Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Synthpop, pop, i Pani M. :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 2:23    Temat postu: Synthpop, pop, i Pani M. :) Odpowiedz z cytatem

Pos?uchajcie na dobranoc:
https://www.youtube.com/watch?v=ntG50eXbBtc

Jestem trze?wy, ale lepiej by chyba wchodzi?o po pijaku. Przetestuj? na weekendzie.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 3:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie po pijaku. Lata 80. w muzyce nie powinny by?y si? wydarzy?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 3:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ejtisy s? spoko, ?ykam z alko i bez.

https://www.youtube.com/watch?v=7XAU7ZVERik
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek napisał:
Zdecydowanie po pijaku. Lata 80. w muzyce nie powinny by?y si? wydarzy?.


W muzyce to si? Mas?owska nie powinnna wydarzy?. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
Mrs.Wilson
ma gadane


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 726

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak 80's to tylko
https://www.youtube.com/watch?v=jCeJWkbsqVM&list=PLrjapkXV8lebTUyw0rjrJ0tiayP7HVRK5&index=4
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=uKSmskT3fPQ
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=TYpXcakyrYk
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
bobi
CfO maniak


Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 1040
Skąd: krk

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nedved napisał:
Pieniek napisał:
Zdecydowanie po pijaku. Lata 80. w muzyce nie powinny by?y si? wydarzy?.


W muzyce to si? Mas?owska nie powinnna wydarzy?. Laughing

O! I znów nie prawda!

Rozumiem, ?e pisanie jak to si? Mas?owska nie podoba, jest teraz trendy w ka?dym temacie, podobnie jak pisanie w ka?dym temacie, jak to si? nie podoba nowy Wilson czy Radiohead. Skoro na tapecie s? ino trzy tematy, to nie ma si? co dziwi?, ?e boty moderuj? forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bobi napisał:
Nedved napisał:
Pieniek napisał:
Zdecydowanie po pijaku. Lata 80. w muzyce nie powinny by?y si? wydarzy?.


W muzyce to si? Mas?owska nie powinnna wydarzy?. Laughing

O! I znów nie prawda!

Rozumiem, ?e pisanie jak to si? Mas?owska nie podoba, jest teraz trendy w ka?dym temacie, podobnie jak pisanie w ka?dym temacie, jak to si? nie podoba nowy Wilson czy Radiohead.


Nie mniej trendy s? zachwyty nad wymienionymi.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze w ogole nic nie piszmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bobi
CfO maniak


Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 1040
Skąd: krk

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Nie mniej trendy s? zachwyty nad wymienionymi.

I cho?bym nie chcia? to si? zgadzam. Jednak, oczywi?cie, nie do ko?ca.

Zachwytów na Stevenem nie b?d? t?umaczy?, bo nie s?ucha?em jego solówek, chyba ?e jakie? fragmenty (dlatego nie wypowiadam si? na ten temat). Je?li chodzi o Radiohead, zachwyt nad nimi by? trendy w okolicach "Ok computer" i chyba jeszcze "Kid A". Teraz to ju? bardziej echo dawnego trendu. Gdyby nie to, ?? media co jaki? czas nap?dz? s?uchaczy/widzów na Radiohead, wydaj? mi si?, ?e nie by?by ten zespó? ju? hipsteriad?.

Co do Mistera D. K?ama?bym mówi?c, ?e nie jest to modne, trendy i jazzy. Jest. I te teksty w sam raz pasuj?ce do (ogólnopoj?tych) hipsterów, i styl grania i w sumie... wszystko co wokó? Mas?owskiej si? dzieje. To wszystko jest zgodne z mod?. Ale np. dla mnie, jest to doskona?a satyra. Idealna wr?cz na Polsk? i Polaków. Nie jest moim zdaniem obra?liwa, a k??liwa. Nie jest pisana pi?knym j?zykiem, ale to w?a?nie o to chodzi! Wszystko co si? na tej p?ycie ("Sjn") znalaz?o jest jedn? wielk? metafor?, czy si? tego chce czy nie.

Wiem, ?e broni?c Mas?owskiej wychodz? na jakiego? ch?opka roztropka w rurkach i z czapeczk? z za du?ym daszkiem, pal?cego Diarumy i ubieraj?cego si? TYLKO w ubrania Polskich designerów, który bardzo chce si? zna?, ale jednak wychodzi z jego znastwa wielkie gówno.

Ale tak si? sk?ada, ?e na rurki jestem ju? za gruby, Diarumów nie pal?, bo mnie na nie nie sta? (poza tym mam astm? i mieszkam w smogowym mie?cie), czapek nie nosz?, chyba ?e pi?dzi to wtedy we?niane, a na ubrania designerów mnie równie? nie sta?.

