Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
opinie deadwing po 28 oczywi?cie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atrock
bywalec


Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 254
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 16:54    Temat postu: opinie deadwing po 28 oczywi?cie Odpowiedz z cytatem

po 28 dodawajcie opinie i krótkie recenzje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
ignus
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 206
Skąd: mr?gowo/gda?sk

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie mogles poczekac do 28 z tym tematem?
_________________
The water was calling him.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja proponuje jeszcze tematy: "po 14 kwietnia" , "po 15 kwietnia" Laughing Very Happy Smile
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche za szybko Confused
_________________
//szef szefów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Yossarian
nowicjusz


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mog? ju?? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie nie i jeszcze raz nie
nie wiem jak WY
ja chce miec spokojne swieta
po nich przyjdzie czas na porki
_________________
"sha-la-la-la-la" - te s?owa porusz? ka?dego fana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexis
bywalec


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 162
Skąd: Kraków/Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yossarian napisał:
A mog? ju?? Smile

Nie ?adnie si? chwali? Razz Wink Wink Wink
_________________
<<Les temps sont durs pour les rêveurs>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
megalomaniac
bywalec


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 103
Skąd: chojnice

PostWysłany: Sob Mar 26, 2005 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mellotron scratch - jako? nie moge przesta? s?ucha? tego kawa?ka... Rolling Eyes . jest genialny niczym misunderstood z 6doit.
Powrót do góry
Zobacz profil autora WP Kontakt
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Sob Mar 26, 2005 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megalomaniac napisał:
genialny niczym misunderstood z 6doit.


<offtop>

dosc dyskusyjne to porownanie Wink

</offtop>
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
megalomaniac
bywalec


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 103
Skąd: chojnice

PostWysłany: Sob Mar 26, 2005 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trainman napisał:
megalomaniac napisał:
genialny niczym misunderstood z 6doit.


<offtop>

dosc dyskusyjne to porownanie Wink

</offtop>

a co nie podoba Ci sie mellotron? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora WP Kontakt
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Sob Mar 26, 2005 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megalomaniac napisał:
a co nie podoba Ci sie mellotron? Very Happy


ba, odpowiem ci jak uslysze, poki co wciaz twardo czekam Smile
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Arien
nowicjusz


Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: B-stok

PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plyta (pachnie Very Happy) wraz z singlem (patrz wtracenie ad. LP Very Happy) juz od przedwczoraj na poleczce (z tym, ze w sobote X razy przesluchiwany byl sam "Half Light" Very Happy , a na "Deadwing" wlasciwy czas przyszedl wczoraj ). Pierwsze wrazenie - widac (slychac Wink ), ze zespol sie z plyty na plyte jakos zmienia. Na krazku sporo jest ostrzejszych dzwiekow - np. "Deadwing" zeby nie szukac daleko Wink czy znane juz chyba wszystkim"Shallow", ale jest tez troche spokojniejszych momentow - "Lazarus" czy "Mellotron Scratch". Czy plyta jest odkrywcza? Raczej nie. Na pewno jednak jest to kolejny, po "In Absentii", uklon w strone ciezszego grania.
Ja kocham Porcupine delikatne, subtelnie kombinowane Wink - to z 2005 chyba moim ulubionym wcieleniem Jezozwierzy nie bedzie. Choc z drugiej strony - who knows what other listenings will bring?

Martwe skrzydelka na dzis :
1) Lazarus
2) Halo
3) Arriving Somewhere But Not Here
4) Half Light Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko zdarza si? tak, by jaka? p?yta k?ad?a mnie na kolana zaraz po pierwszym przes?uchaniu. Tak by?o z Deadwing. Niezwykl? niespodziank? mi ch?opaki sprawili, przepi?kna p?yta, ogromny niedosyt mi pozostaje gdy ko?czy si? "szum analogowej p?yty" Smile
Najbardziej zauroczy?em si? Deadwingiem, Halo, Mellotron Scratch i Open Car. Ka?dy z pozosta?ych kawa?ków przyprawia mnie o g?si? skór? (uwielbiam Shallow, wol? go od So Called Friend zdecydowanie, ?wietna robota) tylko troszk? czasu chyba zejdzie zanim w pe?ni przekonam si? do najd?u?szej kompozycji.
Murowany kandydat do P?yty Roku, zdecydowanie lepszy album od poprzedniczki Very Happy
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deadwing to chyba najbardziej nierówny album Porcupine Tree... obok rzeczy genialnych zdarzaj? si? tu zupe?ne niewypa?y a tak?e utwory zuep?enie przeci?tne...
Tytu?owe nagranie zwala mnie z nóg od pierwszego przes?uchania... genialny pomys? z powtarzanym przez ca?y utwór klawiszowym motywem, hipnotyzuj?cy rytm i porywaj?ce solo gitarowe w drugiej cz??ci nagrania... i taki "radioaktywny" ?rodek - zdecydowanie zapowied? dobrego albumu...

Ale potem robi si? troch? gorzej - o "Shallow" nieraz si? tu wypowiada?em i mimo kilkuset ju? przes?ucha?, nadal nie mog? si? do niego przekona?... I nie chodzi o to, ?e to nie lubi? mocnej muzyki... "Shallow" jest po prostu s?abiutkim utworem z nijak? zwrotk? i nijakim refrenem... chocia? na koncercie b?d? si? przy nim pewnie dobrze bawi?...

"Lazarus" jest pi?kny... ale swoj? wielko?? nagranie to zawdzi?cza genialnemu pianinku Barbieriego... prosty utwór, ?adna melodia... odpoczynek od mocnych d?wi?ków, oddech ?wie?o?ci po "Shallow"

"Halo" - bardzo dobre nagranie ze ?wietnym tekstem, przypomina troszeczk? pewne nagranie Rogera Watersa Smile A tak serio - bardzo dobry, pulsuj?cy rytm i rewelacyjny refren... Brawo!!!

