszpa?sk? pi?k?. Nie s?dzi?em, ?e trzeba upa?? tak nisko by doj?? do takich oczywistych wniosków. Im by?a potrzebna kl?ska.

Chile miazga, najlepszy przyk?ad na to jak si? gra z serca, maj?c góra pi?ciu pi?karzy na bardzo dobrym poziomie. Indywidualno?ci s?, ale jest przede wszystkim kolektyw. ?ycz? im jak najlepiej, urzekli mnie swoj? waleczno?ci?. Ciekawie kiedy ich zweryfikuje rzeczywisto??. Na ambicji mo?na polecie?, ale nie daleko. Chyba trafi? na Brazyli? i prawdopodobnie na tym sko?czy si? czarny ko? turnieju.

Mecz Chorwacja - Meksyk zapowiada si? pasjonuj?co, obie ekipy graj? ?wietn? pi?k?. Meksyk da? czadu z Brazyli?, zagrali bez kompleksów, a Chorwacja ma du?y potencja?, nie mieli problemów by w?a?ciwie na luzie pykn?? Kamerun.

A bli?ej, nie?le zapowiada si? spotkanie Urugwaju z Anglikami. Ciekawie ta sytuacja w grupie wygl?da, po tym meczu b?dzie jeszcze ciekawiej.

Mam nadzieje, ?e Japonia zdob?dzie jakie? punkty, bo a? szkoda by taka Grecja by?a kandydatem do rundy pucharowej. Gra Japo?czyków jest znacznie bardziej interesuj?ca, ale mo?e by? ró?nie.

Jestem rozczarowany gr? Belgii, to zwyci?stwo z Algeri? wym?czone na maksa, ale gra si? tak jak przeciwnik pozwala. Murarka pozwala tylko na kruszenie ?ciany. Wypad z takimi ekipami jak Algeria, przecie? to jest jaki? antyfutbol.
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chorwacja - Meksyk oraz Holandia - Chile (kontekst mimo wszystko unikni?cia Brazylii, bo cho? s?abo si? prezentuje, to b?dzie si? rozp?dza?) to petarda. B?dzie moc.

Mam nadziej?, ?e separaty?ci nie wyjd? z grupy.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nienawidz? Tiki-Taki i jestem scz?sliwy, ?e ta babska klepanina wreszcie zdycha. Ja wole futbol pe?en szybkich kontr, walki i sytuacji. A nie tak jak Hiszpania ktora zdobywala ostatnie 3 trofea podajac pilke od nozki do nozki i przez 90 minut przynudzaj?c ostatecznie zwyciezajac 1:0...

Teraz tylko niech Portugalia podniesie sie z kolan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gra reprezentacji Hiszpanii to nie jest tiki-taka, tylko jej karykatura. Ten styl ju? min??, ta dru?yna gra?a tak 5-6 lat temu, jeszcze przed tym jak zdobyli mistrzostwo ?wiata w RPA. Wtedy ju? Ci pi?karze nauczyli si? wyrachowania i grali du?o wolniej. Jednak mimo wszystko potrafili przyspieszy? i kontrolowa? tempo wedle w?asnej woli. Tiki-taka wygl?da?a imponuj?co, kiedy pi?ka kr??y?a mi?dzy zawodnikami w i?cie zawrotnym tempie, a przeciwnik nie wiedzia? co si? dzieje. Przeciwnicy latali od jednego Hiszpania do drugiego i nie mogli odebra? futbolówki. Mogli pykn?? ka?dego, intensywno?? ich gry przechodzi?a wszelkie oczekiwania, a pressing bez pi?ki wygl?da? jak teraz u Chilijczyków. Wówczas to by?a totalna dominacja, nie chodzi tylko o posiadanie pi?ki, ale g?ównie o niesamowite tempo gry. Wtedy by?a ogromna wola walki, szybko?? i ambicja. W dodatku czo?owi kopacze byli u szczytu swojej formy. To by?o dawno, ten styl ju? min??, a i tak wszyscy mówi?, ?e Hiszpania gra tiki-tak?. Tej estetyki pi?karskiej ju? nie ma dawno, natomiast jest jej parodia i karykatura. S? przywi?zani do swojego stylu, nie widz? nic w tym z?ego. Jak komu? chce si? gra?, to stylu nie trzeba koniecznie zmienia?, wystarczy go modyfikowa?. Wczoraj Hiszpanie grali na stoj?co, bez ruchu i mega statycznie. Nie by?o wida?, ?e im si? chce. Wygl?dali jakby mieli wyjebke na to wszystko. W pi?ce chodzi o ch?ci gry, wygrywaj? Ci, którzy s? g?odni zwyci?stw. Jak kto? wygra? wszystko, to nie zale?y jak temu, który nie wygra? nic. To jest przecie? w pod?wiadomo?ci. Ten owoc zosta? ju? wyci?ni?ty i soku brak.
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na mundialu w RPA ogladajac mecze Hiszpanii to bardziej sie ekscytowa?em piciem piwa... Ostatnio podobnie podsumowa? tiki tak? wybitny SPEC Jacek Gmoch. Twisted Evil
Ciekawie to wygl?da?y mecze Barcelony (za któr? nie przepadam) ale musze przyznac ze oni potrafili zrobic widowisko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Sro Lip 02, 2014 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te 1/8 mnie zbytnio nie porwa?y, m?czarnia. Aczkolwiek ten mecz Belgia - USA naprawd? porywaj?cy. Zgadzam si? z Piechniczkiem, takie widowisko to mo?na do pi?tej rano ogl?da?, co za mecz... taak jest!
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Sro Lip 02, 2014 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mecze mi si? ogl?da?o w miar? dobrze. Cho? faktycznie, zwyci??y?a typowa pucharowa gra - czyli przede wszystkim nie straci? gola. Ale ko?cówki by?y bardzo ok. Szczególnie dogrywka w meczu Niemców z Algieri? i Belgii z USA. Super.

Natomiast jestem troch? rozczarowany, ?e w 1/8 nie dosz?o praktycznie do ?adnej niespodzianki. Wszystkie awanse bardzo przewidywalne. Cho? oczywi?cie wyniki samych meczów po 90 minutach cz?sto zaskakuj?ce - relatywnie du?o remisów. Wi?c bukmacherzy chyba nie?le zarobili.

W ?wier?fina?ach sytuacja rysuje si? jednak nieco inaczej. Równie? ci??ko spodziewa? si? sensacji, ale z powodu, ?e pary s? bardzo wyrównane. W zasadzie tylko w meczu Holandii z Kostaryk? mo?na upatrywa? jednoznacznego faworyta. W ka?dym innym mamy do czynienia z sytuacj? - na dwoje babka wró?y?a. Czy kierowa? si? dotychczasow? dyspozycj? dru?yny na tym turnieju. A mo?e klas? poszczególnych zawodników, którzy do tej pory popychali swoje dru?yny dalej? Jest fajnie.

Ogólnie, po szalonej fazie grupowej, mundial zdecydowanie wyhamowa?. To oczywi?cie by?o do przewidzenia, bo margines b??du w fazie pucharowej jest zerowy. Natomiast brakuje takich meczów jak w RPA np. Niemcy Argentyna 4:0 (4:1?).
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273, 274  Następny
Strona 272 z 274

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group