Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Porcupine Tree na winylu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 9:29    Temat postu: Porcupine Tree na winylu Odpowiedz z cytatem

Temat ogólny, ale zainspirowanym najnowszym boxem, który dost?pny b?dzie od ko?cówki listopada.

https://www.burningshed.com/store/porcupinetree/product/169/7027/

Remastery zrobione ostatnio wi?c nie jest to wydanie ala holenderskie TSMS, które mia?o mastering z wersji 2003. Do tego takie ciekawostki:

These three releases are accompanied by an LP of bonus tracks, including two versions of 'Signify' pressed as a concentric cut - depending on which groove the stylus falls into, you get a different mix.

1. Signify (Secular Mix) [6:00]
1. Signify (Religious Mix) [6:00]

Niby nic, a jednak w ko?cu co? nowego (do pewnego stopnia).
Zastanawia mnie natomiast to:

1. Sound Of No-one Listening (Stars Die Version - 2015 Remaster) [8:17]
2. Colourflow In Mind (Stars Die Version - 2015 Remaster) [3:51]
3. Fuse The Sky (2015 Remaster) [4:36]

Stars Die Version? To te numery brzmi? inaczej na kompilacji ni? na singlach?

Tak czy inaczej, gdyby nie box Thrak, to ju? bym zrobi? pre-ordera, a tak si? jeszcze zastanowi?. Od dawna nosze si? z tym ?eby zacz?? kupowa? PT na winylu i to chyba dobry pretekst ?eby w ko?cu te plany zrealizowa?.
Kto? mo?e co? wi?cej napisa? o brzmieniu PT na winylu?
Smart? ManOfffWood?
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winyle Porcupine Tree, które posiadam, graj? naprawd? rewelacyjnie, Wilson przyk?ada si? by jego muzyka prezentowa?a wysokie standardy d?wi?ku (zreszt? same wydania dvd/audio ju? to pokazuj?)
na necie s? ripy z winyli mo?na sprawdzi? jak to "chodzi" cho? wiadomo ?e to tylko jednak rip Smile


co do bonusów to chyba tylko Signify mnie zaciekawi?o, po reszcie wida? ?e to b?dzie wznowienie Stars Die sk?adaka w nowym miksie (pewnie si? na winylu poka?e równie?)


edit

ehhhhhhh zakupione ehhhhhhhhh
mam nadziej? ?e do ko?ca roku oprócz ep Wilsona si? ju? nic nie poka?e
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
kulka
nowicjusz


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 13

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna nurtuje mnie pytanie czy i jak bardzo ró?ni? si? wydania na winylach od tych na p?ytach. Ró?nica mi?dzy oryginalnymi masterami i remasterami jest wyra?na. Czy te winylowe wersje s? specjalnie pod winyl masterowane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba samemu pos?ucha?. Winyl ma cieplejsze i g??bsze brzmienie, nie b?d? wchodzi? w szczegó?y techniczne, ale materia? z cd w wyniku cyfryzacji sporo traci. Oczywi?cie, to jest kwestia indywidualna. Niektórzy nie us?ysz? znacz?cej ró?nicy, ale na dobrym sprz?cie (nawet przeci?tnie dobrym) winyle brzmi? lepiej. Do tego dochodzi warto?? estetyczna, ale to te? doceni? tylko niektórzy. Mo?na sprawdzi? sobie rip z winyla, ale ostatecznie jest to bezcelowe bo zgranie winylowego d?wi?ku do mp3 pozbawia go wszystkich atutów i wychodzi na to samo co na cd (o ile nie gorzej).

Je?eli chodzi o mastering, to p?yty winylowe s? znane z tego, ?e na nich master jest zdecydowanie mniej inwazyjny, u?ywa si? mniej kompresji z prostej przyczyny - na winylach mo?na zmie?ci? wi?ksz? rozpi?to?? dynamiki. I tu na przyk?ad robienie ripa z winyla ma ju? wi?cej sensu.

Radz? poszuka? w google, ja wi?cej nie jestem w stanie napisa?.

