Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
The Mars Volta - 25.07.08 - Wawa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubolski
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 342
Skąd: Schengen, UE

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Setlista z wczoraj:

Goliath
Viscera Eyes
Wax Simulacra
Ouroboros
Ilyena
Cygnus... Vismund Cygnus
The Widow
Aberinkula

Na setli?cie by?y jeszcze Meccamputechture i Drunkship Of Lanterns, ale zespó? zako?czy? wyst?p wcze?niej Confused

No ja w?a?nie czu?em nieco ten niedosyt, ?e by?o troch? za krótko (nieca?e dwie godziny to jak na TMV rzeczywi?cie niedu?o)... Zauwa?y?em, ?e pod koniec Juan mia? problem ze wzmacniaczem. Mo?liwe, ?e zespó? zdecydowa? zej?? ze sceny w zwi?zku z tymi k?opotami... Ale i tak ?adnie si? po?egnali - Cedric co? tam powiedzia?, Omar si? u?miechn?? i pomacha? wszystkim. Zero bisów - o tym ju? chyba nawet nie trzeba pisa?, ta kapela nie gra bisów i ju?.

A wra?enia? Có?, mi si? podoba?o raczej. Chocia? te? nie by?em przesadnie zachwycony. Niestety, panowie wi?kszo?? setu tradycyjnie ostatnio po?wi?cili na materia? z ostatniej, niezbyt ukochanej przeze mnie p?yty. Ale i tak niektóre z tych nowych rzeczy s? ca?kiem niez?e. "Aberinkula" na koniec zarz?dzi?a. A tak od pocz?tku rzecz bior?c... "Goliath" zaj?? im jakie? 25 minut. Najwi?ksze wra?enie zrobi? "ten nowy", czyli nast?pca Jona Theodore za zestawem perkusyjnym - Thomas Pridgen. Przez ca?y koncert niemi?osiernie wr?cz napieprza? w gary, a? wióry lecia?y. Kondycja i technika z kosmosu. Chocia? raz wylecia?a mu pa?ka z d?oni... Smile
"Cygnusa" pozna?em dopiero w rozwini?ciu zwrotki. Fajna wersja z d?ugim jamem w ?rodku - jak na moje ucho, ca?y numer ograli w 15-20 minut. Cedric z wielk? szop? na g?owie, Omar w schludnie przyci?tym afro, jak to od dawna ju? ma w zwyczaju. Ikey za klawiszami, jak zwykle, szala?, strzela? miny, wymachiwa? r?kami. Reszta muzyków by?a tylko t?em - zw?aszcza Adrian, który wygl?da? wczoraj troch? nieswojo i nawet na do?? czym? wkurzonego. Najfajniejsze by?y autentyczne momenty zabawy w jamach dyrygowanych przez Omara wespó? z Pridgenem na b?bnach i Juanem na basie. To trio nadawa?o form? spontanicznym improwizacjom w nietypowych podzia?ach rytmicznych (w którym? numerze doliczy?em si? metrum 17/8 ). Najwi?ksze jednak zaskoczenie przynios?y pierwsze takty "The Widow" - hojnie nagrodzone brawami. Mars Volta gra singlowego hiciora? Niemo?liwe! A jednak. Ten numer dosta? najwi?ksz? owacj?. Wysz?o bardzo fajnie, dostojnie, ze sporym udzia?em publiczno?ci, która wspomaga?a wokalnie Cedrica. W ogóle Ced by? wczoraj w ?wietnej formie, bardzo ?adnie wyci?ga? te swoje "górki", poza tym pl?sa? ze swad? po scenie, ta?czy?, wyrzuca? mikrofon w powietrze itd. Omar te? ta?cowa? w charakterystyczny dla siebie sposób, ale nie by?o w nim chyba tej dziko?ci, któr? zaprezentowa? w tym samym miejscu trzy lata temu. Ogólnie, to koncert wypad? bardzo dobrze i mimo smutnego faktu, ?e nie zagrali nic z pierwszej p?yty Sad , to i tak uwa?am, ?e warto by?o pojawi? si? wczoraj we Stodole Smile

Pozdrawiam wszystkich, którzy byli na koncercie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotki:
http://muzyka.onet.pl/10173,61559,galerie.html
http://liveshots.pl/index.php5?subcategory=the_mars_volta

liki, niestety nie udalo sie zrobic o co prosiles Sad

co do samego koncertu to niedosyt sie czuje. grali krotko - zaczeli mniej wiecej o 20:15 a skonczyli pare minut po 22. I gdzie tu te zapowiedziane 3 godziny? nie zagrali 2 ostatnich kawalkow z setlisty no i to de-loused....
dobrze, ze nie placilam za koncert bo pewnie bym sie wkurzyla po takim wystepie a tak mimo wszystko jest na plus Wink

po koncercie spotkanie na polach mokotowskich i picie browarkow z ekipa Wink bylo bardzo sympatycznie Mr. Green Mr. Green Mr. Green
pozdrowienia dla bobiego i kolegi przyszlego ginekologa badz stomatologa Wink milo bylo poznac Very Happy
_________________
http://artwerk.pl/


Ostatnio zmieniony przez nika dnia Nie Lip 27, 2008 15:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kubolski
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 342
Skąd: Schengen, UE

