Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
together we're stranger
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 23:38    Temat postu: together we're stranger Odpowiedz z cytatem

coz, musialem predzej czy pozniej zalozyc topic o tym albumie.. Cool

przyznaje szczerze ze o ile dorobek pt znam niezle (i raczej caly), o tyle projekty wilsona sa mi slabo znane. nie slyszalem ani bc ani iem, blackfield owszem, choc mnie nie powalil. no i no-man, dwie plyty - "returning jesus" i wlasnie ta z tematu.

nie ukrywam, ze jest to dla mnie jedno z naj naj naj wybitniejszych dziel wilsona jakie slyszalem. i to traktowane calosciowo jako album, a nie pojedyncze utwory.

ciezko mi wyrzec choc jedno zle slowo o tym krazku. senny, rozkolysany, tak spokojny ze az wydawaloby sie za spokojny, melancholijny.. genialny. genialny jak malo co.

jak przy nim zasypiam, to mam same dobre sny.
jak przy nim pisze, to slowa same sie cisna pod palce.
wszystko czego dotkne w tym albumie staje sie nagle jakies piekne i proste.. po prostu oczyszczenie. jeden z tych krazkow ktore powalaja mi patrzec na swiat i widzec w nim piekno, zapomniec o wszystkim co zle.

nadzieja zakleta w dzwieki. otwarte szeroko powieki. coz pieknego.

uwielbiam te plyte Very Happy
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest w tym albumie jakie? smutne pi?kno, od którego nie umiem si? oderwa?.

Zreszt?, wszystkie p?yty No Man s? dla mnie jak pere?ki. Ka?da inna, ka?da wa?na, ka?da pi?kna.

Nie umiem opisa? p?yt, które s? genialne, wypada mi si? tylko zgodzi? z przedmówc?. To jest arcydzie?o.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arcy-arcydzie?o Cool

Troszk? mi si? nie chcia?o wierzy?, kiedy przed wydaniem TWS pisano, ?e to najlepsza p?yta w dotychczasowym dorobku grupy. Nie wierzy?em, ?e co? tak szybko przebije boski Returning Jesus - a tu prosz? - p?yta nast?pna, zaraz po niej i chyba jeszcze lepsza. Pisz? "chyba", bo zawsze mam pewne w?tpliwo?ci...Sentyment do RJ i fakt, ?e TWS jest tak niewybaczalnie smutna...Ale przynajmniej ostatni d?wi?k jej nie Smile

Stawiam oba albumy równo Rolling Eyes
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam si? gdzie na TWS jest nadzieja? w tej nocnej muzyce, w tekstach o samotno?ci?

recenzent 'Q' napisa? kiedy? ?e muzyka No-mana jest tak piekna jak sam pan Bóg... po Together We're Stranger trudno si? nie zgodzi? z tak? opini?. Rozbity loop z boskiego Drugged, lekkie uderzenia akustycznej gitary, przepi?knie t?skny g?os Bownessa...

i te ?wietliste linie...
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkavian napisał:
Zastanawiam si? gdzie na TWS jest nadzieja? w tej nocnej muzyce, w tekstach o samotno?ci?


wlasnie dlatego, ze to nocna muzyka. to muzyka spokoju, ukojenia duszy. kiedy wszystko w czlowieku krzyczy, rozedrgane i poszarpane, rozciagniete do granic wytrzymalosci przez nawal brutalnych dzwiekow, kiedy wszystko wyglada tak jakby mialo sie zawalic - wtedy takie katharsis, uspokojenie, nabranie dystansu, samotna noc z glowa wtulona w sluchawki - to wlasnie przynosi nadzieje, ze jeszcze nic nie jest stracone.

ale to moj osobisty odbior Smile
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak tak! zgadzam sie w 105% !! malo jest takich plyt przy ktorych sie 'odplywa' tak jak przy TWS, obrazy same sie wyswietlaja. przez 47 minut potrafie 'zwiedzic' pol swiata.
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na TWS czego? mi brakuje... my?l? sobie czego... nie wiem... nie potrafi? powiedzie?... jaki? niedosyt...