SmartKideo napisał:

ehhhhhhh zakupione ehhhhhhhhh
mam nadziej? ?e do ko?ca roku oprócz ep Wilsona si? ju? nic nie poka?e


Ep Wilsona te? dopiero w styczniu Wink
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s? dost?pne ripy winyla najbli?sze orygina?owi
we flac 24/96 lub wi?cej
ale tu te? trzeba mie? nieco lepszy sprz?t który to odtworzy w owych 24 bitach (cho? chyba nawet na 16bitowym sprz?cie s?ycha? nieco pe?niejszy bas)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wilson ostatnio du?o mówi?, ?e na blurejach mo?na ju? zmie?ci? muzyk? winylowej jako?ci. Pozostaje zatem element estetyczny i sentymentalny (nie mówi?c o trzaskach winyla).
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kulka
nowicjusz


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 13

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:
Trzeba samemu pos?ucha?.

Hmm, to która p?yta jest najlepiej zrealizowana na winylu, TSMS, Voyage 34 czy Signify? Zakupi?bym co? na prób?.

Hien napisał:
Winyl ma cieplejsze i g??bsze brzmienie,

Jestem fanem winyla, ale mam mieszane uczucia do wspó?czesnych realizacji, st?d pytanie. Pomijaj?c aspekt sentymentalny i odwieczne dyskusje co lepsze, czy CD który powinien przenosi? informacj? zero-jedynkow? czy winyl i jego aspekt ''naturalno?ci'', pytam w?a?nie Was czy faktycznie warto. W ciemno zakupi? czarny kr??ek z lat 60, 70 czy 80, bo jego brzmienie jest wg mnie lepsze od wspó?czesnych remasterów na CD (wiadomo, s? wyj?tki). Ale po nabyciu kilku wspó?czesnych wyda? na winylach jestem przekonany, ?e je?li mastering winylowy niczym si? nie ró?ni od tego na CD, to szkoda kasy.

Hien napisał:
Wilson ostatnio du?o mówi?, ?e na blurejach mo?na ju? zmie?ci? muzyk? winylowej jako?ci. Pozostaje zatem element estetyczny i sentymentalny (nie mówi?c o trzaskach winyla).

Ta pogo? za kolejnymi wydaniami ju? mnie przera?a, cd->cd remaster->dvd-a->winyl->blu-ray, do tego wznowienia, wznowienia wznowie?, kolejne remiksy, nieopublikowane rzeczy. Kasa misie, kasa Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MenOfffWood
bywalec


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 317
Skąd: Bad Salzbrunn

PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien napisał:

Niby nic, a jednak w ko?cu co? nowego (do pewnego stopnia).
Zastanawia mnie natomiast to:

1. Sound Of No-one Listening (Stars Die Version - 2015 Remaster) [8:17]
2. Colourflow In Mind (Stars Die Version - 2015 Remaster) [3:51]
3. Fuse The Sky (2015 Remaster) [4:36]

Stars Die Version? To te numery brzmi? inaczej na kompilacji ni? na singlach?

Na kompilacji Stars Die / The Delerium Years 1991 - 1997 z tych trzech utworów tylko Sound Of No-one Listening mia? zrobiony przez SW nowy mix 2001 better suond balance, pozosta?e Colourflow In Mind i Fuse The Sky pochodz?ce pierwotnie z winylowego Waiting by?y wtedy po raz pierwszy wydane na CD w wersji nie remasterowanej, a zosta?y dopiero zremasterowane w 2005 na reedycji.
Wracaj?c do kompilacji Stars Die zawsze mia?em polewk? z Stefanowego zacierania ?ladów a mianowicie pierwsze wydanie z 2002 roku zawiera Fadeaway i Up The Downstair jako new mix 2001 jeszcze z automatem perkusyjnym a reedycja z 2005 (remaster) ma ju? zamienione te kawa?ki na wersj? z dogranymi przez Gavina Harrisona b?bnami Laughing Laughing Laughing

Hien napisał:
Od dawna nosze si? z tym ?eby zacz?? kupowa? PT na winylu i to chyba dobry pretekst ?eby w ko?cu te plany zrealizowa?.

Witaj w klubie i trzymam za s?owo taak jest!

Hien napisał:
Kto? mo?e co? wi?cej napisa? o brzmieniu PT na winylu?
Smart? ManOfffWood?

O il? dobrze pami?tam jako?? i brzmienie winyla TSMS by?a poruszana tu http://www.porcupinetree.pl/forum/viewtopic.php?t=2051


----------
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Barsako99



Dołączył: 12 Lut 2021
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lut 12, 2021 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na winylu najlepiej sie s?ucha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group