Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
PINK FLOYD Praga, Strahov Stadion 7 wrze?nia 1994

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #moje wielkie koncerty#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metalmissiek
nowicjusz


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 12

PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 21:55    Temat postu: PINK FLOYD Praga, Strahov Stadion 7 wrze?nia 1994 Odpowiedz z cytatem

Tym has?em zazwyczaj zamykam usta wszystkim, którzy licytuj? si? ze mn? na obejrzane wielkie koncerty Smile
Pada has?o "Flojdzi w Pradze dziewi??dziesi?t cztery" - i s?ycha? tylko odg?os kiwania g?owami z uznaniem Cool
No dobra, do?? tego przechwalania si?. Very Happy

W ka?dym razie by?em w Pradze na Floydach. To ju? jedena?cie lat temu, ale prawie wszystko pami?tam, jakby zdarzy?o si? wczoraj. Ten cholerny deszcz, nieuprzejmi i zarozumiali Czesi, t?um napieraj?cy na bram?... no i przede wszystkim TEN koncert. Do dzi? jak s?ysz? One Of These Days to widz? przed oczyma t? pami?tn? wrze?niow? noc na Strahovie. Co? pi?knego. Niezapomniane doznanie. Jeden z momentów, dla których warto ?y?.

Z koncertów podobnego kalibru wymieni?bym te? Rogera Watersa w Warszawie (2002), Deep Purple w oryginalnym sk?adzie (Zabrze 93), Black Sabbath w Spodku (1998), Dream Theater z Porkami w roli supportu (Kraków 2000), Blackfield w Rotundzie (2004), Marillion w Hali Wis?y (2001 i 2004), Fish w Krakowie (2001), pierwszy koncert New Model Army (1998), Pendragon w Katowicach (2001), Wayne Hussey w Krakowie (2002), Arena i Wetton (2003), Anathema w Spodku (2003) i na Krzemionkach (2004), The Gathering w Niemczech (2003), Riverside jesieni? oraz oczywi?cie Budgie w Hali Wis?y (2004). Zreszt? tych fajnych by?o du?o wi?cej, tylko nie wszystkie takie "medialne".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

by?em na tym koncercie Smile ojciec mnie zabra?, mia?em co? chyba 8-9 lat i najbardziej zapami?ta?em z tego koncertu Astronomy Domine, Shine On You.. (mo?e to dlatego mój ulubiony utwór Floydów i ulubiona p?yta Wish You Were Here Wink ) i fragmenty Division Bell...

ech, pi?knie by?o...
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
stotom
bywa


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 88
Skąd: Toru?

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, zazdroszcz?... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora
alexis
bywalec


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 162
Skąd: Kraków/Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkavian napisał:
Shine On You.. (mo?e to dlatego mój ulubiony utwór Floydów i ulubiona p?yta Wish You Were Here Wink )

No nareszcie kto?, kto (tak jak ja Wink ) docenia Wish You Were Here Very Happy
Wszyscy, których znam mówiliby tylko o ?cianie albo o Ciemnej Stronie...

Cheers Wink
_________________
<<Les temps sont durs pour les rêveurs>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stotom
bywa


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 88
Skąd: Toru?

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te? jestem wielkim fanem Wish You Were Here, prawd? mówi?c, to moja ulubiona p?yta Floydów Smile Dark Side lubi?, ale jako? tak troch? si? przejad?o, natomiast z The Walla zawsze lubi?em tylko kilka kawa?ków, ca?a p?yta nigdy mi nie podchodzi?a. Zrobi? si? offtopic Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexis napisał:
Malkavian napisał:
Shine On You.. (mo?e to dlatego mój ulubiony utwór Floydów i ulubiona p?yta Wish You Were Here Wink )

No nareszcie kto?, kto (tak jak ja Wink ) docenia Wish You Were Here Very Happy
Wszyscy, których znam mówiliby tylko o ?cianie albo o Ciemnej Stronie...

Cheers Wink


Cheers Wink

Wish You Were Here doceniam bo jest najmniej przekombinowan? p?yt? PF. A poza tym - tutaj czekam ju? a? fanatycy PF b?d? kamieniami rzuca? - mnie bardziej podoba si? PF bez Watersa. Coraz bardziej pseudointeletualny s?owotok (na pocz?tku by?o psychodelicznie i ?wietnie, a potem to ju? coraz gorzej...) nad?tego bufona i tyrana (konfesyjne The Wall) zast?piony przez przepi?kne instrumentalne pasa?e pozwalaj?ce na w?a?ciwie nieograniczone interpretacje w wyobra?ni.
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
slashdot
bywa


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2005 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba jakis standard u fanow PT ze lubia Wish You Were Here Smile Ja tez najbardziej ja lubie w dorobku Pink Floyd Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2005 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tam, najlepsza jest "Ciemna strona ksi??yca"... ?aden s?owotok... na WYWH denerwuje mnie Have a Cigar... poza tym ?wietna p?yta... na The Wall nawet Waters za?piewa? ?adnie...

