Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Tera czytom
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 22:32    Temat postu: Tera czytom Odpowiedz z cytatem

Ej, bo chyba nie ma ?adnego topicu odpowiednika k?cika kinomana. Forum i tak umiera, ale mo?e uda si? nastuka? par? stron.


Czyta? kto "Ostatniego W?adc? Pier?cieni" Je?kowa? Warto czy strata czasu?
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio wieczorami Mistrza i Ma?gorzat? sobie czytuj?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy czyta? i chwali?.

Kurde, mam takie zaleg?o?ci w czytaniu i co gorsza, nie wiem, kiedy to nadrobi?. "W?adc?" przeczyta?em tylko w gimnazjum i 5 lat temu kupi?em sobie, by "w wakacje w ko?cu jeszcze raz przeczyta?". Oczywi?cie w to lato te? nie przeczyta?em. Kupi?em sobie pó?tora roku temu w Petersburgu "Mistrza i Ma?gorzat?". Bardzo ?adne wydanie, z komentarzami na marginesach, które zwracaj? uwag? na wiele smaczków. I jedynie przejrza?em kilka swoich ulubionych fragmentów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja kolejka ksi??ek ro?nie, ostatnio mam jakie? literackie zaparcie.
Musia?em ostatnio odda? sporo do biblioteki bo przele?a?y nieprzeczytane, a termin krzycza?. Pierwsze?stwo b?dzie mia? chyba Krajewski. Reszta mo?e poczeka?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w?a?nie kryzys mam za sob?. Ostatnio sporo czytam, tzn minimum 1,5h dziennie, co uwa?am za du?y sukces. Teraz w sumie jad? z t? ca?? Pie?ni? Lodu i Ognia. "Gra o tron" by?a dobra, "Starcie królów", które obecnie czytam jest bardzo dobre. Zobaczymy jak si? dalej potoczy. Ba?em si?, ?e to b?dzie produkt litaraturopodobny. Na szcz??cie okaza?o si?, ?e to fantastyka ca?kiem dobrego sortu. Podobno pó?niej si? troch? kiep?ci - zobaczymy.


Obecnie papierowe ksi??ki odstawi?em ju? kompletnie. Tzn mam ca?e pó?ki ksi??ek w domu, sporo z nich nieprzeczytanych. Ale liczy si? ju? tylko Kindle. Niesamowite jak startuj?c ze skrajnego sceptycyzmu sta?em si? totalnym fanatykiem tego ustrojstwa. Co? absolutnie niesamowitego. Nie wróc? ju? do normalnego papieru, nie ma takiej opcji. Ten elektroniczny jest zwyczajnie lepszy.


Ja kolejk? te? mam spor?. Jak si? uporam z tymi wszystkimi Starkami i Lannisterami (a pewnie b?dzie to za miesi?c, nie wcze?niej, bior?c pod uwag? obj?to??), to mam ju? wyselekcjonowa?em za co si? bra?, przy czym nie wiem w jakiej kolejno?ci:
- "Modne bzdury" Sakal, Bricmont
- biografi? G.Besta
- "Ostatni w?adca Pier?cienia"
- "W kraju niewiernych" Dukaja
- "?mija" Sapkowskiego

Ca?y czas na przeczytanie czekaj? 600 stronicowe (drobn? czcionk?), wydane z okazji 900-lecia miasta (troch? naci?gana rocznica, bo to by?a 900 rocznica wzmianki o Raciborzu w kronice Galla Anonima) "Dzieje Raciborza i Jego Dzielnic" przyjaciela rodziny - Paw?a Newerli. Kiedy? utkn??em w po?owie i nie doko?czy?em. Teraz wypada?oby chyba doko?czy?. W ogóle, je?li kto? interesuje si? histori? Górnego ?l?ska (ze wskazaniem na jego po?udniowe, przygraniczne regiony), to t? pozycj? (w sensie jej pierwsz? po?ow? Very Happy) polecam. ?wietna rzecz, rewelacyjnie zilustrowana, masa ciekawych, stabelaryzowanych danych.


