Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Czy Gavin odejdzie z Porcupine Tree ??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomsawyer
bywa


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 89
Skąd: Z?ona

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Portnoy Laughing Laughing LOL Laughing Laughing
to dopiero rodzyn jest

Tak z czystej ciekawo?ci spytam: od jak dawna grasz na perkusji?
_________________
Nie od razu Rzym zbudowano. Oczywi?cie z tamt? robot? nie mia?em nic wspólnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Faun
bywalec


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: ?yrardów

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gram od sze?ciu i poniek?d zgadzam si? z koleg? Hienem.
Portnoy to przede wszystkim gwiazdeczka, sposób w jaki mówi o swoich rolach w zespo?ach chocia?by wprawia mnie w lekk? irytacj?.
Poza tym poziom jego b?bnienia... Jak wspomnia?em wcze?niej, poj?cie dynamiki jest mu obce. Technicznie nie jest dobry, i jemu pr?dzej do robota-napierdalacza ni? Gavinowi, któremu w?a?nie taki styl gry si? zarzuca.
Chcia?em si? wkr?ci? w ten ca?y Dream Theater, ale nie mog?em po przeczytaniu wywiadu z Portnoyem w magazynie. Nad?ty tak, ?e zaraz odleci, a wcale nie taki ?wietny... ?mieszy mnie te? ta gloria jak? go otaczaj? ludzie, teksty typu "zwyk?y ?miertelnik nie by?by w stanie tego zagra?, co ty grasz". Portnoy to cwaniaczek nap?dzany przez masy, które uwa?aj?, ?e im mocniej i g?o?niej tym lepiej.
Napierdala? si? da, ?adna sztuka... Zreszt? jak sam Portnoy przyzna?, technika nie jest dla niego najwa?niejsza. Co zreszt? wida?.
A stopie? zaawansowania drummera okre?la si? w?a?nie poprzez umiej?tno?ci, które wypracowa?. Zreszt? olbrzymia ró?nica by?a wyczuwalna podczas czytania wywiadów w Perkusi?cie, gdzie Gavin bardzo m?drze wypowiada? si? na temat muzyki, a Portnoy sprawia? wra?enie rozpieszczonego dzieciaka. Wkurza mnie ten kole? niesamowicie...

Oto solo Portnoya:
http://www.youtube.com/watch?v=fmbayHHUPcA

Wszyscy wiedz?, ?e solówki to jego pi?ta achillesowa. Natomiast partie b?bnów nagrywane w studio s? pr0. Dlaczego?
Bo to kur*a nie sztuka siedz?c w studiu i katuj?c b?bny w ko?cu sklejaj?c w proTool'u napisa? niez?? ?cie?k? b?bnów. Wyst?py na ?ywo s? wizytówk? artysty. Portnoy jest showmanem. I ssie.
_________________
Give me the freedom to destroy,
Give me radioactive toy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomsawyer napisał:
Hien napisał:
Portnoy Laughing Laughing LOL Laughing Laughing
to dopiero rodzyn jest

Tak z czystej ciekawo?ci spytam: od jak dawna grasz na perkusji?


A co? Kolejna zaczepka w stylu "jak ?miesz gada? o Chopinie je?li nie tkn??e? fortepianu?"?
W sumie nawet nie zd??y?em napisa? jaka jest moja opinia o stylu Portnoya al có?... wiesz lepiej.
Odpowiadaj?c na pytanie, 5 lat temu przesta?em po 7 latach grania.

Faun napisał:

Portnoy to przede wszystkim gwiazdeczka, sposób w jaki mówi o swoich rolach w zespo?ach chocia?by wprawia mnie w lekk? irytacj?.


I otó? to mia?em na my?li. Rodzyn i dzbanek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomsawyer
bywa


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 89
Skąd: Z?ona

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
tomsawyer napisał:
Hien napisał:
Portnoy Laughing Laughing LOL Laughing Laughing
to dopiero rodzyn jest

Tak z czystej ciekawo?ci spytam: od jak dawna grasz na perkusji?


A co? Kolejna zaczepka w stylu "jak ?miesz gada? o Chopinie je?li nie tkn??e? fortepianu?"?
W sumie nawet nie zd??y?em napisa? jaka jest moja opinia o stylu Portnoya al có?... wiesz lepiej.
Odpowiadaj?c na pytanie, 5 lat temu przesta?em po 7 latach grania.

Zapyta?em z czystej ciekawo?ci i wcale nie wiem lepiej. Co do Chopina, to istotnie wi?ksz? uwag? przyk?adam do opinii, kogo? kto gra?/gra na perkusji ni? marudziarza id?cego z trendem. Tak?e szacunek.
O ?adnej zaczepce tu nie mówimy. Przecie? faka mu nie pokazywa?e? Wink.
Zastanawia mnie natomiast jedna sprawa: Czy czytelnicy Modern Drummer to niewyrobione g??by? Tak by wynika?o po?rednio z powy?szych wpisów.

