Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
brzmienie PT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karachay napisał:
stalker and parsival napisał:
Nie chc? nikogo urazi?... a jak trafi si? jaki? fan Relayera albo Brain Salad?...
Smile


No to jestem drugi. A Relayera i Cyferek to ju? na umór Wink

"Pendragon znalaz? now? formu?? dla rocka progresywnego". - A to jest dla mnie dopiero parodia i gropteskowe wr?cz sformu?owanie Laughing Ale ok, mia?o by? "o zepole" Porcupine Tree Cool


o kurka, jak mog?em to przeoczy??? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo?ecie si? z tym nie zgadza?... có?... to jest moja prywatna opinia... uwa?am, ?e Pendragon w swoich pocz?tkach da? wielk? ?wie?o?? progrockowi... podobnie jak pozosta?e zespo?y zaliczane do "drugiej fali"... Nie rozumiem co w tym jest groteskowego... Groteskowe za? by?y dla mnie "Cyferki"... naprawd? jest w tym jaka? groteska je?li zespó? który nagra? Close to the Edge czy Going for the One zni?a si? do takiego poziomu po to, by dogodzi? nastoletnim fanom popu...

Sorry, ale w porównaniu z tymi jak?e ?miesznymi wysi?kami w postaci takiego "Owner..." Pendragon z pocz?tku kariery to najja?niejsza artrockowa gwiazda...
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

90125 to moim zdaniem p?yta poprockowa wszechczasów, dla nastoletnich fanów popu by?y inne rzeczy. Cyferki do dzi? emanuj? ?wie?o?ci?, natomiast reaninmowany przez Pendragon progrock sta? si? niestety regrockiem (nie myli? z reggae Wink Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, no bez przesady... regrock to jest np. Arena... Twisted Evil Twisted Evil

No, ale teraz podpad?em... !!!!!!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w którym miejscu Pendragon da? ?wie?o?? rockowi? bo chyba nie wy?apa?em tego w kalendarium historii rocka... Razz A Cyferki jako p?yta poprockowa nie s? takie z?e. Zreszt? Stalker, kurcze blade, najpierw mówisz ?e lubisz Madonn? i przez to rozumiem, ?e szanujesz pop, wi?c nie mów teraz, ?e p?yta, która odcisn??a pi?tno na muzyce popowej lat 80-tych jest groteskowa.

I pewnie znowu zostan? sam na polu walki (polu kruków, a w?a?ciwie powinienem napisa? ckrókuff po tym dramacie jaki us?ysza?em w wykonaniu Fisha rok temu) z moim sentymentem do new romantic, Kylie Minogue, Madonny, Prince'a (jak ja kocham album Purple Rain) czy Michaela Jacksona Twisted Evil Twisted Evil
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze nalezaloby zalozyc osobny dzial "#PROG - walki#" SmileSmile
tu nigdy nie bedzie "pokoju" walka bedzie trwala przede wszystkim dlatego, ze nie ma jednej definicji rocka progresywnego.. i nigdy nie bedzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z cyklu zas?yszane w radyju (EDIT: us?ysza?em utwór, a opis jest mój):

Porcupine Tree - Lazarus.

Otó?, klimatyczna d?wi?kowa paralela z lewego kana?u rzuca mnie prosto na Stupid Dream i ten rodzaj feelingu. Unisono basu i klawiszy podtrzymuje to skojarzenie, a gdy w prawym g?o?niku odzywa si? ?adny chorus, w miar? czysto za?piewany, to natychmiast ewokuje skojarzenie z Blackfieldowymi wycieczkami. Snuje si? w tle akustyk, brz?czy sobie ca?o??, troch? niezobowi?zuj?co co mo?e i denerwowa?, ale to i tak jest o niebo lepiej ni? 'Shallow'...
_________________
i'm in luv ^^


Ostatnio zmieniony przez Malkavian dnia Pią Mar 04, 2005 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki ale ktos zbyt powanie podchodzi do tematu... odczuwanie muzyki jako analiza poszczegolnych rodzajow dzwiekow i "unison" (..litosci!!!Smile) ...do mnie nie przemawia...
chyba nie o to w tym wszystkich chodzi... to rock, feeling i to co w sercu! nawet w przypadku "Lazarus"a...

p.s.
malk - szybko notujesz Very Happy
_________________
//szef szefów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Pią Mar 04, 2005 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marmo napisał:
sorki ale ktos zbyt powanie podchodzi do tematu... odczuwanie muzyki jako analiza poszczegolnych rodzajow dzwiekow i "unison" (..litosci!!!Smile) ...do mnie nie przemawia...
chyba nie o to w tym wszystkich chodzi... to rock, feeling i to co w sercu! nawet w przypadku "Lazarus"a...