Bo wokalu Watersa nie lubi?... Roger uto?sami? si? do tego stopnia z belfrem z The Wall ?e na Final Cut ju? si? go nie da s?ucha?...

Ale jakby zagrali jeszcze jaki? koncert to ucieszy?bym si? ogromnie...
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
alexis
bywalec


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 162
Skąd: Kraków/Szczecin

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2005 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
na Final Cut ju? si? go nie da s?ucha?...

No bez przesady... IMHO Final Cut to rewelacyjny album. "The Gunners Dream", "Southampton Dock" mog?abym puszcza? na okr?g?o Very Happy
_________________
<<Les temps sont durs pour les rêveurs>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Yossarian
nowicjusz


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Final Cat rzeczywi?cie jest albumem kiepskim, jak ?aden inny Floydów i jak ka?dy solowy Fajansa. Naj i tak zawsze b?dzie "Animals".
Ale, ale... nie o tym mia?em.

Cytat:
Ale jakby zagrali jeszcze jaki? koncert to ucieszy?bym si? ogromnie...


Nawet na to nie licz. Grubcio pracuje nad jakim? albumem, wspólnie z Mozd?erem zreszt?, wi?c nie ma czasu na duperele. Poza tym, w prywatnej z nim rozmowie zdradzi?, ?e wcale nie ma ochoty wraca? na wielk? scen?, wi?c...
Ach, przy okazji, chodzi? sobie nie tak dawno jeszcze Gilmour ulicami Krakowa. Wida? Lechu potrafi dochowa? tajemnicy.... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yossarian napisał:

Nawet na to nie licz. Grubcio pracuje nad jakim? albumem, wspólnie z Mozd?erem zreszt?, wi?c nie ma czasu na duperele. Poza tym, w prywatnej z nim rozmowie zdradzi?, ?e wcale nie ma ochoty wraca? na wielk? scen?, wi?c...
Ach, przy okazji, chodzi? sobie nie tak dawno jeszcze Gilmour ulicami Krakowa. Wida? Lechu potrafi dochowa? tajemnicy.... Wink


E tam.. wszystkie dziadki pr?dzej czy pó?niej wracaj? na wielk? scen? bo emerytur? maj? za nisk?... a kto by przewidzia? ?e wróc? The Doors? Co prawda w ?enuj?cym stylu, niemniej jednak... Smile
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
cebull
bywa


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O powrocie Floydow mowi sie juz od dawna. Tzn. spekuluje. Tak naprawde z rozych stron co chwile padaja nowe wiesci, raz za ta teza, a raz przeciwko niej. Ostatnio nawet w ktorejs z polskich radiostacji ktos puscil tekst ze PF przygotowuje sie do powrotu.


Cytat:
E tam.. wszystkie dziadki pr?dzej czy pó?niej wracaj? na wielk? scen? bo emerytur? maj? za nisk?...

Oni i tak sobie jeszcze robia kariere.
Tak czy ianczej, ja na ta chwile nie sadze zeby PF jeszcze wrocilo. Ale jesli wroca to nie sadze zeby zrobili jakas kiepska plytke czy koncert. Jesli juz cos bedzie, to bedzie b. dobre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
lirael
nowicjusz


Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 49
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By?em na Floydach w Pradze. Rzeczywiscie wspania?y koncert, zdecydowanie najlepszy ze wszystkich jakie widzia?em.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem The Final Cut i solowych p?yt Watersa. Kto? kiedy? wymy?li? zdanie, ?e Final Cut jest najlepszym albumem Rogera, ale najgorsz? p?yt? Pink Floyd. Wydaje si?, ?e ta opinia sta?a si? obiegowa dla wielu s?uchaczy i nie daj? tej p?ycie szans. Proponuje wi?c jeszcze raz ws?ucha? sie niesamowite uczucia, które s?ycha? w g?osie Watersa w tych utworach, przeczyta? teksty. Dla mie to jest najbardziej szczera p?yta Pink Floyd. Nie jestem maniakalnym zwolennikiem Watersa, bardzo lubie Momentary i Division. Czekam na nowe utwory zespo?u. Czy to bedzie nowy Floyd, czy solowa kr??ek Gilmoura - nie ma to dla mnie znaczenia, liczy sie to, ?e prawdopodobnie powstanie znakomita p?yta. Mam nadzieje, ?e powstanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sob Maj 14, 2005 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dodatku z silnym polskim akcentem Smile
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
zoso



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

powiem tylko tyle :

http://gabzdyl.hvezdarna.cz/94_floyd.html

,,Syd nie ?yje.

pzdr piotr , 36

[ Dodano: Sob Sie 19, 2006 0:08 ]
A moje najwspanialsze koncerty ?

PF Praga , Camel Wwa , Yes Wwa , Page@Plant Chorzów ,

no nie sposób wymieni? ale tak mi przysz?o na my?l.

piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #moje wielkie koncerty# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group