I ca?y ten be?kot powy?ej ma powiedzie?, ?e dla mnie styl, tematyka i spostrze?enia Mas?owskiej, s? po prostu bardzo trafne i na czasie. Traktuj? to jako poezj? i znajduj? w niej to czego w takiej literaturze szukam. I jad?c samochodem, kiedy s?ucham tej p?yty, nie widz? ju? tego hipsterstwa. A nawet jak gdzie? mi si? ono pojawi to mam to w duipe.

I ju? mi si? nie chce o niej pisa?. Powiedzia??m ju? wszystko co chcia?em. Narzekajcie sobie jak chcecie, a ja dalej b?d? uczy? si? jej tekstów na pami??, bo dzi?ki nim nie zasypiam na autostradzie tylko je sobie ?piewam i wuj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla odmiany nie jestem w stanie napisa? elaboratu dlaczego Mas?owskiej s?ucha? nie chce i dlaczego mi si? nie podoba. Powiem szczerze, ?e nie próbowa?em tego nawet analizowa? bo przez to musia?bym o niej my?le? o kolejne minuty za d?ugo. Czasami co? si? po prostu nie podoba. Z czego? to zapewne wynika, ale czy kogo? to interesuje? Z reszt? nie czuj? te? potrzeby t?umaczenia si? z tego Smile
Jestem za aby zaprzesta? pisania na ten temat na CfO!

Natomiast je?li chodzi o Radiohead, to mam podej?cie takie jak Pieniek wzgl?dem nowego Wiltona (na którego, uwaga, czekam z niecierpliwo?ci?) czyli - nie nastawiam si?, a jak p?yta b?dzie dobra, to przynajmniej b?dzie mi?e zaskoczenie zamiast niemi?ego rozczarowania.
KoL uwa?am za dno i drastyczno?? mojej opinii równa si? drastyczno?ci mojego rozczarowania po pierwszym (i ka?dym nast?pnym) przes?uchaniu. Mówi? o ca?ej p?ycie bo ze 2,3 kawa?ki mi si? podobaj?.
Podkre?lam, ?e to zespó?, który odk?d go s?ucham (Hail to The Thief) nie wyda? imo z?ej (lub jak kto woli - nie odpowiadaj?cej mi) p?yty.

My?l?, ?e oczyszcza to pewne kwestie Very Happy
Chyba, ?e Nedved i Kaszmir te? chc? si? wypowiedzie?, to przepraszam :<

bobi napisał:
ch?opka roztropka w rurkach i z czapeczk? z za du?ym daszkiem, pal?cego Diarumy i ubieraj?cego si? TYLKO w ubrania Polskich designerów


Przera?aj?co trafny opis. Wsz?dzie na mie?cie czuje smród malinowych petów.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bobi
CfO maniak


Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 1040
Skąd: krk

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Ja dla odmiany nie jestem w stanie napisa? elaboratu dlaczego Mas?owskiej s?ucha? nie chce i dlaczego mi si? nie podoba. Powiem szczerze, ?e nie próbowa?em tego nawet analizowa? bo przez to musia?bym o niej my?le? o kolejne minuty za d?ugo. Czasami co? si? po prostu nie podoba. Z czego? to zapewne wynika, ale czy kogo? to interesuje?
Jestem za aby zaprzesta? pisania na ten temat na CfO Smile


W sumie racja, czasem co? odrzuca i nie ma bata, nic z tym nie zrobisz. Dlatego ja to i rozumiem, ?e Dorota Ci nie podchodzi, tylko z pozycji osoby, której jeszcze chcia?o si? jej broni?, broni?em. Dlatego za porozumieniem stron uznaj? temat za zamkni?ty Cool

Hien napisał:
Natomiast je?li chodzi o Radiohead, to mam podej?cie takie jak Pieniek wzgl?dem nowego Wiltona (na którego, uwaga, czekam z niecierpliwo?ci?) czyli - nie nastawiam si?, a jak p?yta b?dzie dobra, to przynajmniej b?dzie mi?e zaskoczenie zamiast niemi?ego rozczarowania.
KoL uwa?am za dno i drastyczno?? mojej opinii równa si? drastyczno?ci mojego rozczarowania po pierwszym (i ka?dym nast?pnym) przes?uchaniu. Mówi? o ca?ej p?ycie bo ze 2,3 kawa?ki mi si? podobaj?.
Podkre?lam, ?e to zespó?, który odk?d go s?ucham (Hail to The Thief) nie wyda? imo z?ej (lub jak kto woli - nie odpowiadaj?cej mi) p?yty.


