Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
?ód? 17.07.2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
Oj, SmartKideo, zabrak?o "IS... NOT".
Pisz?c Moonloop, masz na my?li oczywi?cie pe?n? wersj?, za? Voyage 34 w domy?le (Phase I, II, III, IV)?


tak Moonloop pe?na wersja
za? co do Voyage 34 to nie oszukujmy si?, nie zagraj? wszystkich, zatem phaze One by starczy?a Smile

Is Not hmmm
no moze po Up The Downstair jeszcze by upchneli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moonloop z Harissonem? Give me a brake...
Lepiej niech tego nie graj?.

Ale jak pojad? z Voyage 34 to b?dzie miazga.
Na te kawa?ki jest najwi?ksza szansa:
Burning Sky
Radioactive Toy
The Moon Touches You Shoulder
Fadeaway
The Sky Moves Sideways

bo te kawa?ki grali w obecnym sk?adzie.

btw, pare dni temu us?ysza?em Dark Matter z 95.
Wersja z ?odzi mo?e si? schowa?, jednak wtedy byli pot?g?.
Nie wiem co z tego od?wiezania wyjdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Telesfor



Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leto napisał:
....

dzi?ki tym paru osobom co potem zosta?y w lizard - fajnie by?o pogaworzy? o tym i o tamtym...

zastanawiam si? nad Berlinem... Wink



Dzi?ki równie?,

Opisuj?c spotkanie "pokoncertowe" powiedzmy 15-20 osób przyby?o do umówionego klubu na Pietrynie. Ja nie zna?em nikogo, ale jako? si? w ko?cu zgadali?my i zabawa wbrew pozorom by?a przednia. Przypomn?, ?e wysz?o tak i? ca?e drugie pi?tro klubu by?o tylko dla fanów PT (+ obs?uga kelnerska w postaci m?odej kelnerki Smile )
Mog? doda?, ?e gdyby integracja by?a nieco lepsza to pewnie uda?oby si? pu?ci? nie tylko Stars Die i cz??? Moonloop'a (gdy zbiegli?my z Leto na pi?tro ni?ej mia?em nadziej?, ?e kto? jeszcze b?dzie tam skaka? przy tej muzie) ale i ca?y SkyMoveSideways .A s?dz? tak dlatego, ?e ekipa obs?uguj?ca muzycznie Lizard by?a ku mojemu lekkiemu zaskoczeniu nastawiona bardzo pozytywnie na muzyk? PT i np. ten ostatni utwór jaki pu?cili to ju? by?a ich czysta inicjatywa.

A koncert CYMES. By?em w szoku, który sprawi?, ?e mi si? utwory pomyli?y (Leto wie o co chodzi).

Pozdrawiam ekip? z Gda?ska. Do szybkiego zobaczenia.


Ostatnio zmieniony przez Telesfor dnia Pon Lip 26, 2010 11:58, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moonloopa moga przecie? zagra? bez Gavina Smile
mog? da? mu odetchn?? i pu?ci? z ta?my loopa ehehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej.
Mog? zaprosi? super special guesta Chrisa Maitlanda... na ca?y koncert.
B?d? gra? tylko kawa?ki z lat 91 - 00.
Po koncercie SW stwierdzi, ?e to jest prawdziwe PT.
Wywal? Gavina i powitaj? na nowo Maitlanda.
Znowu zaczn? gra? fantastyczn? muzyk?, SW zacznie pisa? lepsze teksty i stwierdz, ?e metal to gówno.
B?d? gra? tylko koncerty w ma?ych salach, pubika na siedz?co, bilety za 30 z?. Nowa p?yta b?dzie najgenialniejszym albumem od Lightbulb Sun...

dobra, obudzi?em si?.
Mam nadziej?, ?e jednak zaprosz? Chrisa chocia? na odegranie "Up The Downstair" i "Waiting". ?eby jeszcze raz to za?piewa?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Wywal? Gavina i powitaj? na nowo Maitlanda.


