Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Orygina?y? Aj?... :F
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faun
bywalec


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: ?yrardów

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 0:16    Temat postu: Orygina?y? Aj?... :F Odpowiedz z cytatem

Witam,

domy?lam si?, ?e pocz?tki z Porcupine Tree odbywa?y si? nie do ko?ca legalnie, za po?rednictwem stron typu torrent - ze mn? by?o podobnie. Confused
Jestem ciekaw jednak czy cz??? z Was wyewoluowa?a i postanowi?a wybra? si? na elektroniczne zakupy, czy nadal ci?gniecie z mp3 Smile
Ja jak jestem na kompie to s?ucham mp3, naturalnie... niemniej powoli poszerzam swoj? kolekcje oryginalnych p?yt Porcupine Tree.
Ostatnio by? u mnie pewien kolega, akurat s?ucha?em porków na kompie i pochwali?em si? p?ytami. Popuka? si? w czo?o i zapyta? po co mi p?yty skoro ju? t? muzyk? mam. Zniesmaczy?o mnie, ?e w jego g?owie nie ukszta?towa?a si? bardzo prosta odpowied? na to pytanie. Bo uwielbiam ich muzyk?, szanuj? ich prac? i chc? w ten sposób wyrazi? swoj? wdzi?czno??.
A jak to jest u Was?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tylko tak ?e jedynymi p?ytami PT które mam z neta s? "download store"
wszystkie p?yty PT mam na cd\dvd\kasetach
jak zaczyna?em s?ucha? PT to nie istnia?o co? takiego jak szeroko dost?pny internet wi?c je?li si? mia?o pirata to na ta?mie z cd przegranego (czasem z kasety) ale, przynajmniej w moim wypadku, zawsze kupowa?em p?ytk? bo lubi? mie? j? na pó?eczce ogl?dn?? pow?cha? ( Razz ) mo?e mniej pos?ucha? ostatnio z tego no?nika
wi?kszo?? swej p?ytoteki (nie tylko PT) mam zgrane na dysk we Flac-ach
niejako ?e jednak mp3 traci (cho? nie zawsze jest to s?yszalne)
no i na walkmanie/telefonie mam jako mp3 (niestety nie odtwarza mi flac)
dlatego do dnia dzisiejszego kupuj? p?yty nawet te dost?pne tylko w cyfrowej dystrybucji (najlepiej flac czy tam inny lossless)
mam nadziej? ?e kupuj?c p?yty motywuj? artyst? do jeszcze wi?kszego wysi?ku

cho? bez bicia si? przyznam ?e je?li nie znam zespo?u a chc? zapozna? to najpierw sprawdz? p?yt? z neta (i znów jednak lossless) i je?li mi si? spodoba zakupi? a je?li nie - delete Smile

warto wspiera? dobrych muzyków (cho? oni i tak wi?cej zarabiaj? na koncertach ni? na p?ytach, ale to ju? inny temat) i kupowa? p?yty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobra?am sobie ?ebym nie mia? p?yt PT na pó?ce.
Generalnie, jestem maniakalnym fanem fizycznych wyda? albumów, z fetyszystowsk? pasj? ogl?dam ksi??eczki, rytualnie wk?adam p?yty do odtwarzacza, itd.
Tworczo?? Wilsona pozna?em za spraw? No-man i kiedy chcia?em sobi? kupic p?yt? to nigdzie nie mozna by?o takowej dosta?. Internet by? wtedy ju? do?c rozwini?ty ale na modemie telefonicznym si? raczej nie szala?o Wink
W po?owie lat 90, kiedy chodzi?em jeszcze do podstawówki (i nie wiedzia?em kim jest Steven Wilson) to nie by?o zmi?uj. Nie mia?em nawet komputera, chcia?em co? mie? to musia?em wy?ebra? na kasete albo nagra? sobie na dyktafon z MTV.
Czasami mi t?skno za tamtymi czasami, cz?owiek sie naprawde cieszy? kiedy uda?o mu si? w ko?cu cos kupi? i mie? na w?asno??.
Obecna sytuacja ma oczywiste plusy i minusy ale to nie dyskusja na ten temat.
Mam na laptopowym dysku wszystko co Steven kiedykolwiek zrobi? (niestety raczej nie dorobi? si? oryginalnych ta?m Karmy i Altamont, musz? si? zadowoli? mp3), mam z czystej wygody bo wie?y ze sob? wsz?dzie nie wezm? Wink
Inna sprawa ze sprawdzaniem muzyki.
Podobnie jak SmartKideo, lubie ?ci?gn?? sobie nieznan? p?yt? ?eby zapozna? si? i zwyczajnie sprawdzi? czy mi to lezy. Jak bardzo le?y to kupuje p?yt?. Przy czym ja kupuj?c orygina?y, nie zastanawiam si? nad tym czy to motywuje artyste do czegokolwiek. Kupuje dla samego siebie i dla w?asnej, bezczelnej przyjemno?ci Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PT pozna?em dzi?ki ?ci?gni?ciu czego?tam z internetu stosunkowo niedawno, dlatego nie dorobi?em si? jeszcze poka?nej kolekcji p?yt - mam TI, który kupi?em od razu po premierze i Lightbulb Sun zakupion? wraz z biletami do ?odzi. Teraz przy okazji kupowania Recordings mam zamiar kupi? te? co? jeszcze, SD albo Signify. Szkoda, ?e ostatnie p?yty drogie s?. My?l?, ?e w przysz?o?ci skompletuje sobie dyskografie PT. Z p?yt SW chcia?em te? kupi? Insurgentes, ale brak CD 2 z Collecting Space, The 78 i Puncture Wound mnie zniech?ci?. Podobna sytuacja jest z Marbles Marillion - na wydaniu, które mo?na kupi? na rockserwisie nie ma Ocean Cloud ;|
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw ?ci?gam, pó?niej kupuj?. To chyba standard dla ka?dego na tym forum. Dla mnie oczywi?cie te?.
Ha, w sumie m?ody jestem, ale nagrywa?em jeszcze Minimaxy na kasety i mia?em problemy ze zdobyciem niektórych wydawnictw, bo nie by?o internetów ró?nych.
Z dyskografii PT mam wszystkie dost?pne w rockserwisie wydawnictwa poza OTSOL i WLTS (zamierzam nadrobi?). Z No-Manem i reszt? wilsonów jest gorzej. D??? w ka?dym razie do tego, ?eby mie? orygina?y wszystkich albumów, które lubi?. Bo ceni? fizyczny kontakt (dotkn??! pow?cha?!) z p?yt? i integralno?? szaty graficznej (np. takie "10 000 Days" Toola mo?na by kupi? dla samych okularków). Poza tym uwa?am, ?e nie mo?na nazwa? si? fanem danego wykonawcy, je?eli si? nie kupuje jego/jej p?yt. Kto twierdzi, ?e nie ma w ogóle kasy na p?yty, na 97,(76)% zwyczajnie k?amie.
W sumie ciekaw jestem, kto ma na forum najwiecej p?yt PT. Kto? rzuci jak?? liczb??

