Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Abandoned Dancehall Dreams
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby kto? jeszcze szuka?, Tim sam udost?pni? p?yt? na stronie

http://timbowness.co.uk/stream/
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Milo
bywa


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypasiona ta jego nowa strona. Czy te? odnosicie wra?enie, ?e Tim zamarzy? o ?wiatowej karierze wzorem swojego kolegi international pop star? Przysz?o mi to do g?owy jak dowiedzia?em si?, ?e nowy album dustrybuuje globalnie... Universal Music.
_________________
"The ascent to your heaven; spending days in the trees..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa strona rzeczywi?cie robi wra?enie chocia? nie wiem czy nie wola?em tamtej starej, skromnej stronki. Ten przepych jako? mi si? ?le kojarzy z naszym koleg? SW. Ale zgadzam si?, ?e Tim móg? zarragn?? troch? wi?cej fejmu dla siebie. Zas?u?y?.
Nowa p?yta no-man pad?a ofiar? samolubno?ci Wilsona i jego parcia na szk?o (te nagrody z prog magazinow podbi?y mu ego bardziej ni? innym). Stefan wola? dalej podbija? ?wiat ni? zrobi? krótk? przerw? na nagranie p?yty z przyjacielem od prawie 30 lat. Tim mo?e zaprzecza?, ale uwa?am, ?e mimo wszystko poczu? si? ura?ony. "California/Norfolk" i "World of Bright Futures" to muzyka na poziomie wydawnictw no-man, ale nigdy nie doczeka?a si? szerszego uznania (podobnie jak muzycy zaangazowani w jej nagrywanie).
Nie dziwi? si?, ?e Tim zapragn?? troch? si? wybi?. Oczywi?cie to nadal nie jest rozpychanie si? w t?umie ?okciami i kolanami, ale w porównaniu do ultra lo? profajlowego wydania "My Hotel Years", to Bowness niemal "gwiazdorzy" Very Happy
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P?yta mi juz podesz?a. Przyzwyczailem si? do brzmienia, które u Bownessa jest nowo?ci?. Dobrze ze to nie no-man Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co moja ?wi?ta trójca tej p?yty to Songs of distant summers (numer jeden), Waterfoot i Dancing for you. Nie mam ?adnych zastrze?e? do tych utworów, s? cudowne i bardzo no-manowe (nawet je?li Waterfoot nie powsta? z my?l? o n-m). Beaten by Love ju? mi si? tak wry?o w mózg jako kawa?ek n-m, ?e nie potrafi? si? przestawi?, to samo Warm-up man forever. Ca?y czas ?api? si? na tym, ?e nie my?l? o tych piosenkach w kontek?cie ADD, troch? jakby ich tam nie by?o. A to s? ?wietne utwory (chocia? WUMF znacznie lepszy w band version). Nadal nie trawi? ko?cówki Smiler at 50, ale reszta utworu jest rewelacyjna (jedzie Kate Bush na kilometr). I fought the south mnie m?czy, ale ma ca?kiem niez?e momenty (s? chwile kiedy to przypomina nowego d?ugasa Stefanowego). No i Smiler at 52, mi?y utwór, który jest tak? kontynuacj? Streaming przy czym Streaming zdecydownie wygrywa konfrontacj?. Ale utwór i tak kozacki. Na pewno najlepsza p?yta Tima od czasu SG (no mo?e Slow Electric).
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Beaten by Love ju? mi si? tak wry?o w mózg jako kawa?ek n-m, ?e nie potrafi? si? przestawi?[...]


A kto jest kompozytorem tego utworu? Nie s?ysza?em tego utworu w wersji no mana, ale gitara mi si? skojarzy?a z bosym troch?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie Tim, ale wtedy w 87 nagrywali go razem, tamtej wersji ma?o kto s?ysza? (podobno by?a na pianino i wokal). Naj?wie?sza wersja n-m to ta z "Love & Endings", jest prawie identyczna jak ta z p?yty Tima.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jaki by? sens wydawa? to na tej p?ycie, nie do ko?ca rozumiem.

Czy mo?e to komunikat, ?e temat No Man ostatecznie zamkni?ty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

90% tej plyty to niedoszle utwory no-man, get over it Very Happy
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MenOfffWood
bywalec


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 317
Skąd: Bad Salzbrunn

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda p?yt? w formie winylowej dosta?em w dniu premiery ale czeka?em ca?y czas na wersj? 2 CD która dotar?a do mnie dzisiaj. Album uwa?am za genialny w ka?dym calu, nie przeszkadza mi nawet pse?do Wilsonowska ko?cówka w SA50, tak ?wietnych lini melodyjnych w wokalach Tima jak i samych utworach dawno nie s?ysza?em. Jedyne co bym ch?tnie zmieni? to wersj? TWUMF band version, powinna si? znale?? na 1 CD a wersja albumowa na 2 CD jako Mix featuring PM, jako? po koncercie jestem emocjonalnie zwi?zany z wersj? by no-man. Co tu du?o pisa? Tim swoim kunsztem pobi? Ravena swojego kolegi i zostawi? go daleko w tyle. Zamówi?em w ciemno ten album w 4 wersjach i nie ?a?uj? ani jednej wydanej z?otówki (pozdrowienia dla LPD i Milo którzy maj? podobnie.......).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P?yta tak dobra, ?e ci??ko jej cokolwiek zarzuci?. Jedyne co bym zmieni?, to (podobnie jak wszyscy) zamieni? Warm-Upa oraz doda? Abandoned Dancehall Dream i The Sweetest Bitter Pill na regularny kr??ek.

PS: Remix Smilera 52 jest znakomity, nawet s?ucham chyba go cz??ciej ni? zwyk?ej wersji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redbox napisał:
P?yta tak dobra, ?e ci??ko jej cokolwiek zarzuci?. Jedyne co bym zmieni?, to (podobnie jak wszyscy) zamieni? Warm-Upa oraz doda? Abandoned Dancehall Dream i The Sweetest Bitter Pill na regularny kr??ek.

PS: Remix Smilera 52 jest znakomity, nawet s?ucham chyba go cz??ciej ni? zwyk?ej wersji.

Dokladnie to samo bym zrobil co wyboldowane. Czyli jak wszyscy.
Sweetest bitter pill jest genialne
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genialne, ale nie pasuje na regularny album. Ostatecznie niczego bym nie zmieni? poza (niespodzianka) wersj? WUMF. Szkoda, ?e ?adna z nich nie jest tak dobra jak koncertowa. Ciekawe czy Wilson przesun?? premier? czwartego solo bo przytoczy? go geniusz ADD. Nie zdziwi?bym si?.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MenOfffWood
bywalec


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 317
Skąd: Bad Salzbrunn

PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I pomy?le? ?e móg? mie? w tym udzia?, trudno zrozumie? decyzj? SW i jego rezygnacj? z pracy nad tak znakomitym materia?em, chyba ?e nie mia? okazji zapozna? si? z utworami przygotowanymi przez Tima co raczej jest w?tpliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyborna p?yta. Mam nadziej?, ?e Stefan teraz si? rumieni i pluje sobie w brod?, ?e si? wypi?? na Tima.

PS Podoba mi si? ko?cówka "Smiler at 50". Chyba jednak mam s?abo?? do takiego Stefanowego grania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group