Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Niemcy - pa?dziernik 2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:

Chocia? publika by?a pono? kiepska.


a kiepska by?a bo nie zagrali In Absentii w ca?o?ci

















Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pono? lecia?y komentarze w stylu "kiedy zagraj? Trains bo chcemy ju? wyj???" wi?c trafi?e? w sedno Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Chocia? publika by?a pono? kiepska.


I tu by mo?na polemizowa?:

Setlist.fm napisał:
Saw several members of Dream Theater in the audience


Mnie najbardziej zaskoczy? brak Stars Die. Ale i tak masa smako?yków! Mam nadziej?, ?e si? przekonaj? do grywania 3-godzinnych setów.


Wg kogo? na la?cie, zagrali tak?e TSMS Phase 2! (http://www.lastfm.pl/event/1381854+Porcupine+Tree+at+Radio+City+Music+Hall+on+24+September+2010/reviews).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Par? koncertów temu, przedstawiaj?c "Stars Die", Steven wspomnia?, ?e nie zagraj? tego w NY ani w RAH.
W ogóle troch? te kawa?ki dziwnie porozrzucane.
Dislocated Day wcisni?te tak mi?dzy nowo?ci, podobnie jak "Up The Downstair". Jak si? tak na sucho patrzy na setlist to si? to kiepsko klei ze sob?.

ps: kole? si? walna?, to by?o Up The Downstair
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to ju? na maxa nie mog? si? doczeka? koncertu w Halle. Kosmiczn? perwersj? by?oby, gdyby nie zagrali tam ?adnego specjalnego kawa?ka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrz?c na ma?o zaskakuj?ce setlisty ostatni czasy, to faktycznie jest si? czym jara?.

Je?li na ostatniej trasie dostawali?my niespodzianki (jedn? lub dwie), tutaj mamy ca?? mas?.

Set akustyczny robi wra?enie, d?ugo??, no i zawarto?? te?. Nie pami?tam by "Small Fish" by?o grane na ?ywo, chyba tylko przez Stevena, solo w Tel Avivie.

"Set regualrny" wespó? z "The Sky Moves Sideways" i "Tinto Brass" i d?ugim "Even Less" super, chocia? ta pierwsza ju? jest grana nieco inaczej (cz??? kompozycji - gdzie jest wy?piewany tekst, zagrany tylko przez bosonogiego, pó?niej dopiero do??cza zespó?) i nie s?dz? by zosta?y dokonane jakie? modyfikacje w tej aktualnej aran?acji.

Mimo, ?e "Dislocted Day" to stara rzecz, ma?o grana (nawet z Chrisem!) i co wa?niejsze, nie z tego etapu dzia?alno?ci Stevena, to numer pasuje jak ula? swoj? struktur? do ogólnej, ostatnio przyj?tej koncepcji (czyt. ?ojenie).

...Jak si? okazuje, da si? gra? kocnert przekrojowy, z wi?kszo?ci p?yt i wychodzi to interesuj?co. Jasne, mo?na si? przyczepi?, ?e takie "Up the downstair" mi?dzy "The Pills I'm Taking" a "Sleep Together" nie pasuje za cholere, ale takie mieszanki na koncertach si? sprawdzaj?, patent przecie? sprawdzony, no i to jest jaki? sposób by pogodzi? fanów starch i nowych.

Mo?liwo?ci zespo?u w wybieraniu materia?u na ?ywo s? naprawd? ogromne (jakby si? nawet uparli, co jest niemo?liwe, to mogli by zagra? ca?y koncert instrumentalny, lub niemal?e), nie zapominaj?c, ?e jeszcze wiele kawa?ków nie by?o grane na ?ywo, albo bardzo rzadko.

...Wszystko by?oby super, haha, ale szkoda mi Wesa, który musia? si? nabiega? podczas tego wyst?pu Laughing

Prosz? cz??ciej. taak jest!
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

let_there_be_rock napisał:

Mimo, ?e "Dislocted Day" to stara rzecz, ma?o grana (nawet z Chrisem!) i co wa?niejsze, nie z tego etapu dzia?alno?ci Stevena, to numer pasuje jak ula? swoj? struktur? do ogólnej, ostatnio przyj?tej koncepcji (czyt. ?ojenie).


