Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Tera czytom
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Transmission 6.1 napisał:
Ja czytam Lisweeka Very Happy


Wida?.



one_armed_scissor napisał:
Chodzi mi g?ównie o kwestie zwi?zane z lokaln? polityk?, gospodark?, spo?ecze?stwem. Czy istnieje jakikolwiek sensowny portal informacyjny który nie forsuje nachalnie swojej wizji ?wiata?


Nie ma. Cho? akurat Rzep? lokowa?bym najbardziej w centrum.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
one_armed_scissor
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 724
Skąd: Wszawa

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sumie chadzam ulicami stolicy i tego klimatu nie czuj?. Hmm.

EDIT:

rp.pl, pierwszy artyku? z brzegu
Cytat:
A wszystko dlatego, ?e ludzie rz?dz?cy stolic? podlizuj? si? ró?nej ma?ci lewakom, oderwanym od rzeczywisto?ci aktywistom ruchów miejskich, poruszaj?cym si? wy??cznie na deskorolkach i rowerach. Natomiast zwyk?ych mieszka?ców z jakiego? powodu bardzo nie lubi?.


Very Happy
_________________
I'm an island.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artyku? czy felieton? Bo je?li oczekujesz obiektywnej publicystyki, to z przykro?ci? informuj?, ?e co? takiego - z definicji - nie istnieje.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
one_armed_scissor
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 724
Skąd: Wszawa

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ju? mówi?em, nie oczekuj? obiektywno?ci, tylko jakiej? kultury wypowiedzi i chocia? troszk? miejsca na w?asne wnioski. Je?li na stronie rp u?ywa si? s?owa "lewak" i z miejsca dyskredytuje pomys?y ?rodowisk lewicowych, bo s? lewicowe, to ja nie mam pyta?.

I ?eby nie by?o - by mie? przeciwwag? dla informacji z portali prawicowych na fb zasubskrybowa?em sobie Krytyk? Polityczn? i te? mi si? cz?sto robi niedobrze. Dzisiaj jaki? Ja? Kapela pisze dlaczego 'PiS przybli?a nas do ?mierci'. Ja jebi?.

Paradoksalnie, kumpel o lewicowych pogl?dach kupuje od jakiego? czasu Tygodnik Powszechny ze wzgl?du na poziom tekstów. Jak tak dalej pójdzie, to chyba sam spróbuj?.
_________________
I'm an island.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako ca?kiem obiektywny i na niez?ym poziomie mog? okre?li? Dziennik Gazet? Prawn?. Tam jest (szcz??liwie) mniej tej bie??cej m?ócki politycznej, a wi?cej newsów ekonomicznych i prawniczych. Je?li jednak zale?y Ci na m?ócce, to co?, co odpowiada Twojemu ?wiatopogl?dowi, dla oddechu psychicznego zagl?daj?c czasami na drug? stron?
Tygodnik Powszechny tak?e jest na przyzwoitym poziomie.

Poza tym coraz wi?cej ciekawego si? dzieje na fb. Zainteresowanym sprawami mn polecam cho?by stronk? O?rodka Analiz Strategicznych: https://www.facebook.com/O%C5%9Brodek-Analiz-Strategicznych-459781017519878/?fref=ts
Fajne teksty, wyraziste (cz?sto si? nie zgadzam z prezentowanymi tezami), jednak oparte na faktach, osadzone w okre?lonych paradygmatach, pisane cz?sto przez by?ych praktyków dyplomacji, wi?c jest z czym dyskutowa? na poziomie. Uda?o mi si? ju? paru znajomych przekierowa? na to, zamiast patrze? na ?wiat przez krulowy pryzmat.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one_armed_scissor napisał:
Jak ju? mówi?em, nie oczekuj? obiektywno?ci, tylko jakiej? kultury wypowiedzi i chocia? troszk? miejsca na w?asne wnioski. Je?li na stronie rp u?ywa si? s?owa "lewak" i z miejsca dyskredytuje pomys?y ?rodowisk lewicowych, bo s? lewicowe, to ja nie mam pyta?.

I ?eby nie by?o - by mie? przeciwwag? dla informacji z portali prawicowych na fb zasubskrybowa?em sobie Krytyk? Polityczn? i te? mi si? cz?sto robi niedobrze. Dzisiaj jaki? Ja? Kapela pisze dlaczego 'PiS przybli?a nas do ?mierci'. Ja jebi?.

Paradoksalnie, kumpel o lewicowych pogl?dach kupuje od jakiego? czasu Tygodnik Powszechny ze wzgl?du na poziom tekstów. Jak tak dalej pójdzie, to chyba sam spróbuj?.


No je?li szukasz obiektywnego no?nika my?li i informacji, to Krytyka Polityczna jest ostatnim miejscem gdzie powiniene? zagl?da?. To przecie? organ medialny bezpo?rednio reprezentuj?cy konkretne ?rodowisko polityczne i na wahadle opinii pewnie niczym nie ró?ni si? od frondy.pl (abstrahuj?c od nadrozwini?tej histerii emocjonalnej f.pl zdecydowanie lepszych podstawach intelektualnych KryPy).

Tygodnik Powszechny jest pismem obecnie skierowanym do wielkomiejskiej klasy ?redniej, ceni?cej sobie doktrynerskie pogl?dy centrum i b?d?cej raczej niewierz?cymi katolikami (chrze?cijanami). Cho? np. pisywa? tam Witold Repetowicz, który ostatnimi czasy bardziej wpisywa? si? w retoryk? PiSowsk?.

