Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
The Arcade Fire "Funeral"
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buda
ma gadane


Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 614
Skąd: Kutno(Toru?)

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 2:00    Temat postu: The Arcade Fire "Funeral" Odpowiedz z cytatem

Jako? si? ostatnio narobi?o ró?nych podsumowa?, podlicze? i innych zestawie? p?yt XXI wieku a jako? ma?o kto wspomnia? o montrealskim (znów Wink ) "Pogrzebie". Debiut grupy z 2004 r. jak dla mnie ust?puje miejsca tylko marillionowym kulkom (je?li chodzi o albumy poprzedniego roku, of kors Very Happy ) i grzechem by?oby si? z p?yt? nie zapozna?.
Generalnie jest to p?yta o ?mierci, ale zespó? tak podszed? do tematu, ?e chce si? ?y?. Jak przeczyta?em w jakiej? recenzji s?ychaj?c funeral s?uchacz rozumie, ?e ?yje nie mimo tego, ?e cierpi, ale w?a?nie dzi?ki temu Exclamation Ok, do??, zrobi?o si? patetycznie, a album patetyczny bynajmniej nie jest ani przez chwil?.
Wyobra?nia Mercury Rev, Sigurowy klimat. Wybuchaj?ce, ale oszcz?dne gitary, g?ste, szarpi?ce dusz? partie smyczkowe, skacz?ce, plumkaj?ce ci?gle w tle pianino wspó?graj?ce z ciep?ymi raz to m?skimi raz damskimi wokalami. Cz?ste zmiany rytmu. Oraz niezwykle ?wie?e, przebojowe kawa?ki. 48 minut muzyki pozwalaj?cej mie? nadziej?, ?e nast?pna p?yta b?dzie arcydzie?em. I tyle. Polecam Wink
Jak si? ma szcz??cie to mo?na na nich trafi? na MTV2.
_________________
www.torun.koliber.org

http://www.lastfm.pl/user/buda-michal/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 2:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj powiem ci szczerze, ?e ten zespó? specjalnie mnie nie przekona?. Da si? s?ucha?, czasami nawet bywa przyjemnie, ale ogólnie rzecz ujmuj?c to nie jest to co kocham najbardziej.

Na d?u?sz? met? ta muzyka mnie nudzi, nie wzrusza jak chocia?by genialny Grandaddy, nie ujmuje jak The Twilight Singers.

A co do sceny montrealskiej to dla mnie z Gy!Be nie mo?e si? równa? (chocia? bije na g?ow? 'Horses in the Sky' ASMZ)

oceni?bym na 3.5/6
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
buda
ma gadane


Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 614
Skąd: Kutno(Toru?)

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 2:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
Oj powiem ci szczerze, ?e ten zespó? specjalnie mnie nie przekona?. Da si? s?ucha?, czasami nawet bywa przyjemnie, ale ogólnie rzecz ujmuj?c to nie jest to co kocham najbardziej.

o, to dziwne, my?la?em, ?e gustujesz w takich klimatach. Jak niech?? do modest mouse rozumiem to tu mnie zaskoczy?e? Wink

stalker and parsival napisał:
A co do sceny montrealskiej to dla mnie z Gy!Be nie mo?e si? równa? (chocia? bije na g?ow? 'Horses in the Sky' ASMZ)

wspomnia?em montreal bo to wyl?garnia genialnych zespo?ów Very Happy , ale mi jako? ci??ko porówna? taf do gy!be czy asmz. taf na razie przynjamniej omija postrockowe rejony.

stalker and parsival napisał:
oceni?bym na 3.5/6

no, ja bym da? bez wahania 5,5/6 Cool
_________________
www.torun.koliber.org

http://www.lastfm.pl/user/buda-michal/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 3:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buda napisał:

wspomnia?em montreal bo to wyl?garnia genialnych zespo?ów Very Happy , ale mi jako? ci??ko porówna? taf do gy!be czy asmz. taf na razie przynjamniej omija postrockowe rejony.


dla mnie 'funeral' to taka lepsza wersja 'horses in the sky'. i to nie o post rock tu chodzi, cho? i ?ladowe jego ilo?ci mo?na u taf zauwa?y?. chodzi mi raczej o pewn? wra?liwo?? muzyczn?, o sposób ?piewania, melancholi? zawart? w tej muzyce - chyba jest jaki? specyficzny biometr i klimat w Montrealu.

