Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Irena Rabczewska, po m??u Majdan
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 20:10    Temat postu: Irena Rabczewska, po m??u Majdan Odpowiedz z cytatem

Nowy kawa?ek Iron Maiden:
http://www.youtube.com/watch?v=O3HCHyhauI0

mocno ?redni singiel. Zwrotka b.nudna, ale refren ju? porywaj?cy. IM wyewoluowa?o w dosy? dziwnym kierunku. Znane s? sympatie Harrisa do prog-rocka, sam jednak nie wiem czy to si? na muzyk? przek?ada obecnie.

Nowy album ju? wkrótce (lipcu, czy tam sierpniu). Warto b?dzie o nim pogada?. Szczególnie, ?e swego czasu Steve Harris stwierdzi?, ?e po wydaniu 15. albumu, zako?czy dzia?alno?? Iron Maiden.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irons to s?ucham ju? chyba tylko z sentymentu, raczej niczym nowym nie zaskocz? (przynajmniej ten kawa?ek niczym mnie nie porazi?)
chyba wola?bym Dickinsona solo, jako? taki bardziej strawny by?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
earendilus
bywa


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Ciele

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S?uchaj?c coraz to nowszych ironów ma si? wra?enie ?e ju? to si? zna/s?ysza?o co? jak DT, jednak sentyment pozostaje i ci?gle now? p?ytk? przes?uchuj? w?a?nie z sentymentu bo z ciekawo?ci to raczej nie bo nie wierz? w ich przypadku w wi?ksze zmiany.
Podobnie jest z nowym kawa?kiem, który generalnie nie przykuwa do g?o?ników.
No ale zobacz? jak b?dzie si? prezentowa? nowy album.
Z sentymentu rzecz jasna Wink.

P.S. Tytu? tematu zajebisty taak jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawa?ek w istocie nie najlepszy. Ciekawe, co na reszcie albumu si? znajduje.
IMO ewolucja IM idzie w stron? cokolwiek ciekaw?. Ostatnia p?yta bardzo mi si? podoba?a, co najwy?ej nieco przyd?uga by?a.
A propos Harrisa - kiedy? wymienia? swoich ulubionych basistów i w istocie by?a tam nadreprezentacja progowców (pami?tam tylko, ?e 1. by? Chris Squire).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 2:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Par? zda? wieczorow? por?.


Iron Maiden to by?a jedna z moich absolutnie najwi?kszych mi?o?ci muzycznych. Kolekcjonowanie dyskografii, czytanie ?yciorysów, biografii, koncerty (tylko 3, a znam takich co zaliczyli kilkadziesi?t je?d??c po ca?ej Europie, czasem ?wiecie), koszulki i to co najwa?niejsze setki (to na pewno) mo?e tysi?c godzin przes?ucha?. Bywa?y tygodnie, czasem miesi?ce, ?e nie s?ucha?em absolutnie niczego innego, tylko Iron Maiden, Iron Maiden, Iron Maiden. No mo?e czasami solowego Dickinsona, Bayleya czy Smitha. Mia?em wcze?niej i pó?niej inne wielkie fascynacje - The Clash, Patton, Porcupine Tree, Neurosis. Jednak o tej, chyba najwi?kszej, nie sposób zapomnie?. By? okres gdy wydawa?o mi si?, ?e na dobre z Ironsami sko?czy?em, nawet troch? jakby nimi gardzi?em, wydawa?o mi si? ?e nigdy ju? ich na powa?nie nie b?d? s?ucha?. Ale co tam, wszystko si? ko?czy. Ostatnio coraz cz??ciej wracam do ich twórczo?ci i bardzo mi to odpowiada.

Kiedy?, jak im bardzo fanowa?em, lubi?em robi? 'rankingi' ulubionych p?yt. W czo?ówce zawsze sta? 'The X Factor', 'Piece Of Mind' oraz 'Somwhere In Time'. Dzi? ?adnych zestawie? robi? mi si? nie chce. S?ucham tego, co mi odpowiada i na co mam ochot?. Nie ukrywam, ?e najcz??ciej wracam do 'Virtuala XI' oraz 'Brave New World'. Do starszych nagra? jakby rzadziej, co nie znaczy, ?e w ogóle.