czasem tak robi?, taki porcysowy nawyk przy pisaniu playlist. A poza tym gdzie tu analiza. Napisa?em, ?e jest Blackfieldowo-Stupid Dream. A sercu jeszcze nic nie poczuj? dopóki p?yty nie dostan? i nie przes?ucham ca?o?ci.

marmo napisał:
p.s.
malk - szybko notujesz Very Happy


heh, do?wiadczenie... Cool BTW: to ja to napisa?em, nie zanotowa?em Smile Jedno przes?uchanie czasem te? pozwala na ocen?
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pią Mar 04, 2005 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkavian napisał:
w którym miejscu Pendragon da? ?wie?o?? rockowi? bo chyba nie wy?apa?em tego w kalendarium historii rocka... Razz A Cyferki jako p?yta poprockowa nie s? takie z?e. Zreszt? Stalker, kurcze blade, najpierw mówisz ?e lubisz Madonn? i przez to rozumiem, ?e szanujesz pop, wi?c nie mów teraz, ?e p?yta, która odcisn??a pi?tno na muzyce popowej lat 80-tych jest groteskowa.

I pewnie znowu zostan? sam na polu walki (polu kruków, a w?a?ciwie powinienem napisa? ckrókuff po tym dramacie jaki us?ysza?em w wykonaniu Fisha rok temu) z moim sentymentem do new romantic, Kylie Minogue, Madonny, Prince'a (jak ja kocham album Purple Rain) czy Michaela Jacksona Twisted Evil Twisted Evil


O, Malkavianie... jak?e si? na tobie zawiod?em!!!

Jak nawet mo?esz porównywa? wzruszaj?cy new romantic czy ?wietn? brzmieniowo i klimatem p?yt? "Ray of light" Madonny ze s?odko - popowo - dzieci?cym albumem pod tytu?em cyferki... ??? Twisted Evil Twisted Evil

Poza tym ani madonna ani depeche mode ani visage nie grali nigdy rocka progresywnego...

Lecz nie zostaniesz sam na polu walki, mimo wszystko... BO JA TEZ KOCHAM DEPECHE MODE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
seed-81
bywalec


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 124

PostWysłany: Sob Mar 05, 2005 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:

Poza tym ani madonna ani depeche mode ani visage nie grali nigdy rocka progresywnego...
Lecz nie zostaniesz sam na polu walki, mimo wszystko... BO JA TEZ KOCHAM DEPECHE MODE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


dalszy ciag cyklu OFFTOPIC: walczyc i umierac za new romantic i depeche mode to szlachetna idea Exclamation popieram
_________________
I must fight this sickness... find a cure
Powrót do góry
Zobacz profil autora
megalomaniac
bywalec


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 103
Skąd: chojnice

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzmienie pt. - troche od tego odejde Very Happy. mi osobi?cie to bardzo podoba?o sie brzmielie gitary wilsona podczas koncetów blackfield w polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora WP Kontakt
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megalomaniac napisał:
brzmienie pt. - troche od tego odejde Very Happy. mi osobi?cie to bardzo podoba?o sie brzmielie gitary wilsona podczas koncetów blackfield w polsce.


By?o bardzo... Blackfieldowe Wink Mnie z kolei bardziej podoba?a si? ?wietna forma wokalna Stefana. Go?? ?piewa? czysto, mocno i z przekonaniem. A? uwierzy? mo?na by?o, ?e heart needs a home (mimo, ?e sie z tym nie zgadzam Twisted Evil )
_________________
i'm in luv ^^


Ostatnio zmieniony przez Malkavian dnia Sro Kwi 13, 2005 15:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
megalomaniac
bywalec


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 103
Skąd: chojnice

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2005 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczególnie w lullaby... wszyscy stali "jak wryci".
Powrót do góry
Zobacz profil autora WP Kontakt
wososh
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 524
Skąd: KRAKO

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2005 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkavian napisał:
A? uwierzy? mo?na by?o, ?e heart needs a home (mimo, ?e sie z tym nie zgadzam Twisted Evil )

Ani ja!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
btw. og?aszam koniec dzia?alno?ci debetonizacyjnej na tym forum (cho? stara?em si? jej unika?). Teraz walczymy ze smutami!!! Wink
_________________
blue vein crashes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group