Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Teraz/Tylko Rock i inne takie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
no a co si? mamy nie zgadza?, jak mo?na si? zgadza?


i nie b?dzie twórczo Laughing

PS widz? ?e grono fanów Mars Volty si? oburzy?o, radz? zatem nie si?ga? do recki NIN Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
bobi
CfO maniak


Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 1040
Skąd: krk

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj jak si? to grono oburzy?o!! Laughing

Nie no mnie si? te? tam ?rednio podoba nazywanie Voltów zbawcami czegokolwiek. Takie stwierdzenia mog? tylko zrazi? kolejne osoby to ich twórczo?ci. Niemniej jednak wydaje mi si?, ?e za 10 czy nawet 20 lat i tak czy siak b?de ich s?ucha?, czego nie mog? powiedzie? o Sparcie. A? dziw bierze, ?e ten zespó? zosat? tu wspomniany Shocked Jak dla mnie go?cie nie prezentuj? nic szczególnego czy te? ciekawego. Ot pioseneczki na jedno, góra dwa przes?uchania.

Voltów cho?by si? s?ucha?o kilkana?cie razy to za ka?dym razem mo?na ciekawe smaczki odkrywa?, czego raczej o Sparcie nie mo?na powiedzie?.

A co do tego czy droga obrana przez Omara i Cedrica to dobra droga, by zbawi? prog rocka? tu si? nie wypowiadam. Szczerze-nie obchodzi mnie czy ktokolwiek proga zbawi czy nie. I nie wydaje mi si? by volci grali to co graja w?a?nie po to by nazywa? ich mesjaszami muzyki. Graj? co chc?. Kombinuj?, szukaj?. Stety niestety, to zbójeckie prawo ka?dego z nas mie? w?asne zdanie, czy co? si? podoba czy nie. Mnie ich poszukiwania kr?c? i jak najbardziej jestem za. Ale rozumiem, ?e po pierwszych p?ytach kto? mog? przesta? ich lubie?. Zdarza si?. Mnie ten kierunek pasi. I ca?y czas czuj? w tej muzyce, powiew ?wie?o?ci i wcale a wcale nie wydaje mi si? ?e to droga do nik?d (Mikael Evil or Very Mad )

PS. Kto wogóle wymy?li? by nazwa? Coheed & Cambri? zbawcami czy kurna nie wiem czym kombinuje ?? to jest dopiro lol... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bobi napisał:
Voltów cho?by si? s?ucha?o kilkana?cie razy to za ka?dym razem mo?na ciekawe smaczki odkrywa?, czego raczej o Sparcie nie mo?na powiedzie?.


mój kumpel fan Prachetta powiedzia? kiedy? ?e uwielbia jego ok?adki bo za ka?dym razem jak na nie patrzy to znajduje jaki? nowy szczegó? Mr. Green sorry nie mog?em si? powstrzyma? Twisted Evil

Cytat:
I ca?y czas czuj? w tej muzyce, powiew ?wie?o?ci i wcale a wcale nie wydaje mi si? ?e to droga do nik?d (Mikael Evil or Very Mad )


heh, ale to nie chodzi o to, ?eby ci si? nie podoba?o, bo podoba? to ci si? mo?e wszystko co chcesz, nawet linkin park i nie moja sprawa. gorzej jak opiniotwórcze ?rodowiska dziennikarskie zaczynaj? bredzi? w takich kwestiach i do promocji produktu dochodz? takie farmazony.

bobi napisał:
PS. Kto wogóle wymy?li? by nazwa? Coheed & Cambri? zbawcami czy kurna nie wiem czym kombinuje ?? to jest dopiro lol... Evil or Very Mad


ci sami ludzie, którzy nazywaj? tak Mars Volt?. a raczej nazywali, bo chyba hajp si? ju? sko?czy?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
bobi
CfO maniak


Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 1040
Skąd: krk

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
bobi napisał:
Voltów cho?by si? s?ucha?o kilkana?cie razy to za ka?dym razem mo?na ciekawe smaczki odkrywa?, czego raczej o Sparcie nie mo?na powiedzie?.


mój kumpel fan Prachetta powiedzia? kiedy? ?e uwielbia jego ok?adki bo za ka?dym razem jak na nie patrzy to znajduje jaki? nowy szczegó? Mr. Green sorry nie mog?em si? powstrzyma? Twisted Evil

Laughing Laughing

stalker and parsival napisał:
...
heh, ale to nie chodzi o to, ?eby ci si? nie podoba?o, bo podoba? to ci si? mo?e wszystko co chcesz, nawet linkin park i nie moja sprawa. gorzej jak opiniotwórcze ?rodowiska dziennikarskie zaczynaj? bredzi? w takich kwestiach i do promocji produktu dochodz? takie farmazony.

I tu si? zgadzamy. O tym podobaniu/nie podobaniu doda?em, bo wydawa?o mi si?, ?e nasza rozmowa na ten tor zmierza Mr. Green
ale masz Stalker racj? je?li o te "prasowe farmazony" chodzi. Tu si? w 100% zgadzamy taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
one_armed_scissor
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 724
Skąd: Wszawa

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i dobrze ?e szum si? sko?czy?- przynajmniej nie b?dziemy czyta? o zbawcach, geniuszach, bogach, bo?kach i innych pierdo?ach. Od jakiego? czasu nie czytam recenzji p?yt i dzi?ki temu nie nastawiam si? negatywnie do zespo?ów tylko dlatego, ?e kto?tam kiedy? co? z?ego/przesadnie przychylnego nasmarowa?. Wol? sobie pos?ucha? próbek albo kawa?ków na myspace i mie? butach "opiniotwórcze" ?rodowiska.
Na porcysa zajrza?em z ciekawo?ci, bo nigdy tam nie wchodzi?em- i ju? ?a?uj? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
bori
ma gadane


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 689
Skąd: czasem Praga, czasem nie

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko chcia?am przypomnie? ?e Porcys to nie sam Dejnarowicz Cool

Poza tym, Stalkerze, bobi i reszto, ja na przyk?ad oddzielam stanowczo typowy prog rock i rock progresywny. (co wczoraj wspomina?am chyba nawet Mikaelowi)I je?li kto? by przy mnie okrzykn?? Mars Volt?, Coheed and Cambri? czy PT zbawcami prog rocka, to jak nic roze?mia?abym mu sie w twarz. Dlaczego? Ano dlatego, ?e dla mnie prog rock to rock grany typowo pod gatunek. Jak w ka?dym gatunku muzycznym, mo?na tu znale?? zarówno rzeczy genialne, jak i ch?am. Do rzeczy genialnych powszechnie zalicza si? takie per?y jak VDGG, King Crimson, Gong, Jethro Tull i par? innych ciekawych rzeczy. Z tym, ?e niektórzy z nich po paru ?adnych latach grania pocz?li gra? nieco na jedno kopytko, i nazwa si? jak dla mnie zdewaluowa?a. Po prostu - prog to taki prog, o, klawisze, rozbudowane kosmiczne solówy i inne takie (niekoniecznie musz?ce tr?ci? kiczem jak Pendragon).
Natomiast rock progresywny to dla mnie czysta ideologia bior?ca si? z semantyki - progresja, czyli post?powo??, czyli poszukiwanie, eksperyment, smaczki itp. I w tym momencie progresywnym rockiem jest jak dla mnie zarówno du?a cz??? prog rocka, jak i ''ta lepsza po?owa'' sceny indie. Zreszt?, co tu mówi?, granice mi?dzy szufladami s? tak ju? zatarte, ?e nie wiadomo w?a?ciwie, gdzie si? co ko?czy, a gdzie zaczyna. No ale jednak jako? umówi? si? trzeba, bo inaczej ka?da dyskusja schodzi na psy (taa, pseudosofistyka kurde...)
Tak?e PT, Mars Volta jako próbuj?cy ratowa? (jak komu to wysz?o to ju? nie wnikam, bo w tym momencie dla mnie to nie jest istotne) rock progresywny z potrzeby eksperymentu - jak najbardziej. Ale do prog rocka to im daleko...
Jeszcze inna sprawa, co uwa?a si? dzi? za neoprog...