Iron Maiden to niezwyk?y zespó?. Gdyby spojrze? na ewolucj? jak? przeszli, mo?na by si? z?apa? za g?ow?. Pami?tajmy, ?e mówimy o zespole heavy metalowym. Tutaj zmiany nie s? w cenie, za przyk?ad poda?bym chocia?by Judas Priest. Ironsi od krótkich form nacechowanych punkowym zaci?ciem doszli do jakich? rozbudowanych, d?ugich kompozycji z pseudo-prog-rockowym pierwiastkiem. A w ?rodku tej drogi znajdziemy krystalicznie brzmi?cego 'The 7th Son of the 7th Son', surowe z lekka ameryka?skie 'Fear Of The Dark', mroczne, pe?ne nihilizmu 'The X Factor' czy wreszcie definiuj?ce heavy metal XXI wieku 'Brave New World'. Mejdeni rozwijali si? niemal z p?yty na p?yt?. Mo?e nie tyle rozwijali, co zmieniali. I ja ka?d? ich zmian? akceptowa?em. Uwielbia?em wszystkie albumu, no mo?e poza dwoma - 'Powerslave' i 'No Prayer for the Dying', te traktowa?em zawsze po macoszemu (ale nie w ca?o?ci, bo i tam znajdzie si? pere?ki). To wszystko do czasu. Po BNW zosta? wydany s?aby DoD oraz AMOLAD. Po premierach obydwa nie podesz?y mi, uwa?a?em ?e s? wtórne do bólu, nudne i raczej nies?uchalne. O ile o DoD nie zmieni?em zdania, o tyle w przypadku AMOLAD zmiana wynosi pe?ne 180 stopni. To jest taki heavy metal, który chc? s?ucha? i si? nim cieszy?. D?uuugo po premierze uda?o mi si? dostrzec realn? lini?, konsekwencj? ??cz?c? BNW z 'A Matter of Life and Death'. Lepiej pó?no ni? wcale.

S?ucha?em dzi? nowy utwór kilkana?cie razy. Co my?le?? Co s?dzi?? Poprzedni? p?yt? równie? promowa? s?aby singiel. Mo?e i teraz na albumie b?dzie o niebo lepiej? Mam nadziej?.

THE FINAL FRONTIER!!!

UP THE IRONS!!!


ps ci?g dalszy nast?pi, tylko kto? musi napisa? posta, bo jest te durne przyklejanie postów pisanych jeden po drugim :/
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek ile ty wczoraj po powrocie do domu wypi?e?? Very Happy

Ogólnie lol, ale ?e "Brave New World" definiowa?o metal XXI wieku to ju? spad?em z fotela Very Happy

Wiadomo, ?e oni s? fajni momentami, ale ten nowy singiel to lekka pora?ka. Ja tam z sentymentu pos?ucham czasem paru kawa?ków dos?ownie, "Number of the beast", "Run to the hills", "Wasted Years" i paru innych.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasy trwania utworów wyra?nie wskazuj?, ?e ta p?yta b?dzie utrzymana w konwencji AMOLAD (i bardzo dobrze):
1. "Satellite 15... The Final Frontier" - 8:40
2. "El Dorado" - 6:49
3. "Mother of Mercy" - 5:20
4. "Coming Home" - 5:52
5. "The Alchemist" - 4:29
6. "Isle of Avalon" - 9:06
7. "Starblind" - 7:48
8. "The Talisman" - 9:03
9. "The Man Who Would Be King" - 8:28
10. "When the Wild Wind Blows" - 10:59

Ok?adka jest paskudna. O ile podobaj? mi si? te klasyczne (Killers, Number..., Piece of Mind, Live After Death), to od jakiego? czasu dostrzegam tendencj? wyra?nie spadkow?.

@liki. Tytu? p?yty jest taki, jakby to rzeczywi?cie mia? by? ostatni album.