Ogólnie to w polskiej prasie na tematy mi?dzynarodowe mo?na czyta? rzeczy raczej obiektywne (by? mo?e poza elementami polityki USA). A przynajmniej nie przegi?te. I tu chyba najlepszy dzia? zagraniczny ma od lat Wyborcza. Ale ju? najlepsz? dziennikark? od spraw Brukseli jest, podaj? za Kamaelem, Katarzyna Szyma?ska-Borginon z RMFu - pisze felietiony na stron? rmf24.pl (http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginion/blogi).

Tak jak wspomnia? Pieniek - warto pami?ta? o portalach spo?eczno?ciowych. Np. ci??ko mi sobie wyobrazi? osob? chc?c? w Polsce na bie??co (naprawd? na bie??co) ?ledzi? wojn? domow? w Syrii i nie zagl?daj?c? codziennie na twittera Wojciecha Szewko (nie wiem jak to zdeklinowa?, wi?c pisz? w mianowniku). Zdarza?o si?, ?e podawa? informacje z kilkudniowym wyprzedzeniem w stosunku do polskich tv (teraz ju? rzadziej, bo dziennikarze newsowi bior? od niego info na pot?g?). Rzadziej pisuje bardzo merytoryczne artyku?y na mpolska24.



PS Tak, Dziennik Gazeta Prawna to dobry wybór, ale wyj?tkowo ma?o polityczny.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Transmission 6.1
ma gadane


Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 781
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:
Transmission 6.1 napisał:
Ja czytam Lisweeka Very Happy


Wida?.


Jednocze?nie przegl?dam tygodnik braci Karnowskich (w Sieci), Ziemkiewicza te? mam polubionego. Najwi?cej czytam Newsweeka (obowi?zkowo w poniedzia?ek, zaraz kupi? dzisiejszego) i od czasu do czasu Rzep?. Czytam pod siebie.
_________________
you'd be waiting for a long time, that band doesn't exist anymore
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biografi? Pavla Nedveda przeczyta?em ostatnio Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja dieta ksi??kowa przez ostatnie kilka lat to g?ównie auto/biografie muzyków.
Aktualnie tego:


_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 2015 przeczyta?em par? biografii artystów:
Miller, Depeche Mode - Obna?eni - bogate zebranie faktów, poprawnie napisane i przet?umaczone. Historia tego zespo?u jest typowa dla grupy pop-rockowej (praca, sukces, narkotyki, zabawa, kryzys, konflikty, zieeeeeeeeeew), wi?c polecam jedynie fanom DM.

Ku?niak, Karpacz-Obo?adze, Czarny anio?. Opowie?? o Ewie Demarczyk - autorki pisa?y, jak gdyby chcia?y, ale si? ba?y. Czu?em, ?e nie dotar?y do wielu ?róde? nie dlatego, ?e nie by?y w stanie, lecz dlatego, i? ba?y si?, co tam odkryj?. W paru miejscach da?o si? te? odczu?, ?e "wiemy wi?cej, ale nie wypada nam w z?ym ?wietle stawia? tak wielk? artystk?". Olbrzymi zawód zarówno literacko jak i biograficznie.

Grzeba?kowska, Beksi?scy - portret podwójny - najlepsza rzecz, jak? przeczyta?em przez ca?y 2015 r. i jedna z ksi??ek, która mn? najmocniej wstrz?sn??a (tak, wstrz?sn??a) ostatnimi czasy. Grzeba?kowska wykona?a olbrzymi? prac? archiwaln?, ?ród?ow?, materia?ow? (zna?, ?e jest historyczk? z wykszta?cenia). A do tego fantastycznie to pó?niej zestawia i puentuje. Zaczyna si? mocno. Listem starego Beksi?skiego o samobójstwie Tomka. I tak zostaje do ko?ca.
W przeciwie?stwie do wi?kszo?ci biografii (jak z t? Demarczyk cho?by) nie jest pisana na kolanach. Z samego tekstu ci??ko wywnioskowa?, co w?a?ciwie stary malowa? i jak? muzyk? m?ody puszcza? w swoich audycjach (takie nazwy jak Pink Floyd, King Crimson czy nawet The Legendary Pink Dots pojawiaj? si? max raz). Grzeba?kowska nie ma sentymentu do obu panów, co zaznacza?a w wywiadach i co wida? w ksi??ce. Grzeba?kowska, wbrew dominuj?cemu nurtowi, nie przedstawia m?odego jako ekscentrycznego, niezrozumianego, wyobcowanego, oryginalnego, trudnego, ale jako zwyczajnie pojebanego. Starego tak?e odziera z tego ca?ego nimbu, jednak daje si? odczu?, ?e do niego ma pewn? doz? sympatii.
Beksi?skich polecam nie tylko fanom ich twórczo?ci (bo tej jest tam w sumie ma?o). To jest zwyczajnie naprawd? dobra literatura. Przez histori? Beksi?skich uda?o si? uchwyci? i ukaza? nieco ludzkiej natury.

Kaczorowski, Havel. Zemsta bezsilnych - na wyrost w tej kategorii, bo biografia bardziej Havla polityka ni? Havla literata. Dobrze napisana, z bogato zarysowanym t?em historycznym. Kaczorowski nie unika warto?ciowania. Musz? porówna? z biografi?, która rok temu ukaza?a si? w Czechach (dos?ownie w odst?pie miesi?ca obie ksi??ki wysz?y).
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pomponik.pl/plotki/news-to-jeden-z-najglosniejszych-konfliktow-w-polskim-show-biznes,nId,2212407
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kombii>kombi
A to dlatego, ?e za czasów kombii, Skawi?ski przyzna? si? do gejostwa, które jest istotnym elementem dla formacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group