Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Powszechnie lubiane zespo?y, dla was nie do polubienia.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2005 18:59    Temat postu: Powszechnie lubiane zespo?y, dla was nie do polubienia. Odpowiedz z cytatem

Temat prosty jak barszcz w torebce. Zasada prosta, s? zespo?y które uwa?ane s? (i to powszechnie!) za genialne, niesamowite, inspiruj?ce...A was za ?adne skarby nie przekonuj?. Wszysycy mówi? fascynuj?ce - was to usypia, wszyscy mówi? wa?ne - wy my?licie "co za badziew"....
Zastartuj? ja:

Deep Purple- zespó? powszechnie kochany i szanowany (zw?aszcza w pewnym pi?knym kraju nad Wis??). A jak dla mnie po prostu niemal dramat. Ci?gn?ce si? jak rozgotowane kluchy kompozycje, mocno ?redni (za to maj?cy o sobie nieziemskie mniemanie) gitarzysta, ?redniowieczne brzmienie..
Zespó? dzi?ki któremu zdaj? sobie spraw? ?e pewna muzyka powinna oddej?? wraz z pewnymi czasami... Relikt, pomnik, trup.

D?em - nikt nigdy i pod ?adnym pozorem nie przekona mnie ?e to dobry zespó?...?eby gra? bluesa i nie przynudza? trzeba co? mie?, ten zespó? tego nie ma....Wi?cej legendy ni? magii...nuda

Yes - prog rockowe zadufanie w najczystszej z postaci...Mnóstwo formy - zero tre?ci.

Dream Theater - ameryka?scy sportowcy w krainie rocka regresywnego

Chwilowo tyle...nie chc? wyci?ga? wszytkich asów z r?kawa. Wink
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...


Ostatnio zmieniony przez ninu? dnia Nie Wrz 25, 2005 19:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2005 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Purpli bardzo lubi?. I nikt mnie nie przekona ?e s? s?abi, nies?uchalni, czy cokolwiek innego Wink

A z moich typów:
- Dream Theater - po baaaardzo krótkiej fascynacji takim graniem, poczu?em totaln? niech?? do takiej muzyki. Odrzuca mnie i ju?.

- Death i Bathory - podobno najwa?niejsze zespo?y mocniejszego metalu, podobno kult, podobno rze?. Nie, ja dzi?kuj?, nie trawi?.

- My Dying Bride oraz Katatonia - nie no sory, ale ja totalnie nie mog? poj?? fenomenu tych kapel. Smucenie, m?czenie, wycie. Z wielkiej trójki rzuconych wyjców uwielbiam jedynie Anathem?.
BTW jak chcecie ci??k? p?yt? na do?a idealna jest ISIS - Oceanic
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2005 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dream Theater - mam to samo co likipiki.

Transatlantic - nuda, wielka nuda... nie do?? ?e beznadziejne kompozycje, nad?ci wykonawcy i na dodatek beznadziejna produkcja.

Spock's Beard - znowu nuda...

The Flower Kings - wzruszaj?ca nuda z przewag? ?enady nad nad?ciem

z innej beczki:

[/b]Deep Purple - poza kilkoma kawa?kami archaiczni do bólu

Wishbone Ash - ?ojezu...

a poza tym Rush, Yes, Tool itd.

_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Crimsoid
ma gadane


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 664
Skąd: ?e znowu

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2005 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deep purple - za tekst mojego taty 'najpiekniejszy g?os w historii rocka aargh!

dream theater - chc? grac cos co im nie wychodzi. jedna wielka solówka [przeprowadzony experyment razem z ninusiem wykaza?, ze klikajac w dany utwór na plycie i dajac pasek stanu na 3/4 trafiamy na...solo Neutral ]

Yes - mimo wszystko Relayer, CTTE, Fragile i dla chetnych Tales From...
czesty przerost formy nad trescia ale zdarzaja im sie momenty piekne i tworcze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2005 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crimsoid napisał:
deep purple - za tekst mojego taty 'najpiekniejszy g?os w historii rocka aargh!


