Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Wywiad ze Stevenem
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dagget



Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 4
Skąd: Ilawa

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 2:48    Temat postu: Wywiad ze Stevenem Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam tu troche odgrzewany wywiad ze Stevenem Wilsonem zrobiony w czasie kiedy koncertowali u nas ostatnio. No a jesli to nie mo?e si? tu znale?? to niech admin usunie. Nie mam ?adnej strony na której móglbym to umie?ci?. Mam nadziej?, ze nikt si? nie obrazi jak go tu wklej?. Jakby co to mam prawa do tego materialu.

Rzadko si? zdarza ze znany zachodni zespól nagrywa u nas koncertówk?. Czy by?o wa?ne dla ciebie, ?e taki album, mam tu na my?li Warszaw?, jest nagrany w?a?nie w Polsce?

Tak. To, ?e zdecydowali?my si? na wydanie tego albumu by?o dla nas du?ym wydarzeniem. Wszystko z powodu oddania polskiej publiczno?ci dla tego, co robimy. Pobyty w Polsce zawsze by?y dla mnie przyjemno?ci?. Otrzymujemy du?o ciep?a graj?c dla polskich s?uchaczy. My?l? ze czasem ludzie zapominaj? jak wa?n? rol? w sukcesie koncertu odgrywa publika, jak wa?ne jest by czu? odzew z sali. To naprawd? pomaga lepiej gra? i wyst?powa?, no i oczywi?cie lepiej si? bawi?. Je?dzimy po ca?ej europie, ale tu zawsze mamy najlepszy odbiór. A ten album chcieli?my wyda? z powodu iskrzenia, które by?o obecne na sali tamtej nocy, kiedy grali?my koncert.

Bierzesz udzia? w wielu projektach: Balckfield, No-Man itd. Jak do diabla znajdujesz na to wszystko czas?

Có?, musze powiedzie? ze jest coraz trudniej. Podczas ostatniego roku czy dwóch bardzo trudno by?o si? ze wszystkim wyrobi?. Black field ci?gle koncertuje. No, ale wiesz to wcale nie wygl?da jak praca, nie jest to tylko mój zawód, to jest moja pasja. To jest przyjemno??, wi?c np., gdy wracam do domu po trasie, prawdopodobnie za dzie? lub dwa b?d? chcia? wróci? do studia i zacz?? tworzy? co? nowego. To co?, co mnie poci?ga. I co zawsze mnie poci?ga?o. Nigdy nie odbiera?em tego jako ci??kiej pracy. Nigdy nie czu?em ze musze od tego odpocz??.


Nowy album Porcupine Tree bazuje na twoim scenariuszu. Je?li mia?bym zgadywa? tylko po wys?uchaniu piosenek powiedzia?bym ze film jest o kim? kto jest niezbyt stabilny w czasie i przestrzeni. Czy mam racj??

Masz racje.. Dobra robota. To w zasadzie opowiada o kim?, kogo przeznaczenie w pewnym punkcie jego dzieci?stwa obra?o z?? drog?. I przez to dotar? do punktu w swoim ?yciu, do którego przeznaczenie nie mia?o go doprowadzi?. To opowiada o próbie w pewnym sensie oszukania czasu. Film mówi o procesie powrotu do czasów szkolnych. Do punktu gdzie przeznaczenie wzi??o z?y kurs. Dla mnie to taka historia o duchach, bardzo podobna do snu, melancholijna, bardzo europejska w smaku. No i bardzo niekomercyjna. To jest jakie? dope?nienie muzyki Porcupine Tree.


Porcupine Tree przez wszystkie lata istnienia przeby?o d?ug? drog?. Jakie s? Twoje sposoby by zdobywa? coraz to szersz? publiczno???

