Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Zostawiaj znaki... czyli rozmowa o "Signify"
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 21:39    Temat postu: Zostawiaj znaki... czyli rozmowa o "Signify" Odpowiedz z cytatem

........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 18:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
alexis
bywalec


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 162
Skąd: Kraków/Szczecin

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 21:55    Temat postu: Re: Zostawiaj znaki... czyli rozmowa o "Signify" Odpowiedz z cytatem

Radek napisał:

Momenty wed?ug mnie najlepsze:

Signify
Sleep Of No Dreaming
Waiting I i II
Every Home Is Wired

A GDZIE W TYM DARK MATTER Question Question Signify nie by?oby w po?owie tak dobrym albumem, gdyby nie ta niesamowita, ko?cowa suita. Po prostu - utwór mojego ?ycia Smile
Co do reszty - ca?kowicie si? zgadzam. Signify jest moim ulubionym albumem Je?ozwierzy, zdecydowanie ich najdojrzalszym wydawnictwem. Takie kawa?ki jak "Sleep of no Dreaming" czy "Waiting" mówi? same za siebie...
_________________
<<Les temps sont durs pour les rêveurs>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zwyk?e popieram Alexis Very Happy chyba za?ozymy fan club DM (indigo do??czysz ???)

ale juz znam Radka na tyle ze wiem co zaraz powie:
Ze to najs?abszy numer z Signify Very Happy

poza tym co mozna powiedziac o Signify....
ta p?yta nie ma s?abych momentów... to tyle Very Happy
_________________
//szef szefów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marmo napisał:
jak zwyk?e popieram Alexis Very Happy chyba za?ozymy fan club DM (indigo do??czysz ???)


Pewnie, ?e zak?adamy fak klub DM! Wink
Kocham, uwielbiam, ubóstwiam DM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od tego utworu si? wszystko dla mnie zacz??o... Audycja Piotra Kaczkowskiego prezentuj?ca wywiad z SW, pora??j?co pi?kne d?wi?ki solówki DM, wbijaj?ce w fotel... Ciary... Shocked Pokocha?am i tak mi zosta?o do dzi? Wink

A Signify to ABSOLUT. I kropka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O 'Signify' mo?na by napisa? ksi??k?. Piorunuj?ca p?yta. Od samego pocz?tku do ko?ca.

Najbardziej podobaj? mi si? tutaj "Bornlivedie", "The Sleep...", "Waiting", "Idiot Prayer", "Every Home is Wired" oraz "Light Mass Prayers".

"Light Mass Prayers" - no w?a?nie. Bardzo podobaj? mi si? te ambientowe nagrania na Signify, dzi?ki nim ta p?yta ?apie drugi oddech. Szkoda ?e pó?niej ju? zrezygnowali z takich wstawek.

Kolejna sprawa to teksty - najlepsze chyba w dorobku Wilsona - bardzo ciekawy koncept (eksperymenty na umy?le, pranie mózgu itd. zawsze mnie w pewien sposób interesowa?y).

Dla mnie to bez w?tpienia najdojrzalszy i najlepszy album PT (chocia? nie najbli?szy), znakomita wspó?praca muzyków, du?o Colina i Richarda. P?yta bardzo spójna, zwarta. Monolit.

Co do Dark Matter to oczywi?cie mog? zapisa? si? do fanklubu tego utworu ale kiedy w 2003 roku na setli?cie napisane by?o

BUYING NEW SOUL / DARK MATTER

to jako? ?a?owa?em ?e wybrali DM a nie genialny utwór z Recordings.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
m4t3k
ma gadane


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 425
Skąd: Wroc?aw

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego móg?bym si? zgodzi?, ?e to najlepsza p?yta Porcupine Tree:

Every Home Is Wired

Dlaczego móg?bym si? zgodzi?, ?e to naj?redniejsza p?yta Porcupine Tree:

Bornlivedie
Signify
Sleep of no Dreaming
Pagan
Waiting
Idiot Prayer
...


?rednio to widz?, nie rozumiem dlaczego tak wysoko jest ceniona.

Podsumowuj?c: chcecie dobrych ambientów pos?uchajcie No Man - Together We're stranger
_________________
martwa dusza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to najlepsza p?yta PT, w kazdym razie jedna z , a ju? na pewno Opus Magnum grupy. Wspania?e kompozycje, niezwyk?y klimat, zupe?nie nieziemskie momenty...Z sesji Metanoi lepszego soku wycisn?? nie mogli, Intermediate Jesus mia?d?y. Zreszt?, na tym albumie mia?d?y ka?dy utwór, bez wyj?tku. A juz chyba najbardziej jego fina?. Przepiekny, jeden z najwybitniejszych utworów w historii zespo?u. I jedna z najlepszych partii gitary pod jego koniec. Nie z tej ziemi..

