Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Stupid Things That Mean The World
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrs.Wilson napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=UK2Ok3WEa54
Nigdy specjalnie fank? Bownessa nie by?am jego g?os mnie na d?u?sz? met? usypia ale ten utwór jest fenomenalny. To i BFIV dowodzi ?e istnieje ?ycie po Wilsonie i to ca?kiem fajne.

SZTOS.
Nie spodziewalem sie az tak dobrego kawa?ka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nedved
ma gadane


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 863
Skąd: Cz?stochowa/Kraków

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

+1, bardzo dobre, ?a?uj? ?e nie pojad? na Ino.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pierwszy kawa?ek z nowej p?yty nie spodoba? mi si? (do tego stopnia, ?e zrezygnowa?em nawet z komentarza tutaj), to ten jest rewelacyjny.
Ja naprawd? nie mia?bym mu za z?e jakby nagrywa? w kó?ko tak? sam? muz? (jak z grubsza do tej pory), ale ciesz? jego próby od?wie?enia si? muzycznie (wokalnie nadal po staremu). Klimaty Wild Opera ino bardziej melodyjnie. Facet ma jaja. SW ze swoim Song X mo?e si? schowa? (mimo, ?e te? go propsuj?).
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^redbox
Moderatorzy


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 2615

PostWysłany: Sob Lip 04, 2015 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sing to Me

https://soundcloud.com/officialinsideoutmusic/tim-bowness-sing-to-me
_________________
SING TO ME RAVEN
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Sob Lip 04, 2015 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobree
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MenOfffWood
bywalec


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 317
Skąd: Bad Salzbrunn

PostWysłany: Sob Lip 04, 2015 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaiste bardzo dobry no-manowy kawa?ek, dobrze ?e Tim go odkopa?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, to dlatego tak zalatuje no-manem. Niech oni w ko?cu wydadz? to Lost Songs 2.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i pierwsze przes?uchanie za mn?. Jestem bardzo zadowolony. Wi?cej pó?niej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S?ucham od rana, my?la?em, ?e pó?nym popo?udniem co? wi?cej napisz?, ale na razie jeszcze si? wstrzymam. ?eby nie by?o nieporozumie? - zajebi?cie mi si? podoba Smile
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ju? wczee?niej pisa?em jestem bardzo zadowolony i bardzo pozytywnie zaskoczony. Przyznam, ?e o ile nie my?la?em, ?e p?yta b?dzie s?aba (mo?e mia?em tylko lekkie obawy) to s?dzi?em, ?e w rok nie b?dzie sie da?o przebi? bardzo dobrego ADD. Przed czasem dostali?my trzy utwory z czego jeden by? genialny(Press Reset) a dwa tylko dobre. Przy pierwszym przes?uchaniu wiedzia?em jednak, ?e reszta p?yty przynios?a to co najlepsze.
Pierwszy utwór Great Electric Teenage Dreams który na pocz?tku ?rednio mi wchodzi? po os?uchaniu juz akceptuje i uwa?am go za takie odniesienie do Wild Opera jakie nie uda?o si? na SG w postaci Pigeon Drummera. Gitary Soorda mi sie podobaj? a ''krzycz?cy'' Tim to co? nowego.

Sing to me - balladka w stylu Scorpions, jak sie potem okaza?o oryginalne demo no-mana z cd 2 jest fajniejsze, bardziej ascetyczne lecz za krótkie. To co ostatecznie wyl?dowa?o na p?ycie to potencjalny przeboik do radia ale chyba tylko dla Kosiaka bo odzew w necie do tej p?yty, nawet na cfo jest minimalny.

Where You've always been to jeden z moich faworytów, bardzo wakacyjny numer i ?wietne smyki. A numer tytu?owy to kolejny materia? na radiowy przeboik, z fajnym refrenem(tylko to lalala troche jakby parodia stefana ale idzie sie przyzwyczai?.

Know that you were loved przywo?uje TWS i Photographs in Black and White, ale nie jest tak depresyjne i mamy tu pi?kne chórki. Sam numer ?wietny i chyba najbardziej no-manowy na ca?ym albumie.

O Press Reset ju? pisa?em pare razy. Genialny kawa?ek super perka (Booker) i bas ( Colin taak jest! )

All These Escapes przez pewien czas jeden z moich ulubionych kawa?kow na p?ycie. Przypomina mi mocno Sylviana z okresu Secrets of The Beehive a refren taka nie-shoegazow? wersje Sadmana Slowdive. Zaraz po tym kawa?ku Everything you're not ma genialna aran?acje orkiestrow? i Hammila na backing vocals. Te? jeden z highlights albumu. Ostatnie trzy numery to dziwaczny ?ydowski?(lol) filler Everything but you, lekko no-manowy piano ballad Soft William i zajebiste zako?czenie At the End of The Holiday i znowu ?wietny aran? orkiestrowy (kojarzy sie z Sakamoto).

Generalnie p?yta mi mega podesz?a ju? po pierwszym przes?uchaniu i bankowo bedzie w moim top 3 roku. Tim wci?gn?? stefka nosem.

