Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Nowa p?yta?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

let_there_be_rock napisał:
Mimo tego, ?e jeszcze sporo czasu do wydania nowego albumu Porcupine Tree, to mam mieszane uczucia co do Wes'a w roli pierwszego wokalisty. Mam nadzieje, ?e to od?wie?y na pewien sposób formu?? i nie zadzia?a w przeciwn? stron?, tak, ?e ka?dy b?dzie psioczy?, a tylko dwóch b?dzie zadowolonych (SW i Wes). Na koncertach nie wypada to ?le, ale nie oznacza to, ?e musi wypa?? dobrze w studio. Mam obawy.


SERIOUSLY, NABRA?E? SI?? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ju? troch? na powa?nie o ewentualnej nowej p?ycie.
Z ostatniego wywiadu z Ry?kiem:

"Theres no doubt that its time for a change, a different direction. I spoke with Steven and he was saying, for a start, hes not interested in that kind of guitar style anymore or particularly too much guitar. Hed like to be writing on keyboards and playing in the studio on keyboards."

Ry?kowy chodzi?o oczywi?cie o metalowy styl grania, nie o granie w ogólnie.
Zapowiada si? powrót do korzeni (rejony UTD, TSMS) czyli du?o przestrzennego klawiszowego grania i tyle gitary ile trzeba (bez nak?adania 15 ?cie?ek wios?a do jednego kawa?ka, nie mówi?c o ultra ci??kich riffach r?n?cych przez ca?e kawa?ki). Obstawiam co? w stylu Storm Corrosion (du?o Stefana przy emulatorze melotronu) z wy??czaniem Michasia, a z w??czeniem drobnych Wilsonowskich zagrywek na gitarze, przesterowane analogi Ry?ka, Colinowy fretless i Gavin. Ca?o?? o bardziej piosenkowym charakterze. Mo?e by? ciekawie, ale to oczywi?cie dopiero za 2 lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blade loki
bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 283
Skąd: MMz/WWa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Ry?kowy chodzi?o oczywi?cie o metalowy styl grania, nie o granie w ogólnie.

Nie jestem w 100% przekonana, ?e w tej wypowiedzi chodzi wy??cznie o zel?enie brzmienia. Je?li prze?ledzi? GfD i migawski z najnowszego dzie?a, to S. bardzo ochoczo wyr?cza si? zaproszonymi gitarzystami, czy wr?cz umieszcza wios?o w utworach w prawie szcz?tkowym wymiarze. Uwierzy? za bardzo w to, co niby na ?arty g?osi?, ?e jest fake guitar player Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta wypowied? Ry?ka by?a odpowiedzi? na pytanie:

Steven has said that he is now tired of heavy metal and that he feels that the vocabulary of heavy metal sounds is now overly familiar and played out. So he’d like Porcupine Tree to ditch the metal sound next time and go somewhere new. What’s your take on that and do you have any ideas on what the next iteration of Porcupine Tree might sound like?

