Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Riverside...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 50, 51, 52  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lokator
bywalec


Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 355

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie "m?ski" wokal Dudy, to najgorszy element ich muzyki. Te niektóre zakrzyki z pierwszych p?yt brzmi? wr?cz komicznie.

Pieniek napisał:
Hien napisał:
Ja najbardziej ceni? ADHD, nie dlatego, ?e jest jakie? uber ci??ki (bo nie jest), ale dlatego, ?e


...najbardziej zbli?yli si? tam do brzemienia Dream Theater. Very Happy Very Happy Very Happy

to prawda. chocia? to bardzo dobry album.
Ogólnie pierwsze trzy p?yty by?y mocno naiwne (chocia? lubi? je), ostatnia trylogia poziom wy?ej si? znajduje.

Ma?o mnie obchodzi czy p?yta b?dzie "demokratyczna" czy "autorytarna", wa?ne jedynie by muzyka si? broni?a. tyle.

No i Anathema to nabzdyczone j?czybu?y w porównaniu z nimi Very Happy. Nie wiem o co chodzi, ale Riverside jest chyba jedynym wspó?czesnym zespo?em prog rockowym, któremu udaje si? nie popada? w charakterystyczn? dla tej bajki tandet?, kicz i patos. Ostatnia p?yta by?a pod tym wzgl?dem najlepsza.

Bardzo czekam na now?.
_________________
.

Moje kwazi-muzyczne wymys?y
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokator napisał:
nie popada? w charakterystyczn? dla tej bajki tandet?, kicz i patos.


Muzycznie nie b?d? si? spiera?, ale teksty Dudy pozostawiaj? WIEEEELE do ?yczenia. I mocno ocieraj? si? o przytoczone przez Ciebie okre?lenia.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Veantur
bywalec


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 239
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Profil LS na fejsie: "Lunatic Soul "Under the Fragmented Sky" EP in early 2018. More info soon!"

A nawi?zuj?c do dyskusji o solowych projektach Mariusza i Stefana, to, o ile muzycznie jest lepiej lub gorzej, wszystkie albumy LS (mo?e oprócz Impressions) bardziej trzymaj? si? kupy ni? wszystko co solowy Stefan nagra? od czasów Insurgentes. Przynajmniej in my own humble estimation.

A Anathema straci?a jaja po We're Here Because We're Here. Ich ostatnie albumy to ci?g?e po?ykanie ju? wcze?niej wyrzyganego ogona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Squonk
bywalec


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 106

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ADHD w ogóle mi nie przypomina DT, dopiero niedawno j? doceni?em, wcze?niej zawsze wydawa?a mi si? m?cz?ca i chaotyczna (wiem, ,?e taka mia?a by?).

Na SLS s? pere?ki, ale jako ca?o?? zawsze mnie troch? nudzi?a.

Debiut jest najbardziej neoprogowy, ale go lubi?. Rapid Eye Movement te? zawsze na propsie i chyba troch? niedoceniana. Dwie ostatnie równie? spoko.

PS:

Anathemy nigdy nie lubi?em.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
turismo
bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 291
Skąd: Kraków/Lublin

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ju? 51 stron cfele napisa?y o Riverside? ;o

Ja z ka?d? p?yt? Riverside, i w sumie ze wszystkim co wydaje Duda mam podobny problem. Ogólnie wszystko mi si? w miar? podoba, p?yta wychodzi, s?ucham, nie mam si? za bardzo do czego przyczepi?, jest dobrze - ale strasznie szybko ta zajawka mi mija. Dalej uwa?am ?e jest to dobra muzyka, ale jako? nie mam potrzeby do niej wraca? czy s?ucha? tego wi?cej.

Ameryki tam nie odkrywaj?, ot tak, poprawne granie, fajnie pos?ucha?. Ci??ko mi wybra? ulubion? p?yt?, wszystkie s? okej, na ka?dej z nich znajduj? si? ze 1-2 utwory które wybijaj? si? ponad reszt? - poza SoNGS, tam imo najlepsze utwory ogólnie, z ca?ej dyskografii przeplataj? si? z totalnymi gniotami.

Z Lunatic Soul identycznie. W porównaniu do Stefanowego solo, Duda bardziej trzyma równy poziom, aczkolwiek do poziomu Insurgentes i GfD to si? z niczym nie zbli?y?. No i siedzi ca?y czas w podobnej stylistyce. Niby co? si? zmienia, ale ka?da p?yta to mniej wi?cej to samo danie, tylko z innych sk?adników.

A co do tekstów, to si? nie czepiam. Nie wymagam jakiego? wybitnego poziomu angielskich tekstów je?eli tek?ciarz nie pochodzi z angloj?zycznego kraju albo przynajmniej nie korzysta z tego j?zyka na co dzie?. To si? po prostu zazwyczaj nie udaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turismo napisał:
Nie wymagam jakiego? wybitnego poziomu angielskich tekstów je?eli tek?ciarz nie pochodzi z angloj?zycznego kraju albo przynajmniej nie korzysta z tego j?zyka na co dzie?. To si? po prostu zazwyczaj nie udaje.


Mo?e bym kupi? tak? argumentacj? gdybym nie zna? ?adnego polskiego zespo?u pisz?cego dobre teksty po Angielsku.
A teksty Dudy, nawet gdyby by?y po polsku, to wia?yby tym samym sanda?em.

