Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Mac a muzyka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemekspider napisał:

Widzia?em tak?e kilka zdj?? Steve'a W z komputerami Mac. To mnie z reszt? nie dziwi, gdy? bardzo wielu muzyków pracuje na aplikacjach makowych.


Zastanawiam si? w?asnie co jest takiego w tych Macach ,?e muzycy tak lgn? do niego. Mi si? pracuje na zwyk?ym piecu ca?kiem dobrze, niczego nie brakuje (no chyba ,ze ramu), wszystko mozna pod??czy? i gra?, smiac, cieszyc sie ?yciem. Nie znam si? na Macach ale jednak popularnos? tego sprz?tu w gronie ludzi pokroju SW daje do my?lenia. Pewnie potrzebuje kombajnu ?eby mu si? cos nie zawiesi?o przy robieniu Lizard w 5.1 Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jeden ch**, dyskusja bez sensu. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bobi
CfO maniak


Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 1040
Skąd: krk

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 2:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o i Nazgul taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie praca na macach jest bez porównania do pracy na pececie. W ogóle, zwyk?e czynno?ci na komputerze staj? si? przyjemno?ci? a co dopiero granie i komponowanie Smile

guziec, czemu jeszcze nie za?o?ylismy tutaj tematu o Apple i Steve'ie? Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dementiapraecox
bywa


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 96

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
przemekspider napisał:

Widzia?em tak?e kilka zdj?? Steve'a W z komputerami Mac. To mnie z reszt? nie dziwi, gdy? bardzo wielu muzyków pracuje na aplikacjach makowych.


Zastanawiam si? w?asnie co jest takiego w tych Macach ,?e muzycy tak lgn? do niego. Mi si? pracuje na zwyk?ym piecu ca?kiem dobrze, niczego nie brakuje (no chyba ,ze ramu), wszystko mozna pod??czy? i gra?, smiac, cieszyc sie ?yciem. Nie znam si? na Macach ale jednak popularnos? tego sprz?tu w gronie ludzi pokroju SW daje do my?lenia. Pewnie potrzebuje kombajnu ?eby mu si? cos nie zawiesi?o przy robieniu Lizard w 5.1 Razz


Mac poniewa? posiada standard jako?ci je?eli chodzi o studyjn? obróbk? audio, czego nie u?wiadczysz w klasie PC gdzie podzespo?y pochodz? od ró?nych producentów, ale by to zrozumie? trzeba si? wg??bi? w techniczne szczegó?y. Poza tym muzycy wybieraj? Mac ze wzgl?du na :

1 - Logic
2 - Cubase
3 - Pro Tools

i chyba wi?cej nie trzeba nic mówic. Jezeli nie mia?o si? styczno?ci z tymi programami na "warsztacie", to polecam porówna? je z innymi aplikacjami z klasy PC, ró?nice same si? uka?? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U?ywa?em wszystkich wymienionych programów na PC ale wierze ,?e Mac nadaje si? do tego lepiej, w ko?cu z jakiego? powodu muzycy to kupuj?. Szkoda tylko ,ze ten sprz?d s?ono kosztuje. EOT
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, mamy nowy temat to mo?na pisa? Very Happy. Mac'i s?ono kosztuj? z 2 powodów: 1) kurs dolara 2) mar?a resellerów. no ale i komputer i system operacyjny jest nieziemski, wi?c warto ?ywi? si? korzonkami i zebra? hajs ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dementiapraecox
bywa


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 96

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agher napisał:
no, mamy nowy temat to mo?na pisa? Very Happy. Mac'i s?ono kosztuj? z 2 powodów: 1) kurs dolara 2) mar?a resellerów. no ale i komputer i system operacyjny jest nieziemski, wi?c warto ?ywi? si? korzonkami i zebra? hajs ; )


Plus zarobek producenta nie ma?y, sporo za mark? si? p?aci niestety, no ale to te? monopol, wiec nie ma co si? dziwi?, ?e cena jest zaporowa. Poza tym apple za standard jako?ci w segmencie sprz?tu i oprogramowania dla muzyków czy ogólniej artystów (grafików 2D/3D) wi?c jak chce si? tworzy? na pewnym poziomie to nie ma wyj?cia Wink Zawsze mo?na skorzysta? z alternatywy cenowej (ok 2 ty? PLN) i zakupi? Mini Maca, no ale taki zabieg trzeba dok?adnie przemy?le? bo bardzo szybko mo?e si? okaza? ?e jednak ?e dopiero Mac Pro jest wstanie sprosta? wymaganiom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykre jest to, ze mini maca chca wycofac... Sad a ja akurat uwazam ze to ca?kiem fajny komputerek, jako takie domowe centrum audio-visual nadaje sie idealnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dementiapraecox
bywa


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 96

PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agher napisał:
przykre jest to, ze mini maca chca wycofac... Sad a ja akurat uwazam ze to ca?kiem fajny komputerek, jako takie domowe centrum audio-visual nadaje sie idealnie...


o tym to akurat nie s?ysza?em, no ale nie ma co si? dziwi?, wi?kszy zbyt maj? na MacBookach i Air zapewne, bo wi?kszo?? ludzi stawia na mobilno??... no i reklama/moda te? ma w tym swój udzia?...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dementiapraecox napisał:
Agher napisał:
przykre jest to, ze mini maca chca wycofac... Sad a ja akurat uwazam ze to ca?kiem fajny komputerek, jako takie domowe centrum audio-visual nadaje sie idealnie...


o tym to akurat nie s?ysza?em, no ale nie ma co si? dziwi?, wi?kszy zbyt maj? na MacBookach i Air zapewne, bo wi?kszo?? ludzi stawia na mobilno??... no i reklama/moda te? ma w tym swój udzia?...



w?a?nie na tym polega psikus ze mini mimo braku jakiejs wielkiej kampanii reklamowej sprzedaje si? znakomicie :/

ale podobno ma w styczniu na mac world wyjsc cos nowego, kto wie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group