Bez przesady, grali Dislocated regularnie na ka?dym koncercie przez 5 lat Wink To by? popisowy numer numer Chrisa, gwó?d? programu.
I z tym ?ojeniem tez bym nie przesadza?, to zupe?nie inna klasa utworu :>
To jakby King Crimson upcyha? mi?dzy utwory Slayera.

let_there_be_rock napisał:

..Wszystko by?oby super, haha, ale szkoda mi Wesa, który musia? si? nabiega? podczas tego wyst?pu Laughing


Ale przynajmniej si? nie m?czy? te prawie 3 godziny Wink

Gavin napisa? na FB, ?e by?o sper ale nie jest zwolennikiem 3h koncertów i do tego utopili sporo kasy na koncercie w RC
Powrót do góry
Zobacz profil autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:


Bez przesady, grali Dislocated regularnie na ka?dym koncercie przez 5 lat Wink



Bez przesady, nie na ka?dym Very Happy

Hien napisał:


I z tym ?ojeniem tez bym nie przesadza?, to zupe?nie inna klasa utworu :>
To jakby King Crimson upcyha? mi?dzy utwory Slayera.



Gdzie? musia? wskoczy? w setlist?, miejsce niekoniecznie najlepsze. Troch? inny typ ?ojenia, w sumie "Dislocated Day" i "Signify" to jedne z najostrzjeszych kompozycji tego pierwszego okresu dzia?alno?ci.
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
To jakby King Crimson upcyha? mi?dzy utwory Slayera.


A wiesz, tak teraz w swojej g?owie wyobrazi?em taki mix: "Larks' IV" i zamiast "Coda: I Have A Dream" wchodzi fina? "Raining Blood". Dla mnie to by brzmia?o miodnie! Jak b?d? mia? kiedy? ochot?, to si? pobawi? i sklej? te dwa kawa?ki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

let_there_be_rock napisał:
Hien napisał:


Bez przesady, grali Dislocated regularnie na ka?dym koncercie przez 5 lat Wink



Bez przesady, nie na ka?dym Very Happy


no dobra, prawie na ka?dym, nie licz?c koncertów supportowych Wink

http://www.chemicalharvest.com/setlist.htm

ale jednak to chyba najcz??ciej grany numer z tej p?yty (obok TSMS)

Cytat:
Gdzie? musia? wskoczy? w setlist?, miejsce niekoniecznie najlepsze. Troch? inny typ ?ojenia, w sumie "Dislocated Day" i "Signify" to jedne z najostrzjeszych kompozycji tego pierwszego okresu dzia?alno?ci.


Ale ró?nica jest spora. Teraz to zwyk?a metalowa sieka a wtedy to nadal by? konkret melodii, zarówno w DD jak i Signy.
Na ich miejscu rozdzieli?bym er? Gavinow? od reszty. Powinni zacza? od setu nr.3, zagra? cz??? Incydentu, Open Car, Lazarus, The Pills, Sleep Together i Arriving, itd. Potem po przerwie pojecha? z setem akustycznym a po nastepnej rozpocz?? deser dla fanatyków czyli Even Less, Tinto, Dislocated, TSMS, Up The Dowstair a na ostatni bis, oczywi?cie: wielki nieobecny - Radioactive Toy (chocia? ide o zak?ad, ?e zagraliby go gdyby nie spi?cie czasowe, w RAH poleci bankowo).
Jako? mi poprostu ginie ten Discolcated Day wcisni?ty mi?dzy ulubione kawa?ki nastolatków.

Inna sprawa, ?e te dwa koncerty maj? za zadanie zamkn?? usta wszystkim starym (lub niekoniecznie) fanom, t?skni?cym za old stuffem.
Tyle, ?e RAH by? wyprzedany ju? jaki? czas temu (ma?o tego, s? pono? problemy z biletami, nastapi?a jaka? pomy?ka i ludzie musz? wymienia?, cud miód sytuacja dla zagranicznych fanów) a wyjazd do Nowego jorku, wi?kszo?? polaków mo?e w?o?y? mi?dzy bajki.
Przyda?aby sie ca?a tak trasa. Niekoniecznie 3h koncerty, wszak ju? chyba wszyscy widzieli?my Incydent, czy w ca?o?ci czy w kawa?kach).
Je?eli faktycznie, nie wróca wi?cej do tego starego materia?u i do ko?ca ?ycia b?d? musia? ogl?da? Trains... no có?, p?aka? nie b?d? ale wielka to b?dzie szkoda.

a teraz co? na popraw? humoru Wink

http://www.youtube.com/watch?v=6rqGwB8CciA
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:

Je?eli faktycznie, nie wróca wi?cej do tego starego materia?u i do ko?ca ?ycia b?d? musia? ogl?da? Trains... no có?, p?aka? nie b?d? ale wielka to b?dzie szkoda.