za to Returning Jesus i Flowermouth nie mog? nic zarzuci?... tylko ?e s?ucham No Mana niezwykle rzadko...

cz??ciej si?gam do Bass Communion czy Porcupine Tree... mo?e dlatego, ?e przy No Man nie mog? nigdy opanowa? ?ez... a czasami nie mog? sobie na nie pozwoli?...
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
cebull
bywa


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze przyznac ze dopiero poznaje No-Man'a. Ale juz od pierwszego kontaktu widac bylo ze to nie bedzie zwyczajna muzyka.

Moge nawet pokusic sie o stwierdzenie, ze jest to jedno z moich muzycznych marzen, celow poszukiwac. Miedzy innymi pewien pierwiastek PF, ktory w No-Man jest obecny...

Mozna by piasac wiele i nic. I tak ci ktorzy sluchali wiedzieli by o co chodzi. : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
the patient
bywalec


Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 390

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie by?o to tak ze bierze w tym projekcie go?c z PT wi?c trza si? zorientowa? co to jest. w??czy?em pierwszy raz album together we're stranger i nie ?wiadom niczego nie wiedzia?em nic o tym co mnie czeka. po pierwszym przes?uchaniu by?em pod wrazeniem, ale im d?u?ej s?ucham tego albumy tym bardziej mi si? podoba. co jest du?ym atutem tej muzycznej pere?ki.
_________________
www.tapc.fora.pl zapraszam na forum o tool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeby?em znów przez wszystkie albumy No-mana i co stwierdzam? ?e jak na poziom Stevena W. together we're stranger jest jednak albumem bardziej towarzysz?cym. Ciep?e brzmienie pokrywaj?ce si? z ok?adk?, nocne obrazki... Gdy pozna si? tekstowo t? p?yt? raz, przy kolejnym przes?uchaniu zaczyna ona raczej wnika? w t?o, cz?owiek automatycznie wchodzi w ten dziwny nastrój zawieszenia. Jak na No-man to jedna z minimalnie s?abszych p?yt... Co nie zmienia faktu ?e na tle tego co si? dzieje w muzyce, to zgodz? si? z recenzentem Qalbo Melody Makera ?e ta p?yta jest "pi?kna jak sam pan Bóg"
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
the patient
bywalec


Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 390

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo?e mi kto? powiedzie? dlaczego albumy tego zespo?u sa tak diabelnie grogie za jedn? p?ytk? mam da? 92z? bez jaj zna mo?e równierz kto? sklep gdzie mo?na w miar? normaln? cene zobaczy? przed oczami ??
_________________
www.tapc.fora.pl zapraszam na forum o tool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the patient napisał:
mo?e mi kto? powiedzie? dlaczego albumy tego zespo?u sa tak diabelnie grogie za jedn? p?ytk? mam da? 92z? bez jaj zna mo?e równierz kto? sklep gdzie mo?na w miar? normaln? cene zobaczy? przed oczami ??


Ja pierwszy raz si? spotykam z sytuacj?, jak? Ty przedstawi?e?. W Empikach np. jest jakie? 20 z?. taniej, te? w "dobrych sklepach muzycznych" Wink
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
the patient
bywalec


Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 390

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No-Man - Returning Jesus ta p?ytka w wawie kosztowa?a tyle w sempiku.
_________________
www.tapc.fora.pl zapraszam na forum o tool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm a gdzie ty takie ceny widziales? krotki rzut oka na rockserwis i cany w normie, 40-60 zeta w zaleznosci od wydawnictwa.. moze jakis rarytas dwuplytowy dopadles? Rolling Eyes

edit: w rockserwisie returning jesus po 58.75 zeta. chyba przeplaciles.. Rolling Eyes
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trainman napisał:
edit: w rockserwisie returning jesus po 58.75 zeta. chyba przeplaciles.. Rolling Eyes


Tylko, ?e tutaj niestety kusz? cenami, a zbyt cz?sto w magazynie braki Confused
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group