Co do ewolucji si? w pe?ni zgadzam. Ciekawie to wypada w porównaniu do Metalliki, której stylistyka jest sinusoidalna. Tak?e zaczynali od brzmie? gara?owych i niemal?e punkowych poprzez wielow?tkowe kompozycje (zw?aszcza MOP i ...AJFA), aby pó?niej przej?? do krótszych radiowych form. Znowu gara? (za przeproszeniem St. Anger), aby powróci? do dobrych 10-minutowych d?uga?nych kompozycji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
earendilus
bywa


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Ciele

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ewolucji muzycznej to chyba nikt nie przebije Chyli?skiej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matko, to? tego si? s?ucha? nie da, o czym Wy tu w ogóle prawicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
Ogólnie lol, ale ?e "Brave New World" definiowa?o metal XXI wieku to ju? spad?em z fotela Very Happy


O metalu XXI wieku ci??ko mówi?. Ten gatunek ju? tak si? rozlaz?, ?e bardzo trudnowyznaczy? jego granice.

Pisa?em o heavy metalu. Tym wspania?ym duchu ekstremalnej konserwy muzycznej. O wierno?ci zasadom, nie wchodzeniu w kolaboracje z electro, core, ambientem i innymi gatunkami, które tak ochoczo próbuj? wbi? si? do HM. Mo?e i pró?no szuka? w dzisiejszych kapelach czystego ducha NWOBHM, ale pewien rdze? tej muzyki pozosta? niezmienny. I na tym polu IM nagrywaj?c BNW pokazali jak po??czy? lata osiemdziesi?te z XXI wiekiem - ten sam dobry heavy metal, jednak z nowymi pomys?ami. Brawo!


Ci??kie s? czasy dla heavy metalu. Nie doceniamy go. Jemy na kilogramy muzyk? ekstremaln?, niszow?. Zreszt? metal sam w sobie coraz wi?cej traci na rynku ci??kich brzmie?. Nie kompozycja teraz jest w cenie, a pierdolni?cie, ryk i moc. Nie narzekam, muzyka ca?y czas si? zmienia. Ale spojrzenie w ty? jest konieczne. Bez tego metal straci swoj? to?samo??. Heavy metal nie umrze w momencie, w którym swoj? dzia?alno?? zako?czy Irona Maiden, Judas Priest, czy tam Metallica. Nie umrze pod naporem niezwykle modnego ostatnio thrashu. Heavy metal umrze w momencie, gdy zapomnimy solówki z "The Evil That Man Do".


Ci?g dalszy nast?pi.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:
Heavy metal umrze w momencie, gdy zapomnimy solówki z "The Evil That Man Do".


Ju? wiem, kto napisa? scen? przemówienia prezydenta USA z "Dnia niepodleg?o?ci". Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niejako ?e moim pierwszym koncertem jaki widzia?em live by? Iron M w Zabrzu (1984) to do dnia dzisiejszego, jak wspomnia?em wcze?niej, darze sentymentem kapele
?wietne p?yty (mega trójca Powerslave, Somewhere In Time i Seventh Son Of A...) to p?yty do których wracam cz?sto g?sto
oczywi?cie starsze p?yty to równie? klasyki, a Live After Death to wspania?a p?yta/dvd/vhs koncertowa
niestety, okres kiedy Dickinson opu?ci? IM, to taka pochy?a w dó? z kilkoma ja?niejszymi momentami
Brave New World to p?yta która przypomnia?a ?wiatu jakim ten zespó? jest mistrzem stylu, niestety pó?niej znów pikowanie, aczkolwiek A Matter Of Life And Death pokazuje ?e mo?na co? jeszcze ugra?
?ycz? "ch?opakom" ?eby nowa p?yta by?a ciut lepsza lub w najgorszym razie równa ostatniej (w/w)
aczkolwiek troch? si? obawiam po tym do?? marnym kawa?ku singlowym

zatem mimo wszystko
UP THE IRONS
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy ich nie lubi?em, nawet nie próbowa?em si? przekona?. Mog? si? podpisa? pod tym co napisa? Agher. A tak swoj? drog?, to s?ysza?em/czyta?em kiedy?, ?e jak byli w Polsce to zagrali na weselu Razz.

Ostatnio zmieniony przez redbox dnia Sro Cze 09, 2010 23:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zagrali w 1984 Smoke On The Water Smile
i chyba troszk? byli zagubieni tam eheh
bynajmniej nie mieli takiego za?o?enia ?eby po weselach gra? Smile
a tu ca?a sytuacja Smile
http://www.youtube.com/watch?v=knC743Nds4Q
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Dorothy
nowicjusz


Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 42

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej pan m?ody si? ucieszy?, bo z tego co pami?tam to by? ich fanem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group