Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Po przes?uchaniu DEADWING
Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gr2egor2



Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 4
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 12:31    Temat postu: Po przes?uchaniu DEADWING Odpowiedz z cytatem

Sci?gna?em pere dni temu z sieci Deadwing, nie mog?em doczekac sie premiery Smile Pos?ucha?em 2 razy ... no có?.... jestem fanem porcupine tree i zawsze b?d? Smile. A jakie s? wasze reakcje? Lazarus nie wyra?a tej p?yty, jest ona znacznie mocniejsza, nawet ni? IA.
Now? p?yt? i tak kupi? Smile
Póki co, kto nie s?ucha?, niech wejdzie na deadwing.com i tam zapozna sie (cho?by w minimalnym stopniu) z p?ytk?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napraaawd?, mo?e pozak?adamy osobny temat na opinie o ka?dym numerze z osobna?... ludzie..
gdzie mod?? Twisted Evil
_________________
PythonPowerStraightFromMontyCelluloidLovesGotJohnFrusciante
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 13:54    Temat postu: Re: Po przes?uchaniu DEADWING Odpowiedz z cytatem

gr2egor2 napisał:
Lazarus nie wyra?a tej p?yty, jest ona znacznie mocniejsza, nawet ni? IA.


Zastanawiam si?, czy nie anulowa? zamówienia... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 18:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
megalomaniac
bywalec


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 103
Skąd: chojnice

PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co napisa? na temat nowej p?yty? nie wiem. po 20 przes?uchaniu mo?e sie wypowiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora WP Kontakt
ericdraven
nowicjusz


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 36
Skąd: ??ck

PostWysłany: Pon Mar 21, 2005 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak ?WIETNA P?YTA
?WIETNE PIOSENKI
MOCNE ENERGETYCZNE RIFFY
MNIEJ PSYCHODELI
Ale to jest ich droga
Zawsze mo?na pos?ucha? starszych kawa?ków
STEVEN TAK TRZYMAJ
A JAKI? MORLIN MIENSON ?PIEWA? "ROCK IS DEAD" jak to zdech?
chyba ci? kole? pogie?o Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
pogwimar
bywa


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 55

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 21:54    Temat postu: ...Porcupine Shit ? Odpowiedz z cytatem

...je?li zespó? pójdzie nadal w tym kierunku..to za jaki? czas mo?e zmieni? nazw? na Porcupine Shit.

Jestem w pe?ni rozczarowany. Podoba mi si?..zaledwie 20 % muzyki. Reszta to kawa?ki do piwka...Proste zeby nie powiedzie? prymitywne. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym raczej postulowal Opeth Tree

a plyta jest mocniejsza od IA wedlug mnie... bo te mocne momenty sa w wiekszosci kawalkow, riffy sa bardzo typowe, ksiazkowe ...

poza tym wezcie pod uwage ze IA byla pierwsza mocniejsza plyta PT prze co miala aspekt czego nowego w ich dyskografii, a DW ??? w zasadzie kontunuacja brzmienia "upiekszona" wkladem go?ci

...(drugi dzien - jest lepiej)...
_________________
//szef szefów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@marmo napisał:
poza tym wezcie pod uwage ze IA byla pierwsza mocniejsza plyta PT prze co miala aspekt czego nowego w ich dyskografii, a DW ??? w zasadzie kontunuacja brzmienia "upiekszona" wkladem go?ci

wedlug mnie jest troche inaczej, na IA slychac jakby SW chcial, ale nie mogl Rolling Eyes , za to na Deadwing pokazal co mozna zrobic z mocniejszymi brzmieniami, sa one tam gdzie byc powinny i trwaja tez tyle ile powinny. kompozycja utworow przypomina troche te z plyt opeth (przed Damnation i Deliverance) i jak najbardziej wyszlo to na + !!!!
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pogwimar
bywa


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 55

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...tak sobie my?l? ?e Steven musi si? znowu nieszcz??liwie zakocha?..-wtedy mamy szans? na dobry album Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lin
bywalec


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 176
Skąd: krk

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bueh, tak samo jak Aviv? :] fakt faktem ?e w jego przypadku wysz?a najlepsza piosenka - Pain ;)~
a mi si? Deadwing podoba, chocia? jednak lepsza by?a IA.
a mówi?c o piosenkach :
Shallow - hm, schematyczne? takie nic, do pos?uchania bez niczego
Arriving Somewhere But Not Here - podoba mi si? :>
Lazarus - to samo co wy?ej
i to samo z Glass Arm Shattering

jednak mimo wszystko czego? mi w tej p?ycie brakuje w porównaniu do poprzednich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
p_maciej
nowicjusz