Co? przoczy?em chyba. Maj? tak zrobi?? Nie gra? ju? wogóle kawa?ków sprzed IA na przysz?ych trasach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien, jest troch? ortodoksyjnych fanów i nie jeden chcia?by by set zosta? pouk?adany jako? z g?ow?, ja osobi?cie równie?, ju? wcale nie o to chodzi, ?e le?y mi bardziej pierwszy okres dzia?alno?ci zespo?u.

Ma?o jest kapel, które takie sety graj?, chronologicznie, lub z jak?? odgórnie ustalon? koncepcj?. To przecie? powszechny zabieg, zespo?y z d?ugim sta?em maj? du?e pole do manewru. Je?li graj? takie kawa?ki, to spokojnie mog? to pu?ci? p?azem Smile .
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nedved napisał:
Hien napisał:

Je?eli faktycznie, nie wróca wi?cej do tego starego materia?u i do ko?ca ?ycia b?d? musia? ogl?da? Trains... no có?, p?aka? nie b?d? ale wielka to b?dzie szkoda.


Co? przoczy?em chyba. Maj? tak zrobi?? Nie gra? ju? wogóle kawa?ków sprzed IA na przysz?ych trasach?


Nie do ko?ca. Wprawdzie by?a taka akcja, ?e jaki? fan us?ysza? od Stefana w 2007, ?e to ostatni trasa na jakiej graj? TSMS ever, no ale jak wida?, nigdy nic nie wiadomo.
Poprostu mam wra?enie, ?e Stefan nie lubi gry? tych starych rzeczy.
Z jednej strony jestem w stanie to zrozumie?, Wilson jest bli?szy swej aktualnej wizji (czyli ostatnich p?yt) i woli gra? nowsze kawa?ki.
Ale nie wierze, ?e nie mia? frajdy graj? po 11 latach, riff do Discolated Day, podobnie Colin, który w tym kawa?ku zawsze brylowa? (oczywi?cie obaj w cieniu mistrza Maitlanda, ciekawe jak sobie poradzi? Gavin).
Nie wiem czy te 2 specjalne koncerty to wyj?tek ale poprostu odnosze takie wra?enie. Z rado?ci? wypluje te s?owa jesli na nastepnej trasie (pewnie w 2012) zagraj? co? z tych rarów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MenOfffWood
bywalec


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 317
Skąd: Bad Salzbrunn

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:

wi?c tak...

set akustyczny (ca?a pi?tka, Wes z elektrykiem)

01. Stranger By The Minute
02. Small Fish
03. Pure Narcotic
04. Black Dahlia
05. Futile

przerwa, set g?ówny

06. Even Less (pe?na wersja)
07. Open Car
08. Lazarus
09. Tinto Brass *
10. The Sky Moves Sideways *
11. I Drive The Hearse
12. Bonnie The Cat

przerwa

13. Occam's Razor
14. The Blind House
15. Great Expectations
16. Kneel & Disconnect
17. Drawing The Line
18. DISLOCATED DAY *
19. Time Flies
20. The Pills I'm Taking
21. Up The Downstair *
22. Sleep Together
......
23. Arriving Somewhere But Not Here


* - bez Wes'a

dobranoc, ide ?ni? o tym, ?e tam by?em.


Masakra - czytam set list? i mama g?si? skórk? na sam widok tytu?ów, teraz nie mam w?tpliwo?ci - Halle 05-10-2010 musz? tam by?.
Na bank jakie? rodzynki z tego zestawu pop?yn? w g?o?nikach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kto z forumowiczów si? na pewno pojawi na koncertach w Niemczech ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #PT live# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group