Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
MARILLION
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 19:32    Temat postu: MARILLION Odpowiedz z cytatem

Wink

Zgodnie z zapotrzebowaniem, przenosz? dyskusj? o marillion do innego dzia?u Very Happy

Ok, je?li chodzi o mnie, to polecam laikom w temacie pos?uchanie trzech arcydzie? tego zespo?u:

- Brave
- Afraid of Sunlight
- Marbles
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe nie moglas sobie darowac zapisania wielkimi literami, prawda? Wink just a joke, nie bic Wink

wstyd sie przyznac ale afraid of sunlight nie znam Embarassed natomiast czemu nie polecasz wielkich 4 pierwszych dziel tego zespolu? w koncu (przynajmniej dla mnie) to jest juz prawdziwa legenda.. ach, fish, czemus odszedl?!!?!?!? Crying or Very sad
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trainman napisał:
hehe nie moglas sobie darowac zapisania wielkimi literami, prawda? Wink just a joke, nie bic Wink

wstyd sie przyznac ale afraid of sunlight nie znam Embarassed natomiast czemu nie polecasz wielkich 4 pierwszych dziel tego zespolu? w koncu (przynajmniej dla mnie) to jest juz prawdziwa legenda.. ach, fish, czemus odszedl?!!?!?!? Crying or Very sad


Eeeemmm... yyymmm.... Wielkie litery mia?y za zadanie... !ekhm!... pokazanie, gdzie przenios?a si? dyskusja z poprzedniego w?tku Very HappyVery Happy

Podaj?c arcydzie?a bazowa?am na obecnym marillion Wink Nie bi?! Wink
Fish odszed?, ale zespó? wci?? ma racj? bytu. Zreszt?, ja wychowa?am si? na marillion od p?yty Brave, wi?c wp?ywa to na moje postrzeganie ich muzyki bez nalecia?o?ci typu: "F, czy H?" Ubóstwiam ich obu.

Z czystym sumieniem mo?na poleci? wszystkie studyjne p?yty Rybci. S? cudowne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marillion z Fishem bardzo lubi?, wychowa?em si? na tej muzie i do dzi? dobrze mi si? tego s?ucha. Mój ulubiony album to Clutching At Straws. Co do Hogartha.. Nie przepadam, ale musz? przyzna?, ?e gdy uwolnili si? od "ducha ryby", jest ciekawiej ni? na takim Holidays In Eden. Wprawdzie nie znam np Marbles, ale na takiej Anoraknophobii jest kilka naprawd? mocnych momentów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla-blat napisał:

Wprawdzie nie znam np Marbles, ale na takiej Anoraknophobii jest kilka naprawd? mocnych momentów.


Marbles jest o wiele lepsza, ni? Anoraki, IMHO, oczywi?cie... Wink
Cudna, czarowna, nieziemsko pi?kna p?yta. Niezwykle spójna i przemy?lana co do najdrobniejszego d?wi?ku.

Polecam gor?co!

hugs

Ps. A tu recka : Wink

http://www.rockmagazyn.com/recenzje.php?i=166
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marbles rzeczywiscie jest znakomita. kto nie zna, bardzo polecam. potrafi zauroczyc, cudna jak kuleczki z tytulu Wink
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
tom2
bywa


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 56
Skąd: k-ce

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja zadam pytanie jak zareagowaliscie na remixomatosis?. Mnie wcielo maksymalnie. Nie dowierzalem wlasnym uszom.
Chociaz jak uslyszalem dyskotekowego gabriela w trojce to nic mnie juz nie zdziwi
Brave i marbles to moje ulubione plyty mariillion z SH ..choc ja slucham marillion od samego poczatku i plyty z Fishem mialy IMHO wieksza magie ( ale nie chce rozpoczynac dyskusji , ktora juz w niejednym miejscu sie toczyla czy marillion to ten sam co kiedys)
Plyty solowe Fisha ...inna bajka - niektore przecudne, niektore szybko odstawilem na polke - ale sa Smile..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

indigo blue napisał:
Z czystym sumieniem mo?na poleci? wszystkie studyjne p?yty Rybci. S? cudowne.


S?ysza?em du?e fragmenty ostatniej, S?ycha? na moje jakby Ryba ?ni?t? sie stawa?a Confused ... Kiedy? by?o fajnie, kocham Cliche, to jeden z najcudowniejszych utworów na ?wiecie Very Happy

Wracaj?c do tematu Marillion. Nie znam wszystkich z Hogarthem, ale lubi? to co znam Smile A zw?aszcza Brave, bardzo udany album. A z Fishem, no có?..Z Fishem nie ma z?ej studyjnej p?yty, a ja chyba najbardziej lubi? Clutching at Straws.

No i jeszcze niezb?dne Post Scriptum: Fish jest jednym z najwybitniejszych rockowych poetów. Shocked
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karachay napisał:
indigo blue napisał:
Z czystym sumieniem mo?na poleci? wszystkie studyjne p?yty Rybci. S? cudowne.