ROTFL
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Green Day - nie no, sory ludzie, ale jak s?ysz?, ?e co niektórzy stawiaj? Ameryka?skiego Idiot? na tej samej pó?ce z 'Never Mind The Bollocks' Pistolsów, albo 'Frankenchrist' Dead Kennedys, to ?mia? mi si? chce. Jak dla mnie GD to ?enua jakich ma?o, wiej?ca plastikiem i sztuczno?ci? na kilometr. Nie potrafi? zagra? z kopa (czad to poj?cie zupe?nie im obce). To z pewno?ci? nie jest punk. Ten gatunek zwiem ?enadixem Very Happy
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
jadis
nowicjusz


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 14
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:
Green Day - nie no, sory ludzie, ale jak s?ysz?, ?e co niektórzy stawiaj? Ameryka?skiego Idiot? na tej samej pó?ce z 'Never Mind The Bollocks' Pistolsów, albo 'Frankenchrist' Dead Kennedys, to ?mia? mi si? chce. Jak dla mnie GD to ?enua jakich ma?o, wiej?ca plastikiem i sztuczno?ci? na kilometr. Nie potrafi? zagra? z kopa (czad to poj?cie zupe?nie im obce). To z pewno?ci? nie jest punk. Ten gatunek zwiem ?enadixem Very Happy


pami?taj, ?e za pistolsami idzie olbrzymia legenda a za green day ? poczekajmy kilkana?cie lat to zobaczymy....Green day jako jeden z nielicznych obecnie na scenie ma szans? zmierzy? si? z czasem..a co do samej "never mind..." to rozstrzela?bym producenta tej p?yty, dno jako?ciowe totalne... a i ten wczesny punk rock zw?aszcza angielski mo?e i by? rewolucyjny (obyczajowo) ale mnie ?mieszy. Sex Pistols to nic innego jak wyprodukowany zespolik na którym kto? dobrze zarobi?. Dodam ?e zarobi? na modzie. Prawdziwy punk tamtego wczesnego okresu to Ramones

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2005 8:06 ]
Lubi? blusa, uwielbia? gr? gitarow?....sam pogrywam, uwielbiam muzycznie lata 60 i 70, okres woodstock i ca?y ten flower power....ale mimo doskonale znaj?c twórczo?? Hendrixa oraz pani Joplin jako? mnie to nie rusza. Trudno jest te? znale?? mi w tym geniusz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Tlen
marcolphus
bywalec


Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 243
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deep Purple - za to co wszyscy Wink

U2 - no naprawd? nie lubi?, nudne to strasznie, chocia? Clayton to niez?y basista (lubi? takie proste granie), ale kompozycje nieciekawe

Led Zeppelin - jako? nie mog? si? do nich przekona? za nic

Iron Maiden - popularno?? tej kapeli to dla mnie fenomen, zw?aszcza, ?e du?o m?odych ludzi ich s?ucha. Wokale ca?kowicie nie do przyj?cia, nudziarstwo na maksa

Marilyn Manson - okropno??, do pi?t NIN nawet nie dorastaj?[/b]

Marillion - jaki to progresyw, zwyk?y pop Wink
_________________
http://codringher.blogspot.com - What Codringher Owns
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U2 - najlepszy dowód na to, ?e reklama czyni cuda. Nie wiem, na czym polega fenomen tego zespo?u, bo graj? ?rednio. Ca?a czwórka IMO ci?gnie dzi?ki popularno?ci Ojca Teresa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
marcolphus
bywalec


Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 243
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, zapomnia?em o jednym:

The Beatles - prostackie piosenki, kiepskie wykonanie, nudne na kilometr
_________________
http://codringher.blogspot.com - What Codringher Owns
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcolphus napisał:
aha, zapomnia?em o jednym:

