Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Ghosts on Magnetic Tape
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #bass communion#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zooma
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: z Dogville

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 13:20    Temat postu: Ghosts on Magnetic Tape Odpowiedz z cytatem

No w?a?nie, któr? wersj? tej p?yty wolicie, t? oryginaln?, czy t?, przy której "grzeba?" Andrew Liles? Materia? niby ten sam, a powsta?y dwie zupe?nie ró?ne p?yty. Tej drugiej s?ucha si? "rewelacyjnie" w ?rodku nocy, ze s?uchawkami na uszach. Z jednej strony cz?owiek zatapia si? w d?wi?kach, a z drugiej zaczyna si? mimowolnie rozgl?da? po pokoju, aby upewni? si?, ?e rzeczywi?cie jest sam. Przera?aj?ce do?wiadczenie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 16:07    Temat postu: Re: Ghosts on Magnetic Tape Odpowiedz z cytatem

zooma napisał:
Tej drugiej s?ucha si? "rewelacyjnie" w ?rodku nocy, ze s?uchawkami na uszach.

w nocy - jak najbardziej
przes s?uchawki - ni bardzo (nie przez pluskwy) Wink
zooma napisał:
Z jednej strony cz?owiek zatapia si? w d?wi?kach, a z drugiej zaczyna si? mimowolnie rozgl?da? po pokoju, aby upewni? si?, ?e rzeczywi?cie jest sam. Przera?aj?ce do?wiadczenie!
wspaniale doswiadczenie Very Happy
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zooma
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: z Dogville

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy, ?e wspaniale przera?aj?ce Wink Noc sama w sobie potrafi obfitowa? w ró?ne niespodzianki, zw?aszcza podczas s?uchania tak niepokoj?cej muzyki, kiedy cz?owiek mimowolnie wyczula si? na "nadprzyrodzone" aspekty. Musz? dzie?o Lilesa przetestowa? podczas jakiej? wieczorno-nocnej le?nej przechadzki. My?l?, ?e b?dzie ciekawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ghosts by?a u mnie w podsumowaniu 100 p?yt roku bardzo wysoko, co? chyba 11 miejsce, poniewa? na tle dokona? ró?nych wykonawców poprostu zabija ale to jednak nie jest ambient jaki bym uwielbia?. Jako? bardziej przemawia ostatnio do mnie Gas czy seria Ambient 1-4 Briana Eno albo ukochany przeze mnie William Basinski. Zreszt? Ghosts momentami niebezpiecznie dryfuje w stron? 'The River' Basinskiego.

A Andrew Liles... bez emocji przelatuje przeze mnie ta p?yta.
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
zooma
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: z Dogville

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkavian napisał:
A Andrew Liles... bez emocji przelatuje przeze mnie ta p?yta.

Osobi?cie chyba jednak wol? wersj?, któr? zaproponowa? Steven, ale zawsze brakowa?o mi w niej pewnego "smaczku". Andrew Liles zape?ni? t? luk?, cho? Wilson ciekawiej "posk?ada?" ca?o??. Tak, czy siak, nie jestem w stanie odmówi? specyficznego uroku tym wszystkim g?osom, szeptom, stukni?ciom, czy czemu tam jeszcze. Ciekawostka, ale bardzo interesuj?ca. I na pewno wywo?uje we mnie mnóstwo emocji. Jak prawie ka?da p?yta podpisana nazw? Bass Communion.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
the patient
bywalec


Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 390

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2005 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nio w?a?nie sobie tego s?ucham pierwszy raz i nie bardzo wiem co mam powiedzie? od?o?nietego co s?ysz?. normalnie mnie zatka?o jak nie wiem... yyyy.... ale ciekawe co b?dzie si? dzia?o jak to w nocy przes?ucham:)
_________________
www.tapc.fora.pl zapraszam na forum o tool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
je?ozwierz
bywalec


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 125
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2005 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie te? ta p?yta powalila, rozkr?cila na czesci pierwsze... jakis czas temu napisa?em o niej mojej znajomej tak:

Bass Communion - "Ghosts on Magnetic Tape"

