Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
?ód? 17.07.2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darbo
nowicjusz


Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 33
Skąd: Bielsko-Bia?a

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaplanowane, wykonywane z koncertu na koncert sztuczki s? wyrazem bezradno?ci zespo?u i lekkiego wypalenia, tak wi?c...

sztuczkom - mówimy stanowcze NIEEEE Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Id?c tym tropem nie pozostaje nic innego, jak stwierdzi?: Irena Majdan wypali?a si? w momencie, kiedy Eddie wszed? na scen? na drugim koncercie z rz?du.
Lataj?ca ?winia Floydów - wypalili si? w '77 (albo i jeszcze wcze?niej - niech kto? mnie poprawi).
Nie chce mi si? sprawdza?, kiedy si? wypali? taki kuglarz i hochsztapler jak Peter Gabriel (zamkni?cie ?ysego w walizce ?wiadczy?o o chronicznym ju? wtedy kryzysie twórczym).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol

[ Dodano: Wto Lip 27, 2010 14:46 ]
edit: jeszcze apropos Chrisa

http://www.chrismaitland.com/content/video/quicktime%20folder/pt_rome.mov
Powrót do góry
Zobacz profil autora
darbo
nowicjusz


Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 33
Skąd: Bielsko-Bia?a

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
Id?c tym tropem nie pozostaje nic innego, jak stwierdzi?: Irena Majdan wypali?a si? w momencie, kiedy Eddie wszed? na scen? na drugim koncercie z rz?du.
Lataj?ca ?winia Floydów - wypalili si? w '77 (albo i jeszcze wcze?niej - niech kto? mnie poprawi).
Nie chce mi si? sprawdza?, kiedy si? wypali? taki kuglarz i hochsztapler jak Peter Gabriel (zamkni?cie ?ysego w walizce ?wiadczy?o o chronicznym ju? wtedy kryzysie twórczym).


Eddie to oficjalna maskotka Ireny, lataj?ce ?winie wyst?puj? w muzyce (tekstach) Pink Floyd - patrz: Animals. Trzeba odró?ni? "gad?ety" zwi?zane z muzyk?, wynikaj?ce z niej od: pierdów, ró?owej pantery, znikaj?cej chusteczki i innych maj?cych za zadanie wype?ni? czas i zabawi? jak kto? to powiedzia? ludków pod scen?/ w innej wersji gawied?.
S? to sympatyczne gesty ale ja zamiast nich wola?bym zaplanowane Halo na bis Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[IMO]Bardzo naci?gane. Cho?by z tego wzgl?du, ?e ci??ko wytyczy? granic? mi?dzy "gad?etami zwi?zanymi z muzyk?", a tymi maj?cymi "wype?ni? czas i zabawi? ludków". Eddie i lataj?ce ?winie s?u?? bardziej zabawianiu publiki ni? wzbudzaniu lito?ci i trwogi oraz sk?anianiu do zastanawiania si? nad sensem ?ycia. Zreszt?, wyt?umacz obecno?? ?wi? w utworze "One of these days" (DVD "Pulse").
Nie jestem przeciwko takim urozmaiceniom. Przy czym trzeba to robi? z umiarem. I PT nie przegi??o. Bo ile w ?odzi to trwa?o w sumie? 2 minuty?[/IMO]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
darbo
nowicjusz


Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 33
Skąd: Bielsko-Bia?a

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te? nie uwa?am ?e jako? specjalnie przegieli. Chodzi mi o co? innego. Wyobra? sobie, ?e zak?adasz firm?, du?o przygotowa?,wysi?ku i kasy. Czekasz z ut?sknieniem na pierwszego klienta a jak przyjdzie to traktujesz go prawie jak króla. Nastepnych kilkunastu traktujesz bardzo dobrze ale ju? bez uprzedniego zachwytu. Po kilku miesi?cach masz obs?u?y? 100 dziennie i tylko jak jeste? profesjonalist? to utrzymasz pewien sta?y poziom; no czasem zab?y?niesz, czasem co? ci? poruszy i potraktujesz kogo? specjalnie. W wariancie mniej pozytywnym jako?? Twoich us?ug b?dzie spada?a a? przyjdzie moment kiedy zaczniesz traktowa? klientów jak intruzów albo patrze? na nich z pogard?, wy?szo?ci? lub czym? tam jeszcze.

Ile razy SW i PT wykonywali na koncercie Trains? Setki? Tysi?ce? Znaj? ju? dok?adnie na pami?c nawet potencjalne reakcje publiczno?ci. Lubi? ten utwór, nawet bardzo. Problem w tym, ?e ja na ?ywo w ?odzi s?ysza?em go po raz drugi i jest to dla mnie czas ?wi?ty a dla nich to jest chleb powszedni. To samo dotyczy kilku innych utworów. Nie lubi? i nie chce narzeka?. Ale te? s?ucham PT uwa?nie i s?ysz?, ?e w ich koncerty wkrad?o si? co?, co mnie niepokoi i jak czytam to forum to chyba nie tylko mnie. Krótko mówi?c znios? nawet 10 minut magii Gavina i pierdów Richarda byleby zagrali kilka utworów z bez po?piechu i bezsensownych skrótów, tak jak potrafi? i jak nam pokazuj? na np. Arriving - DVD. Tak rozumiem profesjonalizm. Gram to ju? po raz 150 ale ludki slysz? to raz pierwszy, drugi, trzeci a hardkorzy mo?e szósty. A jak mam ju? dosy? grania to tego nie gram i na zako?czania Stars Die zamiast Trains. Surprised