Nigdy nie zrobili?my czego? z innych powodów ni? po to by zadowoli? siebie lub zespól. Przez lata zbudowali?my swój styl i rozwin?li?my ró?ne aspekty naszego brzmienia, ale zrobili?my to z bardzo samolubnych powodów. Nigdy nie zrobili?my czego? by spróbowa? zwi?kszy? nasz? publiczno?? lub by zadowoli? nasz? wytworni? nagraniow?. Gdy tak to wygl?da?o to zawsze by? przypadek. Nigdy nie by?o jakie? wielkiego planu by rozszerzy? publiczno??. To po prostu dzia?o si? krok po kroku. My?l?, ?e najwa?niejsz? rzecz?, któr? zawsze robili?my by?o pod??anie wzd?u? naszej ?cie?ki i nie robienie rzeczy ze z?ych powodów. My?l? ze fani automatycznie to doceniaj? i zauwa?aj?. To jest wla?nie to, co ich do nas przyci?ga, ta wyj?tkowa droga Porcupine Tree, bo nigdzie indziej nie znajd? czego? takiego, nigdzie nie do?wiadcz? Porcupine Tree w ?adnym innym zespole. My?l?, ?e je?eli jest w tym jaki? sekret to by?o nim w?a?nie to, ?e zawsze robili?my swoje, pod??ali?my swoj? w?asn? ?cie?k?, nigdy nie bior?c pod uwag? wytwórni, fanów, mediów, zawsze robi?c muzyk? dla nas samych i wierz?, ?e w?a?nie to robi? prawdziwi arty?ci. Nie wydaje mi si?, ?eby Picasso malowa? swoje obrazy dla kogo? innego poza nim samym i my?l?, ?e Porcupine Tree, chocia? nie chce nas porównywa? do Picassa, ale w Porcupine Tree zawsze robili?my muzyk? po to zadowoli? nas samych i w?a?nie, dlatego zyskali?my sobie respekt publiczno?ci.


Mo?emy powiedzie?, ?e bronisz muzyków przed krytykami. Denerwujesz si?, je?li czyje? s?owo rujnuje komu? rok pracy. Ale je?li kto? pracowa? nad p?yt? nawet 5 lat a efekt jest naprawd? mizerny to chyba krytycy maj? prawo oceni? to nisko. Czy mam racj??

Nie by?bym tego taki pewien. Bo widzisz, tu dochodzimy do pytania czy uwa?asz to za z?y kawa?ek sztuki. My?l?, ?e jest wiele przyk?adów gdzie bardzo ambitne, bardzo mocne, nie ?ci?le komercyjne, mo?e nawet troch? trudne p?yty zosta?y odrzucone przez krytyków i fanów tylko, dlatego, ?e po prostu nie by?y tym, czego si? spodziewali i to nie ma nic wspólnego z jako?ci? pracy. Znam wiele albumów, które zosta?y ca?kowicie zignorowane w momencie ich ukazania, ca?kowicie odrzucone przez krytyków. Nikt ich nie kupowa? a jednak czas pokaza? ze by?y to arcydzie?a, fantastyczne nagrania. Spójrz na prace Nicka Drake'a. Nick Drake nagra? w swoim ?yciu trzy albumy. Sprzeda? w sumie 5000 kopii, zmar? m?odo pogr??ony w depresji w 1974. A teraz Nick Drake jest jednym z najbardziej inspiruj?cych pisarzy tekstów, nie przychodzi mi do g?owy ?aden muzyk, na którego on nie mia? wp?ywu. Nie jestem zwolennikiem czego?, co okre?lam jako "opinia wyra?ana jako fakt". Niektórzy ludzie czasem powiedz? cos w stylu "to mi si? podoba, ale to nie jest tak dobre jak twój ostatni album” a ja na to - chwila, mówisz tak jakby to by? fakt, ale to nie jest fakt tylko twoja opinia i na tym polega ró?nica. Mocno sprzeciwiam si? opiniom wyra?anym tak jakby by?y faktem tak jak np. - najlepszym utworem na p?ycie jest utwór pi?ty. Fani i dziennikarze maja zwyczaj tak robi?. Dziennikarze generalnie dostaj? pieni?dze za wyra?anie opinii jako faktów, dostaj? pieni?dze za to by napisali: ten album jest z?y, ten utwór jest najlepszy, ten jest najgorszy, ale to s? tylko opinie. Jednak s? wyra?ane jakby by?y niepodwa?alnym faktem. To jest problem, który staram si? wyja?nia? ludziom.

Czy w twojej biografii istnieje jaka? ciekawa historia zwi?zana z Polsk??