szczerze mówi?c dawno tej p?yty nie s?ucha?em. kiedy od?wie?? j? sobie podyskutujemy bardziej owocnie.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
jozeef
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 352
Skąd: RaciBush

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam i lubi?, ale bez przesadyzmu. Chyba si? na muzyce nie znam Mr. Green , bo wsz?dzie ta p?yta by?a wychwalana pod niebiosa, a do mnie tak do ko?ca nigdy nietrafi?a. Wyj?tkiem jest genialne `Rebellion (Lies)`
Powrót do góry
Zobacz profil autora
^MALKAV
CfO maniak


Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 1066
Skąd: K?odzko

PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi si? p?yta spodoba?a. No mo?e bez "przesadyzmu" (vide Jozeef), ale jest jak najbardziej ok. Musz? si? w liryki wgry??. Nie brzmi, to cholera jak p?yta o ?mierci., raczej lekkie, strawne i przyjemne z akcentem na przyjemne.

Anyone ?
_________________
We were dead before the ship even sank
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne ze ktos.

jedna z ulubionych plyt 2004/2005. niestety, nie utrzymuje najwyzszego pozimu przez cala dlugosc, momentami to jedynie przyjemne granie - ale momentami to zupelna rewelacja. znakomite smyczki, swietna sekcja (przy calej prostocie), bardzo, ale to bardzo spodobal mi sie wokal. teksty? nie wgryzalem sie, jeno ze sluchu troche, opener ma bardzo ciekawy, dalej nie pamietam Wink
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuj? temat ju? teraz, mimo, ?e premiera "Neon Bible" dopiero za kilka miesi?cy... S?ysza? ju? kto? mo?e nowy kawa?ek - "Intervention"? Nie? No to prosz?:

http://hype.non-standard.net/track/217357
http://www.youtube.com/watch?v=WnyUQDcUitE

Ich debiut uwielbiam, teraz (po kilkunastu przes?uchaniach) te? jestem zachwycony, bo dok?adnie czego? takiego oczekiwa?em.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no ja równie? zrewidowa? zd??y?em moj? pierwsz? naiwn? opini? o Arcade Fire - dzi? bardzo, bardzo lubi? ten band. I czekam na "Neonow? Bibli?" a ?e nie chc? sobie psu? niespodzianki, nic nie ods?uchuj?, cho? wyciek?o ju? chyba pi?? kawa?ków.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja s?ucha?em tylko tego - sprawdzi?em i jestem du?o spokojniejszy. Cho? z drugiej strony boj? si?, ?e do premiery kr??ka "Intervention" zd??y mi si? troch? os?ucha?, a te? nie lubi? psu? sobie takimi ods?uchami wyrywkowych kawa?ków pó?niejszej rado?ci z poznania ca?ego albumu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaaaach, Intervention, No Cars Go i My Body Is A Cage - te 3 kawa?ki mnie mia?d?? najbardziej, kiedy ta p?yta wreszcie b?dzie w sklepach???

taak jest! taak jest! taak jest! taak jest!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja musz? poszuka? tego albumu w dobrej jako?ci, bo znalaz?em tylko w bardzo s?abej i szybko odpu?ci?em, bo stwierdzi?em, ?e nie mam ochoty psu? sobie przyjemno?ci z poznawania tego kr??ka.
Widz?, ?e u Ciebie pe?en zachwyt Wink, od razu jestem wi?c spokojniejszy o poziom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zachwyt jak najbardziej uzasadniony, co lepsze, stalker bezblednie wytypowal najwybitniejsze fragmenty tego krazka: Intervention i My Body Is A Cage. to jest cos wielkiego, naprawde.
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie, neon bible gniecie. arcade fire wyrasta na jeden z najciekawszych tworów ostatnich lat Smile

tylko dlaczego nikt w?ród najlepszych kawa?ków nie wymienia building downtown ? Smile
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kamael
CfO Beton


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 3218
Skąd: wodzis?aw ?l?ski / kraków

PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
Intervention, No Cars Go i My Body Is A Cage - te 3 kawa?ki mnie mia?d?? najbardziej


+ "Keep The Car Running" i jest zestaw moich ulubionych kawa?ków.

Tak my?l?, my?l?, ale za choler? nie mog? jeszcze stwierdzi? co lepsze - "Funeral", czy "Neon Bible"... Poczekam z ocen? do ods?uchów z orygina?u.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group