Ja te? na KoL zawiod?em si? za pierwszym razem. I za drugi i dziesi?tym. Ale za jedenastym co? zaskoczy?o i ju?, tak jak Tobie nie zaskoczy?o z Dorot? Very Happy. Dla mnie w?a?nie Httt jest ich drobn? wpadk?. Nie du??, bo p?yta w sumie niez?a.

Hien napisał:
bobi napisał:
ch?opka roztropka w rurkach i z czapeczk? z za du?ym daszkiem, pal?cego Diarumy i ubieraj?cego si? TYLKO w ubrania Polskich designerów


Przera?aj?co trafny opis. Wsz?dzie na mie?cie czuje smród malinowych petów.


Ostatnio dosta?em czapk? z Pan Tu Nie Sta?, pewnie wiesz gdzie maj? sklep na Piotrowskiej (gdzies na przeciwko Off'a). I my?la?em, ?e spoko, ?e nikt takiej nie ma, ale i te? nikt nie b?dzie si? czepia?, ?? designerska, bo nie b?dzie do ko?ca wiadome sk?d j? mam. I ubra?em, wychodz? na miasto, a tu co drugi ch?opek w trampeczkach (w zimie!) ma takie czapy. No chju strzela cz?owieka! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bobi napisał:

Ja te? na KoL zawiod?em si? za pierwszym razem. I za drugi i dziesi?tym. Ale za jedenastym co? zaskoczy?o i ju?, tak jak Tobie nie zaskoczy?o z Dorot? Very Happy. Dla mnie w?a?nie Httt jest ich drobn? wpadk?. Nie du??, bo p?yta w sumie niez?a.


Akurat z Dorot? M. nie zaskakuje na ?adnej p?aszczy?nie (literackiej, ?wiatopogl?dowej, aktualnie i muzycznej), ale mia?em si? nie pastwi? wi?c nie b?d?. Z Radiohead jest inaczej. My?lisz, ?e "co?" znasz, wiesz z czym to si? je (a raczej z czym samemu to jesz, ?e smakuje), naiwnie my?lisz, ?e potrafisz przewidzie? jak si? "to" rozwinie. A to jakby najlepszy kumpel nagle trafi? do pierdla za gwa?t chocia? wczesniej by? spoko i normalny. Nigdy nie wiadomo. Dosta?em od Rejdio w ?eb i teraz si? oka?e czy powróc? jako zresocjalizowe jestestwo, czy recydywi?ci Smile
Pisz? to wszystko nie do ko?ca powa?nie, ale tak bywa z opisywaniem odczu? zwi?zanych z muzyk? ulubionych zespo?ów. Czasami wychodzi be?kot, ale tylko ten be?kot ma sens.

bobi napisał:

Ostatnio dosta?em czapk? z Pan Tu Nie Sta?, pewnie wiesz gdzie maj? sklep na Piotrowskiej (gdzies na przeciwko Off'a). I my?la?em, ?e spoko, ?e nikt takiej nie ma, ale i te? nikt nie b?dzie si? czepia?, ?? designerska, bo nie b?dzie do ko?ca wiadome sk?d j? mam. I ubra?em, wychodz? na miasto, a tu co drugi ch?opek w trampeczkach (w zimie!) ma takie czapy. No chju strzela cz?owieka! Very Happy


Znam Pan Tu Nie Sta?, by?em z kilka razy nawet, ale niczego dla siebie tam nie znalaz?em. Takie sklepy s? dobre dla ludzi, którzy próbuj? sobie skonstruowa? jak?? fajn?, now? (lub jak?kolwiek) to?samo?? (przynajmniej od strony wizualnej). A ja swoj? mam, jestem niereformowalny i z betonu Smile I z tego wzgl?du tego typu sklepy jawi? mi si? jako muzea sztuki wspó?czesnej. Mo?na popatrze?, ale kupi? i nosi??
No, ja akurat niczego nie znalaz?em Wink Cz??ciej kupuj? koszule w krat? na samoobs?udze w realu. Z reszt?, tak jak piszesz, tego typu sklep wciska Ci? w ram?, która pozornie wydaje si? oryginalna, a wychodzi na to, ?e wci?ni?to w ni? wi?cej osób ni? trzeba.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, ?e to wszystko zamierzone, jej maniera wokalna, kiczowata muzyka i prostackie teksty. Ale to samo móg?bym powiedzie? o braciach figo fagot.

Do tej pory napisa?em ledwo jeden komentarz na ten temat, a to mia?a by? tylko z?o?liwa odpowied? na top 2014 Pie?ka.

A co do opinii wszelakich na temat Wilsona to nie wiem co Ci? bobi dziwi, w ko?cu to forum po?wi?cone jego twórczo?ci i dziwne gdyby narzekaj?cych ludzi tutaj nie by?o. Cho? i tego tutaj chyba nie ma teraz a? tak na pot?g? jak po premierze ravena.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group