"Arriving Somewhere But Not Here" - ekhm... niedobrze... Wilson kopiuje sam siebie... najpierw pojawia si? pi?kna melodia, napi?cie ro?nie... potem ostre riffy a na koniec wyciszenie... to ju? s?yszeli?my w "Russia on Ice", w "Gravity Eyelids" mia?em dziwne de ja vu a teraz widz?, ?e Stefkowi po prostu ko?cz? si? pomys?y na form? utworu... a najgorsze ?e te trashowe riffy w ?rodku wzi?te zosta?y zupe?nie z powietrza, nijak nie komponuj? si? z reszt? utworu i wygl?da to wszystko tak, jakby Wilson krzycza? do metali, których serca chce podbi?: "Patrzcie, mog? gra? riffy... nie jeste?my gorsi od Judas Priest czy Slayera... mo?ecie nas s?ucha?.. kupujcie nasze p?yty"... i w ten sposób utwór który ?wietnie si? zaczyna ko?czy si? w sposób ?enuj?cy... niestety

Ale za chwil? robi si? du?o lepiej - "Mellotron Scratch" ma w sobie co? z "Every Home is Wired"... to oczywi?cie porównanie dalekie, bo i utwór du?o s?abszy, ale mi?o si? tego s?ucha...

"Open Car" - sukces po?owiczny... okropny pocz?tek i ca?kiem udana druga cz??? utworu...

"The Start of Something Beautiful" - fantastyczny utwór... i tyle mog? powiedzie?...

"Glass Arm Shattering" - poezja... nagranie, które w pi?kny sposób wpisuje si? na list? znakomitych zako?cze? albumów Porcupine Tree... utwór tej samej klasy i pi?kna co "Fadeaway", "Dark Matter" czy "Feel so low"...

Tyle o poszczególnych nagraniach...

Ogólne wra?enie jest w miar? pozytywne, p?yta na pewno znacznie lepsza od In Absentii, ale na tle Signify czy LBS albo UTD wypada s?abo... przede wszystkim dlatego, ?e jest niespójna, utwory posklecane s? ze sob? do?? przypadkowo (ot chocia?by zestawienie Deadwing + Shallow, przepa?? mi?dzy klas? tych nagra? jest ogromna, a i klimatem te dwa nagranie do siebie nie przystaj?)...

Przy s?uchaniu co chwila zachycam si? i irytuj?... na szcz??cie dwa ostatnie utwory s? wspania?e, wi?c i ogólne wra?enie du?o lepsze...

Jeszcze jedno... mam dziwne wra?enie jakby Steven za bardzo nie wiedzia? o co mu chodzi?o na tej p?ycie... ale to ju? tylko telepatyczne hipotezy...

Ocenk? wystawi?? A, niech b?dzie... 4/6
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Ma?gorzata
nowicjusz


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: zazwyczaj Lublin

PostWysłany: Pon Mar 28, 2005 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak si? pokusz?... jako debiut na forum. Rolling Eyes

P?yta nie sprawi?a na poczatku, ?e odp?yn??am. Podobne wra?enia mia?am po "In Absentia", mam nadziej?, ?e w przypadku "Deadwing" te? si? to zmieni.
Ale... wydaje mi si?, ?e album jest "równy". Moze to nie jest najlepsze s?owo, ale "Deadwing" po prostu mnie nie zaskakuje. Na pocz?tku daje pewne urozmaicenie. Dwa mocne kawa?ki i po nich cukierek "Lazarus". Potem jest po prostu równo, je?li chodzi o pomys? na muzyk?. Ale to pierwsze wra?enia przecie?...

Po kolei. "Shallow" jest dla mnie niewypa?em, zdech?ym skrzyd?em tego albumu Very Happy (nie bijcie Wink). Refren sprawia, ze odechciewa mi si? s?uchania drugiej zwrotki. Najch?tniej zast?pi?abym "Shallow" kawa?kiem "Half Light".

"Lazarus" daje pewien ciekawy kontrast. Potem jeden z moich ulubie?ców: "Halo". Refren perfekcyjny. Tekst jest mi szczególnie bliski... Nic doda?, nic uj??.

Nie chc? powtarza? po przedmówcy, ale z kolejnego utworu wyci??abym cz??? "?omotu"...

stalker and parsival napisał:
"The Start of Something Beautiful" - fantastyczny utwór... i tyle mog? powiedzie?...


Popieram w 100%. Dodam tylko, ?e przy tym kawa?ku "chce mi si? biega?"... Zreszt? podobnie jest z pierwszym utworem z p?yty. Refren "The Start Of Something Beautiful" porywa! (nie wiem czemu, ale siostrze kojarzy si? raczej z zapasami w b?ocie:D ).

Ostatnim z moich ulubie?ców b?dzie oczywi?cie "Mellotron Scratch".

stalker and parsival napisał:
Ogólne wra?enie jest w miar? pozytywne, p?yta na pewno znacznie lepsza od In Absentii


I tu nie mog? si? zgodzi?. Za bardzo jestem z?yta z "In Absentia", sentyment... Poza tym poprzednia p?yta potrafi?a mnie zaskoczy?. Z "Deadwing" niestety tak nie jest. Minus za "Shallow"... Summa summarum- mimo wpadek p?yta na kolejne kilkadziesi?t godzin s?uchania. Kwalifikuje si? na najlepsze wydawnictwo roku.

Mi?ego s?uchania! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group