Mog?, wzorem cho?by King Crimson, obu wzi?? do garowania.

Hien napisał:
bilety za 30 z?.


TAAAAAAAAAAAK!
Z rozrzewnieniem patrz? w ksi??ce Kaczkowskiego na zdj?cie biletu na koncert PT sprzed 10 lat za 35 z?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dorothy
nowicjusz


Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 42

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh, marzenia...
Zastanawiam si? nad koncertem w Berlinie. Chcia?abym pojecha?, ale na razie same przeszkody...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
darbo
nowicjusz


Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 33
Skąd: Bielsko-Bia?a

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze pewn? refleksj? dotycz?c? koncertu w ?odzi. S?ucham PT od dwóch lat i musz? powiedzie?, ?e podobaj? mi si? w ca?ym zakresie twórczo?ci. Nie uwa?am, ?e PT zacz?li si? ko?czy? w momencie postawienia w swojej muzyce na ostrzejsze brzmienie. IA, DW, FOABP to doskona?e p?yty to oczywi?cie kwestia subiektywnych upodoba?. Zreszt? to ostrzejsze riffy w Arriving Somewhere i Normal obudzi?y mnie z my?lenia, ?e to taki sobie przeci?tny zespó?.

Niemniej jednak ?eby zagra? na koncercie Buying New Soul, Dark Matter i Russia on Ice trzeba by? maksymalnie skupionym i bawi? si? Cisz?.Wystarczy pos?ucha? Dont Hate Me lub BNS z koncertu w Chicago (Arriving) lub Coma Divine, np. Dislocated Day, Moonloop lub Radioactive Toy Smile . Przy graniu takich utworów nie mo?na si? spieszy?. Wykonanie BNS w ?odzi by?o nieco niedba?e, okrojone (bez wstepu i zako?czenia) ,gwiazdorskie i pospieszne. Dark Matter jest utworem, który trzeba wykonywa? jak najbli?ej orygina?u co si? nie uda?o. I nie b?d? oryginalny jak powiem, ?e Russia on Ice bez zako?czenia by?o troch? wykastrowane Sad . Bo przecie? PT to mistrzowie zako?cze?.

Wiem, wiem - ich trasa koncertowa ju? trwa d?ugo, by? upa?,a i tak setlista by?a lepsza ni? we Wroc?awiu. Ale to co do mnie dosz?o wyra?nie na tym koncercie to rzecz nastepuj?ca: je?eli gra si? muzyk? ostr? i g?o?n? opart? na pot??nym brzmieniu gitar ( a taki w du?ej mierze jest Incident) to potem trudno jest zagra? co? z dawnej ukochanej klasyki. Chyba, ?e podzieli si? koncert na dwie cz??ci i zagra ca?y Incident w pierwszej a potem reszt? w drugiej tak jak w Wiedniu – ale nie wiem czy to za?atwi spraw?. ?a?uj? bardzo, ?e nie by?em na wcze?niejszych koncertach PT w Polsce (Warszawa, Bydgoszcz, Kraków)