Mo?e ten wywód brzmi jak napuszone niewiadomo co, no ale ju? raz mia?y?my z przyjació?k? tak? rozkmin? na w?asnie ten temat i dosz?ysmy obie do podobnych wnioskow, wiec chyba cos w tym jest...

EDIT - Zazdroszcz? tym, którzy za grosz nie ulegaj? wp?ywom recenzji i innych zbawczych demiurgów, bo ja przyznam si? szczerze, ?e mam z tym niema?y problem, zw?aszcza gdy musze na ró?norako ocenian? rzecz wyda? pieni?dze. Có?, dzi? przynajmniej mamy P2P i Myspace (jesli chodzi o muzyk?, z filmem czy teatrem gorzej, ksiazke tez mozna w sumie wepozyczyc czy sciagnac w formie e-booka), no ale kiedy? ludzie p?acili za p?yty wczesniej nie maj?c mo?liwo?ci ods?uchu i jakos nie narzekali.
Có?, robi? nam wode z mozgu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bori napisał:
Ja tylko chcia?am przypomnie? ?e Porcys to nie sam Dejnarowicz Cool


no wiadomo, jest jeszcze J?dras ;D

ale na serio teraz, serwis znacz?co si? zmieni? od pewnego czasu. nie w kwestii stylistycznej, bo tu si? nie zamierzam przekona? i w sumie nadal czytanie wielu ich tekstów to jest m?ka nie do przebrni?cia, ale merytorycznie. w zasadzie nie by?o tam dobrze ocenionej p?yty w zesz?ym roku, która by mi si? nie podoba?a (wcze?niej takowych zdarza?o si? troch?). z obra?ania si? na to, ?e kto? zjebie jak?? lubian? przeze mnie p?yt? te? ju? wyros?em. poza tym na drugim miejscu ich podsumowania 2007 jest najlepsza p?yta ostatnich lat ocieraj?ca si? miejscami o prog czyli Thief.

co do reszty twojego wywodu jak dla mnie na dzie? dzisiejszy progresywne podej?cie do muzyki prezentuj? Animal Collective (zreszt? to w ogóle zanosi si? na zespó? dekady, póki co systematycznie wydawane p?yty, zero wpadek, co najmniej dwie p?yty genialne), Battles, Kemialliset Ystavat, Six organs of Admittance, wykonawcy z kr?gów elektronicznych jak Fennesz czy Murcof (chocia? to ju? kompletnie nie ma nic wspólnego z definicj? gatunku).

no i ja nadal czekam na jak?? dobr? p?yt? z gatunku prog, bez z?o?liwo?ci, czekam na takie Signify (chocia? o przynale?no?ci znowu mo?na by?oby tu dyskutowa?), czekam na co? jak Misplaced Childhood. bo przecie? te och?apy wybierane co roku przez s?uchaczy NMP to nie maj? nic wspólnego nawet ju? nie tylko z progiem ale w ogóle z dobrym smakiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Leszek
ma gadane


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 646
Skąd: Pozna?/Cz?stochowa

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
PS widz? ?e grono fanów Mars Volty si? oburzy?o, radz? zatem nie si?ga? do recki NIN Laughing


Nie wiem czy to si? odnosi mnie czy nie, ale si? odnios?. Ja ocenia?em to jako recenzj?, a nie recenzj? MV (których nie znam). Chodzi?o mi o to, ?e ci??ko jest nazwa? recenzj? co? w której jest opis drogi z domu na uczelnie, a o muzyce s? 2 zdania, w tym jedno odsy?aj?ce do recenzji poprzedniej p?yty...