Do dzi? pami?tam pierwszy ods?uch songs i moment

"Mama told me be good
Work hard, and love Mr. God
Every Sunday, I lie
Trying to realize why"

takiego szcz?ko?cisku, to dawno nie mia?em. Wiem, ?e Duda próbowa? tu by? zabawny, ale IMO nie wysz?o.

Ale mo?e po prostu j? mam wujowy humor, a Duda wielkim poet? jest Smile
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
turismo
bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 291
Skąd: Kraków/Lublin

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:

A teksty Dudy, nawet gdyby by?y po polsku, to wia?yby t? sam? naiwno?ci?.


A to akurat mo?na by powiedzie? o sporej cz??ci angloj?zycznych tekstów imo. Ci??ko mi pomy?le? o jakiej? piosence, w której tekst przet?umaczony na polski mia?by mniej banalny i naiwny wyd?wi?k ni? angielski.

Ogólnie uwa?am ?e du?o trudniej jest napisa? dobry, niebanalny tekst po polsku ni? po angielsku. A o samej kwestii ?piewania polskiej muzyki po angielsku mo?na by ksi??ki pisa?, kolejny ciekawy temat do dyskusji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turismo napisał:

Ci??ko mi pomy?le? o jakiej? piosence, w której tekst przet?umaczony na polski mia?by mniej banalny i naiwny wyd?wi?k ni? angielski.


Stalker prze?ozy? tu kiedy? na forum Buying New Soul i ten przek?ad nadal podoba mi si? bardziej od orygina?u.

turismo napisał:

Ogólnie uwa?am ?e du?o trudniej jest napisa? dobry, niebanalny tekst po polsku ni? po angielsku.


Pe?na zgoda, ale póki co Mariusz Duda chyba si? jeszcze nie zmierzy? z ojczystym j?zykiem (chyba, ?e o czym? nie wiem?).
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
turismo
bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 291
Skąd: Kraków/Lublin

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:


Stalker prze?ozy? tu kiedy? na forum Buying New Soul i ten przek?ad nadal podoba mi si? bardziej od orygina?u.



By? mo?e, ale wydaje mi si? ?e to i tak b?dzie wyj?tek potwierdzaj?cy regu??.

Hien napisał:

Pe?na zgoda, ale póki co Mariusz Duda chyba si? jeszcze nie zmierzy? z ojczystym j?zykiem (chyba, ?e o czym? nie wiem?).


Wydaje mi sie ?e nie, aczkolwiek tutaj by trzeba jakiego? wielkiego fana i znawcy twórczo?ci Dudy ?eby to potwierdzi?. Jestem ciekawy jakby to wysz?o, aczkolwiek wielkich cudów to bym si? nie spodziewa?.

Niby jestem wielkim fanem polskiego j?zyka w kontek?cie artystycznym, ale je?eli piosenki Riverside mia?yby by? kompletnie nies?uchalne przez banalny, polski tekst to jednak wol? ?eby by?y po angielsku. Nie razi a? tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ok, ale lubi? jak tekst po Angielsku te? mi si? podoba, a nie jest tylko jakim? tam be?kotem w tle, który jest dla mnie bez znaczenia Very Happy
Ale ok, schodze ju? z tego tematu, bo generalnie Riverside bardzo lubi?.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
turismo
bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 291
Skąd: Kraków/Lublin

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
No ok, ale lubi? jak tekst po Angielsku te? mi si? podoba, a nie jest tylko jakim? tam be?kotem w tle, który jest dla mnie bez znaczenia Very Happy


A nie no, to to zdecydowanie, je?eli tekst jest dobry to du?o dodaje do utworu. Ale chodzi mi o przypadek z?ego tekstu, z?y polski b?dzie razi? du?o bardziej ni? z?y angielski Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ciesz? si?, ?e Mariusz nie próbuje pisa? po naszemu.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyta?em kiedy? sporo wywiadów z Dud? i w kilku deklarowa?, ?e po polsku ostatni raz ?piewa? w czasach w?gorzewskich i nie zamierza do tego wraca?.

Nad mia?ko?ci? tekstów Dudy mo?na by przej?? do porz?dku dziennego, gdyby facet w ka?dym wywiadzie nie podkre?la?, jakie one s? wa?ne, jak? to g??bok? HISTORI? opowiadaj?, ?e p?yta stanowi LIRYCZN? CA?O??, trzeba wczyta? si? w teksty, by to zrozumie? blebleble. Gdyby pisa? po polsku, du?o trudniej by?oby mu trzyma? si? wersji, ?e te teksty naprawd? takie s?.

Mam wra?enie, ?e dla nas teksty po angielsku nie brzmi? w tak oczywisty sposób banalnie, bo s?abiej znamy ten j?zyk. To, co po polsku by?my od razu wychwycili, nawet przy znajomo?ci C2 nie rzuca si? od razu tak w uszy.
Swoj? drog?, jak b?d? mie? okazj?, to spytam jakiego? nejtiwa, jak mu si? s?ucha Riverside czy innych zespo?ów, gdzie dla wokalisty angielski nie jest ojczysty.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, ?e dla nejtiwów s?uchanie RPWL, to bolesne do?wiadczenie. I Ive Mendes.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Veantur
bywalec


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 239
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=fOvHxbpGHVU - prosz?, Duda po polsku Very Happy
Na YouTube le?y chyba ca?y album (kaseta)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 50, 51, 52  Następny
Strona 51 z 52

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group