Mimo wszystko to by? pi?kny koncert ale je?eli SW i PT zapowiedz?, koncert na którym zagraj? klasyk? to pojad? nawet do Japonii. Niestety do RAH we wrze?niu nie mog? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko powiem tak
?e koncerty PT na jakich by?em w latach 90 to by?y koncerty zespo?u z zaanga?owaniem
obecne koncerty (IMHO) to ju? jest wykalkulowane na zimno przedstawienie
niestety
wcze?niej Steven and Co. byli jakby bardziej wyluzowani, mo?e mniej techniczni ale za to bardziej ludzcy (if you know what i mean)
s?awetne zrywanie strun na Trains jest przyk?adem re?yserowania wyst?pu
mo?e si? czepiam ale naprawd? w g?owie mi gra zespó? z Krakowa, z Kinoteatru "Zwi?zkowiec", gdzie muzyka ??czy?a zespó? z ludkami pod scen?, nie mówi? ?e teraz fluidów nie ma ale jest ich jakby mniej
wa?kowany temat Gavin Vs Chris - powiem tyle ?e Gavin nie jest z?ym perkusist?, ba jest naprawd? dobry ale...
Krzy? by? b?bniarzem z ikr? bo??, potrafi? rozbawi? swym scenicznym image no i przede wszystkim by? do?? charakterystyczna postaci? PT
chyba najmniej spi?tym cz?onkiem grupy
Gavin z ca?ym szacunkiem jest do?? sztywny (by? mo?e takie odnosz? wra?enie, nie rozmawia?em z nim osobi?cie tak jak kilka razy z Krzysztofem)
jednak?e niezmiernie mi ?al tego ca?ego dorobku PT do którego wracaj? tak ma?o
by? mo?e Steven na staro?? przypomni sobie ?e przed rokiem 2002 te? nagrywa? WIELKIE p?yty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darbo, w?a?nie obejrza?em "Arriving Somewhere" i dok?adnie to samo chcia?em napisa? o BNS.
Podoba?o mi si? w ?odzi. Bardzo. I jak przeczyta?em SmartKideo Twoje wspominki, to stwierdzi?em, ?e dobrze, ?e nie widzia?em tamtych wyst?pów, bo bym chyba zszed? ze wzruszenia.

Znajomy stwierdzi?, ?e Stefan nie pojedzie w tras? ze starym materia?em, bo to by oznacza?o, ?e si? sprzeda?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gavin nie jest z?ym perkusist? ale jego styl mi nie odpowiada. Ten zespó? naprawd? nie potrzebuje popisywania si?, karko?omnych jazd na werblu, zmieniania metrum co kilka sekund. Kiedy? tego nie by?o i niech mi kto? powie, ?e by?o ?le.
Chris to by?a magia. Jest taki moment na video z Torino '97, jako? w ?rodku Voyage 34 kiedy leci zoom na twarz Maitlanda. Facet gra z zamkni?tymi oczami i tylko b?ogo si? usmiecha, czerpie radoche z ka?dej sekundy tego co robi. Jak patrze na Gavina to widz? robota, który pilnuje aby dowali? potrójn? stop? razem z posetnym weblem i kombinuje jak przy tym jeszcze gra? na okarynie.
Krzy? mia? charyzm?, mia? image i przede wszystkim mia? g?os. Lubi? Wesleya ale to jak niebo a ziemia. Maitland to by?o cudowne dziecko i wraz z jego odej?ciem, sko?czy?y si? cuda w PT.
Temat wa?kowany po milion razy wi?c nie ma co go ci?gn??.
Co? jednak si? kruszy w tym zespole.
Co do "Buying New Soul" to by?em mocno zaskoczony, ?e tak to okroili, jeszcze w kwietniu grali pe?n? wersj? z intrem.
A "Dark Matter" grali 15 lat temu prawie tak idealnie jak na p?ycie. A mieli tylko jedn? gitar? na scenie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:

Chris to by?a magia.


A Gavin to co ? Sztuczka z chusteczk? by?a ca?kiem niez?a Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
A_Smart_Kid
nowicjusz


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 7
Skąd: RM

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 7:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos roze?mianych pa?kerów Smile Polecam wyst?p Pink Floyd na koncercie Live 8. Mina Nicka Masona w "Comfortably Numb" bezcenna...

taak jest!
_________________
I feel no pain Cos I'm an island
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
olka
nowicjusz


Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: s?upsk/wawa

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redbox napisał:
Hien napisał:

Chris to by?a magia.


A Gavin to co ? Sztuczka z chusteczk? by?a ca?kiem niez?a Very Happy .


w?a?nie!
murem z Gavinem!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, niech Gavin stoi z boku sceny i robi sztuczki z husteczk?, tymczasem muzyk? zajmie si? Chris Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Strona 20 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group