Faun, na Twojego koleg? nie znajduj? s?ów, których by mi tutaj nie wygwiazdkowa?o. Dlatego nie napisz?, co my?l? o jego postawie.

Nedved, na allegro warto zapolowa?. Czasami mo?na naprawd? niez?e okazje trafi?. Najlepiej w opcjach zaznaczy?, ?eby Ci? informowano o nowych aukcjach p?yt, które Ci? interesuj?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja si? pochwal? ?e mam oko?o 50 p?yt Porcupine (licz? p?yty 2p?ytowe jako 1p?ytowe)
i jeszcze na kilka poluj? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym winylowe, japo?skie i bootlegi? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehehe nie, tylko liczy?em CD Smile i nie bootlegi Smile
winyli PT nie mam niestety (cho? kto wie kto wie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi styknie po oryginale i remasterze.
Nie mam dobrego sprz?tu do odtwarzania winyli chocia? pewnie nied?ugo p?kn? i wci?gn? Voyage 34, korci.
A bootlegi te? potrafi? by? ?adnie wydane, mam 2, które wygl?daj? lepiej ni? niektóre orygina?y Very Happy
Gorzej niestety z dopinaniem kolekcji No-man, pierwsza p?yta to widmo.
Podobna zabawa z Bass Communion.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
leeroy77
nowicjusz


Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 46

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pami?tam jeszcze jak nagrywa?em koncert z trójki na magnetofon a pó?niej t? kaset? katowa?em niemi?osiernie, a ile rado?ci to sprawia?o Very Happy Musz? si? przyzna? z bólem, ?e pierwsze p?yty to by?y piraty ze Stadionu Dziesi?ciolecia Embarassed chore by?o dla mnie zap?aci? ponad 60 z? za p?yt? 10 lat temu to by?a kupa forsy. Po?niej by?y mp3, a teraz je?li ju? w wydaniu cyfrowym to tylko flac-y. Wi?kszo?? mam ju? jednak na cd/dvd a coraz wi?cej na winylu (polecam LS na winylu, rewelacja!!!) i ju? si? ciesz? bo jedzie do mnie ju? Voyage 34 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
smartkid
nowicjusz


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 38

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po krótkim zapoznaniu si? z zespo?em w formie plików mp3, zacz??em zbieractwo fanatyczne wydawnictw, jednak winyle to dla mnie podstawa CD ju? mnie tak nie kr?ci chocia? posiadam tego do?? znaczn? kolekcj?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
leeroy77
nowicjusz


Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 46

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si? z przedmówc? Wink trak zrealizowanego Ligthbulb Sun jak na winylu jeszcze nie s?ysza?em
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Faun
bywalec


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: ?yrardów

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo... by?oby ?wietnie pos?ucha? Porcupine Tree z vinyla...
Adapter mi si? zr?ba?, odtwarza wolniej ni? powinien, wi?c lipa... a nie wiem gdzie odda? do "renowacji"
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka z winyla, na dobrym sprz?cie to odlot nie z tego ?wiata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
leeroy77
nowicjusz


Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 46

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si?, nale?? akurat do tej grupy która uwa?a ?e w winylu nie sposób zaczarowa? je?li si? go us?yszy. To zupe?nie inna muzyka. Dynamika, barwa d?wi?ków po prostu powala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group