Jednym z wa?niejszych wydarze? w moim ?yciu by? moment, kiedy pierwszy raz przyjecha?em do Polski by zagra? z Porcupine Tree. Pozna?em wtedy polsk? dziewczyn?, sko?czylo si? to chodzeniem na randki przez mniej wi?cej rok. Sp?dzi?em mnóstwo czasu w Polsce, w jej domu i z jej rodzina. Mam bardzo mile wspomnienia z Polski zwi?zane nie tylko z moim zawodem. Mam bardzo osobisty stosunek do waszego kraju. Sp?dzi?em sporo czasu w Krakowie i Lublinie sk?d ona pochodzi?a. Bardzo milo wspominam tamte czasy i chocia? nie jeste?my ju? razem Polska i Polacy zawsze b?d? odgrywa? du?? rol? w mojej biografii. Nie wiem czy dobrze odpowiedzia?em na twoje pytanie, ale to, ?e mia?em polsk? dziewczyn? przez d?ugi okres czasu to co?, o czym niewiele osób wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
shesmovedon
ma gadane


Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 431

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 5:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Well done Exclamation Very Happy
Bardzo fajny wywiadzik Smile
Inna sprawa, ?e na niektóre pytania Wilson odpowiada tymi samymi s?owami od lat Wink Chwilami mia?am wra?enie, ?e to zapis mini-konferencji prasowej, na której by?am w 2001 w ?odzi Wink
Dzi?ki Dagget Exclamation Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy?o zebys mi napisal @ lub PW i da?bym na strone Smile
_________________
//szef szefów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Sro Lip 07, 2010 19:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radek napisał:
Kobiety na forum- przyznajcie sie ktora z Was by?a w sercu Stevena Very Happy


A co to tok szo? jaki?? Twisted Evil

Zreszt? ciiiicho, bo znowu b?dziemy offtopowa?. Ju? i tak powinnam chyba zacz?? moderowa? sam? siebie Razz Laughing

[ Dodano: Sro Lip 27, 2005 12:52 pm ]
A tak w ogóle dzi?ki za wywiad.

Znów nic nowego, jak s?usznie zauwa?y?a shesmovedon, ale poczyta? zawsze mi?o Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan pami?ta? o mnie Laughing

Ach te wieczorki pod gwiazdami Embarassed

Amore mio... amore... nawet nie zauwa?y?, ?e mi si? peruka obsuwa?a Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Splot napisał:
Stefan pami?ta? o mnie Laughing

Ach te wieczorki pod gwiazdami Embarassed

Amore mio... amore... nawet nie zauwa?y?, ?e mi si? peruka obsuwa?a Laughing


osz ROTFL Exclamation

...sniff, sniff... wyczuwam offtop Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

splot zaczyna byc dyzurnym ROTFLowym na forum Very Happy
_________________
"sha-la-la-la-la" - te s?owa porusz? ka?dego fana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto wywiad ze Stefanem z Progarchives:
http://www.progarchives.com/forum/forum_posts.asp?TID=14590
nie kcia?o mi si? t?umaczy? jak si? komu? nudzi to prosz? bardzo. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOL, teraz SW twierdzi, ?e od zawsze inspirowa?a go NWOBHM. Jakie to szczere... Laughing

?enadix.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nast?pn? p?yt? zaprosi Dickinsona. ROTFL!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No prosz? ja im wywiadzika oni narzekaj? - typowe Laughing Wink
Splot cy mo?esz rozwin?? skrót "NWOBHM" , albo najlepiej podaj ksi??k? kodów i szyfrów do publicznej wiadomo??i Neutral - ten skrót nie nalezy do popularnych he? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NWOBHM - New Wave of Britis Heavy Metal (nowa fala brytyjskiego heavy metalu) - nurt w muzyce metalowej, do którego klasyfikowana jest twórczo?? Iron Maiden, Judas Priest, Helloween (zaliczaj? si?, chocia? s? z niemiec), Accept i tym podobne badziewia. Piej?cy wokali?ci, szybkie riffy i solówki, melodyjno??...

jednym s?owem najbardziej wiejski rodzaj metalu.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Cze 17, 2010 18:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak Shallow ?mierdzi mi troch? NWOBHM. I ?rodkowa ?upanina w Arriving te?..
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group