...no i oczywi?cie genialny materia? na cudown? p?yt? koncertow?!

Very Happy
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 18:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to jeden z najwa?niejszych, najpi?kniejszych i najlepszych albumów lat '90.
Ka?dy moment cudowny, bez wype?niaczy...
Jak dla mnie najmocniejszy moment albumu to The Sleep Of No Dreaming, g?ównie za spraw? tekstu, w jaki? sposób mi bliskiego

absolutne 11/10


Ostatnio zmieniony przez likipiki dnia Pon Kwi 25, 2005 19:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
emperorek
bywa


Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 68

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie podoba mi sie ten temat. wszyscy sie zgadzaja, a nawet ja nie moge miec innego zdania bo ta p?yta jest poprostu powalajaca
Powrót do góry
Zobacz profil autora
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy uslyszalem TEN album, nic juz nie bylo takie same!!! 1. plyte jaka poznalem (Stupid Dream) potraktowalem jako ciekawostke muzyczna, odskocznie od 'normalnej' muzy, niedlugo potem przeczytalem recke 'Signify', nastepnie przesluchalem krazek....i BOOOOM !!!!!
Przy sluchaniu 'Signify' nie mysle o tym jak gra Wilson, Colin, Brabieri czy Maitland, nie o to chodzi w tej plycie, tej plyty sie nie slucha, t? plyte sie przezywa.... ?oj, troche mnie ponioslo Rolling Eyes
likipiki napisał:

Jak dla mnie najmocniejszy moemnt albumu to The Sleep Of No Dreaming, g?ównie za spraw? teksty, w jaki? sposób mi bliskiego

nie bede oryginalny Smile dla mnie tez jest to najmocniejszy moment (rowniez dzieki tekstowi, ktory tez jest mi bliski)

The sleep of no feeling
The sleep of no being
The sleep of no dreaming

nie kojazy wam sie to ze smiercia? Rolling Eyes
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stotom
bywa


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 88
Skąd: Toru?

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcz?, dopiero zauwa?y?em ten topic, a ju? prawie wszystko napisane... Wink Ja te? zapisuj? si? do fan-clubu Dark Matter i te? uwielbiam ca?e Signify... (mo?na by napisa? doktorat na temat tego albumu...)
Z?OTA P?YTA.
NAJLEPSZA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plyta wielka. olbrzymia. wlasciwie idealne polaczenie dwoch najwyrazniejszych drog jakimi podaza wilson. calosciowo i w kawalkach powala. przez dlugi czas bardzo nie moglem przekonac sie do sever, ale pozniej przelamalem i ten ostatni bastion. w dyskografii pt na rowni z tsms najwybitniejsze dziela.
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2005 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, Sever, Sever... to jest utwór, którego fanklub móg?bym za?o?y?. Naprawd?... Poruszaj?ce nagranie o którym zapomnia?em w poprzednim po?cie. A tak naprawd? ceni? je du?o wy?ej ni? Dark Matter.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
exodus
bywa


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 78

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2005 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez w?tpienia najwazniejsza p?yta w moim ?yciu. Pi?kniejszej jak dot?d nie pozna?em, a bior?c po uwag?, ?e z czasem coraz bardziej si? do niej przywi?zuj? - kto wie czy "poznam", czy w ogóle dopuszcz? tak? mo?liwo??.

Z drugiej strony - z wi?kszo?ci p?yt m?odo?ci si? wyrasta, proces ten u mnie te? bardzo wyra?nie nast?puje. Z Signify te? wci?? obawiam si? takiego zagro?enia, chyba dlatego s?ucham jej tak rzadko (niekiedy tylko raz na rok - w urodziny). Ale póki co, ta jedna p?yta wci?? trwa, wi?c wierz?, ?e jest w niej co? niezwyk?ego.

Moment: przej?cie "Light Mass Prayers" w "Dark Matter". Prosz? usi???.

Nade wszystko muzyka, ale te? fabu?a (zostawienie po sobie ?ladu na tym ?wiecie, czyli exegi monumentum), niesamowite sample, art-work, nastrój... Nie ma sensu wymy?la? wyszukanych, podnios?ych s?ów, wystarczy powiedzie?: Reszta niech b?dzie milczeniem.

A to i tak tylko electric teenage dust.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group