Natomiast z ca?? pewno?ci? lataj?ca ?winia z PF to co innego ni? chusteczka Gavina ale nie mam si?y ju? rozwija? tego dalej Very Happy
wybaczcie tak d?ug? wypowied? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vial



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 3

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro kto? wspomnia? o Irenie Majdan, to zwróc? wam uwag? na jeszcze co? innego- Ironi od momentu wydania pierwszego albumu w 1980r. z ka?dym kolejnym longplayem w latach 80tych dok?adali do setlisty koncertowej kolejnego 'klasyka'. Tych klasyków nazbiera?o im si? tyle, ?e obecnie zajmuj? 1/3 - 1/2 ka?dego koncertu. Takie numery jak 'Iron Maiden', The Number of the Beast', 'Two minutes to midnight' zagrali na ?ywo nie setki a ju? tysi?ce razy. Je?eli kto? by? na ich koncercie wi?cej ni? 1 raz wie, jak irytuj?ce jest gdy po?owa setu jest taka sama jak rok temu, 3 lata temu, 5 lat temu i nawet 15 lat temu.
Jak to si? przek?ada na PT: Steven i spó?ka serwuj? nam dosy? ró?norodne sety na kolejnych trasach, ma?o utworów si? powtarza- przyk?adem niech b?d? koncertówki 'Arriving' i Anesthetize' w których powtarza si? chyba tylko 'Halo'. Kiedy b?d? kupowa? bilet na ich koncert za 2-3 lata gdy b?d? promowa? nowy album b?d? mia? pewno?? ?e nie us?ysz? ponownie wielu tych samych utworów co we Wroc?awiu czy ?odzi. I tu dla nich ogromny plus je?eli chodzi o koncerty.
A co do sprawy nie grania starych utworów- Miles Davis (muzyk jazzowy aktywny od lat 40tych a? do 90tych) kiedy? wypowiada? si?, ?e on nie lubi gra? swoich starych utworów, bo to s? to nagrania które mia?y ju? swój czas i nie ma powodu by je powiela?. Je?eli kto? chce ich pos?ucha?, ma do dyspozycji albumy studyjne i koncertowe. Granie ich w niesko?czono?? nie ma dla niego sensu bo nie ma w tym nic twórczego i trzeba posuwa? si? do przodu a nie ?y? przesz?o?ci?.
My?l? ?e podobnie jest z PT. Je?eli kto? jest fanem zespo?u wystarczaj?co d?ugo, ?e pami?ta jeszcze koncerty z lat 90tych to punkt dla niego, a je?eli s?uchasz porków od zaledwie kilku lat to masz pecha, starych utworów nie us?yszysz na ?ywo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vial napisał:
przyk?adem niech b?d? koncertówki 'Arriving' i Anesthetize' w których powtarza si? chyba tylko 'Halo'


Bo tak to sami u?o?yli, te koncerty to sk?adaki.
Kto? uwierzy?, ?e na jednym z Tilburskich koncertów nie by?o "Trains"? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien, zdziwisz si?: http://www.setlist.fm/setlist/porcupine-tree/2008/013-tilburg-netherlands-3d6ad4f.html
N-ty raz pozwol? sobie utyskn??: a na obu zagrali Stars Die!

vial, par? lat temu Maideni przemy?leli spraw? (polecam wywiad z Dickinsonem z "Rozmów trzecich" Kaczkowskiego) - teraz raz grywaj? na zmian? tras? retrospektywn? i tras? z nowo?ciami. Czyli raz co? dla fanowskiego betonu, raz co? dla nowych fanów. Porównaj:

Trasy z nowo?ciami:
http://www.setlist.fm/stats/iron-maiden-3bd6803c.html?tour=The+Final+Frontier
http://www.setlist.fm/stats/iron-maiden-3bd6803c.html?tour=A+Matter+Of+Life+And+Death

Dwie ostatnie trasy wspominkowe:
http://www.setlist.fm/stats/iron-maiden-3bd6803c.html?tour=Eddie+Rips+Up+the+World
http://www.setlist.fm/stats/iron-maiden-3bd6803c.html?tour=Somewhere+Back+In+Time

Prz czym rozumiem, ?e muzyk mo?e si? znudzi? graniem tych samych kawa?ków. M.in. dlatego Plant nie chce reaktywowa? LZ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
Hien, zdziwisz si?: http://www.setlist.fm/setlist/porcupine-tree/2008/013-tilburg-netherlands-3d6ad4f.html
N-ty raz pozwol? sobie utyskn??: a na obu zagrali Stars Die!


Widzia?em setlisty, s?ucha?em bootlegów z tych koncertów.
To, ?e Stars Die nie pojawi? si? na dvd to ?miech na sali.
W ogóle tamte koncerty pod koniec 2008 by?y zabawne, napchali pere? (Stars Die, Normal, Sleep Of No Dreaming) ?eby da? je na dvd, a reszta trasy to nuda (mo?e poza ko?cowk? 2007).
Oby wi?cej koncertów takich jak ?ódzki. I niespodzianka by?a, i d?ugo wyczekiwane per?y, i nowo?ci, i dla deadwingów i dla maniaków Signify.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?ci?gn?? kto? mo?e na dysk te wyg?upy, które by?y po "Trains", bo na youtube ju? niestety nie ma.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie? to mam, postaram si? wieczorem wrzuci?, chyba, ?e kto? b?dzie szybszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ju? rok taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strona 21 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group