Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
12.12.2014 Lizard support Walfad

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 12:51    Temat postu: 12.12.2014 Lizard support Walfad Odpowiedz z cytatem

Po nieco trudnym doje?dzie na koncert i warunkach wr?cz ekstremalnych po wyj?ciu z auta (nisko przelatuj?cy zerwany z dachu obok klubu kawa? papy), marzenie sta?o si? cia?em. Uda?o si? nawet dosta? "strictly limited" wersj? singla z najnowszej p?yty z autografami (wow).
Ale od pocz?tku:
Walfad nie zna?em wcale a wcale, koncert wypad? im ?rednio i nie dzi?ki temu ?e gra? nie potrafili, a dzi?ki temu i? nag?o?nieniowiec (szef RudeBoya) po?o?y? przys?owiow? lag? na ich wyst?pie. Nie ma si? co oszukiwa? RudeBoy ma specyficzn? akustyk? (lub jej brak, jak kto woli), ale zawsze co? tam da?o si? lepiej us?ysze?, niestety Walfad zespó? progresywny, mia? brzmienie b?bnów jak co najmniej Behemoth, a nie na tym to polega?o. Gitary prawie wcale a klawisze okazjonalnie by?y s?yszalne. Wokal niestety bez ?rodka ca?kiem i mimo i? wokalista ?piewa? po polsku rozumia?em co 4 s?owo, bynajmniej nie przez jego dykcj?. I tu jeszcze taka ma?a uwaga, wokal powinien troszk? potrenowa?, bo dla mnie niestety brzmia? jako? tak monotonnie, ale wszytko przed ch?opakami. Zakupi?em p?ytk?, pos?ucham na spokojnie.

Lizard
okazuje si? ?e mo?na zabrzmie? lepiej (cho? do pe?ni szcz??cia jeszcze troszk? brakowa?o) ale tu Lizard mia? swojego pana od suwaków i pokr?te? Smile
Wystartowali bodaj?e Karczochami i zaraz weszli na now? p?yt?, Damian na wokalu brzmia? na pocz?tku nieco zbyt cicho ale zaraz si? poprawi?o i mo?e nie wbija?o w pod?og? ale by?o lepiej ni? na Walfad. Polecia? Psychopuls, który osobi?cie bardzo lubi? a Damian wtr?ca? ?e to najmniej lubiana p?yta i ?e specjalnie dlatego b?d? grali z niej wi?cej Smile Ok Smile
Lekko przearan?owane utwory z Psychopulsu zabrzmia?y naprawd? dobrze (na p?ycie by? skrzypek tu klawiszowiec). Pierwsz? cz??? koncertu zamyka? Ogród Przeznaczenia (rozimprowizowany) z pierwszej p?yty (i tu publiczno?? reagowa?a od razu na pocz?tku kawa?ka) szkoda ?e to jedyny reprezentant debiutu, mo?e nast?pnym razem b?dzie wi?cej?
Pierwszy encore break i 21-st Century Schizoid Men, no to grubo Smile ale jednak wola?bym zamiast covera co? z p?yt Lizard, cho?by co? z pomini?tego Spam
ale jak si? niema co si? lubi to si? lubi co si? ma Smile
i tu kilka s?ów o nowym gitarzy?cie w Lizard
no skurczybyk naprawd? daje rady pan Kurtyka, a? mi si? miska ?mia?a jak pan gra? solosy, ach wspaniale
nowy nabytek na klawiszach równie? niczego sobie, by?o s?ycha? ?e umie pan Fabrowicz porusza? palcami po klawiszach Smile

niestety nie przytocz? setlisty (mog?em zrobi? fot?, g?upi ja g?upi) ale bardziej ch?on??em ni? skupia?em si?, o teraz graj? to czy to,
mo?e kto? kiedy? wrzuci pe?n? list? utworów z tego koncertu

po godzinie 23 sko?czy?o si? moje czekanie 17 lat na koncert Lizard (tak grali wcze?niej, ale nigdy nie uda?o mi si? trafi? na ich wyst?p)

Szkoda ?e zespó? w naszym kraju jest tak ma?o znany, zreszt? podobnie chyba z Hipgnosis jest
w ?odzi na koncercie obu zespo?ów by?o c.a 30 osób, o czym wspomnia? Daniel kilka razy na koncercie, szkoda ?e taka muzyka w Polsce nie istnieje medialnie (zreszt? szeroko poj?ty Polski Rock i Metal w naszym ?ez padole jest pomijany przez ogólnopolskie stacje)

ogólnie, je?li kto? Lizard nie zna, to pozna? polecam, i je?li b?dzie w okolicy koncert to wybra? si? naprawd? warto


Ostatnio zmieniony przez SmartKideo dnia Sob Gru 13, 2014 18:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja powiem kilka s?ów o koncercie w ?odzi. By?o mo?e z 25 osób (policzy?em na pocz?tku 20, potem dosz?o max 5). Z z tego jakie? 15 to byli znajomi organizatora, który zrobi? koncert chyba dla siebie i kumpli, a ci robili strasznych chlew w trakcie obu wyst?pów. ?DK nie zrobi?o ?adnej reklamy, gdyby nie profil Lizard to bym wr?cz zapomnia?, ?e graj?.
Hipgnosis bez wokalistki jest momentami zamulaj?ce, ale generalnie by?o fajnie (nagra?em doskona?ej jako?ci bootleg z ich wyst?pu).
Lizard w obecnym sk?adzie s? u szczytu mo?liwo?ci i powinni jak najszybciej zabiera? si? za kolejn? p?yt?. Bisów nie widzia?em bo musia?em z pewnych wzgl?dów wyj??, ale by?o to co ju? widzia?em na Ino-rocku.
Ja równie? od lat polowa?em na Lizard, ale ten zespó? by? jak widmo.
W ?odzi by?y kamery, pono? nagrywali, ale cholera wie co z tego b?dzie.
Singla z autografem to ju? mo?na by?o dosta? na Ino za darmo razem z p?yt? z czego oczywi?cie skorzysta?em, a potem wzi??em na nim autograf Bydli?skiego nie wiedz?c, ?e w ?rodku ju? s? Very Happy
Doskona?y jest ten zespó?, bardzo lubi? wokal i teksty Damiana (mimo, ?e generalnie nie lubi? ?piewania po polsku) , nowy gitarzysta zdziera pap? z dachu. Cholernie zdolny jest ten m?ody.
Setlista b?dzie nied?ugo na setlist.fm, zespó? sam je wkleja, ale ju? teraz mozna rzuci? okiem na poprzednie koncerty bo graj? aktualnie to samo (g?ównie Master & M + Psychopuls + cover KC). Damian co? wspomina?, ?e maj? jaki? problem ze starszym materia?em, nie mog? go gra?, ale staraj? si? to za?atwi? na przysz?oroczn? tras? urodzinow?.
Mam nadziej? bo ch?tnie us?ysza?bym co? z Galerii Czasu.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group