The Beatles - prostackie piosenki, kiepskie wykonanie, nudne na kilometr


Gdzie mój Ka?asznikow???????? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
marcolphus napisał:
aha, zapomnia?em o jednym:

The Beatles - prostackie piosenki, kiepskie wykonanie, nudne na kilometr


Gdzie mój Ka?asznikow???????? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Spoko Stalker to ten sam który zmiesza? z b?otem cepów i Marilion...
Dorwiemy go i zrobimy z **** jesie? ?redniowiecza Wink

U2 w zadnym przypadku nie jest przereklamowane, chyba ?e za przereklamowane uwa?asz Splot po prostu ?wietne piosenki...

Do zespo?ów których nie trawi? dorzucam ca?? mas? hardrockowych ameryka?skich herosów...
Grand funk kicha zupe?na, brzmienie chyba jeszcze bardziej archaiczne ni? u Purpli
Bostonto to ju? w ogóle ?miech na sali Wink

Poza tym:
Scorpions - melodyjne to czadowe i nie wiadomo po co kombinuje
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
shesmovedon
ma gadane


Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 431

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, ?e nikt jeszcze nie wspomnia? o Porcupine Tree: ka?da p?yta inna, tu psychodelia, tam ci??kie, w dodatku nieudane riffy, Gavin H., porywanie si? na ró?niaste gatunki muzyczne, niespójno?? i bezp?ciowo?? niektórych p?yt, kierunek, w którym pod??a ostatnio zespó?, tkliwe balladki obok pseudo-rapowania, itp itd... no i nie zapominajmy o gwiazdorskim zachowaniu lidera (sceniczne gesty i uciekanie do taksówek) Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dorzucam zespó? Metallica - poza okresem od Ride the Lighting do czarnego albumu - ?enada.

Zgadzam si? z ze Scorpions - syf na ca?ego, podobnie jak UFO (poza genialnym albumem One Hour Space Rock, ale to przecie? zupe?nie inne UFO), nienawidz? Judas Priest , Iron Maiden ujdzie bo nagrali kilka wybitnych utworów, ale taki np. Black Sabbath po 4 albumie nie nagrali ju? nic poza g?upaw? hard rockow? r?banin? dla ch?opców na Harleyach.

Ci?g dalszy nast?pi.

[ Dodano: 27 Wrz 2005 11:41 ]
shesmovedon napisał:
Dziwne, ?e nikt jeszcze nie wspomnia? o Porcupine Tree: ka?da p?yta inna, tu psychodelia, tam ci??kie, w dodatku nieudane riffy, Gavin H., porywanie si? na ró?niaste gatunki muzyczne, niespójno?? i bezp?ciowo?? niektórych p?yt, kierunek, w którym pod??a ostatnio zespó?, tkliwe balladki obok pseudo-rapowania, itp itd... no i nie zapominajmy o gwiazdorskim zachowaniu lidera (sceniczne gesty i uciekanie do taksówek) Cool


jeszcze jedna p?yta pokroju In Absentia czy Deadwing i zespó? Porcupine Tree równie? znajdzie si? na mojej czarnej li?cie Evil or Very Mad
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie co do Metallici...?wietne RTL, MOP i AJFA...a potem to mi ju? nawet czarny album nie podchodzi...
Sabbathów lubi? wi?c ich nie wymieni?, Wink ?wietne pierwsze 5 p?yt, potem zjazd po równi pochy?ej, a bez Ozzyego to ju? ?enada, tak samo jak Ozzy solo
Iron Maiden mnie ?mieszy, niemniej czasami lubi? zarzuci? takie Piece of mind, w sumie to ich nawet lubi?... Laughing
Za to bez ?alu wrzucam na moj? czarn? list? Roda Stewarta i Smokie któe mo?e i sprawdza si? na imieninach taty, ale do mnie przemawia zupe?nie, beznadziejny zespó?.
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 1 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group