Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Air
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 11:38    Temat postu: Air Odpowiedz z cytatem

Francuski zespó?. A raczej projekt dwóch wybitnych ch?opaczków Smile
Mówi si? o nich, ?e graj? alternatywny pop. Moim zdaniem ich muzyka si?ga troszk? g??biej.
Tworz? kawa?ki przebojowe (jak 'Sexy Boy' czy 'Kelly Watch The Stars') jak te? przepi?kne utwory instrumentalne (jak np. 'Les Proffesionnels').
Niew?tpliwie jeden z ich najpi?kniejszych utworów, to przepi?kny, króciutki erotyk nazwany 'Cherry Blossom Girl'.
Cokolwiek by jednak nie grali, zawsze zmusza to nasze serce do p?aczu. Gdyby kto? na si?? si? upar?, w niektórych momentach mo?na by znale?? Wilsonowskie elementy (ale to naprawd? na uparciucha Wink)

Tym którzy pragn?liby zapozna? si? z twórczo?ci? zespo?u, prze?y? co? nowego, pragn?cym odkrycie nowej jako?ci na rynku muzycznym, polecam p?yt? 'Moon Safari'. Gdyby ka?dy zespó? zaczyna? od takiego debiutu, ?wiat by?by piekny Smile Nast?pnie dobrze by by?o zapozna? si? z ich ostatnim dzie?em 'Talkie Walkie', mnóstwo pi?knych d?wi?ków... ten album pokazuje jak w pe?ni mo?na wykorzysta? mo?liwo?ci nowoczesnego studia nagra?. '10.000 Hz Legen' oraz 'Premiers Symptomes' mo?na zostawi? sobie na pó?niej. Te p?yty s? raczej dla Airmaniaków. Trudniejsze w odbiorze od dwóch wymienionych wcze?niej, mog? wydawa? si? nudne, lub nieciekawe i odp?dzi? od francuzów. ?eby je doceni?, trzeba najpierw pozna? i zrozumie? muzyk? Air. Oczywi?cie nie znaczy to, ?e s? to ultra progresywne rozwi?zania na miar? Planet X. NIE! W Air w ogóle nie ma progresji.. jest natomiast pe?no pi?knych d?wi?ków, nieraz uzyskanych w najprostszy, mo?e nawet i najprymitywniejszy sposób. Jednak ?rodki si? nie licz?, liczy si? cel. A w cel francuzi trafiaj? w 10.

Niew?tpliwie graj? muzyk? ?adn?. Niew?tpliwie naj?atiwej ich zaszufladkowa? do popu. Lecz nie jest to ?adny pop pokroju J.Lo, czy Pink, gdzie kicz i niesmak a? wdziera nam si? do uszu. Jest to subtelne pi?kno, lekko nostalgiczne, czasem pe?ne nadziei, czasem pe?ne pow?tpienia....

Ja s?ucham, ja uwielbiam, ja kocham, ja polecam wszystkim


np. Air - You Make It Easy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te? bardzo lubi? Air, chocia? Talkie Walkie troch? nadwyr??y?o moje zaufanie do nich... natomiast jednym z moich ukochanych utworów, jednym z najwiekszych wzrusze? ?ycia pozostanie ju? na zawsze "How does it make you feel" - czysta magia, arcydzie?o.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oi tak... W ogóle ca?a p?yta '10.00Hz Legend' jest chyba ich najbardziej dojrza?? p?yt?. Dlatego te? by?a tak? pora?k? komercyjn?. Ale ja j? chyba najbardziej lubi? (zaraz po tym 'Moon Safari'.
Na 'Talkie Walkie' lekko si? skomercjalizowali... lecz jak?e ja uwielbiam tak? 'komercj?' Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stotom
bywa


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 88
Skąd: Toru?

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bardzo lubie muzyke do The Virgin Suicides, a zw?aszcza Playground Love. Wiem, ?e to raczej nietypowy dla nich kawa?ek, ale zauroczy? mnie ten melotron i saksofon...
No i jeszcze Le Soleil Est Pres De Moi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bo muzyka do The Virgin Suicides jest przepi?kna... zreszt?, na soundtracku do Lost in Translation te? s?yszymy francuzów... Sophia Coppola zna si? na muzyce Smile
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza si?, The Virgin Suicides jest bardzo udanym soundtrackiem, jednak nie go?ci zbyt cz?sto w moim odtwarzaczu. Z tej p?yty uwielbiam 'Playground Love' oraz 'Suicide Underground'.
Je?li chodzi jednak o instrumentaln? stron? Air, to znacznie bardziej wol? Premiers Symptomes. Utwory nie z tej ziemi. Niby tylko 36 minut, ale jest to 36 minut pi?kna....
swoj? drog? tak my?l?, ?e p?ytka PS mog?a by by? ?y?? z?ota dla wszelakich podk?adów hip hopowych. Wyci?cie cudownego 12 sekundowego beata nie sprawi?oby chyba problemu.. a? dziw, ?e ta p?yta zosta?a nie zauwa?ona Smile

A co do The Virgin Suicides, to widzia? kto? film? Je?li tak, to jaki jest?

