Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
opinie deadwing po 28 oczywi?cie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m4t3k napisał:
A w zwrotkach Halo s?ysz? bardzo du?o dziwnych niezidentyfikowanych d?wi?ków, ta g??bia i te wszystkie d?wi?ki tworz? niesamowity klimat.


Zdecydowanie. Halo jest niesamowite. Zwrotki, refren, bass i te ró?ne SFX. Mogliby gdzie? jeszcze pó?niej doda? ten motyw basowy jak na mój gust, ale w tej skali pe?ne 1/1.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
wososh
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 524
Skąd: KRAKO

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2005 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra opinia, Crimso, tylko ja w paru miejscach s?dz? wr?cz odwrotnie:
crimso napisał:
-album jest ma?o spójny

jest du?o bardziej spójny ni? in abs. jedyna "wyrwa" stylistyczna to 'shallow'

crimso napisał:
-wg mnie zbyt ma?o "polotu i finezji" w grze perkusisty(w niektórych momentach a? prosi si? ?eby "dorzuci? do pieca")

wg mnie nie tylko jest polot i finezja, ale i wyczucie kiedy i jak przyr?n?? Wink

crimso napisał:
-styl grania Colina uleg? zmianie(jedyny utwór gdzie s?yszymy jego bas "jak za dawnych czasów" tou twór nr8)

no racja, móg?by by? nawet bardziej zap?tlony, ale wtedy utwór nie by?by ten sam. szkoda, ?e deadwing to ju? przypiecz?towany koniec 'basowych loopów Colina', od których taki transik w g?owie powstawa?. szkoda ?e s?ycha? to nawet w koncertowych wykonaniach starych utworów (a mo?e tylko w 2003 w Wi?le s?abo bas podk?cili). zobaczymy jutro
Wink
_________________
blue vein crashes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
^MALKAV
CfO maniak


Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 1066
Skąd: K?odzko

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2005 17:28    Temat postu: Poszukiwany- Stupid dream Odpowiedz z cytatem

hej
MAm pytanie, czy istnieje mo?liwo?? dostania w Polsce "Stupid Dream", w jakikolwiek sposob ( tzn najlepiej zgodnie z prawem), jesli ktos mog? by podac jakas ewentualna droge nabycia tej plyty bylbym wdzieczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2005 17:54    Temat postu: Re: Poszukiwany- Stupid dream Odpowiedz z cytatem

MALKAV napisał:
hej
MAm pytanie, czy istnieje mo?liwo?? dostania w Polsce "Stupid Dream", w jakikolwiek sposob ( tzn najlepiej zgodnie z prawem), jesli ktos mog? by podac jakas ewentualna droge nabycia tej plyty bylbym wdzieczny

cos mi swita w glowie....SD nie ma byc przypadkiem zremasterowane ? (moge sie mylic Rolling Eyes )
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m4t3k
ma gadane


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 425
Skąd: Wroc?aw

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2005 20:39    Temat postu: Re: Poszukiwany- Stupid dream Odpowiedz z cytatem

stopswimming @ www.audioscrobbler.com napisał:
I saw a new interview last week (done just before the Manchester show) that asked about the Stupid Dream and Lightbulb Sun reissues.

Basically SW said that that the lack of a re-release of these albums was down to him - it's planned, but something he just hasn't got around to sorting out yet. He did say that it's something he knows he has to do, this year.

He also seemed to suggest that both would be coming out in 5.1 mixes (yay!) and there's the possibility of bonus material.

Czyli dla nieznaj?cych angielskiego: prawdopodobnie w tym roku.
_________________
martwa dusza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Ecnelis
nowicjusz


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 32
Skąd: Cz-wa/Prehory?e

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tutaj macie reck? "Deadwing'a" naskroban? przeze mnie. Very Happy Zapraszam do lektury. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
m4t3k
ma gadane


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 425
Skąd: Wroc?aw

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie s?ucham i s?ucham pierwszej sekundy starego i nowego Shesmovedon i nie s?ysze ró?nicy Very Happy
_________________
martwa dusza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ecnelis napisał:
A tutaj macie reck? "Deadwing'a" naskroban? przeze mnie. Very Happy Zapraszam do lektury. Rolling Eyes

Confused we wszystkich reckach "Deadwing" to samo (bez urazy Ecnelis), ze album to "kicha". zgodze sie tylko z jednym
Ecnelis-MusicInside napisał:
Deadwing jest chyba najtrudniejszym albumem we wspó?czesnej historii Porcupine Tree
...nie rozumiem tylko wyrazenia "we wspolczesnej historii". Przydalaby sie jakas kontr-recenzja, ja jednak nie mam daru pisania, wiec sie nie zabiore Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 18:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m4t3k
ma gadane


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 425
Skąd: Wroc?aw

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olek napisał:
Confused we wszystkich reckach "Deadwing" to samo (bez urazy Ecnelis), ze album to "kicha".