Oczywi?cie ca?y czas, wybiórczo, chaotycznie, w wi?kszych i mniejszych fragmentach, z wi?ksz? i mniejsz? cz?stotliwo?ci? - Pismo ?wi?te. W ogóle to szykuj? si? do przeczytania Biblii w ca?o?ci. Od dechy do dechy. Jeszcze nie wiem jak to robi?. Czy wed?ug jakiego? klucza, czy po prostu po kolei. To jest du?y projekt. I Wymagaj?cy. Pocz?tkowo planowa?em jeden rozdzia? = jeden dzie?. Ale teraz nie wiem czy jeden dzie? to nie za ma?o na jeden rozdzia?. A w takim tempie, to i tak b?dzie wymaga?o wytrwa?o?ci. W Biblii jest 1189 rozdzia?ów - 3 lata 3 miesi?ce. Ka?dy kolejny dzie? dodany to czytania jednego rozdzia?u powoduje mno?enie tej liczby. 3 dni chodzi? ze S?owem - prosz? bardzo - ale czytanie P? zajmie wówczas dekad?....
Ksi?gi Królewskie wiem, ?e b?dzie czyta?o mi si? rewelacyjnie, jak dobr? powie??. Ksi?gi Jonasza wiem, ?e nie ma co dzieli? na rozdzia?y, bo ca?? si? czyta w 15 minut. Z Tomikiem Poezji ?ydowskiej, czyli Ksi?g? Psalmów b?dzie problem, wymagaj? niemal monastycznej kontemplacji, high level wprowadzania si? w stan uwielbienia. Ewangelia ?w. Marka frustruje swoim zako?czeniem. Ewangelia ?w. Jana zadziwia, wzbudza podziw ka?dego my?l?cego cz?owieka (oboj?tne czy ?yj?cego czy nie), absolutnie najwybitniejszy fragment literatury w historii ludzko?ci. A Apokalipsa niezmiennie zadziwia, ?e ?wiadkowie Jehowy staraj? si? j? interpretowa? literalnie. Oj, b?dzie si? dzia?o. Wink
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?mij? czyta?em, i nie ma w sobie nic z lekkiego stylu wied?mina. By? mo?e to by?o z?e nastawienie, w ka?dym razie z tego co pami?tam ?rednio mi si? podoba?a.

Teraz czytam Robokalips?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma opcji ?ebym przestawi? si? na cyfrowe ksi??ki, wiem z czym to si? je, nie odpowiada mi to. Praktycznosc tego jest oczywista, ale to troch? jak z muzyk?, wol? pó?k? prze?adowan? p?ytami ni? jeden dysk ze wszystkim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Biblii, ?eby jeszcze bardziej si? obci??y?, mo?na by do?o?y? literatur? obja?niaj?c? realia. Ze swojej strony poleci?bym ?widerkówn?. Ale my?l?, ?e lepiej si? orientujesz w tych pozycjach.

Te? my?la?em o przerzuceniu si? na kindle. Za du?o miejsca w domu zajmuj? ksi??ki. W sumie racj? ma moi rodzice, którzy stwierdzili, ?e od pewnego momentu ksi??ki w domu tylko ju? zbieraj? kurz. I co? w tym jest, bo par? lat temu przy przeprowadzce przekazali bibliotece gdzie? 1/3 swojego ksi?gozbioru, a i tak ksi??ki wci?? zajmuj? ca?y pokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano w?a?nie pomys? mia?em taki, ?eby si?gn?? po surówk?. Czyli sam tekst. Cho? to czasem mo?e by? pozbawione sensu, jak np. przy przypowie?ci o synu marnotrawnym i wyja?nienie kontekstu ??dania swojego spadku od ?yj?cego ojca. Nie wiem, zastanowi? si? jeszcze. Generalnie posiadam tzw. "Bibli? Jerozolimsk?". Pisz? tzw., bo ta nazwa poza Francj? troch? traci sens - samo t?umaczenie to nic innego jak Tysi?clatka wyd. V (podobno zreszt? ca?kiem niez?e), ale przypisy s? ju? wzi?te z francuskiego orygina?u. A s? to podobno najlepsze przypisy z wszystkich mo?liwych. Smile Sama Biblia robi si? przez to troch? ci??kawa, bo nie brakuje stron, gdzie przypisy zajmuj? 70-80% powierzchni kartki. Smile