"Ghosts..." to p?yta, jakich ma?o... oryginalna i zarazem niepowtarzalna p?yta tego jednoosobowego projektu. Sam Mistrz - Steven Wilson, nieraz ju? zaskakiwa? swoj? niesamowit? muzyk?, niezwyk?ymi pomys?ami i bogat? wyobra?ni?. Sam tytu? oraz ok?adka wskazuj? na to, ?e mamy do czynienia ze spor? dawk? mroku i niesamowito?ci, czego? w rodzaju misterium. Chwilami odnosi si? wra?enie, ?e artysta czerpa? gar?ciami z muzyki Popol Vuh, czego najlepszym przyk?adem jest pierwszy utwór, „Tape I”, nawi?zuj?cy do d?ugiej i mrocznej kompozycji „Vergenwaertitung” z p?yty „Aguirre”. Na ca?o?? p?yty sk?ada si? pi?? "Ta?m", z których ka?da stanowi osobn? podro? do tych rejonów ludzkiego umys?u, które s? nam obce, g??boko ukryte w naszej pod?wiadomo?ci. Ka?da z nich jest swoist? lustracj? duszy, odzwierciedleniem jej niepokojów i l?ków naturalnych dla kondycji ludzkiej. D?wi?ków zawartych na tym albumie najlepiej s?ucha si? noc? por?, w absolutnej ciszy i ca?kowitym skupieniu, gdy? wtedy wnikaj? najg??biej w nas.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
exodus
bywa


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 78

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja sie pochwale ze te wersj? Liles'a mam oryginalna, jak dawa?em przed BF Wilsonowi towarzysz?ce jej papierki do podpisu (nie ma "normalnej" ksi??eczk, tylko takie minipapierki i zamazane zdj?cie cmentarza) to si? mnie spyta? "co to jest???".

Sama muzyka mnie zawiod?a - tak nik?a ró?nica w klimacie w stosunku do orygina?u, i jeszcze zupe?nie niepotrzebne dodatkowe d?wi?ki tudziez sample, chyba po trzech przes?uchaniach sobie odpu?ci?em.

Oryginalne Ghosts pi?kne, szczególnie pojedyncze noty fortepianu w utworze pierwszym, a pó?niej niesamowity ?piew - kobiety-ducha?

ex

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2005 9:28 am ]
> Chwilami odnosi si? wra?enie, ?e artysta czerpa? gar?ciami z muzyki Popol > Vuh, czego najlepszym przyk?adem jest pierwszy utwór, „Tape I”,
> nawi?zuj?cy do d?ugiej i mrocznej kompozycji „Vergenwaertitung” z p?yty
> „Aguirre”.

Ooo, jak dla mnie to si?ganie zbyt g??boko, zdecydowanie - wystarczy pos?ucha? wydanej tu? przed Ghosts... dwup?ytowej BC/Coleclough/Potter i ju? wiadomo, gdzie inspiracja tkwi. Czerpa? wprost od mistrzów dronów i tyle. Wysz?o mu pi?knie, ale mam nadziej? ?e ju? sobie z tym da spokój, bo jest wielu którzy robi? to równie, a mo?e nawet pi?kniej (tyle ?e w ich wydaniu nigdy by?my tego nawet raz nie przes?uchali - znów Wilson pedagog :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
zooma
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 19
Skąd: z Dogville

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2005 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

exodus napisał:
To ja sie pochwale ze te wersj? Liles'a mam oryginalna, jak dawa?em przed BF Wilsonowi towarzysz?ce jej papierki do podpisu (nie ma "normalnej" ksi??eczk, tylko takie minipapierki i zamazane zdj?cie cmentarza) to si? mnie spyta? "co to jest???".

To znaczy, ?e masz limitowan? wersj? limitowanej wersji, bo zaledwie 200 egzemplarzy (z 1000) posiada?o opraw? graficzn? w postaci zdj?cia i "papierków". Wie?? gminna g?osi, ?e to wydanie jest równie? podpisane. Zapewne przez Lilesa. Natomiast pozosta?e 800 sztuk jest zapakowane w taki sam bia?y "kartonik", jak p?ytka w wersji oryginalnej. Innemi s?owy dorwa?e? bia?ego kruka, farciarzu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bonzo
bywalec


Dołączył: 15 Gru 2005
Posty: 153
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plytka robi wra?enie mo?na si? osra? Shocked
_________________
Hey mister superhate I want ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Crimsoid
ma gadane


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 664
Skąd: ?e znowu

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rekomendacja Bonza dope?ni?a czary.
Dzi? postaram sie to sciagnac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy


Mo?esz zawsze wzi?? ode mnie Smile
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 4:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto by od Ciebie chcia?? Wink
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j?zor
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
meloman
nowicjusz


Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: Glogow

PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ostatnio gralem z kumplami w Zew Cthulhu-to takie dziwne RPG,ale nie na kompie tylko "w glowie" i jako podklad muzyczny wykorzystalem Bass Communion. Bylo exstra. Sam sie wystraszylem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #bass communion# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group