Aha, jeszcez jedno Smile Podobno jaki? czas temu, Air da? koncert z pe?n? orkiestr?.. czy ma kto? jakie? nagrania z tego koncertu?

Cytat:
No i jeszcze Le Soleil Est Pres De Moi...


ha! te? uwielbiam ten utwór... cudowna b?oga atmosfera... ciekawe czy by? puszczany w trójkowej coniedzielnej sie?cie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wg mnie Virgin Suicides mimo wszystko nie jest udany. Wycwanili si? panowie Godin i Dunckel, na ok?adce figuruje 13 utworów, tyle ?e kompozycji o wiele mniej. Dopisali ró?ne aran?e, zmieny tempa i prosz?: jest 13! ?e niby zamiast "part 2" czy "reprise" s? oddzielne tytu?y, to ju? si? ludzie nie poznaj?? A pozna? si? jest bardzo ?atwo. Zreszt?, zdemaskujmy t? machlojk?. Ten sam kawa?ek to: "Playground Love" (piosenka), "The Word Hurricane" (wersja psychodeliczno-transowa) i "Highschool Lover" (wersja ?agodna). Identyczne kompozycje w ró?nej oprawie to "Bathroom Girl", "Cemetery Party" (jeden po drugim – nie?le, co) i "Afternoon Sister". Z kolei "Dirty Trip" i "Ghost Song" to dwie wariacje na temat tych samych czterech akordów. Dobra, wiem, ?e w?a?nie tak przedstawia si? wi?kszo?? soundtracków. Ale s?k w tym, i? te powtarzane kilkakrotnie motywy to nie ?adne pe?noprawne utwory, lecz ledwie króciutkie wprawki. Niestety, minimal music to nie jest. I wkrótce zaczyna nu?y?.
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:

A co do The Virgin Suicides, to widzia? kto? film? Je?li tak, to jaki jest?


Przepi?kny. Bardzo mocno zbli?ony do "Pikniku pod wisz?c? ska??" Weira... mo?e nie tak dobry, ale naprawd? wart zobaczenia. Podobnie jak "Mi?dzy s?owami" Smile Uwielbiam Zosi? C. Talent na miar? tatusia Smile
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
mesmer II
bywalec


Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 327
Skąd: z k?towni

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 2:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No je?li Air to na pewno "All I need" ;]
pozdrower
_________________
Theta - "mutants"
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tom2
bywa


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 56
Skąd: k-ce

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2005 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a byl ktos z Was moze na koncercie w warszawie - do dzisiaj lezy moj bilet ( nieoderwany) - przelezalem caly okres w szpitalu, bo komus zachcialo sie mojej komorki i musial troche "zuzyc" swojego testosteronu na mnie:( - podobno koncert byl niesamowity..
a ulubiona moja plyta Air to jednak "virgin.."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2005 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz tom - oprócz komórki nale?y przy sobie nosi? te? karabin i strzela? do tych przyg?upów.

Polecam na przysz?o??.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
tom2
bywa


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 56
Skąd: k-ce

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2005 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
Widzisz tom - oprócz komórki nale?y przy sobie nosi? te? karabin i strzela? do tych przyg?upów.

Polecam na przysz?o??.


niech najpierw zmienia prawo bo jak na razie to chroni ono przestepcow niestety i pewnie niechybnie poszedlbym siedziec..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Terrorist
bywa


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 86
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:51    Temat postu: Re: Air Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:
Niew?tpliwie jeden z ich najpi?kniejszych utworów, to przepi?kny, króciutki erotyk nazwany 'Cherry Blossom Girl'.



Oj tak, tu nale?y podpisa? si? obiema ko?czynami. Przy tym utworze mo?na odlecie? i s?uchac i s?ucha?..

Napisz? szybko to co jest nieuchronne - uwielbiam. W szczegó?y ich pierwszych p?yt nie b?d? wchodzi? i udawadnia? "dlaczego ich cenie", bo ka?dy komu Air nie jest oboj?tny wie o co mi chodzi Smile
Widz? jednak, ze temat dosyc dawno nie ruszany, wiec zapytam, jak przyj?li?cie now? p?yt? "Pocket Symphony"? Ja zosta?am mile po?echtana kolejn? dawk? nieziemskiej muzyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
himself
bywalec


Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 399
Skąd: tricity

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli Air to tylko Moon Safari. Zeszlego lata wzialem sobie ja do odtwarzacza do Francji, zupelnie w ciemno i naprawde urzekla. Od tamtej pory nie wlaczalem, ale mysle, ze niedlugo bedzie okazja. Jesli chodzi o 10.000 hZ legend i Pocket Symphony to osobiscie ciezko mi bylo przebrnac przez obydwie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za co warto si? zabra? na pocz?tek? Pole?cie co?, w zasadzie znam tylko "Talkie Walkie", ale nie s?ucha?em ju? od kilku lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group