Ci??ka sprawa. Trzeba b?dzie to dobrze przemy?le?.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblia to powa?na sprawa nosz? si? od kilku lat, ale boj? zacz?? bo i tak jestem na spalonym. Na pewno odpuszcze sobie bonusy bo utkn? gdzie? w trakcie, a ko?czy? b?d? bardziej z obowi?zku ni? ch?ci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Seryjni mordercy. Prawdziwe historie XX wieku" Anny Poppek - sprezentowane niedawno, w czwartek b?d? mia? czas wreszcie i planuj? zasi??? i poch?on?? na raz. Od paru miesi?cy temat strasznie mnie poch?on?? i sp?dzam wolny czas na ogl?daniu dokumentów Very Happy.
_________________
musicmusic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Transmission 6.1
ma gadane


Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 781
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B. Wo?osza?ski - Tajna Wojna Stalina
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest taka. Ze wzgl?du na deficyt miejsca w moim M1.5 musz? pozby? si? cz??ci ksi??ek. Selekcja nie by?a ?atwa. Nie jest ich du?o, dla cz??ci uda?o mi si? znale?? nowe domy. Zosta?o mi par? sztuk. Jakby kto? chcia? - oddaj? za koszt wysy?ki. Musz? si? ich dosy? szybko pozby?, wi?c nie wchodzi w gr? - za rok na jakim? koncercie. Alternatyw? dla nich jest allegro, a jak tam nie pójd?, a pewnie nie pójd?, to makulatura.

- G.Orwell "Rok 1984" (wydanie takie se, stan ca?kiem przyzwoity)
- Micha? Palmowski "Drugie stworzenie ?wiata" - dorzucam jako bonus do czegokolwiek Very Happy
- Ewan McGregor & Charley Boorman "Long Way Round - troch? pogniecione rogi ale nic co utrudnia?oby czytanie
- Zbigniew Boniek "Na polu karnym" - w c.h.u.j nudna autobiografia Bo?ka, stan - 30 letni
- Jan Dobraczy?ski "?wi?ty miecz" - stan fatalny, ale ksi??ka sama pozycja... hm... uzna?bym j? za obowi?zkow?, ale to mo?naby uzna? za przesad?. Powiedzmy, ?e warto.
- Richard P. Hardy "?w. Jan od Krzy?a" - ?aden bia?y kruk, ale sama posta? tak niesamowita, ?e warto si? zapozna?. Ja bym jednak t? histori? opisa? inaczej. Tak, ?e w 3 sekundy wytworzy?bym globaln? mod? na noszenia tego go?cia na t-shirtach. Cz?owiek nie z tej ziemi.
- "Twierdze Polsko?ci" - ciekawa pozycja. Komunistyczne historyczne wygibasy i ta?ce nad udowadnianiem polsko?ci ?l?ska. Traktuj? to bardziej jako ciekawostk?, by samemu sobie przeanalizowa? komunistyczny storytelling. Wydana w 1973 i nie ma co liczy? na cuda je?li chodzi o jej stan.

I jeszcze tak? pozycj? znalaz?em:
- Vikran Ghandra "?wi?te gry" - gruba ceg?a (ponad tysi?c stron) pisana dosy? drobnym drukiem. Klimaty hinduskiej mafii, bestseller w USA, w Europie chyba troszk? mniejsza popularno??. Mi?kka oprawa. Stan dobry minus.


Nie ukrywam - nie znam cen wysy?ki. Dlatego ja mam propozycj? tak? - je?li kto? co? by chcia?, niech da zna?. Ja po?l?, napisz? ile mnie skasowali na poczcie i wtedy kto? mi t? kas? ode?le (mam nadziej?, ?e darmowe internetowe przelewy to ju? standard u wszystkich Razz ). Odbiór osobisty mo?liwy tylko w Krakowie.

Czekam i licz? na odzew. Razz
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami


Ostatnio zmieniony przez likipiki dnia Pią Paź 18, 2013 22:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grumens
nowicjusz


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 39
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Likipiki, ja bym ch?tnie przygarn?? Gra o tron i Archipelag wysp pingwinich, tylko nie wiem czy pierwsze?stwa nie maj? bardziej udzielaj?cy si? Cfele? Smile
_________________
Pozdrawiam
Grumens
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sta? nie ma znaczenia. Smile

Jesli chodzi o Gr? o tron, uprzedzam, ?e mam jedynie pierwszy tom, a nie ca?? seri?. Wink
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group