Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Blur
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ignus
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 206
Skąd: mr?gowo/gda?sk

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 0:23    Temat postu: Blur Odpowiedz z cytatem

dzisiaj bedzie o bendzie, ktorego stalker nie lubi.
Blur. dla mnie to jeden z lepszych zespolow z tzw. "britpopu". maja fajne teledyski, fajne poczucie humoru, graja tez z "jajem" (jak chociazby na "Modern Life Is Rubbish", "Parklife" czy "The Great Escape"), okrutnie nabijaja sie z brytyjskiej mentalnosci i pisza naprawde swietne songi.
ulubiona plyta to w tym momencie "Blur". widac, ze powoli zaczynaja kombinowac, eksperymentowac i nie stoja w miejscu jak chociazby (przereklamowane) Oasis.
no i teraz pytanie. kto jeszcze sie odwazy cos tu napisac.
_________________
The water was calling him.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
buda
ma gadane


Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 614
Skąd: Kutno(Toru?)

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam "13" i "Think Tank" - oba genialne i bardzo ?wie?e. prawie dorównuj? Radiohead. Very Happy
no i Blur zawsze mi si? b?dzie kojarzy? z Fif? Very Happy
_________________
www.torun.koliber.org

http://www.lastfm.pl/user/buda-michal/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na choler? tu odwaga? Przecie ka?dy wie, ?e Blur to kapela wy?mienita. A Stalker, cho? marudzi?, pewnie i tak w trzynastk?, albo think tank si? zas?uchuje Very Happy

Moim faworytem jest oczywi?cei '13'. Czyli kombinujemy ju? na maxa. A zarazem ostatnia p?yta ze ?wietnym gitarzyst?.

To co martwi, to fakt, ?e Blur chc? najnowsz? p?yt? nagra? w trójk?. Ma by? podobno prosto, prymitywnie i punkowo. A ja chyba jednak wol? trzynastkowe kombinowanie.

BTW wbrew wszelkim g?osom jakie s?ysz? dooko?a, uwa?am ?e 'Crazy Beat' mia?d?y 'Song 2' Very Happy Nie inaczej Very Happy
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
jozeef
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 352
Skąd: RaciBush

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mog? z czystym sumieniem powiedzie?, ?e Blur nie znam(i jako? nigdy nie chcia?em pozna?), no mo?e poza `song 2` i kilkoma singlami i dobrze mi z tym j?zor
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 0:40    Temat postu: Re: Blur Odpowiedz z cytatem

ignus napisał:
dzisiaj bedzie o bendzie, ktorego stalker nie lubi.
Blur. dla mnie to jeden z lepszych zespolow z tzw. "britpopu". maja fajne teledyski, fajne poczucie humoru, graja tez z "jajem" (jak chociazby na "Modern Life Is Rubbish", "Parklife" czy "The Great Escape"), okrutnie nabijaja sie z brytyjskiej mentalnosci i pisza naprawde swietne songi.
ulubiona plyta to w tym momencie "Blur". widac, ze powoli zaczynaja kombinowac, eksperymentowac i nie stoja w miejscu jak chociazby (przereklamowane) Oasis.
no i teraz pytanie. kto jeszcze sie odwazy cos tu napisac.

S?ysza?em tylko Think Tank i skutecznie mnie zniech?ci?o do dalszego odkrywania. Dla mnie to badziew, szkoda czasu. Nie zwil?a mi? takie granie Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do wszystkich blurosceptyków - zapozna? si? z '13'
Ta p?yta cho? jak najbardziej w blurowatym stytu, to jest chyba inna od inncyh Smile d?wi?kowe eksperymenty si?gaj? tu zenitu, kawa?ki nieraz s? fajnie rozbudowane. A solówki (w takim na przyk?ad Bugman) to mistrzostwo ?wiata w oko?opunkowych gitarach Smile
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 1:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:
A na choler? tu odwaga? Przecie ka?dy wie, ?e Blur to kapela wy?mienita. A Stalker, cho? marudzi?, pewnie i tak w trzynastk?, albo think tank si? zas?uchuje Very Happy


Owszem, zas?uchuje si? w Think Tank. I tylko w t? p?yt?, bo ma alergi? na Coxona. Ale? ja si? czepiam! Smile A serio, nie lubi? Blur z Coxonem, nie wiem czemu. Jako? nie trafia do mnie to kombinowanie na '13'. Natomiast 'Think Tank'? Miszczostwo. Arcy?wietny opener, a potem ju? tylko lepiej do fascynuj?cego zako?czenia w postaci 'Battery in your leg' w??cznie. I to jest ten Blur który kocham. Natomiast poprzednie p?yty.. khem, khem... no...

nie lubi?, nie s?ucham, da?em kumpeli na urodziny Smile
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Sob Paź 08, 2005 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

think tank to arcydzie?o. si, si, za caravan i jets da?bym si? pokroi?, out of time to top 5 singli po?ówki dekady. ca?o?? przemy?lana, dojrza?a, ?adnych brit-popowych pierdó? jak na parklife. imho niezal-wolta jaka si? dokona?a na s/t i 13 oraz kawa?ek music is my radar z bestowej sk?adanki wyra?nie pokazywa?y drog? w któr? zmierza blur. mnie si? ta ?cie?ka podoba.

blur widzia?em na roskilde 2003. no comment, pobili coldplay doszli do cholernie wysokiego poziomu wyst?pu bjork.
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
wososh
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 524
Skąd: KRAKO

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blur ma w sobie ten specyficzny element artystycznej alternatywy, której brakuje wielu brytyjskim zespo?om "gitarowym"; razem z radiohead wiod? pod tym wzgl?dem prym w?ród tzw. mainstream'u. uwielbiam think tank, czyli wiele udanych kompozycji i t? jedn?: out of time - rzecz o podobnym kszta?cie, wr?cz klasycznego pi?kna, w muzyce rozrywkowej, rodzi si? raz na, powiedzmy, 5 lat...

dodano:
osz fok, znowu zgadzam si? z Malkiem Shocked powaga, nie czyta?em poprzedniego posta taak jest!
_________________
blue vein crashes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam Blur. Dla mnie zawsze byli lepsi od Oasis (bo takie porównania kiedy? si? im serwowa?o, ale to ju? chyba przesz?o??). Podoba mi si?, ?e nie schlebiaj? niczyim gustom i s? zespo?em poszukuj?cym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale takiego 'Don't look back in anger' nie napisali Twisted Evil

No dobra, ale Oasis wysz?y 2 - 3 piosenki, a Blur nagra? ca?y rewelacyjny album, wed?ug mnie jeden...

Ok, ok.. wol? Blur od Oasis, a zreszt? od Think Tank takie porównania nie maj? sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Oasis uwielbiam utwór Champagne Supernova. I na tym to uwielbienie si? ko?czy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malkavian
ma gadane


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 887
Skąd: Krk

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
Ok, ok.. wol? Blur od Oasis, a zreszt? od Think Tank takie porównania nie maj? sensu.


te porównania nie maj? sensu od 13.
_________________
i'm in luv ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo?e i racja, ale dla mnie Coxon jest symbolem tej bezjajeczno?ci tkwi?cej w muzyce brytyjskiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio, blurowa Trzynastka uros?a w moich oczach (a raczej uszach) z p?yty wybitnej, do p?yty niesamowitej i absolutnie k?ad?cej mnie na ?opatki. Uwielbiam to!
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group