wi?c zak?adam, ?e "that kind of guitar style" to w?a?nie metalowe napieprzenie Smile
Akurat w PT nie ma si? kim wyr?cza?, par? razy w studiu zagra? Wes, ale to by? raczej techniczny ni? artystyczny wk?ad. Nie licz? go?cinnych solówek bo one nie zmienia?y ogólnego charakteru muzyki.
Obstawiam, ?e ró?nice nie b?d? a? tak drastyczne, do takiego opisu pracy pasuj? mi rezultaty ala "Fadeaway", a to raczej dobrze wró?y.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blade loki
bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 283
Skąd: MMz/WWa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"or particularly too much guitar"
a mnie to zaintersowa?o. PT akurat najmniej mi si? z melotronem kojarzy i oby nigdy tak si? nie sta?o
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W PT jest ca?a kupa melotronu, ale zazwyczaj jest schowany pod warstw? reszty instrumentów. Dlatego obstawiam co? ala The Sky Moves Sideways Phase 1. Oczywi?cie stylistycznie to nie b?dzie ju? to samo, ale brzmienie mo?e si? ociera? o te rejony. Gitara u?yta bardziej do tworzenia tekstur brzmieniowych ni? riffów, troch? elektroniki (ale bez przesady, co? ala Up The Downstair) i przede wszystkim wyeksponowany bas (w ko?cu).
Rysiek w tym wywiadzie wspomina, ?e Stefan uwielbia pcha? wszedzie melotron, ale on zawsze brzmi dobrze i Rysiek próbuje jako? prze?ama? to brzmienie za pomoc? swoich "brudnych" analogów.
Zak?adam, ?e solowa trasa pokaza?a Stefanowi jak fajnie nie musie? ci?gle depta? po efektach. Teraz b?dzie pewnie przez pó? koncertów PT siedzia? przy tym swoim bieda-pianinie (a da?em si? swego czasu (we Wroc?awiu) nabra?, ?e to akustyczny instrument) bo ?atwiej ?piewa? i gra? proste akordy na klawiszach. Gitara zajmie si? Wes Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blade loki
bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 283
Skąd: MMz/WWa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
W PT jest ca?a kupa melotronu, ale zazwyczaj jest schowany pod warstw? reszty instrumentów.

Po przecinku pad?o to, o co mi mniej wi?cej chodzi?o. Wyobra?nia podpowiedzia?a mi tylko scenariusz, w którym po minimalizacji gitar co? melotron wychodzi na pierwszy plan i w efekcie dostajemy mi?kk? kup? Neutral


Hien napisał:
Dlatego obstawiam co? ala The Sky Moves Sideways Phase 1. Oczywi?cie stylistycznie to nie b?dzie ju? to samo, ale brzmienie mo?e si? ociera? o te rejony. Gitara u?yta bardziej do tworzenia tekstur brzmieniowych ni? riffów, troch? elektroniki (ale bez przesady, co? ala Up The Downstair) i przede wszystkim wyeksponowany bas (w ko?cu).

Google translator i mail do SW, je?li nadal nie wie, co z PT pocz?? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam od razu mi?kk? kup? Very Happy
Ale zgadzam si?, melotron w takich ilo?ciach jak w SC czy nawet GfD to dla PT za du?o, zw?aszcza, ?e musi by? jeszcze miejsce dla Rysia.
W ogóle to s? jeszcze inne instrumenty Stefan Very Happy
Gdzie si? podzia?y takie patenty jak band?o i przesterowana harfa z "Last Chance..."?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blade loki
bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 283
Skąd: MMz/WWa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
zw?aszcza, ?e musi by? jeszcze miejsce dla Rysia.

hmmm.... obawiam si?, ?e dwóch klawiszowców w zespole to za du?o i jeden musi polec. Chyba ?e Rysiek ju? si? ?apie na ochron? przedemerytaln? i nie mo?na go wyla?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ju? jest dwóch klawiszowców Wink
Wsz?dzie gdzie s?ycha? pianino to gra Stefan czyli Lazarus, Pure Narcotic, How is Your Life Today, Piano Lessons, Kneel & Disconnect, Collapse The Light Into Earth, Waiting Phase 2, itd, itd.
Ryszard nie gra na pianinie bo jak sam stwierdzi? "nie ma do tego odpowiedniego podej?cia" (ale odtwarza? na koncertach mo?e wszystko).
Melotrony to te? Stefan, czasami jest wi?cej jego na klawiszach ni? Ry?ka.
Na szcz??cie pewne patenty Barbickiego s? nie do podrobienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blade loki
bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 283
Skąd: MMz/WWa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostaj? dzi? od Hiena wyk?ady z oczywistych oczywisto?ci Laughing Mi?o Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, ju? nic nie pisz? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blade loki
bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 283
Skąd: MMz/WWa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecie? to moja wina, bo mi si? nie chce odpowiednich jemotek wlepia? i kontekst si? gubi Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group