Shocked przeczyta?em chyba tyle samo recenzji, gdzie si? na ni? zachwycaj?. Nuta.pl, onet.pl tam popatrz.
_________________
martwa dusza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo po co pisa?, ?e p?yta jest zaiste kiepska, skoro mo?na napisa?, ?e jest dobra i narobi? sobie i zaprzyja?nionym sklepom internetowym klientów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Ecnelis
nowicjusz


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 32
Skąd: Cz-wa/Prehory?e

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m4t3k napisał:
Tak sobie s?ucham i s?ucham pierwszej sekundy starego i nowego Shesmovedon i nie s?ysze ró?nicy Very Happy
Zazdroszcz? Ci... Wink

olek napisał:
we wszystkich reckach "Deadwing" to samo (bez urazy Ecnelis), ze album to "kicha".
Kicha? Confused Hmm... Z mojej recki wynika ?e album to kicha? Question Hmmm... My?l?, ?e jest wr?cz przeciwnie, aczkolwiek wydaje si? i? momentami Steven rzeczywi?cie si?gn?? po "kiszki", pozostaje tylko si? domy?la? ich pochodzenia. Rolling Eyes Laughing

olek napisał:
...nie rozumiem tylko wyrazenia "we wspolczesnej historii"
Mia?em na my?li ostatnie lata, poniewa? pierwsze albumy PT momentami przyprawiaj? mi czasem równie? trudno?ci. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co w nich znowu takiego trudnego??? Pi?kne melodie, nastrój, nieziemska psychodelia i prostota... pi?kna prostota piosenek takich jak Small Fish, Fadeaway, Nine Cats, Footprints, Radioactive Toy. Cudowno?? przepyszna!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Arien
nowicjusz


Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: B-stok

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atrock napisał:
7.OPEN CAR-zdecydowanie najs?absza piosenka na albumie za ma?o w niej starych portków 0.3/1

Rolling Eyes niez?y kawa?ek, ?adne zgranie wokalu i gitary w zwrotkach i jeszcze zabawa z kana?ami. A w zwrotkach Halo s?ysz? bardzo du?o dziwnych niezidentyfikowanych d?wi?ków, ta g??bia i te wszystkie d?wi?ki tworz? niesamowity klimat.[/quote]

Tak naprawde to "klimat" tworza chyba wszystkie utwory na tej plycie (no, moze prawie wszystkie). I problem nie w tym, ze to jest zla muzyka, tylko, ze duza czesc sluchaczy Porcupine spodziewala sie czegos troche innego. A Steven Wilson umie zaskakiwac Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ju? czym? zaskoczy? na tym albumie to niskim poziomem. Kurz ju? opad? i mog? z dystansem powiedzie? co? o tej p?ycie. Jak na moje ucho jest bardziej staroporkowa ni? IA. W sumie to dobrze, ale z drugiej strony wydaje mi sie, ?e SW w swojej niemocy twórczej próbowa? zadowoli? obie grupy fanów, czym podpad? mi okropnie. Ta p?yta jest po prostu sztuczna i "podpubliczkowa". I tak to PT zaje%@#o g?ow? w poprzeczk?, któr? ustawili sobie wraz z wydaniem znienawidzonej przeze mnie In Absentii.

To tyle.

Inna sprawa, to kierunek w jakim idzie PT. Jako? nie wyobra?am sobie PT id?cych dalej ?cie?k? wytyczon? przez ostatnie 3 p?yty (LS, IA, DW). SW moim zdaniem wyczerpa? mo?liwo?ci klimatów LS, natomiast dalsze wchodzenie w klimaty IA b?dzie ju? zbyt radykalnym szperaniem w ci??kich brzmieniach. SW zamiast szuka? nowego kierunku dla PT, wrzuci? wsteczny i zatrzyma? si? mi?dzy LS a IA. Jest to jak najbardziej zauwa?alne, gdy? my jako fani PT jeste?my pompowani propagand? progresji i jeste?my jak najbardziej do progresji przyzwyczajeni, a ka?de zaburzenie pewnych pod?wiadomych oczekiwa? progresu w?ród s?uchaczy owocuje uczuciem, ?e co? tu nie pasuje do tego ci?gu rozwoju muzycznego zespo?u. S?owem uwa?am, ?e SW brakuje ju? pomys?ów i niestety zab??dzi? ch?opak, a jedenym jego pomys?em na przetrwanie tego okresu jest mieszanie stylów, które "ju? kiedy?, gdzie? s?yszeli?my".

Ot taka ma?a refleksja....


Ostatnio zmieniony przez Splot dnia Czw Maj 05, 2005 23:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group