Cytat:
Natomiast rock progresywny to dla mnie czysta ideologia bior?ca si? z semantyki


Tak mi si? skojarzy?o Wink :
Kolega mi kiedy? przytoczy? anegdot?, ?e komu? podpowiadali na lekcji b?d?c w liceum jeszcze i wysz?o z tego takie co?: " >nie pami?tam ju? co< jest na pograniczu semantyki i w ogniu" Laughing
_________________
If I'm guided, then it's not by stars or by love or by choice, but by fate.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszek napisał:
ci??ko jest nazwa? recenzj?


hehhh, no to jest s?abe, wiadomo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam gdzie? recenzje. Nie czytuje ich. Nie obchodzi mnie co kto? uznaje za dobre a co z?e, co jest prog, co jest reg, a co disco polo. Mam gdzie? klasyfikacje gatunkowe. Kiedy?, kiedy nie mia?am jeszcze mo?liwo?ci dost?pu do internetu kupowa?am czasopisma przede wszystkim po to, ?eby pozna? jak?? now? nazw?, czytywa?am recenzje po to, ?eby dowiedzie? si? raczej w jakim stylu w ogóle gra dany wykonawca, ni? ?eby pozna? co jest git, a co gie. Nie rozumiem Was: szperacie wsz?dzie, czytujecie a potem tak si? oburzacie i stresujecie. Looz Cool

Cho? z jednym musz? si? tu zgodzi?: ekipa TR przegina z ilo?ci? tekstów o starych kapelach ignoruj?c wielu m?odych wykonawców (chyba stalker rzuci? tak? insynuacj?). No ale od czego jest internet i taki Majspejs Smile
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mikael
CfO Beton


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 5617
Skąd: Szybkie Miasto Gdynia

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TR nie tyle przegina ze starymi kapelami, co bardzo nietrafnie wybiera to co sie dzieje obecnie ciekawego w muzyce. no, ale przynajmniej redaktor Gacek ju? nie pisuje Laughing
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co by?o nie tak z redaktor Gacek? Chyba jej jeszcze nie by?o, jak sko?czy?am z kupowaniem TR.
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja mam z niektórymi recenzjami tak, ?e po prostu ceni? pewnych krytyków i polecane przez nich p?yty uznaj? za warte sprawdzenia. dobry system.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Mikael
CfO Beton


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 5617
Skąd: Szybkie Miasto Gdynia

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
ale ja mam z niektórymi recenzjami tak, ?e po prostu ceni? pewnych krytyków i polecane przez nich p?yty uznaj? za warte sprawdzenia. dobry system.


trafiacie w sedno tarczy.

no i czasem mam tak ?e jak znany mi krytyk poleca jak?? p?yt? to trzymam si? od niej z dala, niczym od barw blado- zielonych Mr. Green
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
one_armed_scissor
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 724
Skąd: Wszawa

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guziec napisał:
A co by?o nie tak z redaktor Gacek? Chyba jej jeszcze nie by?o, jak sko?czy?am z kupowaniem TR.

Kobita strasznie promowa?a wszytkie kapele spod znaku "indie" (co za etykieta swoj? drog? Rolling Eyes ). Co numer mo?na by?o przeczyta? ochy i achy nt. Franz Ferdinand, The Stokes, The Libertines, The Bravery, Black Rebel Motorcycle Club, Arctic Monkeys itd. Strasznie to zalatywa?o polityk? NME- co par? numerów mieli?my nowych gieniuszy rocka... Strasznie nieprofesjonalnie to wygl?da?o. ?eby nie by?o, ?e TR czyta?em a teraz na niego pluj?, to powiem, ze redaktor Kirmu? fajnie pisa? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group