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wys?ucha?em Deadwing ju? wielokrotnie i mysl?, ?e przyszed? czas na pierwsze wra?enia.
Deadwing na pewno najwybitniejszym osi?gni?ciem twórczym Wilsona nie jest. Jednak?e w tej chwili p?yta podoba mi si? bardziej ni? IA. Pada?y cz?sto g?osy, ?e na ostatnim albumie PT za ma?o jest cech charakterystycznych dla zespo?u. Moim zdaniem jest ich znacznie wi?cej niz by?o to na IA i LBS. W pewym sensie to powrót do Signify i SD. Oczywi?cie powrót przepuszczony przez pryzmat wspó?czesnego brzemienia. Ale wreszcie Barbieri zacz?? brzmie? jak Barbieri i przede wszystkim zacz?? gra? (na IA jako? za bardzo go nie s?ycha?). I nawet je?li swoj? gr? ograniczy? tylko do kilku "barw", to jednak to jest TEN Barbieri.
Cieszy mnie te? to, ?e na Deadwing jest sporo dobrych melodii (przynajmniej w refrenach). Niemal w ka?dym utworze jest co?, co wbija si? w g?ow? i porusza.
Ciesz? si? z tego tak?e, ?e powsta? album spójny, bez niepotrzebnych "zapchajdziur". Nawet troszk? wym?czone Shallow broni si? ca?kiem dobrze.
Polubi?em ju? Deadwing, bardzo podoba mi si? jego klimat. Szczególnie urzek? mnie fina? p?yty - dwa ostatnie utwory s? przepi?kne. ASBNH to kawa? ?wietnej Muzyki (i dziwi? cz?ste porównania do Russia on Ice i Gravity...). Te trzy fragmenty sta?y si? dla mnie ju? klasyk? PT.
Jedyne co mi si? nie podoba to to, ?e chyba jednak ciut na si?? Wilson chce by utwory brzmialy ci??ko. Po?yczanie riffów od Tool czy Opeth niekoniecznie wychodzi utworom na dobre. Psuje to troszk?, w sumie bardzo dobre kawa?ki (Open Car, Halo, Shallow).

Podsumowuj?c te pierwsze przemy?lenia stwierdzam, ?e powsta? album, którego zespó? wstydzic si? nie musi i który na pewno trzeba zaliczy? do tych najwa?niejszych w historii zespo?u. Nie s?dz?, ?eby muzyka powsta?a jako wynik wyrachowania. Album na pewno nie jest komercyjny, bo jedna jest po prostu ciut za dobry Wink Ma zbyt wiele ?adnych melodii, ciekawych brzmie? oraz jest do?? "nie na czasie" - jako? nie umiem go dopasowa? do jakichkolwiek wspó?czesnych muzycznych trendów. To zwyczajnie muzyka Porcupine Tree, nawet je?li zwi?zana jest z wieloma inspiracjami. Mi momentami Deadwing kojarzy si? z klasycznymi hardrockowymi brzmieniami w stylu Led Zeppelin). Mo?e tylko szkoda, ?e Wilson nie gra wielu solówek. Mo?e to w?a?nie jaki? element nowoczesno?ci, wszak teraz troszk? jest taki trend, ?eby nie gra? solówek.

To tyle pierwszych refleksji. Pó?nie przyjdzie pora na dok?adniejsz? i bardziej uporz?dkowan? recenzj? Deadwing.

Pozdrawiam
_________________
maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeeez to b?dzie dopiero d?ugi post!
ale najs, ciekawie sie to czyta?o Smile
_________________
PythonPowerStraightFromMontyCelluloidLovesGotJohnFrusciante
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m4t3k
ma gadane


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 425
Skąd: Wroc?aw

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p_maciej napisał:
... Po?yczanie riffów od Tool czy Opeth niekoniecznie wychodzi utworom na dobre. Psuje to troszk?, w sumie bardzo dobre kawa?ki (Open Car, Halo, Shallow).

Shallow z za?o?enia mia? by? dumb rock song wi?c jak tu si? obej?? bez durnych rockowych riffów? Very Happy

Perkusja na Glass Arm Shattering brzmi jak rozwini?cie tej z Half-Light Shocked Ju? wiem jak sobie przyswoj? ten utwór - zrobi? sobie z niego wst?p do ostatniego na Deadwingu - zobaczcie jak ?adnie si? komponuj? Smile

+
W?a?nie si? dowiedzia?em, ?e Half-Light to by?a wersja pierwotna Glass Arm Shattering Surprised
_________________
martwa dusza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
zooma
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: z Dogville

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak. Koszmarna ksi??eczka totalnie zniech?ci?a mnie do tej p?yty i musia?em si? troch? "nam?czy?", ?eby przes?ucha? "Deadwing" do ko?ca. Po pierwszym przes?uchaniu prawie nic mi si? nie podoba?o. Pomy?la?em nawet, ?e Steven po prostu stworzy? bubla Embarassed No ale od tamtej pory min??o ju? troch? czasu i zaczynam dostrzega? w niej to, co umkn??o mi przy pierwszym, drugim, trzecim przes?uchaniu. Póki co wol? "IA", ale na korzy?? "Deadwing" (w moim odczuciu, oczywi?cie) na pewno przemawiaj? d?wi?ki zagrane przez Belewa i Akerfeldta (solo w "Arriving Somewhere But Not Here" jest cudowne), czy chocia?by partie klawiszy. Co prawda nie s?dz?, ?ebym nagle uzna? ten kr??ek za arcydzie?o, ale na pewno si? nie rozczarowa?em. Spodziewa?em si? co prawda p?yty bardziej zbli?onej do "IA", ni? do "Signify" i st?d chyba moje pocz?tkowe niezadowolenie, cho? oczywi?cie bardzo lubi? "Signify". Na razie wi?c zdecydowanie nie powiem "brawo!", ale nie powiem te? "ha?ba!". W ko?cu trudno wyci?ga? jakie? konkretne wnioski na podstawie przelotnej znajomo?ci, prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 1 z 29

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group