Co do solówek to zgoda, M.P. rozczarowuje ogromnie. Sola bez pomys?u (o technice nie wspominam) to tak?e problem wielu zdolniejszych. Patrz: wst?p do Anatomy Of A Drum Solo, chocia? pewnie widzieli?cie ten materia?.
_________________
Nie od razu Rzym zbudowano. Oczywi?cie z tamt? robot? nie mia?em nic wspólnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.musicradar.com/rhythm/the-20-greatest-drummers-of-the-last-25-years-270334
Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto? t? list? u?o?y? chyba od ty?u Laughing W ogóle, brakuje wielu zacnych pa?kerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szlachtus
ma gadane


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 534
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno si? z tob? nie zgodzi?, gdzie np. Roger Taylor z Queen lub przynajmniej Lars Urlich z Metallici który w wi?kszo?ci zestawie? jest zawsze w czo?ówce...jaka? parodia Very Happy Zamiast kilku na prawd? ?wietnych b?bniarzy dali np. kolesia z Blink 182...jeszcze brakuje w tej grupie perkusisty AC/DC który ca?y koncert bije jeden ten sam rytm Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no przepraszam ale nie mog? si? powstrzyma?

Lars Urlich ahahahahhahahaha hah ahahhahahahahahahhaha
mistrz werbla

przepraszam

wi?cej nie b?d?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi bardziej chodzi?o o tych mniej znanych ale znacznie ciekawszych perkusistów (vide Ged Lynch) a takich nie brakowa?o przez ostatnie 25 lat.
No i nie ma Maitlanda ale trudno si? dziwi?, ch?opak rzadko daje zna? o sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ca?ym szacunkiem dla Chrisa, ja bym go nigdy w takim rankingu nie umie?ci?. Zreszt? muzyka to nie sport i wszelkie takie plebiscyty s? o d*** rozbi?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
LPD
bywalec


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Bielsko-Bia?a

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S?ysza?em, ?e Gavina w PT ma zast?pi? Andrzej D?browski:

http://www.andrzejdabrowski.com/Perkusista/jazzcamping2009.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szlachtus
ma gadane


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 534
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"nie no przepraszam ale nie mog? si? powstrzyma?

Lars Urlich ahahahahhahahaha hah ahahhahahahahahahhaha
mistrz werbla "

do prawdy zabawne :] Ale ka?dy ma swój gust, ja uwa?am Larsa za jednego z najlepszych perkusistów, bynajmniej w muzyce metalowej. Przynajmniej nie gra na jedno kopyto jak wi?kszo?? podobnych b?bniarzy, tylko w wielu utworach stara si? na prawd? wiele zmienia?, bardzo podobaj? mi si? jego liczne zmiany tempa. Ale nie chc? za?mieca? tematu, to w?tek o Gavinie a nie o innych Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomsawyer
bywa


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 89
Skąd: Z?ona

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tak? nie?mia?e spostrze?enie odno?nie Gavina. Czy on przypadkiem nie wskoczy? do czo?ówki tego typu rankingów dopiero jak zacz?? swoj? przygod? z Porcupine Tree?

Co do Larsa U. to ceni? go za gr? na Master Of Puppets i nie przeszkadza mi, ?e na forach perkusistów robi za po?miewisko.
Popatrzcie sobie na tego drwala: http://www.drummerworld.com/Videos/johntempestamd97.html
_________________
Nie od razu Rzym zbudowano. Oczywi?cie z tamt? robot? nie mia?em nic wspólnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem, jak mo?na powa?nie traktowa? ranking, w którym w ogóle nie ma Billa Bruforda czy dwóch tuzinów innych perkusistów. Nie ma co si? ?udzi? - by znale?? si? w czo?ówce, trzeba nie tylko w miar? b?bni?, ale i sporo p?yt sprzedawa? (to drugie mo?e wa?niejsze).

Ulrich to betoniarz do sze?cianu. Niech kto? mi wska?e utwór, w którym gra inny rytm ni? 4/4. S?usznie kto? zauwa?y?, ?e gdyby nie by? za?o?ycielem Metalliki i autorem sporej cz??ci materia?u, a chcia? zarabia? na ?ycie za pomoca pa?ki, to musia?by zosta? policjantem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomsawyer napisał:
Mam tak? nie?mia?e spostrze?enie odno?nie Gavina. Czy on przypadkiem nie wskoczy? do czo?ówki tego typu rankingów dopiero jak zacz?? swoj? przygod? z Porcupine Tree?


Pewnie, i to mu troch? jedzie po rajtach bo przed Pt, robi? zdecydowanie ciekawsze rzeczy z innymi artystami.
Autorzy takich rankingów, wydaj? si? by? wyj?tkowo niezorientowani w ?wiecie pa?kerów. Mamy tu raczej zestaw "perkusistów najpopularniejszych zespo?ów ostatnich 25 lat".
Z reszta po co ja o tym pisz?, wali? ten ranking...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group