S?ysza?em du?e fragmenty ostatniej, S?ycha? na moje jakby Ryba ?ni?t? sie stawa?a Confused ... Kiedy? by?o fajnie, kocham Cliche, to jeden z najcudowniejszych utworów na ?wiecie Very Happy



Mea culpa: chodzi?o mi o p?yty MARILLION z Rybci?. ?le si? wyrazi?am Embarassed

Co do solowej Ryby, chyba nast?puje zjazd po równi pochy?ej... Niestety... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam yin na kasecie, przyjemna p?ytka. na yang nie starczy?o wtedy kasy no a na yin by? Time And A Word z Howe'em wi?c trzeba by?o wzi??... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tom2
bywa


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 56
Skąd: k-ce

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karachay napisał:


S?ysza?em du?e fragmenty ostatniej, S?ycha? na moje jakby Ryba ?ni?t? sie stawa?a Confused ... Kiedy? by?o fajnie, kocham Cliche, to jeden z najcudowniejszych utworów na ?wiecie Very Happy Shocked


dla mnie to najcudowniejsze wyznanie milosne jakie slyszalem .. a muzyka niesamowita

karachay napisał:

No i jeszcze niezb?dne Post Scriptum: Fish jest jednym z najwybitniejszych rockowych poetów. Shocked


zgadzam sie w 100%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam slucham cenie Smile
moi faworyci to Misplaced Childhood, Brave, Afraid Of Sunlight
ale podobnie jak lubie Recordings Porków tutaj lubie wracac do B'Sides Themselves
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 2:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marillion - najpi?kniejsza, najcieplejsza nazwa w rockowym ?wiecie - sama w sobie nic nie znaczy, ale dla ka?dego fana to prawdziwa ?wi?to??...
Có? dziwnego... ju? na 'Script for a Jester's Tear' zbudowali swoj? legend?... utwór tytu?owy stanowi do dzi? jedno z najwi?kszych, najbardziej poruszaj?cych osi?gni?? zespo?u... ?zy sp?ywaj?ce po policzkach b?azna, ?piewaj?cego ten utwór Fisha i zas?uchanego w nim fana to ?zy p?yn?ce z najg??bszej otch?ani duszy, ?zy, które nigdy nie przestan? p?yn??...
A potem album Fugazi - w?ciek?o?? od samego pocz?tku do ko?ca i ten wielki, pomnikowy koniec: "Where are the prophets..."
Najpi?kniejsz? ok?adk? mo?e poszczyci? si? album 'Misplaced Childhood' - a i muzyka pi?kna, w cudowny sposób przebojowa i nadal progresywna...
Ulubiony album alkoholików - 'Clutching at straws', na którym ?zy nabieraj? smaku czystej z lodem...
A potem przychodzi Steve... i zaczyna si? ten najbli?szy, najbardziej ukochany przeze mnie Marillion - rozpoczyna si? era H...
Ten g?os - przepe?niony melancholi?, ?alem... t?sknot?
Nowy rozdzia? swej dzia?alno?ci rozpocz?li od cudownej p?yty 'Seasons End', potem by? 'Holidays in Eden' z The Party na czele... i tak dalej poprzez poruszaj?ce 'Brave' , ...utrzymane w klimacie zachodu s?o?ca 'Afraid of sunlight' ... a? do wspania?ego, jak na razie ostatniego albumu 'Marbles' - pomnika, monumentu, arcydzie?a... zwie?czenia wszystkiego co w Marillion by?o i jest najlepsze...
Nigdy nie rozumia?em ortodoksyjnych fanów, którzy kochaj? tylko er? Fisha... ja te? j? kocham, ale ci, którzy nie potrafi? otworzy? si? na p?yty nagrane z 'Ejczem' trac? nieprawdopodobnie wiele... pozostaje mi tylko ?yczy? im by kiedy? si? przekonali...
W muzyce tego zespo?u zawarte jest ca?e moje ?ycie... p?yty Marillion s? mi zdecydowanie najbli?sze, opowiadaj? o uczuciach, których nieraz do?wiadcza?em...
i nadal do?wiadczam...
A przy s?uchaniu takich utworów jak 'Script for a Jester's Tear', 'Brave', 'The Great Escape', 'This is the 21st Century', 'Ocean Cloud' czy 'Neverland' przeszywaj? mnie dreszcze jakich ?adna inna muzyka nie mo?e u mnie wywo?a?...
Na nast?pn? p?yt? i koncert w Polsce czekam z bij?cym sercem...

P.S. Wybaczcie egzaltowany ton tego postu, ale o Marillion nie potrafi? mówi? inaczej...
... kocham ich...
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:

Na nast?pn? p?yt? i koncert w Polsce czekam z bij?cym sercem...


Jest szansa - jeszcze w tym roku, ale jakby co, to ja nic nie wiem Wink

stalker and parsival napisał:

P.S. Wybaczcie egzaltowany ton tego postu, ale o Marillion nie potrafi? mówi? inaczej...
... kocham ich...


Wybaczamy, rozumiemy, popieramy w 100% Wink

To zespó? mojego ?ycia, có? wi?cej doda?? ....

Huge hugs,

indigo
x
Powrót do góry
Zobacz profil autora
alexis
bywalec


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 162
Skąd: Kraków/Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, ?e laik wtr?ca si? w dyskusj? ekspertów Very Happy, ale co by?cie polecili dla kogo?, kto stawia dopero pierwsze kroczki w ?wiecie Marillion? (Mam na my?li album jeszcze z Fishem - bo co do pó?niejszego okresu wasze typy s? raczej jasne Very Happy )
_________________
<<Les temps sont durs pour les rêveurs>>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 1 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group