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?a?nie szkoda, ?e sko?czyli koncert przedwcze?nie... ciekawe, co si? sta?o... Sad Ale poza tym to wykonawczo by?o bez zarzutu - chocia? nag?o?nienie nie by?o jakie? wybitne. Ale TMV generalnie ci??ko jest porz?dnie nag?o?ni?, w ko?cu to o?miu ch?opa na scenie i ha?asu robi? od cholery...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ja gdzies napisalam, ze dobrze ze skonczyli wczesnie? ;>

a co do tego, watku czyli - skonczenie gry przed czasem to ponoc zespol mial dziwne wymagania, rzucal roznymi fochami no i pewnie sie na cos wkurzyli - ze np lustro w garderobie mialo 5 cm za malo niz powinno miec Wink

motyw tez byl z fotoreporterami - Cedric zarzucil mikrofonem no i kabel zaplatal sie w jednego z nich. wkurzyl sie i kazal wszystkich wygonic z fosy mimo, iz dla fotoreporterow bylo zarezerwowane 10 min Neutral
zenada troche.

a naglosnienie bylo slabe. bobi mowil, ze w miejscu gdzie stal prawie w ogole saksofon nie byl slyszalny. sam Terrazas-Gonzalez sie wkurzal.
ja bylam na balkonie wiec do mnie wszystko dochodzilo. niektore dzwieki zlewaly sie z soba no i srednio to wyszlo.
a z wysokosci fajnie tak popatrzec sobie na ludzi - cala sala byla pelna no i na scenie tez wszystko fajnie widoczne Smile
_________________
http://artwerk.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
grablesky
nowicjusz


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka fotek wrzuci?em tu: grablesky na deviantART
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rewelacyjne zdjecia!
i z tych innych koncertow rowniez Smile

a poza tym milo bylo przypadkowo poznac w stodole Smile
_________________
http://artwerk.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
grablesky
nowicjusz


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki Very Happy Ca?a przyjemno?? po mojej stronie! Pewnie si? jeszcze gdzie? spotkamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj mlodszy brat ma dziewczyne w Lublinie i chce sie tam przeprowadza? wiec pewnie go odwiedze Wink jakies piwko mozna zrobic Wink

aaa i o te kluby jeszcze Cie przy okazji zagadam Smile
_________________
http://artwerk.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo?e bobi uchwyci? to na czym mi zale?a?o?
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kubolski
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 342
Skąd: Schengen, UE

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie z kolei dosz?y s?uchy, ?e ostatnie wyst?py Volty przed Warszaw? równie? ko?czy?y si? przedwcze?nie... hmmm...

Cytat:
a co do tego, watku czyli - skonczenie gry przed czasem to ponoc zespol mial dziwne wymagania, rzucal roznymi fochami no i pewnie sie na cos wkurzyli - ze np lustro w garderobie mialo 5 cm za malo niz powinno miec

Sk?d ta plota? Brzmi ?rednio wiarygodnie... no chyba, ?e z Ceda i Omara rzeczywi?cie takie gwiazdory si? porobi?y Confused


BTW... temat mo?na by ju? przenie?? do "by?em na..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to z lustrem to tak sobie walnelam ale oni maja ponoc rozne dziwne wymagania, jak to pisal znajomy, których realizacja by?a nielatwa i nie najbezpieczniejsza z prawnego punktu widzenia

a akcja, o ktorej pisalam wczesniej fotoreporterzy kontra Cedric - zenada z jego strony. oni pracuja przeciez na jego promocje a on sie wkurza i nie pozwala im wykonywac ich roboty...
a to ze czuje sie gwiazda wyszlo na koncercie - juz sama setlista- pominiecie 2 ostatnich utworow bo cos tam mu nie pasowalo organizacyjnie. Dlaczego przez jego fochy fani musza dostawac po dupie?
_________________
http://artwerk.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kubolski
bywalec


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 342
Skąd: Schengen, UE

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nika, nie zapominaj, ?e mog?o te? chodzi? o nag?o?nienie, a nie zwyk?ego focha. Adrian przez ca?y koncert by? praktycznie nies?yszalny. Juanowi wysiad? wzmacniacz. Powody mog?y by? ró?ne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moglo o rozne sprawy chodzic, fakt jest taki. przed koncertem tyle nawijane bylo, ze zespol zapowiedzial 3 godzinny koncert, ze zagraja sporo z debiutu i pierwszych plyt i jak to wyszlo?
a naglosnienie nie bylo az tak tragiczne, zeby mogli sobie odpuscic i zagrac godzine krocej!!!
mnie rozbil ten widok Cedrica opierdalajacego fotoreporterow gdy ten zarzucil lasso na jednego z nich... poza tym jak pisalam, ponoc zespol ma rozne dziwne wymagania i fochy, kto wie o co moglo chodzic. w kazdym razie cmoknal w pompke swoich fanow. tak ja to odbieram.
_________________
http://artwerk.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stokrotka
CfO maniak


Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1010

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siorka by?a i nie by?a zadowolona, kolega z Wawy te? niezbyt... wi?c nie ?a?uj?, ?e mnie tam nie by?o Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nika
ma gadane


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 681
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dlatego tez napisalam, ze ciesze sie, ze za bilet nie musialam placic Wink
_________________
http://artwerk.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group