Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Mi?dzy tekstami drukowanymi a ?piewanymi ró?nice wszelakie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #t?umaczenia tekstów#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mrs.Wilson
ma gadane


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 726

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie prawda! Mam swoje zdanie o nim i Ty dobrze o tym wiesz. Ile razy pisa?am, ?e si? zmieni? i nie podoba mi si? jego zachowanie? I pisa?am muzycznie co mi si? podoba a co nie. Fakt, bardzo go lubi? i ceni?. Ale wiem co robi dobrze a co ?le. Wiesz, gdybym ca?y czas gada?a jak to on ?le np. na czym? gra, to zacz??abym si? zastanawia? po co go s?ucham Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja go s?ucham bo pisze fajne piosenki, ale pianist? to on jest ?adnym Wink
Swoj? drog?, nied?ugo to on przestanie w ogóle gra?. Po co mu gitara jak jest Garti. Po co mu klawisze jak jest Ada?. Po co bas jak jest Nick "Kajagoogoo" Beggs. Nawet swoje d?embe wyrzuci bo przecie? jest ..... (tu wstaw nazwisko perkusisty, który akurat jest najlepszy = gra w solo bandzie). Mam nadzieje, ?e si? opami?ta bo Frank Zappa z niego nie b?dzie, brakuje mu jednak do tego jaj.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co ?piewa?, skoro jest Beggs oraz Wes?
Ja bym to widzia? - koncerty Stefana, na których udzia? Stefana ogranicza si? do siada w pierwszym rz?dzie.

Stefan sam w wywiadach mówi, ?e on nie gra dobrze na niczym, bo on bardziej jest producentem ni? muzykiem.

Zreszt? ilekro? zaczynam si? zachwyca? bieg?o?ci? techniczn? muzyków rockowych, w??cza mi si? lampka: przecie? i tak najlepsi z najlepszych graj? gdzie? na poziomie przeci?tnych muzyków filharmonicznych. Nie s?ucham kogo? dlatego, ?e szybko, rytmicznie i precyzyjnie potrafi przebiera? palcami. I tak od pewnego momentu nie potrafi? (pewnie jak zdecydowana wi?kszo?? Cfeli)* doceni? prawdziwej bieg?o?ci i odró?ni? jej od zwyk?ego szpanerstwa i kuglarskich sztuczek. Bo si? po prostu na tym nie znam a? tak.

* R?ka w gór?, kto potrafi na przyk?ad odró?ni? rytm 9/8 od 10/8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rytm potrafi? odró?ni?, ale niewiele to zmienia. Jest technika, jest talent.
Wilson pitoli na pianinie jak dziesi?ciolatek na trzeciej lekcji gry, ale zapitoli? w ten sposób np. "Moment I Lost" wi?c jest ok, jego umiej?tno?ci techniczne niczego tu nie zmieniaj?.
W przypadku tego o czym piszesz to tak zwany 'rock progresywny' jest chyba najwi?ksz? mo?liw? pu?apk?. Jak tu by? bufonem i zarazem nim nie by?? Smuteczek.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak troch? z innej beczki. Ma kto? mo?e pe?ny tekst do Vapour Trail Lullaby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frank Zappa móg? robic co chcial podczas koncertow. Czyta? gazete, k?ad? sie na pod?odze, ?azil po scenie. Ale jak wchodzil z solowka gitarow? to rozpierdala?. U stevena z solowka wchodzi Guthrie, no i w?asnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie chodzi?o bardziej o dzia?alno?? Zappy zaraz przed ?mierci? kiedy dyrygowa? ponad dwudziestoosobowym zespo?em graj?cym "klasyczne" aran?acje napisanych przez niego kompozycji. Zappa da? rad? chocia? rak ??ar? go ju? niemal doszcz?tnie i facet ledwo móg? si? rusza?.
Nie wiem czy przy takim porównaniu SW mo?e nadal nazywa? si? dyrygentem na swoich koncertach (a tak to lubi? sobie okre?la?).
Nie wiem czy wystarczy machanie ?apskami, bieganie po scenie i podlatywanie do ka?dego muzyka (ca?e 5 osób) jakby sprawdza? czy kable im si? nie pourywa?y. Nie warto podbija? zwyk?ego rockowego wyst?pu do rangi przedstawienia teatralnego, a SW uparcie chce takie cechy nada? swoim wyst?pom. Prze?cierad?o to za ma?o.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porównania do Franka Zappy s? ?mieszne. S?ynny geniusz i bóg Steven Wilson niech wróci lepiej do pisania piosenek bo kompozycji jazz rockowych czy awangardowych na poziomie Franka to on nie napisze nigdy.
Stare psychodeliczne koncerty PT czy te? rockowe koncerty z pozniejszego okresu stevena to jest to co mu wychodzi?o i tym powinien sie zajmowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mu to, to nagra p?yt? fusion z reinterpretacjami numerów Davisa.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boje sie co by Guthrie zacz?? odwala? gdyby mial tyle miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
one_armed_scissor
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 724
Skąd: Wszawa

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Swoj? drog?, nigdy nie chcia?bym ogl?da? jak SW masakruje Stars Die. Straci?bym do niego resztki sympatii.


My?l?, ?e wersja z perk? na dwie stopy i 4-minutow? solówk? Guthriego mog?aby by? ciekawa.
_________________
I'm an island.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
szymekkrusz
nowicjusz


Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 5

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

by?aby legendarna!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #t?umaczenia tekstów# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group