PS. CD 2 nic ciekawego poza Best Boy Electric nie przynosi. Alternatywne wersje tytu?owego i Know You were Loved mo?na pos?ucha? tylko jako ciekawostki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z roku na rok coraz mniej mi si? chce pisa? o p?ytach, które mi si? podobaj? bo zawsze mam problem z uchwyceniem w s?owach esencji ich zajebisto?ci.
Znacie mnie i wiecie, ?e jeszcze si? taka p?yta Tima nie zdarzy?a ?ebym j? zjecha?, przy czym je?li wyda?by potworka, to nie zapiera?bym si?, ?e jest inaczej. Ale tak si? sk?ada, ?e Tim znowu da? rad? i moja postawa przyj??a z rado?ci? kolejn? porcj? betonu.
The Great Electric Teenage Dream mnie wprawdzie nie zachwyci?, jako? mi nie le?y takie granie u Tima, ale nie hejtuje tego kawa?ka. Dalej jest ju? tylko lepiej. Pierwsza po?owa p?yty zdecydowanie bardziej ró?norodna (je?li nie powiedzie? na?kana), druga spójniejsza, bardziej skoncentrowana na kreowaniu typowo Timowej sentymentalnej atmosfery. Udane nawi?zanie do klimatów Wild Opery w "Press Reset" (przy czym je?li kto? s?ucha? Centrozoon albo Darkroom, to nie poczuje a? takiego dystansu). Tim próbuje nowych rzeczy chocia? nie z tak? ?mia?o?ci? jak zasugerowa? dwoma pierwszymi kawa?kami, które rzuci? przed premier?. Spodziewa?em si?, ?e nie zaszaleje na maksa, ale mo?e dobrze. Nag?e zmiany stylistyczne mog? si? odbi? czkawk? (nie b?d? wskazywa? palcem). Bowness stworzy? ?wietn? atmosfer? na tej p?ycie i odpowiednio prowadzi muzyczn? narracj? (im dalej tym bardziej popo?udniowe/wieczorne/nocne wydaj? si? utwory). Colin pokaza?, ?e jest muzykiem o rozpoznawalnym brzmieniu i chyba nie tylko mi brakowa?o tego mi?kkiego basu (w przeciwie?stwie do twardego, brz?cz?cego, kostkowego). "All These Escapes" od razu przypomnia?o mi "Chloroform" i to jak dawno nie s?ysza?em takiego fajnego grania u Wilsona. Nawet nie chce mi si? pojedynczo opisywa? kawa?ków, Kaszmir ju? sporo napisa?.
Wyró?ni? tylko "Know That You Were Loved", który jest kwintesencj? lata i pasuje idealnie do obecnej aury. Jedyny utworem z **** jest "Everything But You", który wprowadza ?mietnik po pi?knym "Everything You're Not", ale niech Timowi b?dzie taki eksperyment. Fina? w postaci "At The End of The Holiday" mia?d?y i nie zepsu?o tego nawet prog solo na organach i zako?czenie od czapy. Mniej piosenkowa p?yta, bardziej soundtrackowa. Jak na album wydany po roku od poprzedniego to ca?kiem nie?le. Podobno Tim jeszcze 5 kawa?ków odrzuci?. Szkoda, ?e nie ma ich na drugim dysku. i tu chyba jedyna wada (bardziej wydawnictwa ni? albumu, ale zawsze).
Bieda na drugiej p?ycie a? piszczy (zw?aszcza w porównaniu do drugiej p?yty ADD). Demo no-man jest ?wietne (stary wokal Tima, mocno najntisowe brzmienie), ale to nieca?e 2 minuty. Alternatywna wersja "Know That You Were Loved" potwornie mnie rozczarowa?a, a du?o sobie obiecywa?em po Rhodesie. Remiks Pete'a Morgana przyjemny cho? papy z dachu nie urwa?. Drugi remiks tytu?owego to ledwo podrasowany orygina?. Generalnie Tim si? nie wysili? z tym bonusem i chyba tylko pod tym wzgl?dem SW bardziej da? rad? bo pod ka?dym innym STTMTW > HCE. Album leci w kó?ko od pi?tku.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Milo
bywa


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ca?y czas mam w g?owie "oryginaln?" wersj? Everything You're Not z Curator'em (Postcards from Space). T? na p?ycie w pe?ni akceptuj? ale tamta jest dla mnie mistrzostwem i nieod?a?owan? zapowiedzi? albumu który nigdy nie ujrza? ?wiat?a dziennego - a po cz??ci powsta?...
_________________
"The ascent to your heaven; spending days in the trees..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milo napisał:
Ja ca?y czas mam w g?owie "oryginaln?" wersj? Everything You're Not z Curator'em (Postcards from Space). T? na p?ycie w pe?ni akceptuj? ale tamta jest dla mnie mistrzostwem i nieod?a?owan? zapowiedzi? albumu który nigdy nie ujrza? ?wiat?a dziennego - a po cz??ci powsta?...

Sprawdzi?em te wersje Postcards. Jest bardzo fajna faktycznie, ale ta na p?cie podesz?? mi bardziej(mo?e dlatego, ?e us?ysza?em j? wcze?niej)
W sumie s? bardzo ró?ne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czo ten Tim...
A nie przyzna? si? nigdzie, ?e to te? odgrzany kotlet (nie ?eby mi to jako? przeszkadza?o, im wi?cej wersji tym lepiej). Milo, masz mo?e jakim? cudem "26 Years"? Tim mia? to jaki? czas na Myspace w 2008, ale usuna? zanim ogarn??em jak mo?na ?ci?ga? mp3 z tamtego playera.

A ta wersja EYN bardzo fajna, nic nie straci?a z tego wieczornego klimatu (czy raczej nowa wersja nie straci?a).
Oj Tim, Tim... po?owa p?yty to stare numery, teraz ju? wiem dlaczego mu tak szybko posz?o Wink
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Milo
bywa


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"26 years" nie mam i przyznam szczerze, ?e niestety nie znam tej wersji z 2008 roku o której piszesz. "Best Boy Electric" to rewelacyjne dwie minuty. Oj ?eby tylko zechcia?o si? im poszpera? w szufladach i wykopa? te Lost Songs 2.....
_________________
"The ascent to your heaven; spending days in the trees..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group